Skocz do zawartości
IGNORED

LABYRINTHOS


LABYRINTHOS

Rekomendowane odpowiedzi

mam wątpliwości co do tak niskiej i łagodnej filtracji calowej kopułki

filtr pierwszego rzędu z podziałem na 2000 Hz to może być problematyczne

 

na obrazkach pomiary, które ilustrują problem

w tych kolumnach calowa kopułka jest filtrowana 6 dB/okt. z podziałem na 3000 Hz

widać problem ze zniekształceniami harmonicznymi, które wyraźnie są wynikiem nadmiernych wychyleń poza liniowy zakres wychyleń kopułki (x-max)

ponad 5% 1000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5623-100005318 1175160112_thumb.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps.

z tych powodów Bob Stout pisał kiedyś o Jordanach JX53:

>>At first glance, it appears to be one of only two tweeters whose low Fs and high Xmax make it truly suitable for a first-order electrical crossover (the other is the Accuton C2-23) in a two-way system

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Wrocławia. System przygotowany na odsłuch. Podziękowania dla Pawła, pomieszczenie naprawdę genialne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gorąco chciałbym opisać trochę wrazeń z dzisiejszego popołudnia, ale wykasowało mi przed momentem wpis przez nieopatrzne wciśnięcie klawisza Esc, wiec napisze jeszcze raz.

Miałem okazję wcześniej u Pawła gościć, chciałem jednoczesnie pogratulować klasy z jaką urządził pomieszczenie, wyszlo z tego niezłe studio do odsłuchów. Robi wrażenie, wspaniałe, na okrase wrażeń akustycznych i muzycznych.

Zastałem zestawiony system, gotowy do słuchania muzyki. Wszystkie elementy toru bardzo wysokiej klasy, nie było kombinacji, przepinania kabli, urzadzeń itp. Głośniki grają imponująco z rozmachem, pełna skala, buduja spektakl, nie czuć ograniczeń. Wyglądają dostojnie, w lekkim półmroku znikaja za sprawą ciemnego frontu, nie rozpraszaja dodatkowo uwagi, można się skupic na tym co jest istotą całego zamieszania. Jestem pod wrażeniem zestrojenia, wszystko spójne, gra na poziomie nieosiagalnym dla konkurencji w tej cenie, wywiazała się przy tym burzliwa dyskusja. Z racji, że produkt jest skierowany do niewielkiej grupy odbiorców to za sprawa walorów dźwiekowych i wizualnych powinien znaleźć uznanie u osób poszukujacych wysokiej klasy dźwieku i produktu, nie nosi emblematu markowego, a chyba dobrze żeby jakis był, podobnie rzecz sie miała np z zollerem, przy pewnych seriach też nie doklejał metki, to chyba nie jest tak istotne na ten moment, chociaz też ważne.

 

Czynnosci ograniczały sie do zmiany płyt w odtwarzaczu, słychać było dobitnie różnicę nagrań, różnice przepastne w ramach jednej realizacji np Czterech pór roku Vivaldiego, ten sam Carmignolla, niby to samo nagranie ale z innej wytwórni i przepaść. Zestawiony system był bardzo przejrzysty, wiem, że Paweł nie bedzie demontował tego przez jakiś czas więc jezeli ktoś zechce chyba da sie namówić na odsłuch.

 

Porażająco doskonale zaprezentowała się płyta przywieziona przez kolegę forumowego Kubła, niech napisze co to było.

 

Poza rozmowami, które w międzyczasie prowadzono w przerwach można było zaczerpnać ostrzejszego powietrza, praktycznie uzdrowiskowy górski klimat na to pozwala, a tak niedaleko dużego miasta, teren już w częsci górzysty, ostre podjazdy, zaparkowanie wymaga troche ekwiblirystycznych umiejętnosci.

 

Jutro znowu jadę, juz nie na odsłuchy, ale przyszła ochota na kolejne wyjscie na Ślężę ze znajomymi, wspiąć się na szczyt, który to juz raz, nie wiem, ale za każdym razem to przyjemność. Pogoda zapowiada się nieźle.

Pozdrawiam wszystkich uczestników spotkania i dzięki Pawle za zaproszenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim nielicznym za przybycie.

