Skocz do zawartości
IGNORED

magnetofony NAGRA


Kilup

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś jednoślada węgierskiego z mikrofonem na teleskopowym kiju szpule 10 zakładane od góry przesuw o ile od 1978 dobrze pamiętam 9.5cm/sek i UHER-a REPORT 4200 Monitor poszły na koszta pogrzebowe bliskiej mi osoby. To co prywatnie myślę: do pewnych nagrań strereo to niepotrzebna fanaberia jeśli nie nagrywa się mużyki na żywca w terenie przez dwa mikrofony.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda po bandzie tymi Kraz-ami , Kamaz-ami, Ził-ami i SU-27 (pewnie wszystkie były załadowane NAGRA-mi).

Teraz do rzeczy. Mam UHER-a 4000 Report-L. Leżał dość długo nie odpalany i niestety zauważyłem takie cóś:

- głowica jakby zardzewiała (nie pomogły spirytus, aceton) choć część robocza jest igła, odtwarza i nagrywa fantastycznie

- słychać równomierny stukot, tak jakby waliło serducho, im większa prędkość tym i ono szybciej, wniosek koło zamachowe (?)

a teraz do Zbyszka:

czy koło jest oblane gumą, bo jeżeli tak, to znaczy, że zrobił (odcisnął) się tam mały dołek i trzeba go będzie wypełnić silikonem i wyrównać, czy tak ? A może cóś innego ?

Tak to jest, jak się nie gra na harmonii to zaraz ją wpierd..ą mole.

Pazdrawlaju wsiech od magnitofonnoj lienty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To je moc heskie

Nagra 4.2 portabilovy' mono 6.35mm analogovy kazetovy recorde'r, s pilnym obsażenim stop, pro rozhlasove' TV a filmove' vyuz^iti, pane Holanke trzy głowice, trzy przesuwy 9.5. 19.05, 38cm/sek dwa wejścia mikrofonowe wygląd wspaniały i waga słuszna. W sobotę wraca moja Rodzina i skończy się moje babci sranie siedzenie po nocach do białego świtu, a w dzień gonienie z UHER-em jak z piórkiem w dupie i nagrywanie być może za cenę posiadania tak zwanego trzeciego oka lub przewietrznika dla paskudnych myśli w potylicy. Oprócz innego kochanego dobra mam sluchawki HMA - 509 [15 złp będę płacił w niedzielę ] są to słuchawki mono z mikrofonem

do rana będą stereo a mikrofon podłączony do lewego kanału ustawienie w UHER-ze CR- 240 jest albo rozdzielne albo sprzężone tak więc będę słyszał i swoje bredzenie i delikwenta. Nagra 4.2 jest jak Sen Dziadka Władysława Jagiełły O Żelaznym Wilku. Z 6 R20 cztery już naładowane 1.2 Ah to nie mało dwie się ładują a ja za chwilę zacznę demolować słuchawki

Naschledano Kamrati

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zmieniłem koło napędowe i łomot ustał od czasu do czasu coś jeszcze słychać przy określonym położeniu magnetofonu ale pochodzi przypuszcalnie z innego źródła, W tej chwili dałem sobie nieco siana robię porządki nim

Rodzina nie wróci z wakacji i nie zacznie pieśni w tym wieku, z tym sercem [i innymi podrobami] Skoncentrowałem się na 4200 Monitor ładuję do niego akumulatorki, które dostałem od Mariana M. a jak Marian wróci od skośnookich pojadę z niełomocżacym się 4000S do Niego aby zrobił porzadek z elektroniką, Jeżeli by były potrzebne głowice to mam Bogenowskie w dawcy organów w stanie idealnym

Pozdrawiam

i spadam

arbeit czeka

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zaraz srana wpis reanimacyjny

pozdrawiam

Zbyszek

PS. Nagrywałem wczoraj i na IV S i na 4200 Monitor różnicy prawie zupełnie nie ma a UHER jest lżejszy,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zbyszku, wszystko ma swoje plusy i minusy, najważniejsze jest to, żeby minusy nie przysłaniały plusów. Nie gniewaj się, ale odbiję piłeczkę - do Uhera nie założysz taśm 18-stek a tym bardziej szpul 26,5. Z drugiej strony zazdroszczę Ci możliwości pracy na tym sprzęcie...

A mam pytanie co do wycinania taśm z VHS-a:

- jaka jest wystrzymałośc takiej taśmy zarówno mechaniczna jak i magnetyczna?

- czy z jednego VHS-a uzyskuje się dwie czy jedną taśmę 6.35 ?

Co raz bardziej sam jestem zainteresowany tym sposobem pozyskiwania taśm.

Pozdrawiam

Sylwek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś podać jakieś dane techniczne Ucher 4200 kontra Nagra IVs

Pozdrawiam

Rafaell

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Kilupa jak się nie ma co się lubi to się kocha co się ma. Mam UHER-a dwuślada od 2.4 - 19.05 cm/sek i musi mi w tym co robię całowicie wystarczyć a robię niemało stąd pomysł na cięcie taśm VHS na pół rachunek prosy 1/2" :2 = 2 X 1/4"jest to taśma o zupełnie niezłych parametrach pomimo, że jest cienka wolę grubego Ampexa 567 niektórzy podają, że jest to chrom a tak naprawdę w 99%-tach superferro stanilizowane kobaltem

Do 4200 i 240 przerobiłem słuchawki mono z mikrofonem HMA- 509 imp 600 Ohm :2 = 250 mikr 200 Ohm tak że swoje bredzenie nagrywam na nim + pacjent w tle na lewy kanał a na prawym mam delikwenta a siebie w tle chamskie proste i wyjątkowo skuteczne. A to że maksymalnie wchodzą mi 13 przeboleję taśma magnetowidowa jest naprawdę cienka a uczciwy i szanujący się szkot kupuje 240 wchodzi mi na szpulę po przecięciu cała. Koszt nośnika na przeszło godzinny reportaż poniżej 10 złp i jeszcze trochę taśmy nienagranej pozostało

