Skocz do zawartości
IGNORED

GŁOŚNIKI KOMPUTEROWE.....


Maciek19882
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kazdy z tych czynnikow jest z soba polaczony. Przeciez sa wysmienite wzmacniacze lampowe ktore maja np. 2*16W i swietnie brzmia wcale w niemalych pokoikach. Wiadomo ze trzeba tu umiejetnie wszystko poskladac czyli jeszcze kolumny, ew. przedwzmacniacz, w jakiej klasie pracuje wzmacniacz etc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez sa wysmienite wzmacniacze lampowe ktore maja np. 2*16W i swietnie brzmia wcale w niemalych pokoikach.

Świetne brzmienie to baaardzo subiektywne stwierdzenie, nie mówiące nic o tym z jakim ZG te wzmacniacze grają, z jaką głośnością i jaki repertuar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byles nigdy na zadnym AS czy w salonie Audio na prezentacji lampowcow? Obiektywnie graja bardzo dobrze. Subiektywnie to nie kazdemu moze to podpasowac, ale tak jak np. sluchanie dla przyjemnosci studyjnej plaskiej charakterystyki, czyli typowego monitorowania dzwieku. W audio jest tyle drog ze kazdy znajduje cos dla siebie. Oczywiscie wzorzec to najkrotsza sciezka sygnalowa, no ale to juz robia streamery z wbudowanym wzmacniaczem w klasie D w cenie nie wyzszej niz srednia krajowa. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byles nigdy na zadnym AS czy w salonie Audio na prezentacji lampowcow? Obiektywnie graja bardzo dobrze.

Należało by zapytać jaki repertuar był grany.

No i to obiektywnie raczej nie bardzo pasuje do sprzętu domowego. Ale oczywiście podobać się może.

 

studyjnej plaskiej charakterystyki

A co to takiego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos co potem ksztaltuje mastering.

 

Jesli chcialbys troche regulek:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byles nigdy na zadnym AS czy w salonie Audio na prezentacji lampowcow? Obiektywnie graja bardzo dobrze.

Nie, lampowce nie grają obiektywnie nawet dobrze. Widziałeś kiedykolwiek wzmacniacz lampowy napędzający studyjne odsłuchy?

 

To że niektórym podoba się przymulone brzmienie (a tak gra lampowiec przy głośniejszym odsłuchu, a przez przymulenie mam na myśli parzyste harmoniczne dodawane przez wzmak do sygnału, co mozna łątwo zmierzyć, więc nawet nie ośmielaj się pisać że tak nie jest :) :) ) to nie znaczy, że jest to wierne odtwarzanie nagrania.

 

Natomiast co do "subiektywnie dobrego/doskonałego brzmienia" jakiegoś sprzętu, to ile sprzętów, tyle "ideałów" - moim zdaniem to droga donikąd.

Oczywiscie wzorzec to najkrotsza sciezka sygnalowa,

Nie. Wzorzec, to odtwarzanie bez zniekształceń.

 

 

 

studyjnej plaskiej charakterystyki

A co to takiego?

Cos co potem ksztaltuje mastering.

Bzdura. Mastering, to po prostu filtrowanie brzmienia (filtrowanie gotowego utworu/miksu), jak się komuś ten miks nie podobał. Bywa że miks brzmi lepiej przed masteringiem, niż po (!) (jak gość od masteringu ma kiepski gust). Także "mastering" to nie żaden cudowny proces.

 

ps. równy SPL w paśmie np. kolumny, przy stałej sile sygnału, zwiastuje wierne odzwierciedlanie proporcji dowolnego nagrania, więc jeśli przeszło by Ci przez myśl, że jest to "płaskie brzmienie" to byłbyś w błędzie.

 

Świetne brzmienie to baaardzo subiektywne stwierdzenie,

Dokładnie !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Studyjna płaska charakterystyka" jest takim bełkotliwym określeniem że nie mogłem zapytać o doprecyzowanie.

Odpowiedź jednak przerosła moje najśmielsze oczekiwania.

Jak widać na załączonym obrazku świadomość audiofilów o produkcji i odtwarzaniu opiera się na czymś co trudno nazwać wiedzą.