Skrzypku, metka nie zawsze jest z przodu :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1087-100005070 1175416394_thumb.jpg

post-1087-100005071 1175416394_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze niezly sprzet towarzyszacy, szczegolnie wyroznia sie prztwornik (chyba z wyjsciem na lampie, pewnie to ten sam krakowski), napiszcie rowniez cos o monoblokach, to musialo grac wspaniale!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odwiedziny, miło było gościć, mam nadzieję, że nikt nie żałuje czasu poświęconego na wycieczkę, kto nie miał czasu zostać dłużej niech żałuje :), dodam jednak że będzie jeszcze okazja do drugiej wizyty.

Prosiłbym też o wklejanie zdjęć, trochę ich tam zrobiono :)

 

System, który ostatecznie grał różnił się od tego na zdjęciu źródłem i okablowaniem, co to ostatecznie było proszę o informację Mahler`a. Nadmienię jedynie że system był to lampowy przetwornik + transport spięte po wyjściu coaxial?

 

No ale przejdźmy do sedna jak to grało :) , dobrze, a w drugiej części spotkania b. dobrze. Dlaczego w drugiej części lepiej? Ponieważ przybył właściciel monobloków, dokonał drobnych regulacji (czego, może sam fachowo wytłumaczy, nie mam pojęcia o lampach) i zagrało lepiej, zmniejszyło się trochę nasycenie średnicy ale bas zrobił się jeszcze bardziej zdyscyplinowany. Wcześniej można było mieć do zakresu basowego pewne obiekcje, które w ten sposób zostały rozwiane.

Po tej operacji kolega Kubeł zapuścił swoją płytę (prosiłbym również o informację co to było) i zamilkły wszystkie dyskusje :)

 

Żeby jednak mieć jakiś wyobrażenie co się działo, nadmienię że dźwięk z jakim mieliśmy do czynienia to dźwięk porównywalny z dźwiękiem systemów wycenianych w salonach audio na 20-30 k zł za element. Kolumny są niezwykle transparentne, pokazują natychmiast wszystko, każdą zmianę elementu składowego systemu, różnicuje bezwzględnie nagrania, jak to określono w trakcie odsłuchu, co płyta to inny dźwięk. Jeśli nagranie jest kiepskie to to od razu słychać, jeśli nie jest spójne, jeśli realizator dodał coś to tu to tam dla efektu, to od razu to wychodzi. Z kolei nagrania dobre, wypadają kapitalnie. To co cechuje ten system w kilku słowach, to transparentność, ogromna dynamika, szczegółowość i mocna podbudowa basowa, rytm. Bas oczywiście charakterystyczny dla LT, czyli szybki, krótki, konturowy, robi swoje i spada. To w sumie ciekawe zjawisko jeśli zauważymy że zarówno amplifikacja jak i źródło to lampy, a lampy w obiegowych opiniach nie charakteryzują się cechami brzmieniowymi o jakich wyżej wspominałem, oczekiwało by się raczej dźwięku wolnego, ciepłego i nieco rozmiękczonego, ciągnącego się na dole. Tymczasem brzmienie system stało w opozycji do owych cech, było raczej wystrzałowe :)

Nie wymieniam płyt, ponieważ praktycznie każdy miał coś innego, tak więc przewinęło się wiele płyt i gatunków, których nie znałem, może więc każdy nadmieni czego słuchał przy okazji swojej relacji.

Bardzo ładnie zagrała pozycja chyba Mahlera, taka rosyjska płyta hiszpańskiego muzyka? prosiłbym o info. Fantastycznie Patrycia Barber z koncertowej „Live: A Forthnight in France”, Kari Bremnes ”Norwegian Moods”, Czajkowski „Dziadek do Orzechów” Valery Gergiew i Kirov Orchestra”, Piękne saksofony z Dexter Gordon „ One Flight Up”, Dave Brubeck „Take Five”, Elisabeth Karlsotn „Flux”, świetne M. Davis „Spanish Scetches” o Vivaldim już wspominał Skrzypek.

