Skocz do zawartości
IGNORED

Najwspanialsze kolekcje płytowe.


kyuss3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

http://flavorwire.com/546968/americas-last-great-cd-dealer-doesnt-care-if-you-think-cds-are-dead

 

Ciekawy artykuł o CD z perspektywy sprzedawcy płyt. Najciekawsze było zdanie jak się zmieniła sytuacja z CD i LP ,tłum: W dawnych czasach gdy ojciec z synem przychodzili razem po płyty, syn wyszukiwal CD a ojciec winyl. Teraz gdy ojciec przyjdzie z synem go ojciec szuka CD a syn LP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dalej powiekszam kolekcję CD. Zamówione REM , apteka, box Depeche mode Pearl jam live, Steven Wilson 4 1/2, najlepsza płyta tears for tears songs from big chair.

no i o to chodzi, wiecej sluchania muzyki, mniej sluchania sprzetow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

no i o to chodzi, wiecej sluchania muzyki, mniej sluchania sprzetow

 

Sprzęt jest do słuchania muzyki w końcu. Od kiedy skonczylem kombinowac z kablami i tweakami można całkowicie oddać się słuchaniu. Myślę że pod koniec roku dojde do kolekcji liczącej 400 sztuk CD . Nie jest to największa kolekcja ale nie szkodzi :)

 

Oprócz CD napatoczylo się 6 winyli 180 gr jako dodatki do dwóch boxow ale o gramiaku nie mysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jest do słuchania muzyki w końcu. Od kiedy skonczylem kombinowac z kablami i tweakami można całkowicie oddać się słuchaniu. Myślę że pod koniec roku dojde do kolekcji liczącej 400 sztuk CD . Nie jest to największa kolekcja ale nie szkodzi :)

 

Oprócz CD napatoczylo się 6 winyli 180 gr jako dodatki do dwóch boxow ale o gramiaku nie mysle

no wszedzie trabia, ze teraz to wlasnie czas na zbieranie CD, ale ani ich ceny, a tym bardziej winyli jakos do zakupow nie przekonuja. nie mowie o tych wydumanych kilkusetzlotowych za plyty CD, ktore nowe mozna bylo lub nadal mozna kupic za powiedzmy 100-150 pln (audio fidelity itd.). ale nawet za "zwykle" plyty ludzie potrafia zadac niezlych kwot.

ja ostatnio mam faze zakupow winyli i najwieksza bolaczka juz nawet nie sa ceny, a zbyt hmmmm optymistyczne opisy stanu plyt, albo sciemy o 1st pressach, brakujace elementy itp. sprawy.

co do gramofonu to imho warto sprobowac, kilka lat temu tez bylem mocno sceptyczny, a dzisiaj kolekcja CD stoi nieuzywana, a odsluchy to tylko winyl, albo pliki (wygoda).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

no wszedzie trabia, ze teraz to wlasnie czas na zbieranie CD, ale ani ich ceny, a tym bardziej winyli jakos do zakupow nie przekonuja. nie mowie o tych wydumanych kilkusetzlotowych za plyty CD, ktore nowe mozna bylo lub nadal mozna kupic za powiedzmy 100-150 pln (audio fidelity itd.). ale nawet za "zwykle" plyty ludzie potrafia zadac niezlych kwot.

 

Wiadomo że nie wszystkie płyty CD mozna kupić tanio ale wiele nowych jest nawet za 18 zł. Kiedyś to było nie do pomyślenia. Ceny w latach 90 to 50-60 zł. Co do winyli są droższe niż CD i nie ma za bardzo super okazji. Być może winyl brzmi lepiej niż CD ale chyba już za późno na gramofon. Skupiam się na CD. Jestem konserwatywny. Lubię mieć książeczkę czy okładkę w ręku i odsluchuje całe płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu tez bylem mocno sceptyczny, a dzisiaj kolekcja CD stoi nieuzywana, a odsluchy to tylko winyl, albo pliki (wygoda).

 

U mnie odwrotnie:) Po wielu latach winylowych, zauważyłem,że od kilku tygodni (miesięcy) słucham najczęściej cd no i sacd, dvd-audio. Mialem moment "plikowy", ale jakoś mnie nie wchłoneło:)) Ale z winyla nie rezygnuję oczywiście:) Po prostu spokojnie poczekam na moją, kolejną falę:) Na razie przeglądam i uzupełniam moją kolekcje cyfrową, ale od czasu do czasu zakupie winyl także:) Choc przyjmeniej wziąc np.: 6 kompaktów w cenie jednego winyla i to jakościowo ryzykownego (kiedy kupuje w necie używkę nm:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

U mnie odwrotnie:) Po wielu latach winylowych, zauważyłem,że od kilku tygodni (miesięcy) słucham najczęściej cd no i sacd, dvd-audio.

 

SACD mimo że ukazują się jakieś wznowienia lub nowości jak sex pistols, to margines i do tego drogi. Ja po fascynacji SACD i wydaniami japońskimi obecnie kupuje tylko zwykle CD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SACD mimo że ukazują się jakieś wznowienia lub nowości jak sex pistols, to margines i do tego drogi. Ja po fascynacji SACD i wydaniami japońskimi obecnie kupuje tylko zwykle CD .

 

Z tym SACD to jakaś straszna sciema. Oczywiscie na każdym odtwarzaczu SACD płyty SACD zagraja "lepiej" nić CD i w tym obszarze standard sie broni. Ale zaden odtwarzacz SACD nie zagrał lepiej niz moj CD. Przynajmniej z tych które słyszałem .. może za mało słyszalem ... ;) choć tych odłuchów nieco już przez lata było w zaprzyjaźnionym salonie audio ...

 

Z tym SACD to jakaś straszna sciema. Oczywiscie na każdym odtwarzaczu SACD płyty SACD zagraja "lepiej" nić CD i w tym obszarze standard sie broni. Ale zaden odtwarzacz SACD nie zagrał lepiej niz moj CD. Przynajmniej z tych które słyszałem .. może za mało słyszalem ... ;) choć tych odłuchów nieco już przez lata było w zaprzyjaźnionym salonie audio ...

Dodam też że ... wole dobry w tloczeniu i realizacji analog niż ten moj gornopołkowy CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.