Skocz do zawartości
IGNORED

Lampy - ranking


senicz

Rekomendowane odpowiedzi

wydaje sie ze nie uslyszysz roznicy bo sa one na poziomie miedzy 0.03% a 0.05% i to thd lampowe i niezbyt drazniace. Roznice jakie bys slyszal upadna w slepym tescie. Gwarantuje. Znajdz najpierw najgorsze ogniwo swoje systemu. Tam jest przyczyna podstawowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej spiac najkrotsza droga system zrodlo - reg glosnosci nawet na potku na kablu - wzm - kolumny. I bedziesz wiedzial na co cie stac. Zadeb preamp juz nic nie zrobi. No chyba ze zrobi wyciecie muzy i doda wlasnych thd no tych smacznych H2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrwa senicz - mam dwa preampy - jeden lampowy drugi tranzystorowy - ten drugi ma świetny bas ale nie ma tyle szczegółów, wybrzmiewań co lampowiec - tak więc reszta systemu tu nie ma nic do rzeczy - pytam o lampy to chce szłyszeć odpowiedzi na temat lamp a nie czego innego, dotarło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Josef>

 

Elberoth gdzieś tam znalazł jakieś 0-700 pod które trzeba zadzwonić, doradzą i od razu sprzedadzą wysyłkową lampę, która spełni Twoje oczekiwania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest pulkowniki dotarlo!! a nie ma basu? a to moze popsuty? albo kretynek go robil co? popraw tgo lampowca pod wzgledem znieksztalcen liniowych i juz. na tych lampach co je masz. Jak sam nie lumiesz to znajdziesz tu dlubka co to zrobi kargul albo kto? sama wymiana nic nie zrobisz. Prawdopodbnie masz zbyt male kondy sprzegajace a nowa nauka kondologia mowi wyraznie nie sama lampa czlowiek zyje a kondy sa najwazniejsze!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hornet, 11 Gru 2006, 02:22

>przeciwienstwie do niego nie chleje caly weekend przed monitorem

 

Pewny jesteś?

Sprzedałeś mi lampę z pokrzywionymi nóżkami to raz. Dwa- na nóżkach widoczne są ślady (odcięcie barwy) jaka następuje w wyniku dłuższego przebywania lampy w podstawce. Trzy- lampa nie uległa uszkodzeniu lecz nie spełnia w moim cd. funkcji jaką ma spełniać.

Prosiłem byś ją wziął (w komis) celem odsprzedaży skoro zajmujesz się handlem lampami i od tego czasu jak równiez stwierdzenia że inna lampa tego typu zadziałała poprawnie. Zachowanie się więc jest nie handlowe przypominające biznes bazarowy podobnie jak twoje uwagi pod adresem klienta- ŻENADA!

 

Lampę wyślę do paru fachowców od lamp w celu sprawdzenia i potwierdzenia lub wykluczenia autentyczności odnośnie jej nowości (bo taką miała być). Kupiłem ją świadomie i nie mam pretensji czy pasuje do układu czy nie. Nie zjadłem jej, nie uszkodziłem, nie rozbiłem, nie spaliłem. Solidnemu i wiarygodnemu sprzedawcy to bedka taka transakcja tym bardziej że i tak wyraziłem chęć kupna lampy "właściwej" zadając tobie pytanie.

Poprzednio nabyłem lampę od innego forumowego kolegi- sam zaznaczył ze mogę potestować a jeśli nie spełni oczekiwań odesłać. Lampa była dwukronie droższa i sprzedający nie robił problemów. Podobnie zawsze transakcje wyglądały z innymi lampami i innymi rzeczami. Dziwny wie masz zwyczaj ale cóż. Pozostaje mi tylko unikać takich zakupów. Niech mój przykład będzie innym przestrogą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hornet, 11 Gru 2006, 02:22

>przeciwienstwie do niego nie chleje caly weekend przed monitorem

 

Troszkę muszę odejść od tematu wskutek takich nieścisłości.

Mam prawo w powyższej kwestii rzucić również zdanko,ponieważ zdarzyło mnie się nie raz z Zydelkiem alkoholizować.

Wiem również jak Zydelek tej szlachetnej czynności dokonuje w samotności.

I publicznie mogę stwierdzić,że Hornet łże jak najgorsza soviecka sobaka.

