Skocz do zawartości
IGNORED

Acoustic Projects-modyfikacje głośników


Acoustic Projects

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy fanów dobrego brzmienia!

 

Właśnie do Was kierujemy naszą oferte - wszechstronne i zaawansowane

modyfikacje

zestawów głośnikowych.

 

Jeśli wydałeś dużo pieniędzy na nowe głośniki lecz po jakimś czasie stwierdzisz,że

czegoś im brakuje,

albo jeżeli słuchanie muzyki na Twoich starych głośnikach

sprawia Ci sporo

satysfakcji ale wiesz, że z upływem czasu okablowanie, zwrotnica, terminale głośnikowe

lub przetworniki nie pozwalają w pełni rozwinąć im skrzydeł z

Twoim najnowszym

odtwarzaczem i wzmacniaczem-skontaktuj się z nami!

Razem znajdziemy rozwiązanie,

które pozwoli poprawić to, co z upływem czasu uległo pogorszeniu lub na co zabrakło pieniędzy

w procesie produkcji masowej.Wszystko to za ułamek ceny głośników z wyzszej półki!

 

Zapraszamy na naszą strone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Temat jest w dobrej zakładce, jest też oznaczony jako "temat sponsorowany".

 

Temat sponsorowany można założyć w dowolnej zakładce - tam będzie widoczny przez miesiąc na górze.

Po tym terminie trafia do zakładki "sponsorowane".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może jednak przenieść temat do stereo. Większa "oglądalność" i więcej potencjalnych zleceń, bo w DIY właśnie chodzi o to by zrobić coś samemu. W zakładce stereo "DIY" zazwyczaj wygląda tak: "Zamówiłem kolumny DIY" : )

Pozdrawiam i Powodzenia : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

równiez uważam, że ww wątek powinien trafić do Stereo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na Forum :)

Nasze drogi skrzyżowały się już wcześniej. Dzięki Waszej pomocy moje monitory DYI grają tak, jak grają.

Życzę powodzenia i wielu równie zadowolonych klientów.

Pozdrawiam

Papamek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy jesteście Państwo w stanie zlikwidować furkotanie przetworników nisko-średniotonowych (SEAS CA18 RLY) w zestawach SONICS ARGENTA ?

* * *

Dla mnie te kolumny grają kapitalnie (tzn. jak lubię ;), niestety furkotanie membran powstrzymało mnie przed ostateczną decyzją ich zakupu. (Ubolewam bardzo.) Czyżby J.G. nie umiał (czy tam nie mógł) nic z tym zrobić ?

 

To samo zjawisko występuje (w jeszcze większym stopniu) w Harbeth'ach NRG. W nich towarzyszy muzie niemal ciągle...

 

Co je powoduje ?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co dokladnie ma Pan na mysli? Czy to zjawisko jest zalezne od poziomu

glosnosci, czestotliwosci? Kiedy jest slyszalna? Czy to nie jest wynik pracy

tunelu B-R?

 

Pozdrawiam AP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acoustic Projects, 5 Lis 2006, 17:03

 

Z obecnej perspektywy należałoby to wszystko sprawdzić pod kątem problemu, bo kolumny grają b. dobrze - tak jak lubię. Na dziś odpowiem, że nie podjąłem dogłębnego dociekania przyczyny tego zjawiska. Mój prywatny czas - 2. dni urlopu - był dla mnie cenny, a kolumn i tak nie konstruuję. Jestem tylko potencjalnym klientem który szuka, słucha i wybiera...

Zjawisko furkotania membran (tak mi się wydaje, że membran), odwiodło mnie od zamiaru zakupu tych kolumn, które poza tym jednym, spełniają moje dzisiejsze - chyba jednak dość wysokie - oczekiwania, najbardziej ze wszystkich odsłuchanych konstrukcji (chociaż niepozorne Ushery S520 też, a nie zafurkotały na pewno).

________________________________________________________________________________________

 

Poziom głośności utrzymywaliśmy stale średni - taki normalny, jakiego używa się z nastawieniem na długie, przyjemne słuchanie. Zjawisko ujawniło się w jakieś 1,5 h od rozpoczęcia testowania. I jak na którymś utworze się objawiło, tak trwało podczas odtwarzania tegoż (niestety nie pamiętam jaki to był ale z pewnością nie było to nic specjalnie trudnego do odtworzenia (!). Wtedy zmieniono kolumny na inne. (Zraziło mnie furkotanie.)