Żywe muzeum techniki z średniowiecznym pojmowaniem świata i raj dla handlarzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, a instrumenty jakich wzmacniaczy uzywaja i nie mowie tu tylko o koncertach, ale o takze nagrywaniu w studiu? Takze lampowych. Ze wymienie chociazby marki Marshall, VOX, Vender itd. ;)

 

Monitory studyjne sluza do komponowania muzyki, nie do jej odsluchow z przyjemnoscia. Zajmuja sie one brzmieniem przy opracowaniu mixu. Zauwaz ze te kolumny powstaly po to by miec pewnosc ze pozniejszy material bedzie brzmial na szerokiej gamie urzadzen od tych za 5zl do tych za 1mln zl. Tu sie z Toba zgodze ze brzmienie dobre to brzmienie subiektywne. Jednak wpierw te brzmienie musi przejsc przez ramy brzmienia obiektywnie dobrego.

 

Kyle do takiego wzorca o jakim mowisz nigdy nie dojdziemy. Kompresja przy odsluchu materialu z pliku/plyty etc. bedzie zawsze. ;)

 

Nawet nie dotkne tematu strojen instrumentow, realizacji nagran z lat 50-80's - a te w wiekszosci przypadkow sa znacznie lepiej zrealizowane niz to co mielismy po okresie 90's bo to moglo by zaburzyc koncepcje Przemyslawa.. :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a instrumenty jakich wzmacniaczy uzywaja i nie mowie tu tylko o koncertach, ale o takze nagrywaniu w studiu? Takze lampowych. Ze wymienie chociazby marki Marshall, VOX, Vender itd. ;)

Odróżniasz tworzenie muzyki od odtwarzania.

Monitory studyjne sluza do komponowania muzyki, nie do jej odsluchow z przyjemnoscia.

Możesz uzasadnić dlaczego nie mogą służyć do słuchania dla przyjemności.

Zauwaz ze te kolumny powstaly po to by miec pewnosc ze pozniejszy material bedzie brzmial na szerokiej gamie urzadzen od tych za 5zl do tych za 1mln zl.

Nie cytuj półprawd, których do końca nie rozumiesz.

Kompresja przy odsluchu materialu z pliku/plyty etc. bedzie zawsze. ;)

 

Tak???

Nawet nie dotkne tematu strojen instrumentow, realizacji nagran z lat 50-80's - a te w wiekszosci przypadkow sa znacznie lepiej zrealizowane niz to co mielismy po okresie 90's

Kwestia czego się dotknie. Nie wszystko co było realizowane przed latami 90 to realizatorskie złoto jak i nie wszystko co wydano później to syf.

Zauważyłeś że od lat 80 i muzyka trochę się zmieniła i odbiorcy? Gadałeś kiedyś z jakimś dźwiękowcem i wiesz jak to wygląda od kuchni?

Uważasz że realizatorzy to debile, którzy robią na złość audiofilom?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, a instrumenty jakich wzmacniaczy uzywaja i nie mowie tu tylko o koncertach, ale o takze nagrywaniu w studiu? Takze lampowych. Ze wymienie chociazby marki Marshall, VOX, Vender itd. ;)

Tłumaczyłem to już tysiąc razy. Wzmacniacz lampowy, gitarowy, który pracuje przy ostrym przesterowaniu (taki jest jego NORMALNY tryb pracy) jest częścią instrumentu, a jego zniekształcenia, sięgające kilkudziesięciu procent są elementem kreowania brzmienia, a nie jego reprodukcji. Podłącz sobie wzmacniacz gitarowy do kolumn, ustaw głośność tak wysoko, by uzyskać jego normalny tryb pracy (bardzo ostre przesterowanie) i słuchaj muzyki - powodzenia życzę.

 

Porównanie więc wzmacniacza gitarowego, który ostro modeluje sygnał po odebraniu go z gitary, do wzmacniacza przeznaczonego do kolumn odtwarzających dźwięk, jest śmieszne.

 

Monitory studyjne sluza do komponowania muzyki, nie do jej odsluchow z przyjemnoscia.

Dlaczego wierna reprodukcja nagrania ma być z definicji nieprzyjemna?

