Skocz do zawartości
IGNORED

Lampy - ranking


senicz

Rekomendowane odpowiedzi

najlepsze lampy malej mocy to e88cc z racji parametrow, ilosci opracowanyc sch audio na nich i dostepnosci. Pewnie jest kilka egzotycznych lamp o lepszych parametrach ale te e88cc nigdy nie zawodza. Wiele firm stosuje bardzo egzotyczne np. nuvistory ale to dlatego bo chca zablokowac nasladownictwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim pre 8szt. e88cc, tzn. mam militarna wersje sovteka 6922 czyli 6n23.

Jak juz jest mowa o tych lampach to podlacze sie do tematu i poprosze o wasze typy z krotka charakterystyka brzmienia tej serii lamp, ja szukam za typem najbardziej eufonicznym, cieplym, dajacym najwiecej harmonicznych, i jeszcze zeby wysokie byly czyste, bas, szybkosc, przezroczystosc moze byc na dalszym planie. Myslalem o Philipsach SQ, najchetniej sparowalbym CCA TFK, ale drogo wychodzi ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chcesz duzo parzystych to zrob podwajacz f latwo wykonac a 2har bedzie az zbyt duzo. A co do SQ e88cc to wlasnie o nich mysle bo mam ich sporo i nie wiem co z nimi zrobic?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylo przypominam ze e88cc SQ maja czas pracy gwarantowanej 10000 a sovieckie lub ruskie 500 robi roznice?

Ja nap. zrezgnowalem juz ze stosowania do tych SQ podstawek. Lutuje na plask na druty do pcb. I jest super bo nogi zlocone i latwo chwyta. Stosowalem te SQ e88cc i w stopniach wejsciowych do MM/MC i jako drivery w koncowkach mocy z amplit wyjsciowa 40V rms i zawsze dawala sobie super rade. Wiec pod wzgledem uniwersalnosci nie ma lepszej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylo przypominam ze e88cc SQ maja czas pracy gwarantowanej 10000 a sovieckie lub ruskie 500 robi roznice?

Ja nap. zrezgnowalem juz ze stosowania do tych SQ podstawek. Lutuje na plask na druty do pcb. I jest super bo nogi zlocone i latwo chwyta. Stosowalem te SQ e88cc i w stopniach wejsciowych do MM/MC i jako drivery w koncowkach mocy z amplit wyjsciowa 40V rms i zawsze dawala sobie super rade. Wiec pod wzgledem uniwersalnosci nie ma lepszej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i co jeszcze? jesli sq jest dobrze zaaplikowana nie ma cienia mulistosci typowej dla lamp. Ba, nawet jest zbyt rzeska. Ta lampa powstala dla celow pomiarowych np. oscyloskopow i musi rowno chodzic od DC do kilkudziesieciu mega. No i oscyl. lampowe na nich chodza nadal po przepracowaniu 20-30lat!! niestety sporo i chyba zbyt duzo czasu poswiecilem lampom. Tfu. I robilem takie rzeczy ze znani wam spece od lamp nawet o czyms takim nie pomysleli. Np operacyjny mocy he he 100W nikt tego jeszcze na swiecie nie zrobil po za moja skromna osoba. Ha ha. Wiec jak czytam te wypociny specow od lamp to mnie pusty smiech ogarnia. kilka razy proponowalem im taka konstrukcje - efektem bylo powazne obrazenie sie na mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inna super lampa jest ec86. Ale to juz dla smakoszy. Polecic mozna jeszcze e55l ale jest bardzo trudna w aplikacji. Ciekawa jest e83cc ale troche muli. Powodem jest bardzo duza rwew. i male nachylenie. Kolejna zasada jest utrzymywanie punktu pracy z pradem anodowym podawanym w katalogu producenta. Jak 5mA to 5mA anodowego. A to wyznacza punkt pracy zwiazany z moca admisyjna. Czyli wybieramy takie napiecie na anodzie aby przy pradzie katalogowym miec Panody mniejsza od katalogowej. I to wystarczy. Masz wtedy najmniejsze thd i ogolnie liniowosc. Max amplitudy itp. Jak widac ja nie jestem takim wujem co zaraz tajemniczoe miny robia ze wicie rozumicie. jak wim to pisze. No nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo lubię takie lampki:

