Skocz do zawartości
IGNORED

Najwspanialsze kolekcje płytowe.


kyuss3

Rekomendowane odpowiedzi

Zobaczyłem to zdjęcie....coż, spodobało mi się i zainspirowało do stworzenia tego tematu. Zamieszczają ludzie zdjęcia najpiękniejszych cedeków, wzmacniaczy, kolumn czy tunerów. Solą tego forum jest jednak muzyka. Pochwalcie się też swoimi zbiorami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marimar, 22 Cze 2007, 09:15

 

>Wojciech, to może pokaż w kilku zdjęciach . Takie widoki bardzo lubię, a i dla Ciebie to pewnie

>powód do dumy.

 

Tak i jeszcze podaj adres to znacznie ułatwi sprawę złodziejaszkom

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja jest najwspanialsza. Bo w 100% są w niej płytki, które mi się podobają. W żadnej innej kolekcji tego nie znajdę. :)

 

A fotek nie robię, bo płyty trzymam w szafce. :-P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Czas odkopać...zasoby płytowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13555-100009337 1216397609_thumb.jpg

post-13555-100009338 1216397609_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

A moją staram się sie przedstawiać tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zbiory...tylko Kiss...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-19291-100007510 1261216612_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CD...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większa część.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8986-100007470 1261248127_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naprawde duzymi kolekcjami muzyki jest taki problem, ze nie da sie ich w calosci ponownie przesluchac (w zyciowej praktyce), wyglada to czasem nawet i fajnie wizualnie ale sprowadza sie tez do pewnej, malo przyjemnej refleksji, ze wiekszosci tych plyt na polkach juz nigdy w zyciu sie nie uslyszy. To troche tak, jak trzymanie nienoszonych ciuchow i dokupowanie nowych, przy czym, te juz nabyte sa nietykalne i nie chce sie ich rozdac w cholere znajomym, bo w psychice cos nam kolekcjonersko szepcze, ze moze jeszcze sie kiedys tego poslucha. W wiekszosci przypadkow, gowno prawda (a jestem jeszcze daleko od duzych zbiorow), bo juz kolejne plyty stoja w kolejce ;'))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pastwa

Bedzie czas na emeryturze ;) ale masz racje niestety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to chętnie zobaczyłbym kolekcje kolegi ...no i wyleciał mi z głowy jego nick (micek , mcicek ...jakoś tak ) kolega jest pedantem jeśli chodzi o płyty i ciekawie opisywał swoje zakupy płyt ,zawsze czułem się dowartościowany czytając ile on ma płyt i że ze mną nie jest najgorzej . Pozdrawiam kolegów jutro zamieszczę coś od siebie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xniwax, 19 Gru 2009, 23:24

 

>paul_67

>

>Ależ się obcałował ;))

 

 

To moje ulubione zajęcie:-) Na zdjęciach mały wycinek mojej kolekcji bo jak to mówią- nie samym Kissem człowiek żyje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolekcja Zorna

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorn kiedyś wspominał, że jego kolekcja to jakieś 40 tyś winylców

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarex, 20 Gru 2009, 12:16

>Zorn kiedyś wspominał, że jego kolekcja to jakieś 40 tyś winylców>>

 

To prawie jak płytoteka narodowa,do końca życia wiele z nich nawet nie dotknie,nie wspominając o słuchaniu i zapewne też patrząc na swoje półki...dziwi się czasem "co to za wykonawca?".

Ciężko znaleźć czas aby taki zbiór w ogóle zakupić,chyba że się odkupuje całe zbiory...ale wtedy to już się wcale nie wie co się ma.

Trochę z nostalgią sięgam do początku lat 80-tych kiedy jeden zakupiony winyl lądował w gramofonie i kręcił się miesiąc-dwa,wszystko wiedziało się już o muzyce,wykonawcy,emocji przy słuchaniu było co nie miara a płytę codziennie i tak wyciągało się z okładki z wielkim namaszczeniem...tyle przecież było wyrzeczeń aby ją zdobyć...