 

Kyle do takiego wzorca o jakim mowisz nigdy nie dojdziemy.

... ale można być bliżej tego wzorca, lub dalej ... albo w czarnej D ;)

 

Nawet nie dotkne tematu strojen instrumentow, realizacji nagran z lat 50-80's - a te w wiekszosci przypadkow sa znacznie lepiej zrealizowane niz to co mielismy po okresie 90's bo to moglo by zaburzyc koncepcje Przemyslawa.. :P

To jak zrezalizowany jest materiał, zależy w ogromnej mierze od człowieka. Nawet idealny sprzęt nie pomoże, jak za stołem mikserskim siedzi cymbał :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle, a od kiedy wzmacniacze gitarowe pracują tylko przy ostrym przesterowaniu, myślałem że od tego jest overdrive, a nie wzmacniacz gitarowy i jego głośność, przecież to dwie różne sprawy.

Nie wiem może się nie znam na sprzęcie gitarowym ale najdroższe i najbardziej pożądane wzmaki gitarowe są własnie lampowe, więc pisanie ze lampy nie graja dobrze, chyba mija się z prawdą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem może się nie znam na sprzęcie gitarowym ale najdroższe i najbardziej pożądane wzmaki gitarowe są własnie lampowe, więc pisanie ze lampy nie graja dobrze, chyba mija się z prawdą.

Czyli jesteś kolejną osobą, która nie rozróżnia instrumentu tworzącego dźwięk od urządzenia mającego w miarę wiernie go odtworzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysław, to wiadome że to inne zastosowania, tylko sprostowałem pewne rzeczy.

 

Nie jestem specjalistą w tych sprawach, ale pierwszy wzmak gitarowy jaki miałem to był Eltron i tam nie było przesterów w tym wzmaku, stąd kupowaliśmy osobne kostki podłogowe by uzyskać właśnie efekt overdrive i pamiętam dobrze, że normalnie podłączaliśmy pod wzmak zew źródła dźwięku (cd playery) i słuchaliśmy normalnie muzy na próbach, nawet robiliśmy imprezy:)

Czyli na wzmaku gitarowym i kolumnach gitarowych da się słuchać muzyki i to głośno bez efektu przesterowania, bo sam wzmacniacz gitarowy nie może tego dźwięku przesterować, ma go wzmacniać i nadawać mu barwę bez przesterowań ale podobnie dzieje sie chyba ze wzmacniaczami audio, czy mam racje?

Co do lamp w świecie gitary, to są to wisienki na torcie i produkują bardzo dobry naturalny dźwięk, czego nie można powiedzieć o układach na tranzystorach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysław, to wiadome że to inne zastosowania, tylko sprostowałem pewne rzeczy.

Ok, wzmacniacz gitarowy nie musi zawsze pracować tak, że przesterowuje. ... ale dalej:

 

ma go wzmacniać i nadawać mu barwę bez przesterowań ale podobnie dzieje sie chyba ze wzmacniaczami audio, czy mam racje?

Co do lamp w świecie gitary, to są to wisienki na torcie i produkują bardzo dobry naturalny dźwięk, czego nie można powiedzieć o układach na tranzystorach.

... to już trochę przeczysz sam sobie. Jak wzmacniacz barwi = nie odtwarza wiernie = nie gra naturalnie.

ps. i nie ... przy odtwarzaniu wzmacniacz ma już barwy nie dodawać

 

Powinieneś napisać:

 

Co do lamp w świecie gitary, to są to wisienki na torcie i produkują bardzo dobry ciepły dźwięk, czego nie można powiedzieć o układach na tranzystorach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle ale w świecie audio chyba wszystko barwi, wzmaki audio też barwią każdy na swój sposób i wszystko gra w jakimś stopniu nie naturalnie. Naturalność, barwa, chyba nie ma granicy rozdzielającej te dwa zagadnienia, gdzie kończy się naturalność a zaczyna barwa.

Czy do studia nagrań wolałbyś monitory czy sprzęt hi-fi jako odsłuch, gdzie własnie naturalność jest najważniejsza?

