Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe wkładki GOLDRINGA


Yul

Rekomendowane odpowiedzi

>>>jac660,

Chodzi jednak o to, że o dobrej wkładce nie piszemy za chwilę że jest gówniana, tak jak o gównianej nie piszemy za moment że jest dobra. Bo wiesz, teraz tylko poczekać trochę, a Goldring 1012 stanie się g..., a na przykład na powrót Denon Dl-103 - orzeszkiem :) Jak masz ochotę porównać te dwie wkładki, to nikt Ci tego nie broni, ale zrób to rzetelnie i w sposób wyważony, bez używania nietrafionych przenośni poetyckich. Załóż je na jakieś bardziej typowe ramię, skalibruj je jednakowo dobrze. W ostatecznym osądzie uwzględnij także różnicę cen obu wkładek (jest całkiem spora, obecnie prawie dwukrotna), inne szlify (2200 - zwykły eliptyk, 1012 - Fritz Gyger II) i fakt, że 2200 masz jednak z drugiej ręki, zatem jej jakość nie musi wprost odzwierciedlać jakości produktu opuszczającego fabrykę. Wtedy powstanie coś przydatnego innym, obrazującego faktyczne różnice jakościowe (dla danej kombinacji sprzętowej), a nie poezja z jej przenośniami, które każdy może odczytać inaczej (jak to w pozezji). Bo wiesz, od pozezji to jest inne forum.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, cały czas wykręcasz kota ogonem, czepiasz się słówek, a to wszystko z tej twojej zawziętej złośliwości i paskudnie niedorosłej cechy: nieumiejętności przyznawania się, do własnych błędów i trwania w głupim "stuporze-uporze". nigdzie nie napisałem, że to gówniana wkładka, gówniana to jest twoja "argumentacja", takki z ciebie kłamczuszek-mitoman. nie chce mi się z tobą gadać.

 

ps. co do szlifu możesz mieć rację, ale ja porównuję dwie konkretne wkładki, nic więcej wnioski proszę sobie wyciągać samemu. obie te wkładki chodziły na różnych ramionach i różnica była zawsze podobna, po prostu ostatnie doświadczenie na lekkim ramieniu węglowym było najbardziej dojmujące. uwagi o kalibracji pomijam, przyzwyczaiłem się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie o co spierac,bo wiadomo ze o dzwieku w tym przypadku zadecydowal znacznie lepszy szlif igly.

 

Jeszcze jedno ,ciezko jest porownywac Denona 103 do innych wkladek bo trzeba mu zapewnic zupelnie inne warunki pracy niz wiekszosci konkurentow. Mialem ja na tanich gramofonach ze srednim ciezarem ramienia i pogrywala fajnie ale jak uslyszalem z ciezkim ramieniem to nie moglem uwierzyc ze to ta sama wkladka.

 

W moich ,,vintydzowych,, gramofonach najlepiej sprawdzaja sie MM ki :)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, cały czas wykręcasz kota ogonem, czepiasz się słówek, a to wszystko z tej twojej zawziętej złośliwości i paskudnie niedorosłej cechy: nieumiejętności przyznawania się, do własnych błędów i trwania w głupim "stuporze-uporze". nigdzie nie napisałem, że to gówniana wkładka, gówniana to jest twoja "argumentacja", takki z ciebie kłamczuszek-mitoman. nie chce mi się z tobą gadać.

 

No jak to Yul, nic nowego - zawszeć Wać zdolny usrać się po pachy, byle tylko komuś krwi napsuć. Ale do takiej zawiści i złośliwości, to trzeba mieć zdrowie, także przynajmniej to ma dobre ;-)!

 

P.S Celowo użyłem lekkiego wulgaryzmu "usrać", gdyż kolega Yul jak sam pokazał w swoich postach, ma wyraźnie "gówniane" zapędy :-D...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak to Yul, nic nowego - zawszeć Wać zdolny usrać się po pachy, byle tylko komuś krwi napsuć. Ale do takiej zawiści i złośliwości, to trzeba mieć zdrowie, także przynajmniej to ma dobre ;-)!

 

P.S Celowo użyłem lekkiego wulgaryzmu "usrać", gdyż kolega Yul jak sam pokazał w swoich postach, ma wyraźnie "gówniane" zapędy :-D...

Kolego mieliński, z czym masz problem? Ze swoimi nerwami? Jesteś jakimś impresariem Jacusia, adwokatem, kimś takim? Masz coś do powiedzenia o wkładkach Goldringa, czy wypełzłeś z nie powiem czego, ot tak sobie, by na kimś psy powieszać? To że Jacusia po raz kolejny poraziło, i ze swoim wrodzonym chamstwem musiał się wszystkim przypomnieć, to standard. Tu mówimy o wkładkach, jak chcesz sobie pogadać o tym kto bardziej gówniany, to zapraszam na priva.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mieliński, z czym masz problem? Ze swoimi nerwami? Jesteś jakimś impresariem Jacusia, adwokatem, kimś takim? Masz coś do powiedzenia o wkładkach Goldringa, czy wypełzłeś z nie powiem czego, ot tak sobie, by na kimś psy powieszać? To że Jacusia po raz kolejny poraziło, i ze swoim wrodzonym chamstwem musiał się wszystkim przypomnieć, to standard. Tu mówimy o wkładkach, jak chcesz sobie pogadać o tym kto bardziej gówniany, to zapraszam na priva.