Alkoholizowanie w Zydelkowym domu odbywa się dokładnie jakieś trzy metry od kolumn ( 2 sztuki-czyli stereo ),oczywiście przy włączonym systemiku.

No ,a jak czasami nadejdzie Zydelkowi ochota na klepanie w klawiaturę,to musi biegutkiem aż na piętro zapier....ć ,by parę słów na kompie skreślić.

Przed monitorem wiele czasu nie spędza,mogę natomiast stwierdzić ,że go prawie nigdy nie wyłącza.

:-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seniczu, przepraszam za offtopa, ale chciałem zapytać tylko o dzisiejszy odsluch Twojego systemu w KAiM.

Mam nadzieję, ze aktualny?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seniczu, czy ja naprawde mam przyjechać z Poznania i Cie tam zawieźć?

Obowiazki domowe OK, życzę wszystkiego dobrego. Ale dojazd? Proszę sie tak nie tłumaczyć:)

Można sie chyba umówić z jakimś kolegą klubowym i poprosic o transport?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Cię lubią pomimo ,że czasem jestes nie miły.

Myślę ,że nie piszesz na innych forach źle o forumowiczach audiostereo jak pewne mające zawsze racje osoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nigdy zle o nikim nie pisze no chyba ze o kargulu. Ale i to sa zarty. Zauwazyliscie jak Kargul sie poprawil inetelektualnie? jemu pottrzebny byl wlasnie taki impuls zdrowego szyderstwa. No i dzielnie walczy z ukladami. tak trzymac kargul. Tylko zeby pisal o zrodlach swoich ukladow. Lub wyraznie napisal - ja to sam wymyslilem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senicz

 

Ty jednak gościu masz pokrzywiony dekiel !

Stary chłop i na dodatek troll.

 

Ostatnio widziałem senicza jak grzebał w kartonie z żarówkami podczas wybiegu Wolumen.

Taki niepozorny brunecik , nikt by nie powiedział że taki netowo upierdliwy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli na drugie miejsce w rankingu lamp wystawia sie ecl86. I to z powodow czysto uzytecznych. gdyz ma wewnatrz banki triode 1/2 ecc83 i pentode mocy. A to jest idealna obsada do zrobienia roznych ciekawych ukladow od sluchawkowca po wyjscie z cd. Dzieki wzm tridy (100) mozna robic uklady z bardzo malym znieksztalceniem na wyjsciu wtornika i ukladu zrobionego z pentody ustawionej do paracy jako trioda z tej lampy. Dla wzm 50 zreszta typowego dla tej triody malej mocyw rzeczywisstym ukladzie mozna uzyskac uklad bardzo liniowy o thd mniejszych od 0.001% jak by co to poproscie Kargula to ten schemat ladnie namaluje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i....

Po pomiarach, sprawdzeniu i oględzinach przez dwóch fachowców w tym (jeden biegły sądowy z tej branży) opinia na temat tej lampy jest: lampa w 99% nie jest lampą fabrycznie nową pochodzącą ze starych zapasów NOS! Jest sprawna wykazująca znaczny stopień zuzycia naturalnego!

:) Ładnie:):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest jeden- unikać bazarowych transakcji:):)

 

By mieć 100% a nie 99% lampę wyslę jeszcze dwa miejsca. Jesli opinia będzie taka siaaamaa:) to jako biegły sądowy:) będę wiedział co z tym zrobić. Nosił wilk razy kilka ponieśli i wilka :)

Póki co wiem, że opinie mogą być błędne (znam to z autopsji). Handlarze również nabywają lapmy z sobie znanych źródeł. Towar jest towarem i nie zawsze jest taki za jaki ktoś go podaje. Poza tym handlarz nie jest ekspertem i może sam dać się wrobić czy zrobić w konia.

Dziwne jednak nastały czasy mentalności handlarzy nie mające nic wspólnego ze starym kupiectwem. Nawet "przekupa" z Różyckiego Bazaru nie pozwoliłaby sobie na taki afront, ale cóż? Dzisiejsi handlarze nie umywają się starym kupcom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te lampy nie sa popularne gdyz maja male wzmocnienie i wlasciwie to mozna je uzyc w prostych preampach czyli jedna polowka w ukladzie WK o wzm np. 5-7 a druga jako wtornik wyjsciowy. Prosto i bardzo tanio. A firmy to sam wiesz ze zachodnie nos-y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.