Skocz do zawartości
IGNORED

Theta Basic Pro III czy Parasound 2000?


bussboy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Użytkownicy+

Od kiedy posłuchałem V-DACa, a potem rDACa to się zupełnie wyleczyłem z tych startych, vintage'owych DACów. Niestety nie starzeją się tak dobrze jak choćby wzmacniacze (w szczególności lampowe), obecnie takie małe coś jak rDAC ma lepszą rozdzielczość, selektywność, gra dźwiekiem gładszym i bardziej muzykalnym. Moim zdaniem obecnie Thety to ślepa uliczka.

 

Nie porównywałem bezpośrednio Thety z rDac-em. Porównywałem jednak Thetę z DAC-em (na PCM 1704- opracowanie Waldiego, wykonanie Rick) który bez wątpienia był lepszy od rDac-a. Niestety Theta zagrała nieco ciekawiej w moim systemie, przyjmuję więc że automatycznie będzie lepsza od rDac-a. Jedno i drugie urządzenie posiadają moi znajomi, więc pewnie damy radę to sprawdzić.

 

Pozostaje aktualne pytanie- jeśli nie Theta, to co jeszcze warto sprawdzić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że wszystko sprowadza się do definicji słowa lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomiędzy Thetą III a V różnica jest przedewszystkim w kulturze grania, płynności, ilości informacji, wielkości i cenie. Ale na pewno żadna theta nie pasuje to wzoru analogowego brzmienia. To są mega dokładne, mega dobre , szybkie, i wierne DACe. Ani troche w nich słodzenia i ciepłych kluch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Theta V jest z nich wszystkich jeszcze najbardziej przyzwoita, bo ma porządny stopień wyjściowy zrealizowany na tranzystorach, a nie na opampach.

 

Ale tak jak pisze wovo - na pewno nie jest to brzmienie gładkie, analogowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu - jako były posiadacz v i va - się do końca nie zgodzę. Są DACi które grają równie prawdziwie i detalicznie, a przy okazji są znacznie bardziej płynne, barwne i gładkie.

 

Wiele zależy też od transportu. Input receivery stosowane przez Thetę niestety są dość czułe na jakość sygnału. Dużo daje zastosowanie GDL, szczególnie jak mamy do dyspozycji wejście AT&T w procesorze.

 

Przy okazji - jak by ktoś chciał to mam oryginalny odbiornik AT&T Thety. Pasuje do modeli V i Basic III (AT&T ODL SERIES II RX) - mogę komuś sprezentować jak ktoś ma lub planuje zakup GDL. W Basic III wystarczy wsunąć w gniazdko na płycie głównej, w Va trzeba jeszcze chyba do tego przelutować jumper.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy posłuchałem V-DACa, a potem rDACa to się zupełnie wyleczyłem z tych startych, vintage'owych DACów. Niestety nie starzeją się tak dobrze jak choćby wzmacniacze (w szczególności lampowe), obecnie takie małe coś jak rDAC ma lepszą rozdzielczość, selektywność, gra dźwiekiem gładszym i bardziej muzykalnym. Moim zdaniem obecnie Thety to ślepa uliczka.

 

Nie wiem na podstawie czego napisałeś ten tekst, mogę jednie przypuszczać że poniosła Cię wybujała fantazja.

 

Miałem V-Daca i rDaca i mogłem je bezpośrednio porównać do mojej Gen Va.

W każdym aspekcie Theta górowała nad tanimi dacami, a w basie i rytmice to była przepaść.

 

Tu - jako były posiadacz v i va - się do końca nie zgodzę. Są DACi które grają równie prawdziwie i detalicznie, a przy okazji są znacznie bardziej płynne, barwne i gładkie.

 

Wiele zależy też od transportu. Input receivery stosowane przez Thetę niestety są dość czułe na jakość sygnału. Dużo daje zastosowanie GDL, szczególnie jak mamy do dyspozycji wejście AT&T w procesorze.

 

Przy okazji - jak by ktoś chciał to mam oryginalny odbiornik AT&T Thety. Pasuje do modeli V i Basic III (AT&T ODL SERIES II RX) - mogę komuś sprezentować jak ktoś ma lub planuje zakup GDL. W Basic III wystarczy wsunąć w gniazdko na płycie głównej, w Va trzeba jeszcze chyba do tego przelutować jumper.

 

Znowu wypisujesz kolejne nieprawdziwe rzeczy.

Też mam odbiornik AT&T Theta i nie potwierdzam aby po tym złączu dac grał lepiej, nawt z GDL, którego stale używam. Wręcz przeciwnie gra gorzej niż po połączeniu elektrycznym.

Odbiornik leży w szufladzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zadał sobie choć trochę trudu i przeczytał ze zrozumieniem to co napisałem, zauważyłbyś że nigdzie nie napisałem że rDAC jest lepszy niż Va.

 

Kolega pytał o przedział 1500-2000 i DACi serii Basic. A te do V mają się jak pięść do nosa, także pod względem ceny.

 

Rytmika i dynamika były zawsze najmocniejszymi stronami Thety. Natomiast pod każdym innym względem - naturalności, płynności, dostępnej palety barw, rozdzielczości, głębi sceny itd - rDAC z PSU jest moim zdaniem znacznie lepszy niż jakikolwiek Basic - II, III czy IIIa (dla twojej informacji posiadałem je wszystkie, jak również Gen V, Gen V balanced i Gen Va balanced i kilka innych).

 

Odnośnie wejścia AT&T to twoje doświadczenia są zaskakujące. Zarówno u mnie z Gen Va, jak i u mojego znajomego, który na pewien czas 'odziedziczył' rzeczony odbiornik AT&T i włożył go do swojego Basic IIIa, połączenie to było lepsze niż połączenia AES/EBU (na kablu Kimber Illuminati Orichid) oraz RCA. Nie wspominając już o tym, że kable optyczne AT&T kosztują po 100zł sztuka...

