Skocz do zawartości
IGNORED

DVD 3910 problem z odczytem


joseh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnimi czasy zakupiłem dvd 3910. Odtwarzacz ma dziwną przypadłość po 2-3 godzinach słuchania muzy czy też odtwarzania filmów przeskakuje, zawiesza się lub wcale nie czyta płyt (towarzyszy temu cichutkie stukanie pykanie w napędzie). Czy to jest objawa padającego lasera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientuje się ktoś co za laser/napęd tam siedzi(tu prośba do posiadaczy, ale nie tylko może ktoś otwierał, widział, słyszał o tym modelu ). Gdzie ewnetualnie jest do dostania i ewentualnie co jeszcze mogłoby powodować takie objawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacch, dlaczego sie czepiasz? Chyba jasno wynika z mojego wpisu, ze interesuje mnie to co pokazuje ten Denon bez tej przypadlosci czyli te 3 godz. przed "czkawka". Nie wszystkie dvd-playery musza sie zachowywac tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam denona 3910 juz od prawie roku i nic u siebie takiego nie zaobserwowalem. Wlasnie dzisiaj jestem po 6 godzinach ogladanie filmow i wszystko bylo ok. Jezeli kupiles go niedawno to jest jeszcze na gwarancji denon daje 3 lata gwarancji. Jezeli nie jest na gwarancji to przedzwon do Horna dystrybutora denona w Polsce, a z pewnoscia podadza Ci wszystkie interesujace cie informacje.

->Slav

Ja jestem niesamowicie zadowolony z 3910 i zdecydowanie go polecam dla uzytkownikow projektorow. Obraz po przeskalowaniu do 720p jest rewelacyjny niemal taki jak hd (oczywiscie z dobrych wydan dvd).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam go ledwo tydzień, więc ciężko mi rozpisywać się na temat tego urządzenia w jakiś konkretny poparty dłuższą eksploatacją sposób. Potwierdzić mogę wbudowany skaler działa naprawdę świetnie szczególnie 720p(tu widać największą różnicę na korzyść przeskalowania - 1080i wg mnie wygląda ciut gorzej). Ogólnie mówiąc obraz bardzo dobrej jakości również po analogu. Słuchając płytek nie tylko "zwykłych" CD, ale w szczególności nagrań HDCD i SACD brzmią IMHO zdecydowanie lepiej niż na wcześniej używanym Harmanie, co w przypadku SACD nie dziwi, bo Harman nie obsługiwał tego formatu, ale w innych formatach różnica w stosunku do FL8380 jest na korzyść Denona.

Płytki czyta troszkę za długo, szuflada wg mnie mogłaby wysuwać się ciut ciszej(choć może zbyt wiele wymagam), ale przechodzenie między utworami przebiega już płynnie i bez zastrzeżeń. Nie podoba mi się również pilot zresztą jak większość pilotów Denona zarówno DVD jak i amplitunerów - są za wielgachne i za grube no i trochę zbyt tandetnie wykonanie w stosunku do samego odtwarzacza.

 

Wracając do mojej przypadłości DVD kupione jak pisalem ledwo kilka dni temu, stan nowy, bez gwarancji więc będę musiał załatwić to we własnym zakresie. Pytam o ewentualne przyczyny mojej przypadłości a właściwie mojego DVD gdyż chiałbym wiedzieć na co zwrócić uwagę zanosząc do jakiegość serwisu. Może w trakcie transportu coś się zruszyło, rozregulowało

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontynuujac temat "usterki" skontaktowałem się z serwisem denona. Odpowiedź była szybka, zwięzła i troche szokująca cyt: "W pierwszej kolejności nalezy wykonac czyszczenie układu optycznego i mechaniki (koszt 80 PLN). Jeżeli problem będzie nadal występował to niezbędna będzie wymiana lasera (koszt 980 PLN brutto). Ewentualne nowe oprogramowanie w przypadku obserwowanych przez Pana objawów nic nie pomoże.

W 99,9% przypadków winę za opisane usterki ponosi zanieczyszczony lub uszkodzony laser."

980zł za laser! toż to rozbój w biały dzień nie uśmiecha mi się aż taki wydatek:( tym bardziej, że dvd jest nowe).

Temat płyt czyszczących ze względu na możliwość uszkodzenia raczej odpada. Czyścił ktoś kiedyś podobny laser w domowych warunkach? Czy jest sens? Czy od razu wysyłać do serwisu na sprawdzenie i liczyć na uczciwość, że nie zrobią w bambuko. No chyba że faktycznie mam dużego pecha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111, 12 Gru 2006, 14:39

 

>czyli sprzęt jest już bez gwarancji ??

 

E tam bez gwarancji ;) Pewnie bez gwarancji polskiego Dystrybutora ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

don111, 12 Gru 2006, 14:39

 

>czyli sprzęt jest już bez gwarancji ??

 

E tam bez gwarancji ;) Pewnie bez gwarancji polskiego Dystrybutora ;)

 

dokładnie,

wysłany do serwisu denona. Mam nadzieję, że nie zbankrutuję...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

kontynuując temat...