1. ECC82 (jan philips 5963 i RFT - mimo mrożącego krew w żyłach rozbłysku przy załączaniu)

2. ECC83 (dla ciepłego "lampowego" brzmienia)

3. E88CC (ze wskazaniem na philips SQ i następnie stare tesle - tych mam ogromny zapas i nadal od czasu do czasu kilka sobie kupuję)

4. 6H8C (bo tanie i w stosunku do ceny fajnie grają)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych które posiadam mój ranking wygląda tak :

 

1. E88CC Philips SQ - bardzo lubię , faworyt

2. E88CC Tesla goldpin - akceptuje i tylko tyle

3. 6N1P EV Rossija - tyle że grają

 

6n23 NOS i 12AU7EH Electro Harmonix mam mieć na dniach także lista może jeszcze zmienić się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo aktualny wątek dla mnie poniewaz kupiłem własnie Dareda 300B i jest to mój pierwszy wzmacniacz lampowy .

No ale lampa inna niz te , które chwalicie ;p

W skrócie - pierwsze kilka godzin to była katorga , teraz jest wyraźnie lepiej ale ciągle daleko od oczekiwań . Zakładam ,ze to wina chińskich lamp stosowanych w oryginale . No i tu dochodzimy do tematu wątku .

Które 300B sa waszym zdaniem najciekawsze i dlaczego ?

Gdzie je kupic w dobrych cenach ?

Czy mozna ,,bezkarnie" stosowac zamienniki 2A3 i inne , czy wymaga to regulacji ?

Jakie jeszcze lampy można wstawic w miejsce 300B bez ,,grzebania" i jakie rekomendujecie ?

Co proponujecie na sterujące ?

Jesli ktoś zna/posiada tego Dareda to może wie co należy w nim wymienić i co dana modyfikacja zmienia .

Tu jest link do testu z gazetki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze tutaj, ale jak ktos ma na zbyciu 8, moze wiecej? najlepiej sparowanych Philipsow SQ to prosze o kontakt. Poszukam na Wolumenie, ale czy znajde, podobno mozna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Dered ? lampy nie tylko lampy jakie elektrolity ma w srodku ? kondensator sprzęgajacy ? tu sa straszne rezerwy ! wyslij mi na priv fotke srodka [email protected]

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , wiem ,że jest wiele do zrobienia ale momencik , najpierw Fostexy ( bo moich obecnych głośników nie jest w stanie ruszyć a z Fostexem zagrało dobrze ) , potem lampy i upgrade :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> arturp

też pomałú się przymierzam do "lampowych" kolumienek.

z którym fostexem zagrało u Ciebie? w jakiej obudowie?

zanim wymienisz lampy, weź się za bebechy wzmaka. kondensatory sprzęgające i w katodach 300B i sterującej.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrało u magazyniera na Fostex 206 w tubie , bez flitrowania ale ze stęgą na górze . Zaskakująco dobrze ale będzie lepiej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>senicz

 

Czy moglby Pan napisac cos o tym operacyjnym mocy 100W na E88CC,

badz wskazac link do tematu w ktorym Pan ten pomysl omawial ?

 

Z gory dziekuje

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uklad operacynejnego na lampach byl wykonany na 6p45s x8 na kanal. Do tego dosc skomlikowany uklad sterowania koncowki mocy. Tak jak pisalm byl to uklad oeracyjny mocy z pasmem od dc do wielu mega. Max mocy dla 15-20om dla 4om duzo mniejszy. Bardzo prosze o ponowne wykonanie takie projektu przez specow od lampowcow otl i innych. Jak zrobicie to ogadamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie .

czy ma sens zmiana lamp sterujących z oryginalnych chińskich na Jan Philips . Czy to jest operacja sensowna ?