 

Do podobnych obserwacji doszli recenzenci Stereophile (w nomenklaturze Thety wejście to nazywało się Laser Linque i wymagało bodajże $400 dopłaty), i to w kilku niezależnych recenzjach przetworników Thety (w razie czego służę materiałami źródłowymi do poczytania).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Opublikowano · Ukryte przez Fr@ntz, 27 Lipca 2011 - trolling
Ukryte przez Fr@ntz, 27 Lipca 2011 - trolling

 

Znowu wypisujesz kolejne nieprawdziwe rzeczy.

 

To przecież w przypadku tego autora norma, właściwie pewnik.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza

Gdybyś zadał sobie choć trochę trudu i przeczytał ze zrozumieniem to co napisałem, zauważyłbyś że nigdzie nie napisałem że rDAC jest lepszy niż Va.

 

Kolega pytał o przedział 1500-2000 i DACi serii Basic. A te do V mają się jak pięść do nosa, także pod względem ceny.

 

Rytmika i dynamika były zawsze najmocniejszymi stronami Thety. Natomiast pod każdym innym względem - naturalności, płynności, dostępnej palety barw, rozdzielczości, głębi sceny itd - rDAC z PSU jest moim zdaniem znacznie lepszy niż jakikolwiek Basic - II, III czy IIIa (dla twojej informacji posiadałem je wszystkie, jak również Gen V, Gen V balanced i Gen Va balanced i kilka innych).

 

Odnośnie wejścia AT&T to twoje doświadczenia są zaskakujące. Zarówno u mnie z Gen Va, jak i u mojego znajomego, który na pewien czas 'odziedziczył' rzeczony odbiornik AT&T i włożył go do swojego Basic IIIa, połączenie to było lepsze niż połączenia AES/EBU (na kablu Kimber Illuminati Orichid) oraz RCA. Nie wspominając już o tym, że kable optyczne AT&T kosztują po 100zł sztuka...

 

Do podobnych obserwacji doszli recenzenci Stereophile (w nomenklaturze Thety wejście to nazywało się Laser Linque i wymagało bodajże $400 dopłaty), i to w kilku niezależnych recenzjach przetworników Thety (w razie czego służę materiałami źródłowymi do poczytania).

 

 

Po tym sprostowanu masz odpuszczone :)

 

Co do odbiorników AT&T to THETA stosowała ich przynajmniej dwa rodzaje - wpinane go gniazada, oraz moduł na osobnej płytce mocowany do odbudowy z dodatkowym zasilaczem.

Mój jest wpinany w gniazdo z oznaczeniem THETA SMRCVR /różni się troche wyglądem od ODL SERIES II RX/. Też liczyłem że będzie dobrze i tanio, ale wyszło gorzej.

Nie wykluczam że różnica w ocenie może zależeć od zastosowanego odbiornika, a to by oznaczało że ODL SERIES II RX jest znaczne lepszy od SMRVCR

Chętnie bym go sprawdził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz na PW swój adres to ci jutro wyślę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą GLD jest cholernie ciążko dostępny. Sa jakies jego alternatywy w podobnych cenach ??

 

P.S. Mało mnie interesuje (jak zwykle :P ) czy Theta 3 jest na wzmacniaczach operacyjnych, a 5 jest na dyskretnych. Piątka gra poprostu jeszcze lepiej. I to mnie interesuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze Theta TLC - sporo słabsze, ale też dużo tańsze. Można nawet poniżej $100 kupić.

 

Tu masz za $125 ale za to w wersji de luxe, czyli z liniowym zasilaczem:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Najciekawsza wydaje się być wersja z wyjściem AT&T (niezwykle rzadko spotykana) - jak wynika z pomiarów przeprowadzonych przez HiFi News, TLC bardzo zyskuje po przerwaniu pętli masy pomiędzy transportem a DACiem. W HiFi News badali to na przykładzie wejścia TosLink, czyli optycznego vs RCA. TosLink nie jest jednak hi-endowym rozwiązaniem.

 

Gdy do dyspozycji mieć wyjście AT&T, można by mieć ciastko i zjeść ciastko.

 

"The TLC uses a free running PLL within the CS8412 interface for clock recovery and jitter suppression without a second crystal-based lock (as used by Audio Alchemy, for example). The digital output is re-clocked via a Dual D-type flip-flop MC74ACT74N with extra signal conditioning provided by a high-speed hex unbuffered inverter MC74HCU04N—hence the TLC's high output level, clean waveshape and fast risetime. There's also a Quad-2 ch multiplexer 74HC157AP.

 

This output is transformer coupled via a Pulse Transformer but, because Theta uses a 'stereo' dual-RCA phono socket (a cost-saving, presumably), the grounds of both coaxial input and outputs remain connected."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Theta Basic Pro III czy Parasound 2000"

 

Zdecydowanie Parasond,to przeciwległy biegun do Thety.

Ogromna muzykalność,swoboda brzmienia ,poparta dobrym rytmem i przejrzystością.

Dac pozbawiony kliniki i sterylności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tehta TLC to jest jakiś żart w porownaniu do GDL. I na tym koniec jitter kilerow ??

 

Dlaczego żart ? Daje zauważalne (i mierzalne) efekty za przysłowiowe grosze. Za GLD trzeba zapłacić pewnie ok 2kzł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

mam dzieloną Thetę i moim zestawieniu TLC niewiele daje, u mnie się nie sprowdziło/ła.

GDL - to chciałbym mieć...

z i nnych - chociażby Monarchy Audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.