S. A. wyłożyły się na mało wymagającym materiale muzycznym, na normalnym (średnim) poziomie głośności.

 

Odsłuchiwanym materiałem były płyty z jazzem akustycznym i trochę muzyki rozrywkowej (różne samplery). NORMALNEJ MUZYKI, a nie np. sygnałów testowych. (Tych boję się puszczać i w testach nie używam - nie są mi potrzebne.)

 

Zjawisko odebrałem tak jakby membrana nisko-średniotonowca wpadła w jakiś niepotrzebny (pasożytniczy) rezonans - określam to furkotaniem. Inne określenie nie przychodzi mi na myśl, a "furkotanie" dobrze oddaje charakter zjawiska. Czyżby gumowe zawiesznie głośnika "rozgrzało się" i pofolgowało ze sprężystością ? /Nie wiem jaka prawda./

* * *

Czy było związane z głośnością, częstotliwością ? -Nie wiem z czym ale było. (Nie dociekałem, bo nie miałem czasu, no i przeszła mi na takie problematyczne kolumny ochota. /Ale żal pozostał, bo fajnie, precyzyjnie grają./ Zresztą co by mi - klientowi - przyszło z dociekania przyczyny ? Jako klient na kolumny - szukam - nie tropię ani nie dochodzę zbytnio przyczyn czemu zafurkotały. Liczy się sam fakt. Złe to szukam dalej. Zjawisko wystąpiło choć z głośnością nie przeginałem. Prócz Harbethów NRG i S. A. na żadnych innych czegoś takiego NIGDY nie zaobserwowałem.

* * *

 

Jeśli jest to wynik pracy tunelu B-R to co z tym można zrobić ?

Czyżby J. G. (no, nie tylko on) wypuścił niedopracowane kolumny, czy może tylko ja jestem taki wybredny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że problem sie pojawił gdy na którymś z utworów pojawił sie

nadmiar pasożytniczych niskich częstotliwości. Jeśli niskotonowiec był

zrobiony tak, że miał dużo dołu przy małych rozmiarach to prawdopodobnie

miał też dość wyrazny rezonans a więc miał podatność na tego typu reakcje w

pewnych sytuacjach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa o tych kolumnach:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeśli zjawisko dotyczyłoby tylko jednego utworu - pal to licho. Jednak takiej gwarancji nie mam, a obawiam się czy nie objawiałoby się częściej, czego bym sobie nie życzył.

 

Jestem w kropce, bo - jak pisałem - kolumny brzmieniowo bardzo przypadły mi do gustu. Nie słyszę też "zszycia" przetworników. Chyba nie przenoszą zbyt równo pasma ale nie jest to dla mnie najważniejsze, bo mają to coś. No i grają świetnie tak z tranzystorem jak z lampą, a takie mi są potrzebne.

* * *

Pytanie: da się z nimi coś zrobić żeby zjawisko zlikwidować czy raczej będzie trudno i lepiej bym poszukał sobie innych kolumn ? (Eech, trudno będzie :(

* * *

Bardzo dziękuję za dotychczas udzielone odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zjawisko powstaje własnie tak jak mówiłem to nie jest to żaden defekt

ale wynik stosowania małych niskotonowców z bardzo niska czestotliwością

rezonansową. Takie głośniki nie są w stanie produkowac dużo basu z dużym

ciśnienim za to maja dużo dołu przy średnim odsłuchu.

 

Pozdrawiam

AP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrea29

 

Prawdopodobnie chodzi o furkotanie BR. Głośnik jest dobry i w innej obudowie w nieco innym zestrojeniu może nie furkotać, albo będzie to słyszalne w mniejszym stopniu.

Pomaga zaokrąglenie BR z obydwu stron, mozna sie tym pobawić ale gwarancji nie daje. Można też włożyć przegrodę do BR, oczywiście w pionie z jakiejś gąbki, tez nie daje gwarancji.

Przy tak małych obudowach wskazane jest liczenie proporcji dł x szer x gł. Jeżeli skrzynka nie była liczona w ten sposób to niektóre częstotliwości rezonansowe są zbyt blisko siebie i dzieją sie właśnie takie rzeczy. Ostatnio przekonałem sie o tym na Tethysach.

Wytłumieniem tez nic nie zrobisz.

Wybierz sie tam jeszcze raz z kawałkiem gąbki i włóż ja w rure BR. Zobaczymy jaki będzie efekt. Tylko włóż ja w pionie, nie zatykaj BR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acoustic Projects, 7 Lis 2006, 00:40

 

"... za to maja dużo dołu przy średnim odsłuchu."

 

Jak to mam rozumieć ? -Znaczy dużo dołu przy średnim poziomie głośności, tak ?

