Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  135 członków

Meridian Klub
IGNORED

meridian klub


stefan5000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem, gra spójnym dźwiękiem, a poza tym gra dobrze z każdym kablem, i niemal z każdym wzmacniaczem.

Większość innych dobrych odtwarzcaczy nie ma tej ostatniej zalety. Np. bardzo dobrze zwykle grający Audio Note CD3 w nieodpowiedniej konfiguracji potrafi zagrać żałośnie. A przecież w dobranym systemie potrafi grać lepiej niż Meridian. Co więcej, bardzo silnie reaguje na wymianę interkonektów.

Meridian jest przewidywalny. Podłączony do czegokolwiek, i czymkolwiek pokazuje większość swoich zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem szczęśliwym posiadaczem Meridiana 508 - 20 bitowego. Kiedy go usłyszałem po raz pierwszy na odsłuchu u Mikhaila (Singlepower) z jego wzmacniaczami słuchawkowymi - PPX3, MPX3, Supra, odkrył mi się zupełnie nowy wymiar w hifi. Wcześniej jeździłem po różnych salonach audio w Polsce, Czechach i USA - i nic nie wywarło na mnie takiego wrazenia - no chyba że kosmiczne ceny.

Swojego Meridiana słyszałem w różnych kombinacjach i musze stwierdzic, że nie ze wszystkim gra dobrze. Niższej klasy, mniej wyrafinowane wzmacniacze, lub źle skombinowane z kolumnami/słuchawkami czy też nieodpowiednie kable nie są w stanie nawet w przybliżeniu ukazać potencjału dobrego odtwarzacza aczkolwiek czasem da się również tego słuchać z przyjemnością. Dodatkowo, bardzo zaniedbywany efekt akustyki pomieszczenia, różne patenciki z ustawianiem kolumn, podkładki antywibracyjne, kable sieciowe itd. mają ogromny wpływ na wyjściowy efekt. No i oczywiście jakość samego nagrania... Jeżeli wszystko scyla - efekt jest piorunujący.

Pozytywne jest to, że używaną 508 można kupić na Audiogonie za $1000. Ma synergię z Densenem DM10 i Dynaudio 50; w słuchawkowym hifi ze Singlepowerem MPX3 (pozostałe również) i Sennheiserami HD650.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej posiadam transport Meridian 500 ,nie lubię przywiązywać się do żadnych marek gdyż wiadomo

audiofil zmienny jest i basta ;)

Czy ktoś rozbierał swojego meridiana , potrzebuje fotek zwłaszcza pcb modelu 506xx na CDM12 oraz

transportu 500 z CDM4 . Miałem gdzieś schemat stopnia wysciowego 506 ale po ostatniej awarii komputera

znikły , szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby nie było tak gorąco, to bym Ci zaraz zrobił te fotki. Teraz jenak sączę kolejne piwo, i nie będę się za to zabierał, bo jeszcze coś zdupczę. Może przypomnij się jutro?

U mnie analog jest zrobiony na OPA627. Próbowałem wsadzać tam inne WO, ale na 627 lub 637 gra jednak najlepiewj, więc pozostawiłem oryginalną konfigurację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje nam jeszcze zwolennikow,moze adam gdansk cos o G8(chyba jeszcze nie moze sie nacieszyc krellem),annawroc i inni tez mile widziani ci ktorzy, nie posiadaja lub nielubia albo chca sie cos o meridianie dowiedziec,prosimy o wpisy.

pozdr.

When it comes to A Class amplifiers . I am totally biased.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również bardzo chętnie się przyłączę choć na razie jako kibic,bo póki co jeszcze nie posiadam Meridiana, ale jest to mój numer jeden jeśli chodzi o wymianę mojego CD. Na razie walczę na Rotelu 975 podciągniętym przez McGyvera, za co przy okazji dziękuję panu Adamowi..naprawdę efekt bardzo pozytywnie mnie zaskoczył! Nie spodziewałem się takiej poprawy za taką kasę.. Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.