Teraz to słucha się powierzchownie,kolejna płyta i kolejna...Zamierzam przełamać ten schemat i powrócić do większego zaangażowania w emocje jakie chciał przekazać twórca muzyki.Będzie ciężko,teraz wszystko robi się szybko,także i słucha.Jakie życie..taki odbiór muzyki,nieco w biegu,nieco hurtowo....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo prawdy w tym co piszecie . ja po przekroczeniu 5000 płyt mam coś co nazywa się kolejka do odsłuchania . jets w niej 300-400 płyt i jest powolutku zmiejszana . ale niestety / lub stety / płyt przybywa , nie tylko nowości , i kolejka utrzymuje się na takim samym poziomie . poza tym odkrywam nowe rejony muzyczne ,i wtedy przybywa płyt w konkretnych kierunkach . "najgorsza " jest world music , bo to przestrzenie niezbadane , a dzwięki / wykonawcy bardzo odświeżający , i chce się iść w tych kierunkach .

a klasyka i znane płyty ? jak w dobrej bibliotece - są na wyciągnięcie ręki , jak nastrój przychodzi , to są grane .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet optymistycznie zakładając, że dziennie przemieli się 10 płyt to i tak rocznie jest to tylko 3650 :)

więc jeśli ten Zorn ma 40000 płyt to potrzeba mu jedynie ... 109 lat słuchania :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co słuchać wszystkie płyty? Wystarczy je mieć, nieprawdaż? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, jak ktos chce konkurowac z Clintem Eastwoodem, to nie ma przeszkod - na swieta moze jeszcze zdazy: 20 000 winyli do kupienia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Odświeżam wątek po prawie dwuletniej stagnacji. Co słychać w temacie ? Czy nowa technologia w postaci plików

i serwerów muzycznych wpłynęła na Waszą kolekcję ? W moim przypadku absolutnie nie !!! Nawet się cieszę, że

ceny płyt kompaktowych są obecnie tak niskie, a i vinyl ile ma do powiedzenia !!!

Chyba do końca swoich dni będę celebrował kupowanie płyt i mam nadzieję, że nic mi w tym nie przeszkodzi :)

A jak u Was "Ladies & Gentlemen" ? Jest to chyba wątek dla melomanów i kolekcjonerów płyt - tak to odbieram.

 

Pozdr, M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka na dyściorku nie ma wogóle porównania do kolekcji, bo co to jest dyściorek?

flac, dalej 24/96, oj już nawet więcej i okay :-)

 

ps

również mam u siebie squeezeboxa (zewnetrzny serwer, mod toolboxem), troche towaru na dyściorku tez jest - super, ale najwięcej słucham radia - dla mnie to jest własnie kopalnia nowej muzyki, a dyściorek jak to dyściorek, ja roboty z ripowaniem napewno nie wykonam, poczekam na lepsze czasy, kiedy już wszystko będzie dostępne, otwarte i łatwe :-) a teraz sobie odfoliowałem kolejne hatology.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam wątek po prawie dwuletniej stagnacji. Co słychać w temacie ? Czy nowa technologia w postaci plików

i serwerów muzycznych wpłynęła na Waszą kolekcję ? W moim przypadku absolutnie nie !!! Nawet się cieszę, że

ceny płyt kompaktowych są obecnie tak niskie, a i vinyl ile ma do powiedzenia !!!

Chyba do końca swoich dni będę celebrował kupowanie płyt i mam nadzieję, że nic mi w tym nie przeszkodzi :)

A jak u Was "Ladies & Gentlemen" ? Jest to chyba wątek dla melomanów i kolekcjonerów płyt - tak to odbieram.

Ładnie to napisałeś , tego rodzaje dyskusje są o wiele fajniejsze niż licytowanie się kto kto jest " lepiej obdarzony w sprzęt "

Wszelkie rodzaju zbieractwa to jakiś rodzaj dewiacji, jedne są bardziej uciążliwe , drugie mniej dla osób z naszego otoczenia ..

