Skocz do zawartości
IGNORED

Kto wg Was jest najlepszym dystrybutorem


Audiofil

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo wszystko - AudioKlan. Oczywiście jest bardzo daleki od ideału, ale - nie można obrażać sie na fakty - to jedyna firma, która rozwija się z roku na rok i jest jest coraz silniejsza(w przeciweństwie do Horna, Decibela czy EIC), a to znaczy, że jej szef najlepiej czuje biznes.

Najgorsi są Audiosystem i Decibel - totalne buractwo. Gdyby nie dobre recenzje, już dawno by splajtowali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest ciekawe. Nie widziałem jest na tym forum dystrybutora który nie byłby sflekowany... no, może poza Fast Audio... ale to chyba kwestia bariery finansowej, a nie jakości serwisu. No i jeszcze Amar Audio... tez nie widziałem złych opinii.

 

Pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

lolo - otóż to! W najgorszym razie, jak już nie będzie czego się przyczepić to ktoś zaraz powie, że odpowiedni osobnik np. się nie myje. Tak że nie widzę specjalnie sensu w zastanawianiu się, który dystrybutor lepszy. Dla mnie dobry jest np. RCM, bo ma ladne rzeczy. Ale nic od niego nie kupowałem (hi-end niestety kosztuje), więc może przy bliższym przyjrzeniu się wyszłoby, że jest zły, albo nawet okropny? Kto wie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RCM-u też chyba nikt nie ruszał. A co z Jasikiem? To weteran ale wciąż trzyma się dzielnie. Nie miałem konktaktu - więc się nie wypowiadam. Amar - jeśli chodzi o siłę firmy - to raczej ciągła jazda w dół(hobby właściciela?). Szef Fastu też twierdzi, że handluje audio dla przyjemności. Nadzieją mogą być najlepsi detaliści AudioForte i Hifi-club, którzy wchodzą stopniowo w dystrybucję, ale czy rynek ich nie zmieni?

Mentalność dystrybutorów jest ściśle powiązana z mentalnością klientów. W "Elektrycznej Pomarańczy" panowała kiedys super atmosfera - a teraz jest to jeden z najgorszych sklepów. Jest coś takiego, że dłuższa praca w tej branży powoduje odrazę do niej. Uwierzcie - codzienny kontakt z mulersami(mulers to dla mnie odwrotność audiofila) i fanami prywatnego importu - doprowadził by do depresji nawet Matkę Teresę.Szefowie najgorszych film to nierzadko maniacy audio, nadwrażliwcy, którzy się totalnie sfrustrowali - co, oczywiście nie usprawiedliwia ich zachowania. Wygrywają ludzie z dystansem, którzy traktują to jak zwykły biznes, albo jako hobby. Inaczej się nie da. Hobbyści nigdy nie wyjdą poza niszę(ci którzy zachcą to zrobić, trafią do Tworek). Branża audio - podobnie jak większośc dzidzin współczesnego życia - pozostanie chyba na zawsze podzielona między cyników i psychopatów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art Audio - za to, że sprzedawali Classe o kilkadziesiąt procent taniej niż A-klan ;-). Tyle, że teraz został im już chyba tylko Revel, jeśli firma nadal istnieje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale połączenie tych cech znosiłoby je - czyli tworzyło normalność. Nie jestem takim optymistą. Stawiam na cynizm, jest chyba realniejszy od optymizmu(o paranoi i schizach nie wspomnę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład.Rok 1998.Sklep hi fi w Sopocie.Pytałem o sprzęt Yamahy.Odpowiedź:nie, to jest szajs.Czasy obecne.Ten sam sklep inna nazwa i miejsce.Yamaha jest the best ( z szacunkiem dla ekipy).Myślę,że tam gdzie liczy się kasa nie ma innych argumentów.Biorąc pod uwagę kapitał to chyba najlepszy jest Audioklan.Biorąc pod uwagę potrzeby klienta,dając mu odpowiednie warunki ( czas, wolny wybór) nie widzę takiego dystrybutora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos wspominek;

Kiedyś Audioklan (można było zamówić odsłuch B&W jak ich dystrybutorem był Horn) czy Decibel ściągał od innych dystrybutorów konkurencyjne urządzania (można było posłuchać nagrodzonych np. B&W jak jeszcze nie mieli ich w dystrybucji) – aby klient miał pewność i nie żałował wyboru – spróbujcie dziś coś takiego przeprowadzić,

a marzy się pewnie nie jednemu z nas porównanie bezpośrednie ProAc – Spendor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.