Skocz do zawartości
IGNORED

magnetofony NAGRA


Kilup

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę, że nie ma potrzeby zakładania nowego wątku, nawet nazwa może zostać stara, gdyż i tak temat ten został zgodnie przez nas "zaśmiecony" różnorodnymi dygresjami o innych magnetofonach. Nowi zainteresowani i tak ten wątek znajdą.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Korwina i reszty Braci w Wierze:

 

Spotkałem się również z określeniem na pewnej sensownej stronie zagranicnej, że SONY WM D6© swoją klasą wypełnia lukę pomiędzy Nakamichi, a "resztą świata". Brzmi to nadzwyczaj pochlebnie. Często był wybierany przez reporterów, jako znacznie tańsza (ale wciąż droga) alternatywa dla Nagry SN. Przepaść cenowa była większa, niż różnica jakości nagrywania.

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie .

Tak sobie myślę, żeby raczej próbować wklejać zdjęcia a nie linki. Aktualność linków jest tymczasowa, natomiast zdjęcia pozostaja już na stałe. To w końcu forum, więc chyba nikt nie będzie się pluł o wykorzystanie jakiejś fotki.

Pozdrawiam, Wojtek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levinson.Ale fajna zabawka.Widze,że to aiwa.Masz jakieś dokładniejsze dane co to za sprzęt i jakie to miało parametry.Wyglada wspaniale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Proponuję wejść w wątek Magnetofony Szpulowe, poczytać sobie ździebko i na PW zrobić małą konferencję z Paul_67 i Manius59, mają namiary na naprawdę dobry warsztat mechaniczny.

Powodzenia

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Masz rację Zbyszku, jak czytam te wątki magnetofonowe, to nie mogę się oprzeć wrażeniu że trochę zatracają swoją tematykę, no nic ludzie mają prawo pisać jak uważają, tyle że całość trochę na tym cierpi.

Mam pytanie do posiadaczy revoxów (77,99 i wyższych) czy proces kalibracji do danego typu tasmy, jest bardzo upierdliwy, czy kupując dany magnetofon przygotowany pod dany typ tasmy, będę miał dużo zabawy żeby zmienić ustawienia na inny typ???

Pozdrawiam, Wojtek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Levinson>No waśnie, ale zgodnie z tym co piszesz powinieneś wpisać to pytanie w wątku magnetofony szpulowe, skoro pytasz o B77 i PR99. Tyle ,że Kilup jest bardziej kompetentny do udzielenia Ci odpowiedzi i tutaj pewnie ją dostaniesz,ja chętnie odpowiem co do B-77 i PR99 - mimo,że to nie ten wątek, ale mam to gdzieś.Wiem, że robi się nieco bałagan w tych wątkach i trzeba szukac dłużej, ale w zasadzie w dwóch , czy trzech wątkach to się odnajdzie.Natomiast uważam, że forumowicze wpisujacy się w tych wątkach - to specyficzna grupa bardzo ciekawych ludzi i często zawiązują się tu przyjaźnie, więc - jeśli ktoś nale odbiegnie na chwilę od wątku głównego - nie wieszajmy go od razu - może chce coś przekazać ważnego tylko tym właśnie kilkunastu ludziom, a bocznica - jak sama nazwa wskazuje - to bocznica.Uważam, że ważnym jest jak np Zbyszek napisze jakiś wiersz - wpisze do wątku magnetofony szpulowe - co pozornie nie ma związku, ale ma związek z ludźmi z tego wątku - proszę więc o wyrozumiałość w imieniu wszystkich, którzy chcą pisać w tych magnetofonowych wątkach - nie odstraszajmy ich.

Co do Twego pytania Wojtku - w B-77 i PR99 można kombinować z ustawieniami pod konkretną taśmę, ale musisz znać - jakie ta taśma ustawienia chce, a jeśli nie jest to opisane na pudełku taśmy, to trzeba szukać danych serwisiwych z samej Firmy Revox, ja myślę, że można to robić na tzw ucho, ale przetestowałem już tak wiele taśm i wiele z nich gra podobnie, wiele inaczej i nie w tej inności bedzie ich urok - urozmaica to nam brzmienie, aczkolwiek Kilup z pewnością napisze o kalibracji studyjnych kolosów. Jeśli chodzi o B-77 i PR99, można sobie krecić do woli, ale trzeba mieć jakieś katalogi serwisowe, jak ustawiać np prądy podkładu pod konkretne taśmy, lub ostawiać na ucho.Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Co do nagry( żeby zupełnie nie odbiegało od wątku) - widziałem przedwczoraj nagrę pracującą w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym, z okazji obchodów 50 lecia tej stacji - była pilnie strzeżona i tylko jeden pracownik się nią zajmował przez wiele lat -miłe i piekne - trzymajcie się - pozdrawiam - jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie ma już ani jednego wątku poświęconego na tym forum magnetofonom, są natomiast liczne kroniki towarzyskie z kraju i zagranicy o urodzeniu się dwugłowego barana [ znacznie gorszy niż bliźnięta] i wypadaniu włosa z etoli Pani Mani odkąd zaczęła jeździć na rowerze z sportowym siodełkiem.Wpisy niektórych pacjentów w sposób bezpośredni i myślę,że również i zamierzony podbijają ceny sprzętu na Allegro.

