Skocz do zawartości
IGNORED

DAC war


Snajper

Rekomendowane odpowiedzi

Aha - ta cene to ostatecznie pokaz jakby zarzucali Ciebie bajkami.

Ostatecznie to masz sprzet nieznany - mozesz powiedziec ze chinska taniocha;) - bo to ani Sony ani Denon ani Yamaha;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

No i jestem po rozmowie z informacją celną. Sprawa wygląda następująco - do wartości 100$ należy doliczyć koszt przesyłi i od całości 22% Vat. Poza tym przydałby się jakiś dowód zakupu a najlepiej f-ra wystawiona na wartość 0$ lub 100HK potwierdzająca, że jest to "sample" przesłane nieodpłatnie do testów. Jeśli nie będziemy dysponowali takim dokumentem stosowne oświadczenie trzeba będzie samemu stworzyć i przesłać do stosownego urzędu celnego wraz z kserem dowodu osobistego (dotyczy osób fizycznych). Do urzędu nie ma co jechać, bo kolejki podobno śą niezłe istrasznie wszystko się wlecze. Po przesłaniu stosownej dokumentacji urząd celny po ocleniu przesyła paczkę na naszą pocztę, gdzie odbieramy przeyłkę uiszczając stosowną opłatę celną.

Tak to wygląda teoretycznie,jeśli ktoś ma inną lepszą i sprawdzoną metodę to będę wdzięczny za info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz, 10 Paź 2006, 11:10

 

Ja zrobilem tak:

Wydrukowalem z www cene za sprzet - nie mialem ani faktury ani paragonu. Powiedzialem ze nie jestem w stanie dostarczyc innych dokumentow.

Na tej podstawie wyliczono mi clo+podatek - i wyszlo to o ile pamietam jakies 16 euro. Mamy te same przepisy unijne wiec nie widze powodu do innych procedur. W zadnym wypdaku nie wliczano kosztow wysylki!!!!

Sprawdze dokladnie w domu i dam znac jak to mam opisane.

 

Niech to - mam nadzieje ze paczki ida przez rozne Urzedy celne - inaczej jesli trafimy na tego samego gorliwego to kazdy moze miec ten sam temat na glowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce byc zlym prorokiem - ale domyslam sie ze czas dojazdu DAC-ow z Okecia do waszych domow bedzie dluzszy niz przylot ich z HK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wszyscy myślą tylko o sobie. Tylko ja myślę o mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...aha - ja sie nawet nie bawilem w udowodnianie ze to 'sample'. Powiedzialem ze nie jestem w stanie dostarczyc dokumentow i powiedzialem ze place tak jakbym kupil....

 

ciekawe jak dostarczyc fakture za cos co sie dostalo jako darmowy sample...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszanka7, 10 Paź 2006, 11:21

 

 

To juz jest loteria - ja dotad mialem tylko raz clo - natomiast deklarowane kwoty tylko raz bylo ponizej 100$ - zazwyczaj ponad 200$.

 

Panowie - czekam na info od reszty!

Dobra wiadomosc w zlej to to ze mam wszystkie dokumenty z cla na ten sam produkt(starsza wersja) - opisze co tam jest tak by nie dac sie w 'tube' robic naszym UC.

Na pewno wliczanie kosztow wysylki do podatku to jakas porazka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale róznież otrzymałem polecony z urzędu celnego

 

Rozumiem,że najlepiej dokumenty wysłać poleconym (z resztą ja nie mam innego wyjścia bo nie mieszkam w W-wie).

Możecie napisać co dokładnie wysłać? (faktury, rachunku nie mam, czyli oświadczenie o rodzaju, wartości 100$?? i jego przeznaczeniu -sample,testy??; xero dowodu)

Chyba wszyscy siedzimy w tym samym urzędzie, więc dobrze by było żebyśmy napisali to samo -chyba??

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie poczekajcie do wieczora. Sprawdze jak mam wypelnione dokumenty celne.

Warto zeby wszyscy podobnie napisali.

 

Czyli mamy:

1. Fr@ntz

2. kil

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem szybka symulacje - przy kwocie(juz nawet z wysylka) = 300USD po podatku i cleniu wyjdzie jakies 67zl, przy czym wliczanie kosztow wysylki to jakis przekret, przeciez po polsce to EMS Pocztex i podatek jest odprowadzany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mad_z

z tego co pisales wczesniej druga partia miala wyjsc wczoraj w nocy wedlug naszego czasu???czy nie?? bo jesli nie to moze by do nich napisac zeby wpisali wartosc w HK a nie w $??

 

Mag

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mag99, 10 Paź 2006, 11:56

 

No wlasnie cos mi tu smierdzi - ale dopoki naocznie ktos nie spojrzy na paczke mozna sie domyslac ze moze UC popelnil blad:

 

> >I will put an invoice as value of $100HKD inside the packing and delcare as sample for reveiew and N.c.v.--NO COMERICAL VALUE.

 

Tak mam w emailu. Czyli wpisali HKD...

 

Troche mam przeczucie ze to dwie pierwsze paczki jakie dotarly. Ciekawe jak potraktuja kolejne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba nie wydadza paczki dopoki nie zaplacisz wedlug wyliczenia z takiej informacji jak maja???wiec ta faktura w srodku nie wiele daje??czy sie myle??

 

Mag

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle jak to rozwiazac, mam propozycje by tak:

 

1. Napisac oswiadczenie, ze wartosc jest 100KHD i ze rachunek znajduje sie wewnatrz oraz ze to 'sample'

2. Zalaczyc ksero dowodu.

3. napisac ze nie jestesmy w stanie dolaczyc innych dokumentow.