 

Czy było idealnie? Na pewno nie, ta piekielna transparentność na pewno powoduje, że należy bardzo uważnie kompletować system. Mi osobiście do pełni szczęścia brakuje trochę więcej ciepełka na średnicy, by była też trochę bardziej mięsista, ale bez utraty tej detaliczności, przejrzystości i szybkości jaką już ma. Na co dzień słucham jednak pary musicali które serwują zaokrąglony, pastelowy dźwięk, może więc to kwestia przyzwyczajeń, na pewno ten z MF`ów jest mniej prawdziwy. Ponieważ jednak miałem możliwość usłyszeć te kolumny w różnych kombinacjach sprzętowych, mam świadomość jak bardzo są przejrzyste i jak bardzo można modelować to brzmienie. Pozwoliłem sobie nawet na wpięcie swoich MF`ów by zobaczyć czy to w ogóle zagra (czy integra to pociągnie), obawiałem się też o dźwięk accutonów z samymi tranzystorami. No i tu niespodzianka. A3.2 spokojnie sobie grała, kontrolowała bas jak to ona potrafi, nie było problemów z dużymi symfonicznymi składami (puszczałem sobie Romeo&Julia Prokofiewa oraz V Beethovena pod Reinerem z Chicago, JVC XRCD, także koncert fortepianowy Lishta nr 1 w wersji z Zimermanem oraz Rubinstein`em tu znów JVC XRCD), nawet Rammstein „Rosenrot” wypadł b. ładnie (przede wszystkim w pełni czytelnie i oczywiście z odpowiednią dynamiką oraz agresją w wersji musicalowej :) ). Co dla mnie było istotne, zagrało cieplej na środku z, jak to w MF, zaokrągloną górą, tak pastelowo. W efekcie struny gitar straciły swój kapitalny metalowy blask, ale wokale zyskały tą naturalna ciepłotkę.

 

Myślę, że w prezentowanym systemie można jeszcze podciągnąć, chyba wszystkie aspekty dźwięku, jeśli się jeszcze popracuje np.: nad okablowaniem, w sumie spięte to zostało po prostu tym co było pod ręką i nawet z tym wychodziły spore różnice. Nie wiem czy w sumie Stream Fadela nie prowadził lepiej dołu (z większym zróżnicowaniem tego co się tam dzieje od wpiętego Veluma, ale z pewnością był ostrzejszy na górze i chłodniejszy na środku. Ic Tary Labs Air 1 też było by lepiej zastąpić czymś cieplejszym.

 

Reasumując mieliśmy do czynienia klasowym systemem, z pewnością nie było to jeszcze 100% możliwości, warto nad tym popracować. Do pełni szczęścia zabrakło polskiego CD – bo można było by mówić o w pełni polskim systemie klasy Hi-End?

Co do samych kolumn, tak dla jakiegoś odniesienia co do ich klasy i możliwości, uważam, że z innych konfiguracji w jakich mogły by wypaść wyśmienicie, warto również sprawdzić: np.: Accuphase E550 + CD Accu, lub ich monobloki w klasie A; Carry 500MB + w zależności do efektu MBL 1531 lub Accuphase, lub Audio Aero, polski Marton + Audio Areo, z trochę tańszych (ale to już klasa niżej niż one zasługują) Plinius SA102 w klasie A + Cd znów zależnie od efektu, któryś z wymienionych. To tyle z tego co znam i poleciłbym do sparowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monobloki Delta Studio na lampie 813? (proszę o sprostowanie jeśli podaję błędnie)

DAC - VAC (valve ....)

transport - PS Audio Lambda

kolumny - Labirynthos CRQ3

kable: IC Tara Labs AirI, cyforwy - nie wiem, kolumnowe - Velum (jaki model nie wiem)

sieciówki - zddaje się, że zwykłe dostarczone oryginalnie ze sprzętem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..Delta Studio, monobloki na triodzie 813. To co z nich się wydobywa mogłoby zakosić MPM..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1087-100005062 1175419357_thumb.jpg

post-1087-100005063 1175419357_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

henrykpiątek, 1 Kwi 2007, 12:51

 

>No właśnie, na stronie producenta nie ma nic na ich temat.

 

 

Serwis internetowy to chyba naprawde bolaczka polskich producentow....Albo strona do bani , albo nieaktualna od dlugiego czasu - czasami nawet lat(vide- www.minimaaudio.pl).....