 

Rozumiem, że prywatnie potrafisz być jeszcze bardziej chamski, niż publicznie, stąd to zaproszenie :-)? Za widły i gnój przerzucać, bo się krówki w oborze zaśmierdną...

 

P.S. To oczywiście przenośnia, zwracam na to szczególna uwagę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem niepotrzebne sa te pyskowki bo psuje to tylko atmosfere w tej zakladce ale jak wiadomo sam mialem ,,jazde,, z Yul'em za co zostalem zbanowany na forum co nie zdarzylo sie nigdy wczesniej.

 

Yul jest specyficzny i potrafi zagotowac krew innym co wlasnie mialo miejsce ale ma tez dosc wiedzy by sie nia podzielic z innymi i pomoc mniej doswiadczonym.

 

Reasumujac gdyby jezyk byl mniej ,,ciety,, dalo by sie przejsc obok tego obojetnie a tak od czasu do czasu jest mala wojenka.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, Dopiero poznaję to forum. Jestem na nim obecny od ponad roku, jednak pierwszy raz zdarzyło mi się napisać na nim posta. Przepraszam, że zburzyłem spokój kilku osobom (nie to było moim celem) Szczęśliwie udało mi się wyłowić z tej specyficznej dyskusji kilka interesujących mnie treści:) Wkładkę zamierzam założyć do ramienia SME 3009. W opcji mam jeszcze wkładkę Garrott brothers K3, której zapewne uda mi się posłuchać przed kupieniem. Jeśli ktoś słyszał to też serdecznie proszę o opinie. Nie chciałbym tylko kolejny raz wywołać tylu niepotrzebnych emocji...

Ukłony

Matzar

 

PS. W pierwszym poscie oczywiście miałem wątpliwości w kwestii ustawienia ciężarka ramieniw a nie jak napisałem anti scatingu.

 

... miałem już kilka wkładek w systemie: jelco D, shure v15 III, ortofon vms30 i parę innych i stwierdzm, że przesiadka na g2200 to wejście co najmniej o poziom wyżej...

j.

 

Mój kolega porównywał przed zakupem V 15 VxMR do g 1042, w tym pojedynku Goldring przepadł w przedbiegach.

Ukłony

Matzar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie o co spierac,bo wiadomo ze o dzwieku w tym przypadku zadecydowal znacznie lepszy szlif igly.

 

Jeszcze jedno ,ciezko jest porownywac Denona 103 do innych wkladek bo trzeba mu zapewnic zupelnie inne warunki pracy niz wiekszosci konkurentow. Mialem ja na tanich gramofonach ze srednim ciezarem ramienia i pogrywala fajnie ale jak uslyszalem z ciezkim ramieniem to nie moglem uwierzyc ze to ta sama wkladka.

 

W moich ,,vintydzowych,, gramofonach najlepiej sprawdzaja sie MM ki :)

 

robix

 

zapewniam cię, że dl103 na odpowiednio dociążonym ortofonie as212 gra naprawdę nieźle. na at1005 jeszcze lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wiem bo sam dociazalem pod 103 ale z lepszym napedem i konkretnym ramieniem o duzej masie poprostu zaspiewala :)

 

Ale pamietam tez ze przy jakiejs starej AT na tym samym ramieniu Denon nadawal sie do ,,wbijania gwozdzi w sciane,, co przeczylo wszelkim prawom fizyki a jednak tak to wtedy bylo (vis,vasa i dino moga to potwierdzic)

 

Wniosek z tego jest jeden ze konkretna konfiguracja jest niezmiernie wazna do osiagniecia efektu koncowego.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>mielinski,

"...Rozumiem, że prywatnie potrafisz być..."

 

Kolego mieliński, problem z tobą taki, że NIC nie rozumiesz. Jeśli w tym wątku zamierzasz pisać o oborach i krowach, to z przykrością muszę cię odesłać na forum dla rolników, tam znajdziesz posłuch natychmiast i na długo. W poprzednim poście chyba ci wystarczająco przejrzyście to wyjaśniłem. Jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie "Nowe wkładki GOLDRINGA", to lepiej nie zabieraj głosu, bo na twoje zdolności literackie to nikt się tu nie nabierze. Na priva boisz się napisać, na bocznicę w celu kontynuowania konwersacji zapewne się nie udasz, nie wiem co z tobą począć. Tymczasem żegnam ozięble.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Bryan,

To jest przeciwaga "02", 80-cio gramowa, artykuł nr.: 1940 875 002. Jak nie masz cięższej przeciwagi, to można spróbować polepszyć trochę sytuację nie zakładając na ramię tego wichajsterka do podnoszenia ramienia znad płyty, tylko przykręcić wkładkę bezpośrednio do headshella.