Zapłacę około 20PLN/sztuka za parowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem posłuchałem i....

wymiana Philipsa Jan ma jak najbardziej sens. Jan gra niby ciepło i przyjemnie ale brzmienie jest jak z nakrytym kocem. Po zmianie na Siemensa E88CC SQ poprawie uległo WSZYSTKO! Kotara się odsłoniła. Przyznam sie szczerze że nie wierzyłem w tak OGROMNE róznice pomiędzy tym samym typem lampy lecz pochądzących od różnych producentów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) dopiero doczytałem że chcesz zmieniać chińskie na Jan'a.

Jak zmieniać to od razu na lepsze. Jan'a wobec dzisiejszego odsłuchu nie uwaząm za dobrą.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek, 21 Lis 2006, 00:31

a to mnie zmartwiłeś , dzisiaj miałem kupić te Jany a tu ... ktoś nie zarobi ;p

A gdzie kupić te Simensy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arturp, 20 Lis 2006, 16:03

 

>czy ma sens zmiana lamp sterujących z oryginalnych chińskich na Jan Philips . Czy to jest operacja

>sensowna ?

 

jakbyś się wcześniej pokazał z potrzebą wymiany lamp to dałbym Ci do testów 2 szt Philips Miniwatt. a tak rekin Cię ubiegł i jadą do niego.

 

BTW, w czym Ty masz lampy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałem troche miejsca wygospodarowac w domu to sprzedałem trzy monitory jakie ostatnio zbudowałem i za uzyskane w ten sposób środki nabyłem drogą kupna Dareda 300B single ended klasa A - 6 watów . Od roku myślałem o takim układzie i znalazłem niedrogo , no to bęc .

Sa tam po dwie lampy sterujące 12AU7 ( o ile wiem to odpowiednik ECC82 , choć ciągle wiem mało na temat lamp :D ) oraz jedna 300B . Wszystko oryginalne chińskie. Kiedy go włączyłem i podpiąłem moje THOR'y ( 3 omy i 88 dB skutecznośc ) to chciałem go wyrzucic po 10 minutach. Wygrzewałem i nic . Dźwiek był leniwy , szorstki , bas przeciągał , bez detali ... flaki z olejem . Troche lepiej było na scan speakach rewelatorach i monitorach avanca ale nie lepiej niz budżetowy Cambridge Audio . W desperacji udałem sie do magazyniera bo ma Fostexa i nie wierzyłem ,że to mój wzmacniacz gra ! Dynamika , barwy , detale , przesyrzeń ,bas ( choc tu okazało sie ,że tuba od Lowthera nie gra z Fostexem ;P ). Potem wstawiliśmy Svetlany 300B przyniesione przez kolegę i wszystkie aspekty sie poprawiły .

Dla mnie wnioski proste :

- buduje tube na Fosteksie FE166E bo z pomiarów wynika,że ma najrówniejszą średnicę

- wymieniam lampy - stąd moja obecnośc w tym wątku

No ale ja musze mieć cztery sterujące .

Przez chwile myślałem ,że to będzie Jan Philips bo wielu chwaliło a zydelek mi taki numer wyciął ... że koc , a ja lubie otwarte granie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji,

wczoraj byłem w Audio Forte na Rejtana w Wawie i dowiedziałem sie ,że RCM nie ma lamp Full Music i nie będzie mieć . Chyba z innymi lampami ,, drogimi " tez nie będzie lepiej .

Szkoda chciałem kupić parkę od zaufanego dostawcy a tu klops.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...there is no spoon...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> arturp

Po 300B Full Music zgłoś się do Jac'a z www.jacmusic.com. Ceny znacząco niższe niż w Polsce, większy wybór, sensowne koszty przesyłki (10 Euro), termin przesyłki ok. 1 tyg.

Co do ecc82 - spróbuj na ebay'u, najlepsze to Siemens, Telefunken, Sylvania. Trochę informacji zanjdziesz tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Ze swojej strony poleciłbym Ci wymianę ecc82 na 6sn7 lub jego novalowy odpowiednik 6cg7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.