Pozdrawiam

Zbyszek

I nie bawmy się w Ogrojec przestań mnie kusić Nagrami Astarocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamietam Nagra ustawiała swój sprzęt pod konkretny typ taśmy danego producenta (chyba BASF 36...?) i takie nagranie powinno być wzorcowe przy porownaniach z innym sprzetem ale o takich pierdołach to mało kto wie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak się wie to nic z tego już obecnie nie wynika nagrywa się na tym co jest pod ręką a nie jest białe o szerokości 5 w formie rolki bez szpuli. To tyle o głupotach a poważnie twój smar mi życie i dobre samopoczucie uratował, wczoraj ktoś usiłował sforsować mojed drzwi wejściowe uruchomiłem więc po 30 latach przerwy zasuwę R1 i będę mógł spokojnie pójść do przeglądu na kanale na kardiologię.

Pozdrawiam

Zbyszek

PS

Dobrze, że do REPORT-a wchodzą szpule o maksymalnej średnicy 13 cm na takie jeszcze mnie stać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jak by się Ktoś pytał

NAGRA KUDELSKI AUDIO TAPE RECORDER 4.2 WORKIG FINE [ ARTIKELNUMMER 250151373040] Startpreis: US 425,00

ja nie kupuję

pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś to łyknie...:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo to...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na to sobie zęby ostrzę, ale w komplecie z JBR:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś nie ma na co wydac kasy to niech sobie kupi to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to dla równowagi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mówiąc szczerze zaczyna mi to zwisać powtarzając za Picasso można malować nawet gównem byleby robić to dobrze, na szczęście nie wszystko w obrazie zależy tylko od pędzla, czasem należy zapanować nad własnym i cudzym obłędem. Nie zakładam ani gabinetu figur woskowych ani małego prywatnego cmentarza , to co mam a mam takie na jakie mnie stać żyje i pracuje a więc sorry świętej pamięci Stellavox nie dla mnie

Pozdrawiam

Zbyszek

Mając możliwość wysłania we właściwym kierunku lekarstw i zabawek dla dzieci nawet się nie zastanawiał Kochanowskiemu wystarczało pierze wyrwane z gęsiej dupy a ja mam 42000 Monitor CR-240, Cr-260,Cr-210 i mnożyć tych bytów ponad miarę nie można

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za literówki i agramatyzmy ale jest jedyny Naród jaki kocham i cenię bliski sercu choć daleko, bo tu na miejscu już narodu nie ma jest tylko rozwarstwione, skłócone społeczeństwo no cóż nierządem Rzeczypospolite stoją.

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku, mimo swojej manii na punkcie szpulowców, też nie mam i nigdy nie będę miał wszystkiego... Zakup Nagry-T jeszcze długo będę odczuwał w swojej kieszeni. Ale popatrzeć na sprzęt zawsze można i sobie pomarzyć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciano mi zostawić, porządny sprzęt studyjny Sonyego- cosik jak Mechlabor tylko wielokrotnie droższe i cięższe.

Był w rozgłośni PR w Warszawie prezentu mie przyjąłem, obecnie zastanawiam się zupełnie poważnie i serio jak się pewnego dobra pozbyć nie tracąc specjalnie przy upłynnianiu.

Pozdrawiam

Zbyszek

PS tak czy siak mauzoleja nie budiet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oblane jest gumą z boku co można zauważyć łatwo i namacać dla przesuwu 19.05cm/sek i od strony niewidocznej na tak zwanym rancie dla prędkości od 9.5 i w dół element z mosiądzu wytoczony schodkowo kiwający się stanowi cżęśc podającą napęd z silnika na koło zamachowe napędzany jest długim paskiem z prawej strony silnika prawe sprzęgło [play i rec] i lewe przewijanie paskiem krótkim.

Pozdrawiam

Zbyszek

U mnie zaczęło grzmieć dałem psinie relanium aby mi się nie trzęsła.

Odniosłem dzisiaj pożyczoną Nagrę IV S cudo absolutne ale trochę przy UHER-ze 4200 przyciężkawe. Jestem już po przeglądzie na kanale EKG OK. TSH OK INR za wysoki czyli powtórka z rozrywki za tydzień. Akumulatorki od Mariana w UHER-ze ale nie mam czasu aby sprawdzić jak długo na nich będzie nagrywał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin, 10 Sie 2007, 19:12

Zbysiu co się dziwisz że INR wysokie -mówiłem żebyś nie wariował.z porzadkami w domu.I tak pewnie Ci się oberwie od Doroty.Psa nie szprycuj sąsiadka tak szprycowała od 1 miesiąca życia swojego syna żeby mieć święty spokój i nie chodzić do płaczacego dziecka a teraz jest to 18 letni debil.Jak widać państwo chroni dobrze dzieci-szkoda mówić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INR wysokie po polopirynie, tylko jutro nie zażywam Sintromu. Podanie relanium psinie uzgodnione z Jej nadwornym lekarzem stres jest znacznie groźniejszy niż ewentualna toksyczność lekarstwa

Dziękuję za troskę

i pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korwin.Życze ci ,żelaznego zdrowia,a psinę wez lepiej na kolana.Niestety jutro tez bedzie grzmiało i to u ciebie najwiecej.Zobacz co ciekawego znalazłem na temat philipsa n-4450.Mam takiego,ale na taki pokaz to bym chyba nie wpadł.Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.