Pozdro,

Yul

Yul,

u mnie dokładnie taka "02" 80cio gramowa była na seryjnym wyposażeniu i ... lipa. Przy nacisku 1,75g i GL2500 jej 'dupka' wisi 5mm za końcem trzpienia.

Muszę chyba zakupić 88g, ale bez wcześniejszych konsultacji z Voicem raczej się nie obędzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul,

u mnie dokładnie taka "02" 80cio gramowa była na seryjnym wyposażeniu i ... lipa. Przy nacisku 1,75g i GL2500 jej 'dupka' wisi 5mm za końcem trzpienia.

Muszę chyba zakupić 88g, ale bez wcześniejszych konsultacji z Voicem raczej się nie obędzie.

Bryan, dziwne - standardowo powinna być przeciwaga "16". Ja mam tego Goldringa 2400 założonego na ramię 9cc i jest dobrze. Ale te ramiona 9c i 9cc trochę się różnią masą.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryan, dziwne - standardowo powinna być przeciwaga "16". Ja mam tego Goldringa 2400 założonego na ramię 9cc i jest dobrze. Ale te ramiona 9c i 9cc trochę się różnią masą.

Pozdro,

Yul

Możliwe, ja mam właśnie 9c i była 02 :) ale co tam, ważne że w ogóle udało się wkładke zamocować. Podobnie było przy DL103, gdzie przeciwwaga dyndała sobie na końcu ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ja mam właśnie 9c i była 02 :) ale co tam, ważne że w ogóle udało się wkładke zamocować. Podobnie było przy DL103, gdzie przeciwwaga dyndała sobie na końcu ;-)

Zwróć także uwagę na to, że im cięższa przeciwaga Pro-Jecta, tym staje się dłuższa. Przy tej 88-gramowej koniec przeciwagi też będzie dyndał w powietrzu, bo pręt przeciwagi jest krótki. I taki powinien być.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega porównywał przed zakupem V 15 VxMR do g 1042, w tym pojedynku Goldring przepadł w przedbiegach.

no nie wiem, nie wiem, moja VxMR była równa, płaska jak deska, kompletnie bez powietrza, wolę MRIII, ponad to podatność - przy 1.2G, bez miotły, już kucała, a była nowa;

efekt końcowy zależy od reszty, 30 lat wstecz, gdy uczyłem się jak co ugryźć, też lepsze szlify grały mi za ostro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam

 

Mam małe pytanko o nowe wkładki serii 2000. W starej serii 1000 igły były wymienne miedzy wkładkami czyli na 1012 można było założyć igle od 1042 i na odwrót. Czy tak samo jest w nowej serii, czy mogę założyć igłę od 2100 do wkładki 2500. Jakiś czas temu kupiłem uszkodzoną wkładkę 2500 za cenę paru piw i na pewno nie kupię do niej igły 2500. Max co mogę sobie pozwolić to 2300, poza tym gramofon to Thorens TD280 mk coś tam, więc nie ma sensu jakoś mocno inwestować we wkładkę.

 

Pozdrawiam Romek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak twierdzi producent , ale nie sprawdzalem, mimo ze mialem wkladke G2200 z Pro-ject Xpression i grała naprawde do polecenia. Mialem tez G1012gx oraz G1022gx i generalnie na gramofonach ktore mialem (Goldring Gr2, Pro-Ject Rpm5) i muzyce, ktorej slucham przepasci miedzy wymienionymi wkladkami nie było. Igłe mozna wyrwac na ebay niedrogo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam kupiłem G2100 zachęcony 5 gwiazdkami i pozytywnymi opiniami. I niestety ale jak dla mnie to szału nie ma. Założyłem ja na Sansui Sr212. Jesli chodzi o górę i bas to faktycznie subtelne, bez dudnienia i syczenia. Problemem jest dla mnie brak dynamiki. Poprzednia wkłądka AT71e to przy g2100 dynamit. Wszystko jest takie bezpłciowe. Czy jest możliwośc ze to sie jeszcze zmieni? Jest coś takiego jak wygrzewanie wkładki?pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Sam charakter brzmienia wkładki nie wiele się zmieni (może być bardziej precyzyjny i otwarty) ale właśnie dynamika przekazu po rozruszaniu zawieszenia wzrasta bardzo.

 

Dzieki juz sie bałem ze wywaliłem 600zł do kosza.pozdr

Spoko, ja chciałem Dynavectora XX2 MkII wywalić za okno zaraz po założeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Powiem tak. Wkładka troche sie juz nagrała ale niestety szału nie ma. Owszem jest melodyjnie i dużo szczegółów ale dynamiki jak nie było tak nie ma. Ma takie lampowe ciepłe brzmienie a że mam tez lampowy wzmacniacz to tego ciepła jest trochę za dużo. Hmm chyba bedzie trzeba znowu szukac nowej wkładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 68 nie będzie przesadą ? w moim pre.( M1 Vinyl) na MM są 2 opcje 47 i 68.

I jak załączasz 68 kOhm to jest inaczej? Lepiej? Gorzej?

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.