 

właśnie wrócił odtwarzacz z serwisu, gdzie stwierdzono "termiczne uszkodzenie lasera", a co za tym idzie konieczność jego wymiany. Nie mając innego wyjścia zmuszony byłem zabulić 1kzł za jego wymianę (jak mus to mus, choć musiałem się nieźle nakombinować co by wysupłać te dodatkową sumę. Czeka mnie przez 2-mce zero kupowania czegokolwiek). Pełen podniecenia zaczynam zabawę w odsłuchy... i jakie jest moje zdziwienie, usterka nadal występuje (po upływie około 1,5-2h od włączenia. Sprawdzam jedną, drugą, piątą płytkę zarówno CD jak i DVD i szok odtwarzacz przeskakuje lub się wiesza (te same objawy miałem z oryginalnie zamontowanym laserem). Więc jak to, laser znów do wymiany! Może to nie wina lasera skoro nowy również powoduje te problemy. Po wyłączeniu DVD i odczekaniu około 1h odtwarzacz przez pewien czas czyta wszysko bez problemu, a po dłuższym działaniu zaczynają się opisane problemy. Jestem zniesmaczony, czy serwis nie testuje urządzenia po swoich naprawach, bo jak można "wziąść 1kzł", a usterki nie usunąć (wg. mnie urządzenie powinno być przetestowane przynajmniej pod kątem występującego problemu). I tak znów czeka mnie ponowna wysyłka do serwisu, oczekiwanie i pewnie bulenie kasy:(

 

PS. Kobita to mi chyba łeb urwie jak się dowie, że to jeszcze nie koniec niespodzianek:( jeszcze o tym nie wie, nie miałem odwagi jej tego powiedzieć... a miało być tak pięknie:(

Mam nadzieję, że to nie jest mój ostatni wpis...

 

LUDZIE ogołocili mnie!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Mam ten sam problem z Denonem 3910. Po około roku użytkowania nie czyta płyt lub zaczytuje bardzo długo, przeskakuje, zatrzymuje się, wiesza, rozbędza płyty do 3 kosmicznej itp. Na dodatek po ostatnim odkryciu okazało się, że i coś z wyjściem HDMI najprawdopodobniej jest skopane. Obraz gorszy niż po kompozycie. Na szczęście mam gwarancję (co prawda sprzęt z prywatnego importu) i dzisiaj wysyłam gada do naprawy. Jak wróci to napisze co i jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

WildStar, czy sprzęt już wrócił?

 

Czy podane problemy tyczą się wszystkich rodzajów odtwarzanych formatów MP3, CD, DVD, SACD, DVD Audio?

Czy przy używaniu oryginalnych płyt też występują podane problemy, czy może tylko na kopii?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Sprzęcik wrócil po około 3 tygodniach ale dopiero niedawno go podłaczyłem ze względu na remont. Póki co chodzi OK - brak oznak wcześniej wymienionych przypadłości. Z tego co zauważyłem zmienili mi soft bo wysyłałem odtwarzacz ze zdjęta blokadą regionalną a teraz znowu R2. Niewykluczone, że zdjęcie blokady regionalnej w niewłaściwy sposób spowodowało takie a nie inne objawy. Ale i tak zamierzam znowu zdjąc blokadę no i zobaczymy wtedy. Czy ktoś miał podobne problemy po zdjęciu blokady regionalnej?

Tak na marginesie jadę tylko na oryginalnych płytach.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu napęd 3910. Tam sa dwa otwory a w nich srubki dociskające, spróbujcie je troche poluzować. Moze da to poządany efekt.

 

Znajomy miał podobny problem i w ten sposób pozbył sie opisywanego problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że wyższe modele DVD Denona są bardzo czułe na wszelkiego rodzaju rysy na płytach i mają problemy z nagrywanymi płytkami.

Czy może ktoś z Was powiedzieć że tak nie jest i że np. przez pół roku ani razu nie zdarzyłu mu się w 3910 zacięcie, przeskoczenie ale na płytkach nagrywanych.

Czy Wasze DVD czyta nośniki DVD RW?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->R99

 

Zdaje się, że w niemieckim magazynie "Video" do wad modelu 2930 zaliczono m.in. problemy z odczytem płyt DVD+R, więc być może i inne Denonki miewają podobne problemy. Najlepiej jak wypowiedzą się sami użytkownicy.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Yoda,

 

Wydaje mi się, że to trochę profanacja na 3910 jakieś kopie wałkować. Jeśli nastawiamy się na oglądanie kopii to DVD za 400 PLN wystarczy. To jak smakowanie oliwy z drugiego tłoczenia - nie sądzisz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WildStar

Może i masz rację, ale jak się kupuje sprzęt tym bardziej z wyższej półki z określonymi możliwościami to powinny one działać.

Przed zakupem CD czy SACD wolę najpierw posłuchać tego na mp3 i jeżeli mi muza nie podchodzi to jej nie kupuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->WildStar

 

To zależy od kopii:) Jeśli chodzi o te na nośniku DVD 4,7GB, poddane przymusowej dodatkowej kompresji z konieczności "upchnięcia" materiału z oryginalnych płyt dwuwarstwowych to jestem gotów zgodzić się z Tobą. Inne zaś zdanie mam co do pozostałych możliwych wariantów umożliwiających wykonanie kopii 1:1 a mianowicie: zgraniu na ww. płytę DVDR materiału mieszczącego się oryginalnie na jednej warstwie oraz wykonania kopii na płytach "dual layer". Większość z mojej kolekcji ponad 1500 filmów to "klony", więc mam w tym spore doświadczenie i powiem Ci, że nie narzekam;) Oczywiście, jeśli ktoś używa wyłącznie oryginałów, jak Szanowny Kolega, to ewentualne problemy związane z odczytem nagrywanych płyt powiedzmy, że praktycznie go nie dotyczą. Swoją drogą, jeżeli ów topowe odtwarzacze Denona rzeczywiście są tak "wybredne" to byłoby to bardzo dziwne, zważywszy na zaawansowane konstrukcje ich napędów o cenie nie wspomniawszy;) Ciekaw jeszcze jestem jak Wasze playerki radzą sobie z odtwarzaniem porysowanych płyt, bo to by niejako dopełniło obraz możliwych problemów z odczytem.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.