 

 

Panowie Producenci- zrobcie cos z tym....

 

 

Snape

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o informacje techniczne należy prosić właściciela Delta Studio. Co do dźwięku, proponuję skorzystać z wyszukiwarki kiedyś było coś na ich temat, sam kiedyś piasałem o nich ale w innym systemie (słucałem ich raz chyba ze 2 lata temu może 3?). We wczorajszym odsłuchu stał cały system, zupełnie mi nie znany więc trudno pisać o wszytskim z osobna, można pisać o brzmieniu całości. Generalnie brzmienie tamtego systemu, a tego o którym wyżej mowa to estetycznie dwa inne światy. Klasowo ten system (z Labirynthos) to dużo wyższy pułap.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprostowanie odnośnie monobloków Delta Studio - te lampy jest to tetroda bezpośrednio żarzona, radziecka G813 odpowiednik amerykańskiej 813 (info od produceta)

 

i kilka ujęć z drugiej strony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1057-100005040 1175438710_thumb.jpg

post-1057-100005041 1175438710_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dziekuje Gospodarzowi "PMD" oraz Marcinowi "Mahlerowi" za dprowadzenie do realizacji wspolnego przedsiewziecia.

Dziekuje przybylym Gosciom, a szczegolnie tym, z ktorych pomoca znalazlem sie w Sobotce i z powrotem we Wroclawiu.

Powtorka 14. kwietnia nie powinna byc gorsza.

Szczegoly nastepnego spotkania zapewne ujawni PMD kazdemu, kto zwroci sie do niego w tej sprawie.

Co do informacji na mojej stronie (jej braku) - sa to prototypy, a ze juz graja, to jeszcze nie koniec rozmyslan nad nimi. Tak wiec czuje sie usprawiedliwiony o braku informacji o czyms co jest w fazie takiej jak widac.

60 W na kanal w klasie A, tetroda bezposrednio zarzona GU13 (czyli odpowiednik 813), jest jedna w kanale bo to Single End, stopien wejsciowy zbalansowany. Pasmo oraz dynamika zadowala wielu sluchaczy wiec chyba jest niezle.

Kolumny - gratulacje dla Marcina, jestem pod duzym wrazeniem.

 

pozdrawiam

 

Witold Jaskulowski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem, słuchałem ...

 

Paweł - jeszcze raz ogromne dzięki za zaproszenie. Wszystkim pozostałym za świetne towarzystwo. Nie ma to jak parę chwil wśród grona "zapalenców" (mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem, ale powiedzcie któremuś z niewatjemniczonych znajomych ile kosztował wasz CD lub dowolny kabelek, a z pewnością padną mocniejsze słowa).

 

Co do samych kolumn - duże konstrukcje i wielki dźwięk. Chętnie posłuchałbym ich na znanym mi sprzęcie, wtedy mógłbym wyrobić sobie ostateczną opinię. A jak to grało u Pawła - mocno, energetycznie i przejrzyście. Zacząłem od Patricia Barber "Live ... in France" - cóż, Pawel chwalił, dla mnie było tylko dobrze, zbytnio dominował bas, ale był to chyba efekt specyficznej realizacji płyty (jak chyba większość tej artystki) i miejsca odsłuchowego, po deliktnym przesunieciu do przodu było już sporo lepiej. Potem poszedł Vivaldi (nie znam utworu, nie jestem mocny w tym temacie) i tu była już klasa - barwa, rodzielczość, energia na najwyższym poziomie, właściwie spektakl na żywo. Następnie trochę jazz'u - klasycy: Davis, Brubeck i kilku znanych mi lub nie współczesnych - cóż mogę napisać - odjazd, brzmienie saksów i trąbek przyprawiało o szybsze bicie serca, takiego oddania tych instrumentów jeszcze nie słyszałem.

