Jump to content
IGNORED

wtyki MONSTER

okno

Recommended Posts

Podzielam zdanie Parsec..

Produkty Monster - są czasem monstrualnie drogie i monstrualnie złe.

Mają monstrualną reklamę i monstrualne wzięcie w niemonstrualnie umuzykalnionej grupie . ( Nie dotyczy najwyższych modeli - te czasami są dobre, np model m - 1500.)

Trenowałem te kable ok 3 miesięcy i nie znalazłem czegoś co byłoby wybitne - dlatego czasem zazdroszczę kablowej wiedzy niektórym członkom naszego forum - etap pomyłek maja już za sobą - ja jeszcze nie.

hmm, chodzi o to ze mam okazje kupic Copperheada ale z wtykami Monstera. Modelu dokladnie nie znam, sprzedajacy tez. Napisal, ze uzywal ich do SACD (co o niczym nie swiadczy).Chodzi o to, czy te wtyki moga spieprzyc to, co zrobi Copperhead?

A znacie kabel Eagle Cable MC90?(raczej niższa połka o ile mi wiadomo)

dzieki za odp.

PZDR

> okno

Wtyki Monster Cable są jakościowo dobre (ale tylko te droższe).

W Polsce, ich ceny, są monstrualne (pazerny dystrybutor?. nie wiem czemu).

Dobre (dobry kontakt, brak korozji,...), są też wtyki innych firm (przykładowo, WBT).

Koncern, Monster Cable, nie ma monopolu na dobre wtyczki.

> fadeover

Interkonekt M1500 - jest dobry (przy wyciąganiu z gniazda potrzeba sporo siły).

Nowa Sigma Retro - wg. słów kolegi (który ją slyszał) - "chcieli dorównać Kimber`owi", "ma rozjaśniony balans i jest dość szorstka".

Pozdrawiam

> okno

Kabli IXOS 102 i 103 nie słyszałem (innych tej firmy też nie znam).

Z kabli firmy Black Rhodium (Sonic Link), słyszalem tylko modele 75, 200 i 300.

Modele 75 i 200 (miał "więcej basu") dość przyjemne, "zrównoważone",dodające trochę "ciepła", w każdym razie nie podbijaly skrajów pasma.

Stereofonia dość przyzwoita.

Z tych dwóch bardziej podobał mi się model A75 (i cena przystępna, chyba coś około 12zł/m, model 200 - chyba 30zł/m?).

Model 300 grał za jasno (wysokie tony), chociaż nie podbijał pasma.

To jest (był?) drogi kabel, ja bym za niego nie dał tych 90zł/m.

Odsłuchy tych kabli (częste) - u szwagra (Pioneer A-400X. Tannoy M2, CD - nie pamietam - jakiś tani Sony.

Trudno polecać kable, jest tyle kombinacji, że aż strach pomyśleć.

Nawet, gdybym miał jakiś ultra drogi zestaw, z bardzo drogimi kablami, też nie miałbym pewności czy z innymi kablami nie zagra lepiej (inaczej na pewno).

Pozdrawiam

Czy wtyki są dobre czy złe (w technicznym tego słowa znaczeniu) można się przekonać oglądając Monstery, Nakamichi i inne cuda w Warszawskiej Giełdy Elektronicznej (przejście podziemne przy Rivierze, Rondo Jazdy Polskiej). Wtyczki są w cenach MOCNO nieaudiofilskich (6-8 PLN/szt) i po przylutowaniu do Siltechów St28G3 nie było różnicy (lut WBT)

No tak, eksperymentowałem patrząc ile warte są WBT. Wnioski:

Są warte ze względu na konstrukcję techniczną (kręcąc śrubką pwodujemy lepszy docisk), ale brzmieniowo w porównaniu do jakichkolwiek przyzwoicie przylegających zloconych wtyków różnica jest na granicy percepcji lub żadna.

A wtyki RCA Neutrik? Wydają się dobre. 60+ zł za parę.

Co do lutu: ludzie, nie dawajcie zarabiać imperialistom! Lut takiej samej klasy i o tym samym składzie co WBT, Siltech itp. produkuje jak najbardziej polska firma Cynel (Warszawa). 4% srebra, 96% cyny, topnik (kalafonia modyfikowana). Za niecałe 30 złotych za szpulkę 250 gramów, co jest WIELOKROTNIE (to już było niedawno na forum) taniej, niż u zachodnich kapitalistów. Ne wiem, w jakich sklepach jest. Ja kupiłem bezpośrdnio w firmie, u czorta na kuliczkach, na ulicy Białołęckiej.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.