/Eeech ciągle się nad nimi zastanawiam ;)/

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Academy, 7 Lis 2006, 12:38

 

Dziękuję za wypowiedź :)

 

To mebrana głośnika furkotała. Głośnik odtwarzał muzykę, a gdy pojawiło się latanie mebrany to i objawił się furkot. Ona sama jakiegoś dodatkowego dźwięku nie wprowadzała ale furkotanie zaburzyło/wpłynęło słyszalnie na pogorszenie jakości odtwarzanej muzyki.

Wyraźnie słychać było, że coś złego się dzieje z membraną.

* * *

C.d. przerzucam na PW, bo nie chcę zaśmiecać swoim problemem sponsorowanego wątku za który ktoś zapłacił.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andrea29, 7 Lis 2006, 23:45

 

Małe głośniki nie wyprodukują dostatecznej ilosci basu. Taki głośnik wytwarza bardzo małe moce akustyczne dla niskich czestotliwości. Niewiele pomoże w tym zwiekszanie wychylenia membrany, bo zdolnosć do odtwarzania basu wynika z kwadratu powierzchni membrany i wychylenia (więc np 2-krotny wzrost powierzchni czynnej membrany ma znacznie wiekszy wpływ na zdolności basowe niż 2-krotny wzrost wychylenia - a ten i tak w pewnych wartościach jest trudny do osiągnięcia).

 

Taka mała popierdółka po prostu przy wyższym poziomie głośności na basie nie nadąża. Wystarczy trochę więcej mocy i bas staje sie rozmyty i niewyraźny. Pewnie to miał na myśli Acustoc Project w powyższym wpisie.

 

Stosowanie małych głośników do basu, to bardziej moda i ergonomia (oraz niska cena i łatwość zastosowania w układach 2-drożnych).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Qubric

 

Andrea słuchał tych kolumn z normalną głosnością i ten głosnik wcale nie jest taki mały bo ma 18cm.

Problem chyba lezy gdzie indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do AP o tuning wizualny, mam nieofornirowane monitory audio academy helene,goly mdf chyba,czy jestescie w stanie ladnie wykonczyc te kolumny i ile by to kosztowalo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jeżeli chodzi o fornir,to kładliśmy okleine tylko raz na własnej konstrukcji,nigdy nie było takiej potrzeby.Klienci zawsze dostarczali nam gotowe głośniki do modyfikacji.Polecam poszukać w zakładce DIY z tego co wiem,są tam osoby,które kładły fornir z pewnością któryś z szanownych kolegów Ci w tym pomoże.

 

Pozdrawiam

AP

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audio Academy, 16 Lis 2006, 11:48

 

Faktycznie, efekt występował co prawda w głosniejszych partiach. Ale to miało być trzepotanie membrany a nie rozmywanie basu...

 

Nigdy nie słyszałem takiego efektu. Raz zdarzyło się że głośnik się wychylał podczas drgania - było jakies uszkodzenie końcówki mocy. Raz też słyszałem w obudowie zamkniętej limitację wychylenia - głśnik wychylał sie tak mocno że siła układu magnetycznego była pokonywana przez spręzyctosc resora i go dosłownie wrzucało do środka obudowy (działo się to jednak przy dużej głosnosci, a głosniki były bardzo małe).

 

Być może Andrea miał w tym przypadku do czynienia z podobnym zjawiskiem. Ale raczej stawiam na źle dostrojony BR do konieczności działania zestawu na niskim basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec własnie. Ja tez na to stawiam. U mnie tez takie rzeczy sie zdarzały, ale po przeprojektowaniu obudowy i skróceniu lub wydłuzeniu BR efekt był duzo mniejszy.

Czyzby ten facet - Joahim, miał problemy z zaprojektowaniem obudowy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam taki oto problem. Niekiedy mam wrażenie że moje kolumny JBL L 880 grają jakgdyby (korektor graficzny ustawiony na flat a częstotliwość 1KHz podbita w górę). Nie posiadam żadnego korektora to tylko żeby zobrazować Wam jak to słyszę. Sprzęt taki jak w "o mnie". Kable głośnikowe DLS SPEAKER CABLE SCP 2x2,5 ECOCC 99,99994% PURE COPPER, interconnect CD-WZMACNIACZ Black Rhodium HARMONY. Czy można jakoś zmienić ten dźwięk aby był bardziej płaski (neutralny). Z góry serdecznie dziękuję. Pozdrawiam oraz życzę Zdrowych i Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przyczyną problemu,może być złe strojenie zwrotnicy (efektywność),badz rezonans obudowy.

 

Pozdrawiamy i wzajemnie,wesołych i spokojnych świąt.

Acoustic Projects

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.