Reasumując - nie pogardziłbym takim sprzętem w domu, ale kto wie może nie pogardzę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzięki za spotkanie, było czego posłuchać. Moje wrażenie są następujące: na początku, gdy siadłem i wrzuciłem „Headhunters” Hankocka byłem zawiedziony. Co tu dużo mówić – bas się ciągnął bez kontroli, średnica na przełomie z wysokimi natarczywa, zaburzona równowaga tonalna. Nie podobało mi się. Kolejne płyty lądowały w odtwarzaczu i potwierdzały moje wcześniejsze spostrzeżenia. Kolosalną zmianę przyniósł prosty zabieg w postaci regulacji biasu w monoblokach. Po dwóch próbach Witek najwyraźniej znalazł odpowiednie ustawienie prądu i od tego momentu można było mówić o muzyce. Drugim momentem znacznie poprawiającym wrażenia odsłuchowe było przesunięcie fotela ok. metr do przodu. Zniknęły resztki momentami wlokącego się basu, a scena nabrała znakomitych proporcji. Ta płyta, przy której opadały kopary to niezawodny Manger – przy nim zawsze zbiera się szczęki z podłogi, o ile system jest dobrze zestrojony. Mniejsza o sampler Mangera, bo od momentu wykonania wyżej opisanych zabiegów słuchanie każdej płyty było przyjemnością. Skala dźwięku, dynamika mikro i makro, przestrzeń, lokalizacja, – naprawdę wyższa szkoła jazdy. System wspomagany odpowiednio zaadoptowanym pokojem (szacunek dla Mkorka z 4Sound) zaprezentował się znakomicie i mam wrażenie, że ci którzy byli wcześniej nie mieli okazji poznać w pełni jego możliwości. Chyba powinniście przyjechać jeszcze raz. Gdyby kolumny nosiły logo znanego producenta, kosztowałyby lekko 30 tys. zł. Byłem też pod ogromnym wrażeniem jakości wykonania obudów – po prostu poziom stolarki na najwyższym światowym poziomie. Gratulacje. Gdzie takich stolarzy można w Polsce znaleźć?

Brzmienie monobloków DS 813 nie było dla mnie zaskoczeniem, bo miałem okazję ich wielokrotnie słuchać (również u siebie w domu). Zresztą kiedyś dzieliłem się na forum szerzej swoimi wrażeniami z odsłuchów tego modelu. Te wzmacniacze są żywym dowodem na to, że nie ma podziału na wzmacniacze lampowe i tranzystorowe. Są jedynie wzmacniacze dobre i złe. 813-tki tradycyjnie zaprezentowały szybkie, bardzo energiczne, niesamowicie przejrzyste i naturalne brzmienie. Gdyby robić ślepy test nikt chyba by nie zgadł, że gra lampa. Po prostu grał znakomity wzmacniacz.

Reasumując: usłyszałem w sobotę kawał dobrej muzyki w znakomitym wykonaniu. Odpowiednie dopasowanie prądowe okazało się niezbędne, aby uzyskać wspaniały efekt. Tę uwagę kieruję do tych wszystkich, którzy słuchając wcześniej systemu nie zdążyli się o tym przekonać. Dzięki za pokaz dla producentów i dzięki PMD za gościnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze opisy kolegow pokrywaja sie z moim osobistym doswiadczeniem z uzytkowania tych kolumn. Od Wrzesnia zeszlego roku mam przyjemnosc zbierania opadlej szczeki ilekroc zmieniam cos w systemie. Informacje o przejrzystosci nie sa przesadzone. Kiepski system niestety bedzie na tych kolumnach kiepsko grac. Ale tez kazda drobna zmiana jest natychmiast podawana na tacy przez co strojenie systemu staje sie latwiejsze.

Zdziwiony jestem, ze niektorzy odebrali bas pozbawiony kontroli. Kolumny nie sa strasznie kaprysnym obciazeniem. Napewno brak wyraznych rezonansow na basie pomaga im przy wspolpracy z lampowcami. Przetsrzennosc i i budowanie planow wglab tez potrafi zachwycic. Duzo zalezy od realizacji nagran. Slabe plyty slabo graja. Pozadnie nagrane nabieraja wiatru w zagle.

Jedna z niesamowitych wlasciwosci jest umiejetnosc grania pelnym pasmem na ekstremalnie niskim poziomie glosnosci. Sa momenty, ze siedzac o 1 w nocy slucham muzyki starajac sie nie obudzic dziecka i zony. I wtedy okazuje sie, ze slychac pelne pasmo. Zarowno nie brakuje wysokich tonow jak i na basie nie ma niedostatkow. Kolumny na niskich i bardzo wysokich poziomach graja prawie niezmiennie.

