Skocz do zawartości
IGNORED

Ponowna prośba o poradę


Pocz

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem ponowić swoją prośbę (już jako zalogowany użytkowanik).

 

W najnowszym 11' HFiM są promocje dwóch zestawów - docelowy pokój ma 16 m2. Będzie to mój pierwszy "poważny" zestaw.

promocja nr 1) A500/D500 (nie napisali czy SE) + Monitor Audio B4 za 3.500

klocki CA już zostały wiele razy omówione. Interesuje mnie opinia na temat kolumn (w 1/03 HFiM była ona średnia), najchętniej od osoby która ma cały taki zestaw.

promocja nr 2) NAD 320 BEE (czy jakoś tak) za 1435 zł + ew. inny segment NAD z 10% (myśle tu o CD 541) zniżką, kolumny trzeba dobrać samemu. Może ktoś ma jakieś propozycje,

 

Jakby się komuś chciało napisać parę zdań to z góry dziękuję. Obiecuję, że trzeci raz już nie zacznętego tematu : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawial zestaw z Cambridzem , tylko nie wiem czy te kolumny sa ok. Czy sluchal juz ktos nowych cambridzy, takie ladne lampki maja. jesli ktos sluchal to niech napisze jak graja w porownaniu ze starymi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok niech wam będzie nowe dobre kolumny ze sklepu

 

+ z wolumenu 20 letni wzmak za 180, gramofon za 100 + wkładka za 200, może uda mu się znaleść jakiegoś starego 40 letniego lampowca za 400zł tuner za 100, cd jakikolwiek bo i tak to kicha (na audio show tam gdzie grały nawet cdeki za 80tyś wychodziłem po minucie)

 

a jak wyda na to wszystko te 500 zł + kolumny to będzie z uśmiechem odwiedzał melinki wszystkich pseudo audiofili.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam podobny zestaw z 20letnim Rotelem w roli glownej,fajna sprawa za male pieniadze, ale zestaw sluzy mi jako drugi i stoi na dole w piwnicy, i ma bardziej wymiar sentymentalny. Ale jak chcesz miec podobny zestaw za male pieniadze to nie zadne wolumeny tylko gielda w Hamburgu, tam od jakiegos turka kupisz fajny stary sprzet za smieszne pieniadze tak ze jeszcze koszta podrozy ci sie zwroca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chcą Cię najwyraźniej nabić w butelkę. Kupisz rupiecia i gdzie go będziesz naprawiał.

Posłuchaj trochę urządzeń z zbliżonego przedziału cenowego, by się osłuchać (oczywiście na swoich płytach). Poświęć choć kilka godzin na każdy zestaw, nie skacz z urządzenia na urządzenie co pięć minut.

Potem posłuchaj i sam zdecyduj CA czy NAD.

Zawsze możesz kupić używany z drugiej ręki, ale nie 20 letni złom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->Piterski

Z tymi rupieciami bym nie przesadzał. Jeżeli marka jest dobra i z dobrego okresu (np. Technics z drugiej połowy lat 8x to prawdziwe hi-fi a nie gówno) to można tym się zainteresować. Stare Sansui na wysokiej klasy elementach na pewno nie starzeje się tak szybko. Czasami trafia się sprzęt naprawdę wysokiej klasy (różne są źródła ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nowe Cambridge Audio pytałem na Audio Show (wczoraj). Pani powiedziała, że właśnie gra. Coś było za ładnie, więc spojrzałem - grał Naim. Po moim powtórnym pytaniu Pani stwierdziła, że CA będą w styczniu.

Jak znam realia, to nowe CA będą jeszcze droższe. 2-3 miesiące po premierze pokażą się recenzje w prasie i zestaw zdrożeje parę ładnych stówek. Kto nie wierzy niech spojrzy na cenę np. ROTEL-a serii 02.

Z opisów zaś widzę, że NAD tak specjalnie nikomu nie przypadł do gustu. Czyżby chodziło o "japońskie" brzmienie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zamożny, początkujący, możesz kupić na targowisku jakieś stare badziewie by potem kupić sobie coś normalnego, jeśli nie, to kup to od razu.

gdzyby nie te kolumny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , to zestaw Cambridge byłby godny polecenia, tylko te kolumny..., przeznaczone raczej do kina domowego.... ale gdyby była możliwość przesłuchania tego zestawienia i podobałoby się Tobie, to czemu nie?

Tak więc zestaw NADA z możliwością wyboru kolumn wydaje się być najrozsądniejszym wyjściem.

Jeśli to już tak bardzo musi być zestaw promocyjny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD i japońskie brzmienie?

Nad jest przyzwoity, ale tak różny od CA, że nie wierzę by ktoś z pełną odpowiedzialnością polecił Ci ten czy ten zestaw. Zresztą jak byłeś w Sobieskim to tam grał zestaw Nad-a. Druga sprawa to AS nie jest od dokonywania ocen, tam nie ma na to warunków. Ty zaś postaw sobie pytanie chcesz się potrudzić i wybrać sprzęt czy kupić to co polecają w gazetkach, jeżeli to drugie to z całym szacunkiem dla redaktorów i Ciebie szkoda dale ciągnąć ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nikogo nie namawiam do kupywania starych rupieci, ot tylko stwierdzam ze to fajne miec troche starego dobrego sprzetu. Mam starego Rotela RB 2000 , kupilem go za 350zl i wiele wspolczesnych pieknych wzmacniaczy przy nim wysiada. Nie wiem co wam sie nie podoba w starych wzmacniaczach,moze to ze ich nie sluchaliscie i nie mieliscie okazji do porownania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak fajnie mieć stary sprawny wzmacniacz, jeszcze jak dobrze gra. Fonika też robiła wzmacniacze tranzystorowe o lampowej barwie, ale to są sentymenty i tylko to.