Tak jak pisałem nie jestem specjalistą w tych tematach więc też chcę się co nieco dowiedzieć na ten temat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem pisac wiekszy post, jednak toots sie wtracil i slusznie.

 

Zgadzam sie z Toots.

 

Kazdy slucha czego chce, ale swiat Hi-Fi i odsluch muzyki polegam na ubarwianiu w pewien sposob brzmienia, oczywiscie nikt tu nie mowi od razu o tzw. ustawieniu "v" czy uzywaniu w ogole korektora dzwieku. Kazdy topowy producent barwi swoj sprzet na swoj sposob, klient wybiera to co mu sie podoba, a ze gusta rozne..

 

Monitory studyjne zostaly stworzone do komponowania muzyki, monitorowania jej, zreszta glownie w scisle okreslonych warunkach. Zreszta w studiu, oprocz takich kolumn posiada sie takze zwykle jakies tanie kolumny, radyjko, kolumny hi-fi, rozne sluchawki itd. Materialu slucha sie na tym wszystkim.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce się poradzić co będzie lepsze:

Creative T3 (dobrze spasowane satelity z subwooferem)

M-AUDIO AV 32.1 (znowu głośniki studyjne, ale za głośny sub w porównaniu z satelitami, zawsze można użyć korektora).

Szukam czegoś z nisko schodzącą częstotliwością i słyszanymi wyraźnie najniższymi tonami w granicach 40 Hz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyle ale w świecie audio chyba wszystko barwi, wzmaki audio też barwią każdy na swój sposób i wszystko gra w jakimś stopniu nie naturalnie.

Tak, ale właśnie chodzi o ten stopień zniekształceń przez wzmacniacz / kolumnę itp.. Mogą być te zniekształcenia większe (dla mnie wówczas oznacza to gorszy sprzęt odtwarzający) lub mniejsze (dla mnie oznacza to lepszy sprzęt odtwarzający).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chce się poradzić co będzie lepsze:

Creative T3 (dobrze spasowane satelity z subwooferem)

M-AUDIO AV 32.1 (znowu głośniki studyjne, ale za głośny sub w porównaniu z satelitami, zawsze można użyć korektora).

Szukam czegoś z nisko schodzącą częstotliwością i słyszanymi wyraźnie najniższymi tonami w granicach 40 Hz.

Wbrew temu, co ten producent wypisuje, ja bym M-Audio AV 32.1 odsłuchem studyjnym nie nazwał (traktuj te bzdury od producentów jako marketingowy kit).

 

Co do zejścia - jak ma być tanio, to chyba faktycznie pozostają tylko zestawy 2.1 . Nie doradzę Ci konkretnego modelu, bo omijam takie produkty z daleka (wolałbym w tej cenie monitory 2.0 które tak nisko nie schodzą, ale grają jakościowo lepiej).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose Companion - zestawy z subem, to najlepsze 2.1 do komputera do 1200zl. Potem juz tylko np. Focal XS czy Paradigm Millenia. Ew. Tak jak mowi Kyle, jakies 2.0.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie 2.0 mi doradzicie, w którym jest możliwość kontrolowania głośności z przodu lub przez pilot, bo głównie będę używał do słuchania muzyki przy komputerze. Najlepiej jakby miały duży zapas mocy i kontrolowały z łatwością niskotonowy głośnik. Mam Cambridge Audio Azur 351r i Jamo 7.6 po przeróbkach, gdzie muzyka nie męczy a zapas mocy mnie zdumiewa niekiedy, lekkość gry, scena, czyste, delikatne i nie męczące wysokie tony, szczegółowość - tak można zachwalać latami - a to tylko przy kiepskich źródłach dźwięku.

Miałem podłączony wzmacniacz dual mono Onkyo A-5vl i właśnie te Jamo 7.6, ale grało przeciętnie, dopiero po podłączeniu do wyżej wymienionego amplitunera i po przeróbce kolumny ożyły. Po przeprowadzce nie miałem już miejsca na te głośniki i wzmacniacz na biurku, dlatego podłączyłem kolumny Genius HF1800A ze względu na atrakcyjną cenę oraz dobre recenzje, które były chyba wykonane przez niedosłyszących amatorów.