Nie zaluje ani jednej zlotowki wydanej na te zestawy i szczerze polecam.

Nie traktujcie tego wpisu jako kryptoreklamy - kupilem i jestem tak niesamowicie zadowolony ze trudno mi nie podzielic sie tym. Polecam odsluchy, jestem przekonay, ze wielu po raz pierwszy uslyszy co to jest prawdziwy, szybki, gleboki i czysty bas w jednym :) Tego zaden "burczybas" nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Co tu dużo mówić - bas się ciągnął bez kontroli, średnica na przełomie z wysokimi natarczywa, zaburzona

>równowaga tonalna. Nie podobało mi się. Kolejne płyty lądowały w odtwarzaczu i potwierdzały moje

>wcześniejsze spostrzeżenia. Kolosalną zmianę przyniósł prosty zabieg w postaci regulacji biasu w

>monoblokach.

 

dokładnie co zrobiono? czy takiej regulacji może dokonać każdy użytkownik posługując się instrukcją obsługi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kubeł" napisał to dosyć wyraźnie -został zmieniony bias czyli prąd spoczynkowy.

Zawsze mówiłem, że zestrojony musi być cały system ze sobą. Raz - optymalnie, innym razem - pod gust Klienta.

Poza tym, w zestawie zmienione zostały kable oraz źródło - należało więc dostroic do nich wzmacniacz.

Są to podstawowe czynności, o których nie chcą niestety wiedzieć recenzenci z różnych mediów, stąd tak dużo recenzji wskazuje słabe strony recenzowanych sprzętów, gdyż znalezienie odpowiedniego zestrojenia systemu odsłuchowego wymaga wiedzy i wysiłku.

W przypadku omawianych monobloków, regulacji może dokonywać także użytkownik.

Także zwracam uwagę na znaczenie położenia miejsca odsłuchu - położenia słuchacza w nawet zaadoptowanym do odsłuchów pokoju. Zmiany potrafią być bardzo powazne. Ale to tylko prawa fizyki.

 

Jaki to daje efekt - to "Kubeł" napisał w dalszym ciagu swojej wypowiedzi.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>W przypadku omawianych monobloków, regulacji może dokonywać także użytkownik.

 

aha!

byłoby kłopotliwe gdyby po każdej zmianie kabla czy źródła trzeba było dzwonić do serwisu :-)

 

>"Kubeł" napisał to dosyć wyraźnie -został zmieniony bias czyli prąd spoczynkowy

 

ale jak zmieniony? podwyższony czy obniżony? jaki to wywołuje efekt dla tego konkretnego układu lampowego - od strony technicznej np. widma zniekształceń harmonicznych?

 

"Kubeł" napisał jaki to daje efekt brzmieniowy

ja się zastanawiam skąd się wzięło to początkowe niedopasowanie i co spowodowało od strony technicznej że regulacja biasu przyniosła tak całościowy pozytywny efekt - od kontroli basu po przełom średnicy i góry

 

>Zawsze mówiłem, że zestrojony musi być cały system ze sobą. Raz - optymalnie

 

bias optymalny do systemu?

czy biasu nie należy raczej optymalizować do lampy i układu w jakim pracuje?

 

czy w tych monoblokach bias przed regulacją nie był optymalny dla lampy i układu w jakim pracuje?

czy może był optymalny, ale kolumny wymagały nieoptymalnego, żeby system zagrał optymalnie?

zastanawiam się, czy zniekształcenia lampy nie zamaskowały zniekształceń wprowadzanych przez kolumny

(bo to normalna prawidłowość, że druga harmoniczna maskuje wyższe)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->graaf

Wsadzaj cztery litery w auto i przyjedź posłuchać. Potem opisz swoje wrażania, choćby najgorsze, będziesz wiarygodny.

Taka sucha dyskusja o podziałach zwrotnicy, harmonicznych, zniekształceniach itd, itp. nic nie wnosi, no chyba, że chodzi o dyskusję dla samej dyskusji i przyjemność zaprezentowania swojej szerokiej, ale niestety teoretycznej wiedzy w temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.