pozdrawiam

Zbyszek

PS. Przestaję się udzielać ponieważ nikogo "he he he" < [ nie moje to cytat] nie przekonam ani nie wpoję chociaż odrobiny zasad współżycia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku dzięki za odpowiedź, napisz jeszcze jakich typów tasm najczęściej używasz, (tzn. jakie stanowią większość w twoich zbiorach.

Zbyszku zgadzam się całkowicie, w tym co napisałem dokładnie to miałem na mysli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku> najlepsze moje - to revox 641, Ampex 456 i tylko te dwie z czystym sumieniem mogę polecać.Sprawdzają się na wszystkich moich czterech sztukach szpulowców - Pozdrawiam - jacek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 tygodni później...

Jest to sprawa dla mnie ważna więc ponownie zamieszczam moje zapytanie tutaj także

 

Witajcie

 

Panowie poszukuje lubrikation oil pz9e003 do capstanu w moich Otari czy istnieje zamiennik a jeżeli tak to jaki ?

Będę szukał wiem że z tym będe miał przeprawę ale jeśli nawet będzie trzeba sprowadzę z Kraju Kwitnącej Wiśni .

Ale gdyby ktos z Was szanowni koledzy mógł przybliżyć mi temat to proszę napiszcie coś o tym oleju Jaki Wy stosujecie ?

Dziekuje i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczony smutnym doświadczeniem z sąsiedniego wątku przestałem świat zbawiać ten wpis proszę potraktować jako absolutny wyjątek Instytut Nafty i Gazu ul. Lubicz 25a 31-503 mam nadzieję, że udzielą dokładnej informacji włącznie z ceną.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie Panie Zbyszku każda informacja jest na wagę złota , a jeszcze borykam się z innymi trudami

 

Pozdrawiam serdecznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

odpytać o Castrol Olistę i możliwość rozcieńczania go olejami o małej lepkości np parafinowym

Olista jest smarem koloidalnym wielokrotnie przedłużającym żywotność smarowanych powierzchni.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies na forum juz o tym pisalem .

Obdzwoniłe 3,czy 4 hurtowniw z ptaniem o Castrol OListe Longtime .

Moga sprzedac tylko--albo wiecej - 20 opakowan po 0,4 kg. Nie ma podobno innej opcji .

Nie ma mozliwości kupienia tego artykułu w detalu .

taka informacje dostale w trzech hurtowniach ,w rozmowie telefonicznej .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Cel był szlachetny cena umiarkowana i czasu w cholerę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam Sylwestra Kilupa i życzę Mu zdrowia i szczęścia.

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Do^ Kilupa Ciesz się Nagrami i życiem

Zdrowych Pogodnych i normalnych świąt

Bez bicia piany obrażania innych i zabaw w guru przy wyjątkowo wysokim wskaźniku nieuctwa

Zdarowia Żełajem

Pozdrawiam

Zbyszek

i proszę ten wpis traktować jako pożegnalny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Pora ten wątek reanimować temat nadal aktualny: MIKROFON O CHARAKTERYSTYCE KOŁOWEJ najtańszy jaki można jeszcze na Allegro i pchlich targach zdobyć i bywa czasami w komisach technicznych to Unitra Tonsil MDO-IX.Po przerzuceniu do innej [ ciężkiej] obudowy z dodatkową izolacją antywibracyjną i umieszczeniu całości na tyczce zachowuje się zupełnie nieźle, często używałem i nadal używam rączki od kijka narciaskiego ze zwykłym uchwytem mikrofonowym.Rzadko bo rzadko w terenie na owiewkę [ z gąbki}nakładam kieszonkę ze sztucznego futra ze ściągaczem po uszyciu wynicowaną futrem na zewnątrz pozdrawiam

i zapraszam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Gratuluje wszystkim wspaniałych nabytków prezentów

 

Chciałbym abyście się podzielili swoimi kolekcjami zapraszam wszystkich bez wyjątku do nowo założonego tematu

 

Wszyscy którzy kochają technikę Audio a zapewne są tu tacy są mile widziani w nowym wątku

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

audiomagia.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Do Ojca Założyciela Sylwka

"W pierwszych słowach mojego listu Pozdrawiam Was i pytam o Wasze Zdrowie"

Donoszę też uprzejmie, że u mnie jeszcze jako tako

Zbyszek.

02.01.2011

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Do Ojca Założyciela Sylwka

U mnie jako tako tylko nieco gorzej, może uściubolę na Nagrę IV pełnośladową

Pozdrawiam serdecznie

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.