4. ze jestesmy osoba fizyczna.

5. + to co doczytam na moich papierach wieczorem.

 

Wysle dodatkowo maila i zapytam czy deklarowali 100HK czy 100US.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem zapytanie czy to bylo 100USD czy 100HKD.

Mysle ze nasi celnicy sa w bledzie jesli napisali tak ja w emailu: $100HKD - traktuja "$" jako USD....no ale poczekajmy.

Wazne jest to ze mamy 'invoice" w paczce na 100HKD. Wiec nawet jesli ocla i opodatkuja to nie bedzie duzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

mad_z - wartość przesyłki nie jest wyssana przez polskich celników z palca - na liście przewozowym SpeedPost EMS w polu nr.4( Value) nadawca wpisał $100US i nie ma żadnej informacji o tym, że to "SAMPLE". Tak więc dupa zbita, chyba, że uda Ci się wyciągnąć od nadawcy f-rę z wartością na $100HK z dopiskiem że to "sample" (a najlepiej jeszcze, że "for listening test by polish audiophile" albo coś w tym stylu ;) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fr@ntz, 10 Paź 2006, 12:29

 

>mad_z - wartość przesyłki nie jest wyssana przez polskich celników z palca - na liście przewozowym

>SpeedPost EMS w polu nr.4( Value) nadawca wpisał $100US i nie ma żadnej informacji o tym, że to

>"SAMPLE". Tak więc dupa zbita, chyba, że uda Ci się wyciągnąć od nadawcy f-rę z wartością na $100HK

>z dopiskiem że to "sample" (a najlepiej jeszcze, że "for listening test by polish audiophile" albo

>coś w tym stylu ;) )

 

 

Ehh...

 

Wiec czekamy na mail z HKG. Musze wiedziec czy tam w paczce jest invoice i czy w USD, czy HKD. To powinno wystarczyc.

Przy 100USD z wliczeniem wysylki, clo+podatek to jakies 40-50zl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z cłem to tak:

- zawsze otwierają paczki i patrzą co w środku - jak była by faktura to by zobaczyli

- deklaracje można wysłać poleconym albo wysłać faksem (ja tak zawsze robie)

- piszecie, że nie macie dowodu zakupu, cena $100, od prywatnej osoby - ale w tym przypadku jak bedzie faktura w środku to to nie przejdzie

- paczka na cle może leżeć dłuuugo - ostatnio czekałem 2 tygodnie na list z celnego potem tydzień aż poczta dostarczy do domu - przejebane biorąc pod uwagę, że ze stanów do polski paczka szła 6 dni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze trzeba poczekac az dostana wszyscy, widac ze od niech ida szybko wiec te dwa dni nas nie zbawia, a przynajmniej kazdy to samo napisze, zeby nie bylo potem lipy ze jednym sie uda drugim nie

 

Mag

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mag99, 10 Paź 2006, 12:48

 

Podejscie do tematu wymaga uzgodnienia ale nie widze problemu by Fr@ntz i kil jutro poslali to co trzeba faxem/poleconym do UC.

 

Jesli nawet jest tam faktura na 100USD to nie ma co kombinowac i zaplacic od tego podatek i clo - jak zaczniemy komplikowac to i oni zacznal komplikowac.

 

Chce tylko potwierdzic na podstawie moich dokumentow czy:

1. wliczono koszty przesylki do cla i(lub) podatku VAT(bo pamiec zawodna - niby nie pamietam zeby tak bylo, ale...)

2. jaki jest numer celny przedmiotu(podstawa do clenia - to ma jakas powazna nazwe ale juz nie pamietam)

 

Co do czekania - w polsce sa rozne UC - ja np. jako mieszkaniec polnocnej czesci polski mialem wszystko otwierane i przetwarzane przez UC Gdynia.

 

Na razie nie ma co panikowac i roztaczac dramatycznych wizji - koszt 40-50zl to jedna plyta CD, wiadomo ze lepiej miec nowego Stinga i sluchac ale czasem nie da sie inaczej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

W Wawie na Łączyny 8 otwierają ;( - świadczy o tym adnotacja na protokole CN 24 - "poudełko tekturowe zawierające urządzenie elektroniczne oraz dwa przewody bez widocznych zewnętrznych uszkodzeń"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

ja nie widzę problemu, ale jakbym dostał na maila albo faxem (skan mile widziany) f-rę imienna na $100HK z info, że to Sample a "value" podane na liście przewozowym podano jedynie w celu odpowiedniego "ubezpieczenia" przesyłki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Fr@ntz, kil

 

Wlasnie dostalem email od 'kil' ze skanami tego co otrzymal z urzedu celnego.

 

Rzeczywiscie podana jest wartosc 100USD na pudelku - mysle ze w srodku jesli jest jakis rachunek to dokladnie na ta sama wartosc. Czekam na potwierdzenie z Hong Kongu.

 

Odnosnie co wyslac dla osoby fizycznej:

 

1. Rachunek jest w paczce(???), oswiadczenie ze nie posiadamy innych dokumentow(faktury itp..)

2. Ksero dowodu wraz z tym o co prosza.

3. Oswiadczenie na temat co to jest i jak bedzie uzywane.

 

Punkt 4: tu jestem zamotany, troche dziwne ze trzeba jakies znaczki skarbowe jeszcze kupowac i im wysylac??

 

Co ciekawe kil jest z Lublina - wiec szok, ze to idzie jednak przez Wawe...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.