"Początkujący" nie sprawia na mnie osoby, która nie wie co z kasą robić i dlatego bezsensem jest by kupował stary wzmacniacz. Poza tym obawiam się, że ulega bardzo silnemu wpływowi czasopism i wyobrażenie o dźwięku opiera na modelu wydrukowanym w gazetach, nie wierzy że sam coś może usłyszeć że chwalone konstrukcje nie będą mu się podobały. Mi np. radzono połączyć Spendory z Coplandem, nie spełniło to moich oczekiwań. Można się radzić i w redakcjach i na forum, ale przede wszystkim samemu słuchać i weryfikować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno tak ,nie ma to jak wlasne ucho,najlepszym przykladem jest zachwalany Nad c350.Dlugo siedzialem na kanapce w Sobieskim i sluchalem tego sprzetu i stwierdzilem ze kompletnie mi sie nie podoba(a takie dobre recenzje), dla mnie tanszy creek sto razy lepszy jest,a wszystko to kwestia jaki kto ma gust, tak wiec lepiej samemu posluchac i samemu zdecydowac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Piterski

Twoje wrażenie jest jak najbardziej poprawne.

Jestem faktycznie pod wpływem prasy (a kto nie jest). Jednak nie do końca, bo inaczej bym nie pytał innych forumowiczów o zdanie. Zamaist tego kupiłbym same "best" komponenty i tyle.

Wydaje, mi się, że jedną z fajnych rzeczy tego typu forum jest możliwość wymiany doświadczeń. Gdyby natomiast przyjąć, że tylko liczą się własne odczucia, to żadne testy na teamt hi-fi i nie tylko nie miałyby sensu. Coś w tym jednak jest, że np. Creek podoba się wielu osobom czego nie można powiedzieć o Technics (nie chcę tu nikogo urazić). Jeśli jakiś zestaw podoba się wielu osobom to warto go posłuchać. Decyzję jednak oczywiście trzeba podjąć samemu.

Inna sprawa, że jest to to trudne, bo:

1) sprzęt używany jest dużo tańszy, choć jest większe ryzyko zakupu,

2) nowy sprzęt dużo traci na wartości, wszelkie 'błędne' decyzje kosztują więc dużo,

3) wchodzą nowe formaty, które być może wkrótce powoli zaczną wypierać CD, myślę tu zwłaszcza o SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, trzeba się czymś kierować znaleźć punkt wyjścia, ja byłem w podobnej sytuacji do Ciebie. Miałem przez lata możliwość tylko czytać o sprzęcie. Sprzęt jakim dysponowałem to był Gramofon Bernard i wzmacniacz Radmora, oraz kilka płyt CD, które mogłem czasami posłuchać na Technicsie kolegi. Ale nie poszedłem drogą na skróty, wysiedziałem naprawdę wiele godzin w salonie, wydałem więcej niż zakładałem i pewne elementy bym chętnie zmienił, szczególnie jak usłyszałem Naima z Spendorami. Ale wież mi warto było się potrudzić i wielu faworytów z gazet odpadło. CA to faktycznie dobry sprzęt, razem z kolegą chodziliśmy go odsłuchiwać ale co do kolumn mieliśmy całkowicie odmienne zdanie. To były jego wybór i wyobraź sobie że kupił Yamachy. Co lepsze u niego w domu gra to bardzo przyzwoicie i pasuje do jego upodobań muzycznych. Kolegę z tego forum przekonałem do posłuchania monitorów, przełamał swoje obawy i jest teraz bardzo zadowolony. Więcej odwagi i dziwnych kombinacji, bo te mogą być naprawdę niespodziewanym strzałem w dziesiątkę. Więc namawiam Cię słuchaj i wybieraj, jak Ci się nie podoba i nie możesz się przekonać do konkretnego brzmienia to nie ważne co pisze pan X z panem Y. To ty masz czerpać z tego przyjemność.

Życzę udanych wyborów,

Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Początkujący

Jeszcze jedna rzecz wydaje się godna uwagi - jeśli będziesz słuchał jakiegoś zestawienia, nie kieruj się pierwszym wrażeniem. Może się okazać, że coś brzmi efektownie i porywająco, jednak na dłuższą metę męcząco. Twój zestaw ma służyć do słuchania muzyki przez czas dłuższy niż kilka numerów z wybranych płyt, więc na pewno nie może męczyć! Jeśli wydaje Ci się, że np. góra jest nieco za ostra, to po jakimś czasie stwierdzisz, że tego się nie da słuchać ...i wyruszysz ponownie na odsłuchy w poszukiwaniu satysfakcjonujacego brzmienia...

Udanego wyboru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.