Skocz do zawartości
IGNORED

Jaka lampka do JM lab cobalt 826 ?


Gość masterofdeath6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Od dawna myślę o spróbowaniu lampki. Boję się jednak, że nie sprosta moim oczekiwaniom.

A mianowicie: duże ciśnienie w 18m2, niedługo w 27m2. Teraz znów mam kilka tranzystorów na odsłuch, ale tak sobie myślę, że moze jednak lampka....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiony push-pull na EL34 powinien się z nimi zgrać. Oprócz tego warto przetestować z SET na potężnych lampach 211 czy GM70, lub też na radzieckich "diabełkach" 6S33S. Co do push-pull na KT88 to mam wątpliwości. Te wzmacniacze zwykle brzmią dość dobitnie, co w połączeniu z Focalami może (choć nie musi) doprowadzić do przesytu. Jak zwykle decydować powinien odsłuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

masterofdeath6,

nieco trudno będzie "lampkę" dobrać może nie do kolumn, co do muzyki, jakiej słuchasz, ;-) integry lampowe to zazwyczaj jakieś 30-40W max; fakt, kolumny masz w miarę łatwe do wysterowania, ale muzyka jest "wymagająca" - po pierwsze, pieca o dużej dynamice i przejrzystości, a po drugie - o konkretnej mocy, skoro zamierzasz Behemotha trochę "głośniej" w niemal 30m2 zapuścić ;-)

Jest teraz na Allegro np. Vincent T.A.C. 834

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (jak sama nazwa wskazuje - integra P-P na ośmiu EL34), może musisz szukać w okolicach takich "wynalazków"? ;-D

x.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, tam. Do Cobaltów kilowaty nie są potrzebne.

Mam 810 (jeden głośnik mniej) i napędzam je 10-watowym triodowcem w pokoju 20m2.

I gra głośniej i dynamiczniej niż 50-watowy tranzystorowiec.

826-tki są nieco bardziej wymagające, więc trochę więcej mocy by się przydało,

no i faktem jest, że do mocnej i szybkiej muzyki trochę mocy jest wymagane.

Ja słucham nieco lżejszą więc 10 wat całkiem wystarcza. A właściwie, na co dzień słucha się na 2-3 watach mocy.

"Kilowaty" w reklamie, to czysty marketing.

S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stachr,

myślę jednak, że przesiadka z dzielonego tranzystorowego Vincenta na lampę 300B w SE nie jest dobrym pomysłem ;-) wiem z doświadczenia, że - przy muzyce jaką masterofdeat6 wymienił w swoim "o mnie" - przydaje kilka watów więcej... ;-) sam słucham m.in. Sepultury, Vadera, Slayera, czy System Of A Down na Amplifonie WT30II (30W w push-pullu spięte z kolumnami na Seasach (89db/8ohm) w niecałych 20m2, a master chce słuchać w pokoju 30m2 i to do tego dość "ekstremalnej" czasem muzyki. no i przyzwyczaił się chyba do mocnego tranzystora... ;-)

x.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość masterofdeath6

(Konto usunięte)

Kurcze, może lepiej jednak nie wbijać w lampkę :(

Ostatnimi czasy słuchałem dużo różnej innej muzy, nie powiem że mi się nie podobała, szczególnie JAKOŚĆ dźwięku, ale extrema to jednak to co cieszy mnie najbardziej. Po powrocie do jm laba cieszę się , że nie sprzedałem wszystkich szatańskich płytek, dawna miłość odżyła :)

 

A jakieś bańki KT88? One podobno mają nie mniej prądu niż nie jeden tranzystor (prądu - nie Wata),

tyle tylko że ludzie mówią, że one jasno grają, a 926 jasne i ta "muzyka" też góry i średnicy nie szczędzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Wracam właśnie z Nowej Soli, gdzie z Lucmasterem testowaliśmy lampowe końcówki OMAK Jewel Three z tranzystorowym preampem Metaxas Marquiz, napęd Audiomeca + DAC (nie znam szczegółów nazw). Kolumienki Sunus Faber Signum. Okablowanie różne: Albedo, Velum, Supra, Xindak.

 

>>>>> Panowie CZAPKI Z GŁÓW !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-7648-100009401 1216329615_thumb.jpg

post-7648-100009402 1216329615_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.