Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe wkładki GOLDRINGA


Yul

Rekomendowane odpowiedzi

Tymczasem GOLDRING, z cicha pękł, opracował 5 nowych wkładek MM. Seria nosi oznaczenie "2***". Wkładki "2100" i "2200" posiadają igły ze szlifami eliptycznymi, wkładki "2300", "2400" i "2500" - bardziej wyrafinowane szlify. Szczegóły na stronie producenckiej. Ceny w Polsce nieznane, bo dystrybutor (Grobel Audio ?) śpi jak niedźwiedź w zimę. Dystrybutor zawsze się dowiaduje ostatni....

Pozdrawiam nie tylko miłosników GOLDIEGO,

Yul.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grobel Audio wcale nie śpi, bo od dłuższego czasu nowym dystrybutorem Goldringa w Polsce jest Horn Distribution, w związku z tym wszystkim chętnym życzę powodzenia, tym bardziej że mają dość obszerne zapasy magazynowe starych rzeczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak w Goldringu chcę wymienić igłę to muszę kupować od razu całą wkładkę ???????????

 

 

Odpowiedż: w Hornie TAK ! nie sprzedają igieł do oferowanych przez siebie wkładek 1012GX,1022GX.

 

Od listopada ubiegłego roku usiłowałem zakupić tam igłę do wkładki 1012GX bez efektów.

Dobrze ,że teraz w gramofonie mam zamontowaną 1022 ale próbowałem nabyć u ich igłę do 1012

żeby sprezentować kompletną wkładkę kuzynowi ale "olali " mnie.

 

P.S.Korespondencję z rzeczoną Firmą mogę udostępnic zainteresowanym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak prawda :( rynek jest podzielony na ten masowy z mediamarktami i saturnami na czele gdzie mozna sobie rtv kupic i na eksluzywne sklepiki ktore sa dystrybutorami firm z wielozerowymi cenami, natomiast produkty srednie traktuje sie ciagle po macoszemu tak wiec won! nie ma co sie prosic, albo sie wystrasza (np po kulturalnej acz konkretnej korespondencji z firma ktorej sa dystrybutorem) albo niezadowolonych klientow przejmie ktos inny. To konsument decyduje o ksztalcie rynku a nie jakis bubek w sklepie i jego wielki bubek szef za biurkiem w baraku :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Piotr_,

Fakt jest taki, że ze strony Horna nie dowiesz się ile kosztują te nowe wkładki. Wobec takiego braku informacji troche mnie denerwują te ciągłe utyskiwania dystrybutorów, że "idzie" import walizkowy sprzetu z zagranicy. I to "straszenie", że jak nie kupisz u legalnego (ale leniwego !), polskiego dystrybutora, to ci później nic w Polsce nie naprawią.

Nie jest to zresztą przykład odosobniony - kiedyś ktoś (chyba lenin ?) założył wątek o nowych wkładkach Ortofona (seria 2M), nie było tylko wiadomo ile kosztują. I nie wiadomo tego do dzisiaj. Można powiedzieć, że kompletna informacja o nowościach dociera do nas tak szybko jak na Wyspy Galapagos.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Czy ktoś miał do czynienia z nową serią wkładek Goldringa. Jak to się ma do starej serii tzn. wg. cennika model najwyższy MM to chyba 2500 , więc czy to nowa wersja modelu 1042 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

Co do dystrybucji Goldringa to chyba nie mają zapasów bo zapytani o możliwość zakupu wkładki odpowiadają że za dwa miesiące :/

 

Yul

 

Z Ortofonem mam inne doświadczenia, po przebrnięciu przez stado chamów dotarłem do kontaktowego i kompetentnego człowieka w Mediamie.

A cenni masz tutaj:

 

http://www.mediam.com/?d=download,201,65&m=no

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>vasa,

Dzięki, ale ja o Ortofonie pisałem półtora roku temu. Mniejsza o to, też dotarłem do podejrzewam tej samej osoby i też mam dobre wspomnienia. Zaopatrzyłem się w coś z nowej, "kolorowej" serii i jest ganz gut!

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej usiłuję kupić igłę do wkladki Goldringa GX1012 ,tym razem przez AUDIOPUNKT /będzię z miesiąc/ ale widać,że HORN ich też olewa, albo coś się słabo starają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do wkładek Goldringa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Za wynienną igłę do Goldirnga MM 1024 trzeba "słono" płacić,

chyba lepiej kupię....