Dobre głośniki, tylko strasznie mnie męczą, brak góry i mają strasznie dużą górę w granicy 200Hz :/ scenę mają dobrą, ale niekiedy aż głowa boli od przebarwień.

Nawet możecie polecić droższe kolumny, studyjne, ale potrzebuje coś, co zmieści się obok monitora (do 22 cm szerokości po obu stronach) i będzie aktywne. Będzie grało naturalnie i nie ma problemu z napędzeniem niskich tonów oraz zagra częstotliwość w granicy 40 - 50 Hz. Tak do 1200 zł mogę wydać, może to być też używany sprzęt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale właśnie chodzi o ten stopień zniekształceń przez wzmacniacz / kolumnę itp.. Mogą być te zniekształcenia większe (dla mnie wówczas oznacza to gorszy sprzęt odtwarzający) lub mniejsze (dla mnie oznacza to lepszy sprzęt odtwarzający).

Kyle, masz rację, są różne wzmaki gitarowe przeznaczone do rożnej muzy i jedne są budowane do dużego zniekształcania dźwięku a inne mniejszego. Temat rzeka. Tu nie ma co się rozpisywać, to dwa rożne przeznaczenia. Audio to audio, a gitara to gitara.

 

 

lepiej pomoglibyście mi w doborze sprzętu dla mnie :)

 

Mam lampę gitarową Laney IRT Studio z której sygnał leci do karty dź i z dźwiękówki leci do edifierów C3 2.1 i chce ten dźwięk polepszyć w stronę odsłuchu gitary i odsłuchu muzyki też. Zakupiłem ostatnio zestaw stereo w tym celu (Wzmak fisher ca 2030 i kolumny braun cm7)

Moje spostrzeżenia, muzyka gra świetnie i nie ma tu żadnych niespodzianek, choć pewnie mogłoby być jeszcze lepiej :)

Gitara zaś gra gorzej na stereo niż na edkach, więc zastanawiam się jak to ugryźć? i jak znaleźć złoty środek by muza dobrze grała i gitara brzmiała jeszcze lepiej, wiem że na pewno da się to poprawić w rozsądnych pieniądzach, bo używanego sprzętu jest sporo.

Są zestawy 2.1 monitory studyjne +sub ale ceny to kosmos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Jak macie jakieś spostrzeżenia czy pomysły to piszcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co mogą być warte SVEN STREAM MEGA R:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cena co do mocy i rozmiaru głośnika nisko-średnio tonowego jest zaskakująca. Do tego wzmacniacz Bi-Amp o dużej mocy, pilot sterowania i obudowa MDF

Słyszał ktoś o tej firmie kiedykolwiek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez raiwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu okazja do kupna:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Do tej pory słuchałem muzyki na Microlab FC 530. Zastanawiam się nad przesiadką na Microlab Solo 7C. Czy będzie to znacząca różnica? Tylko do słuchania muzyki rock/metal/jazz itp z płyt CD.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można aktywne głośniki podpiąć do wzmacniacza? To działanie tymczasowe do puki nie kupię normalnych monitorków... czy wówczas je włączać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna, no chyba ze masz tam takie gniazdo.

 

Poza tym po co Ci wzmacniacz, podlacz je od razu do zrodla dzwieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się wersja aktywnych KEF LS50:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - to mogą być całkiem fajne głośniki do komputera. Koncentryczne konstrukcje doskonale się spisują przy nawet bardzo niewielkich odległościach odsłuchu (budują łatwo przestrzeń). Te kolumny to będzie wyższa klasa niż KEF 300A. Co ciekawe władowali na bas wzmacniacz 200W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te nowe KEF'y sa takie troche techniczne w graniu, niby nie ma sie do czego przyczepic, ale jednak nie ma w nich zbytnio Muzykalnosci, czegos co wciaga w muzyke, a nie tylko dokladnie ja przedstawia, bardziej pasowalo mi brzmienie ich starszych konstrukcji.

 

Simple Audio Listen z linku powyzej sprzedaly sie za niecale 50 funtow, ktos sobie zrobil nielichy prezent. Z glosnikow za ponad 2000zl, zszedl na niecale 300zl. :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.