Ja obecnie muszę się powstrzymywać przed zakupem nowych płyt , cały czas obiecuję że będą to tylko rzeczy wybitne ale nie sposób mi przejść przez jakąś galerie handlową aby czegoś nie kupić .Te nowe technologie pewnie będą się rozprzestrzeniać ale trudno abym przy ich ściąganiu dostawał orgazmu jak przed półką z winylami w Empiku.

Pozdr, M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam,że nowe tehnologie nie wpłyną na wybór prawdziwych zbieraczy i melomanów.

Ja w każdym bądź razie nadal kupuję CD i winyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

„Magia czarnego krążka”...

ten tyłuł książki Janusza Łętowskiego wiele wyjaśnia w kwestii kolekcjonerskiego przywiązania do zbiorów płytowych. Ja już dawno wyzbyłem się gramofonu i winyli, ale doskonale pamiętam tę celebrę związaną z przygotowaniem płyty i sprzętu do odtworzenia muzyki. Najpierw ostrożnie wyjmowało się krążek z koperty i folii, aby broń boże nie dotknąć paluchami powierzchni z rowkami. Potem skrupulatne oczyszczanie z ewentualnych drobinek kurzu. Następnie z równą delikatnością nakładało się winyl na „patelnię”, odpalało kołowrót i... magia zaczynała działać. :)

 

Cyfrowa rewolucja zlikwidowała problem trzasków, szumów, nieoczekiwanych przeskoków i zapętleń, konieczność przełożenia płyty na drugą stronę w połowie symfonii, ale przy okazji nieco ograniczyła te czynności przygotowawcze i odtwarzanie muzyki z płyt utraciło coś ze swej pierwotnej tajemniczości, czy też „romantyczności”. ;)

 

Jestem raczej melomaniakiem niż audiofilem. Potrafiłem i do dziś potrafię zachwycać się nagraniami podłej jakości technicznej, odtwarzanymi na sprzęcie masowej produkcji, jeśli tylko muzyka lub wykonanie niosły ze sobą interesujące bodźce. Moja percepcja jest ukierunkowana przede wszystkim na dzieło i interpretację, choć oczywiście nie mam nic przeciwko dobrej jakości dźwięku ;).

 

Mam jednak także pewną dziwną słabość, która być może jest przyczyną tego, iż dalej powiększam swoją kolekcję CD, nie mogąc do końca zadowolić się zbiorami mp3. Otóż bardzo istotnym dla mnie elementem jest... graficzna oprawa płyty i booklet. Niekiedy szata graficzna może podświadomie ukierunkować percepcję muzyki i obie dziedziny sztuki (grafika i muzyka) jakoś się uzupełniają. Długo nie mogłem przyzwyczaić się do drastycznie pomniejszonego (w stosunku do LP) formatu okładek CD.

 

Wizja monstrualnej, kilkuterabajtowej szafy grającej, przechowującej miliony plików dźwiękowych, do których można się dostać za pomocą kilku kliknięć myszką zamiast cieszyć, raczej przeraża. Cały trud muzyków, realizatorów dźwięku, grafików, włożony w stworzenie tego interdyscyplinarnego dzieła sztuki, jakim jest płyta CD, bierze niejako w łeb. Zamiast oryginału mamy jedynie namiastkę, „wyrób czekoladopodobny w opakowaniu zastępczym”. Rozmyty w niskiej rozdzielczości skan okładki wyświetlany na ekranie ipoda nigdy nie zastąpi wysokiej jakości druku na eleganckim papierze kredowym. Skompresowany format dźwięku rujnuje wysiłek reżyserów dźwięku, mający na celu wykreowanie aury brzmieniowej kompatybilnej z interpretacją, obsadą i rodzajem wykonywanej muzyki.

 

Podobnie jak Wojtek wierzę, że zawsze znajdzie się grupa kolekcjonerów, którzy będą przedkładać muzykę publikowaną na fizycznych nośnikach. Tak jak ebooki nie wyprą tradycyjnych książek, tak i mptrójki nie wyprą płyt, choć pewnie rozwoju technologii nikt nie powstrzyma i po epoce CD, SACD i DVD Audio, nastąpi moda na inne diabelstwa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.