Nota bene, jest to moim zdaniem b. dobra wkładka MM w tej klasie cenowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Ponieważ jestem na etapie zakupu nowej wkładki odświeżam temat. Byłem już zdecydowany na zakup goldringa 1042, gdy przeczytałem wiele pozytywnych opinii na temat nowego goldringa 2500 postanowiłem jeszcze raz rozważyć wybór.

Nowa wkładka w porównaniu z 1024 uznawana jest przez wielu użytkowników za jeszcze bardziej detaliczną z lepszym basem, co przypisywane jest metalowej obudowie. Dodatkowym argumentem za goldring 2500 jest znacznie niższa cena. Jestem ciekaw, czy któryś z użytkowników forum posiada ją w swoim systemie i jakie są wrażenia z jej odsłuchu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

odswiezam temat, zamierzam kupic Goldringa 2200 do Technicsa 1210, eksperyentowal ktos z takim polaczeniem, bede wdzieczny za opinie na temat wkladki 2200.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć szczaff,

Mam tego "Goldiego" 2400. Bardzo fajna wkładka o zrównoważonym, przestrzennym brzmieniu. Nie wali basem jak podczas bitwy pod Grunwaldem, nie syczy, nie piszczy górą jak panienka podczas defloracji, tylko pieści melodyjkę, gra jak Pan Bóg przykazał. Osobiście do 8 stów to nie widzę konkurencji. Jest jednak jedno "ale" - układ drgający wkładki jest bardzo delikatny, cantileverek taki cienki, że ledwo go widać, szlif igiełki wąski jak listek wierzby. To nie jest wkładka do zużytych płyt, najlepiej mieć vinyle porządnie wyczyszczone, umyte i nie podrapane. No albo nowe.

I na koniec uwaga - jak gra w "Techniksie" nie słyszałem.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam GL2500 z RPM5 i też muszę przyznać że ta wkładka do RPM5 to strzał w 10tkę. Jest pełny, dynamiczny i przestrzenny dźwięk, czego brakowało mi przy AT440mla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam obie wkładki, 2400 i 1042, mam 2400. Nie słuchałem ich jednak obu na swoim sprzęcie, tego 1042 na gramofonie takim jak mój, ale inne było pre i inna reszta toru za pre. Generalnie to można powiedzieć, że to jest ta sama klasa. W szczegóły nie będę się zagłębiał z przyczyn o których wspomniałem wyżej. Odniosłem wrażenie, że 1042 grał trochę cieplej, z minimalnie mniejszą mikrodynamiką. 2400, a także jak widać z postu model 2500, nadają się chyba szczególnie dobrze do ramion węglowych, ze swej natury lekko "zmiękczjących" brzmienie.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjnie "padła" mi wkładka Reson Mica /modyfikowany Goldring 1042/ czy jest sens pakować się znowu w Goldringa MM z nowej serii np. 2500 ?

Mój gramiak to Pro-Ject RPM 9X /za parę miesięcy wymiana/ oraz nowe lampowe "wielofunkcyjne" pre Dubiel Acoustics Phonomaster.

Rozważam Benz Micro MC Gold .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

tadeo, 26 Maj 2010, 19:26

 

>Rozważam Benz Micro MC Gold .

 

Miałem dłuższy czas, teraz gram na nieco wyższym modelu.

 

BM Gold to bardzo kulturalna wkładka, to słowo chyba najlepiej oddaje jej charakter. Jest wyrównana, szczegółowa, bardziej miękka niż zadziorna. Jeśli słuchasz muzyki żeby ukoić skołatane nerwy to będzie świetna. Do ostrego łojenia można znaleźć lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość vasa

(Konto usunięte)

tadeo, 26 Maj 2010, 19:47

 

>To może jakiś wyższy model BezMicro ,w razie czego "przełożę" na następnego gramiaka ?

 

Ale taka jest właśnie "sygnatura dźwiękowa" BM. Oczywiście wyższe modele będą bardziej uniwersalne i odtworzą również AC/DC ale to nie ten żywioł. Doskonałe wkładki ale bardziej zadziorne w podobnych cenach to Dynavectory (nawet dystrybutor ten sam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to ,to ,to :-) ,mój kolega nałogowy analogowiec gramofonowy też wspominał o Dynavektorze ,czy np. taki Karat 17 mkII to może być coś interesującego ?

Dzwięk o którym wspomniałeś w przypadku BM Gold ,to miałem z tego Resona Mica :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.