Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer


gotyk1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy można przełożyć w warunkach domowych laser z PD-4500 do PD-6700. W wykazie, który posiadam jest w opisie zaznaczone że PD-4500 ma PEA 1030 tak jak PD-6700 jednak jest różnica w przetwarzaniu ( 8- ka w PD-4500 i 1 bitówka w PD-6700 ) czy ma to jakieś znaczenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytań kilka dotyczących sprzetu firmy Pioneer. Jak wiadomodolar stoi teraz nisko więc kupiłem troche sprzetu w USA 5 sztuk wzmacniaczy M-91 Przedwzmacniacz C-91 , I rózna Cedeki : PD-S95 , PD-M95, DV-09, PDR-99 , i inny sprzęt ale wszystko z serii ELITE PIONEER. Mam takie pytanko : Do mojego Transportu PD-S95 kupiłem przetwornik AQVOX USB 2 D/A Mark II. 24 bit/ 96 lub 192 kHz.

Czy to jest zestaw który bedzie naprawdę grał dobrze czy poszukać lepszego DACa ?

art612

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to może na moje pytanie ktoś odpowie, czy wzmacniacz A-A9 oprócz wejścia USB ma też wewnątrz DAC??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musi miec - ale możesz tylko skorzystac poprzez usb...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, właśnie o to mi chodzi, chciałbym z dysku komputera czytać cyfrowy format (np. FLAC) przy wykorzystaniu Foobara jako transportu, ale dalej przepuszczać go przez DAC i wzmacniać za pomocą wzmacniacza bez udziału karty dźwiękowej i foobara.

 

ciekawe czy coś takiego by przeszło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audioholik, 3 Lut 2008, 11:20

 

>>Krak_oN

>

>The CU-R9 will give you complete control of your Pure Audio components, whether you have an

>Integrated stereo amplifier, SACD player or tuner in our Pure Audio series.

>

>With a learning function that is also able to learn operations of other products (such as a DVD

>player, for example) in your home setup, the CU-R9 gives you greater management of your home

>entertainment via a single remote.

>

>Specifications:

>

> - Aluminium front panel

> - LCD screen

> - Size: 240 x 50 x 29mm (H x W x D)

> - Weight: 165 g (excluding battery)

>

>wygląda fajnie, jakościowo też wygląda porządnie...kupiłbym go ale obawiam się że trzeba mieć jednak

>znowu 2 piloty...

 

małe sprostowanie z mojej strony, jest to oczywiście jeden pilot do sterowania wszystkimi urządzeniami z nowej serii Elite Pioneera

 

pilot kosztuje z tego co się zorientowałem 399PLN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ...mam przeczucie że moje obecne 2 piloty ulegną niedługo "przypadkowemu" zniszczeniu i będę zmuszony jednak kupić ten nowy;-)

post-17470-100008875 1217250346_thumb.jpg

post-17470-100008876 1217250346_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczywiscie co pionier wypusci w 2009 roku jako nastepcow serii d9 i co z tego dotrze do Australii. Tutejsi sprzedawcy niestety nastawiaja sie na sprzet wielokanalowy i stereo znacznie mniej ich interesuje. Dlatego tez nie udalo mi sie nabyc pd d9 jak planowalem i wyglade, ze bede modyfikowal pd d6 i bedzie to moj podstawowy odtwarzacz SACD.

 

Po przestudiowaniu wielu pism i technicznych opisow zdecydowalem sie zakupic Cambridge Audio Azur 840C na odtwarzanie CD. Jako, ze ma wejscia cyfrowe planuje odtwarzac na nim plyty DCD poprzez NAD'a oczywiscie.

 

Musze przyznac, ze Azur 840C prosto z pudla gra calkiem calkiem. Niestety me podstawowe kolumny sa rozmontowane czekajac na nowe glosniki(6nd430-16 firmy 18-Sound majce zastapic 17w75xl-12 Dynaudio, ktore pojda do innych kolumn przeznaczonych do surround) nie dokonywalem zadnych bezposrednich porownan. Moze to iluzja ale wydaje mi sie, ze Azur daje nieco wiecej detali i ma ciut wiecej wysokich tonow ale bez bezposrednich porownan trudno cokolwiek twierdzic. Szkoda, ze nie bede mogl porownac go z pd d9. A moze ktos juz porownywal?

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie porównywałem ale oto co pisali na ten temat w recenzji PD-D9 w HiFi Choice:

 

"Jednym z naszych ulubionych obecnie odtwarzaczy w podobnej cenie jest Cambridge Azur 740C. Potrafi on wygenerować dynamiczny i wyrazisty dźwięk, który od razu przyciąga uwagę. Jednak w porównaniu z Pioneerem brzmi stosunkowo surowo z uwagi na swój balans i wyrafinowanie Pioneera. W przypadku cichszych utworów ostrość Cambridge'a potrafi nieco ożywić muzykę, ale jeśli ma ona własną energię to spokojniejsza natura PD-D9 okazuje się lepsza. Nie oznacza to wcale, że Pioneer wygładza brzmienie. Po prostu nie dodaje nic od siebie, pokazując energię samej muzyki"

 

^osobiście cenie sobie właśnie Pioneera za to wyrafinowanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czes Audioholik,

Dzieki za notke. Azur 740C jest nieco inny niz 840c. DSP, upsampling, AFT i filtrowanie oba modele maja podobno niemal identyczne. Postawowa roznica jest w DAC's i analogowym wyjsciu. Pomijajac wyjscia XLR 840C nie ma kondensatorow w sciezce audio i brzmi nieco inaczej niz 740c. Nie jest wieka roznica ale jest choc aby wiecej powiedziec trzebaby sluchac dlugo obu na wynmagajacym materiale i przelanczajc w ciemno. To znaczy ktos by sie musial poswiecic i przelanczac wlaczajac random testy z mieszanymi przelaczeniami np AAABABBA etc.

 

Ze wzgledu na ta roznice 740c nie kupilem mimo, ze jest znacznie tanszy. Owszem, odsluch podobnych odtwarzaczy w sklepie tez z natury nie jest zbyt dokladny. Poniewaz pd d9 nie sprowadzaja do Australii i nie znam nikogo kto takowego sobie sam sprowadzil porownac nie moge. Moze jak wybiore sie do Polski i Europy Zachodniej to uda mi sie w jakims sklepie dorwac oba i posluchac choc jak powiedzialem sklepowe sluchanie to nie to samo co w domu czy studio majac czas i spokoj.

 

PD D9 sadzac po DD D6 jest na pewno bardzo dobrym uniwersalnym odtwarzaczem, ma jedne z najlepszych DACs i dlatego mialem na niego ochote. Co wiecej, moglbym sie wtedy spokojnie pozbyc D6 a tak musze go trzymac dla SACDs. Poza tym zawsze mozna pare rzeczy zmodyfikowac. Przerobic 740C na 840c, pomijajac XLR, prawdopodobnie nie byloby trudne i tansze niz kupowanie 840C ale trzebaby miec service manuals a tych w obiegu jeszcze nie ma.

 

A zwrociles moze jakie ICs ma PD9 na wyjsciu i jakie kondensatory w sciezce audio jesli takowe ma? Za takowa informacje bylbym wdzieczny bo service manual PD D9 poki co nie mozna dostac. Zrezta usuniecie kondensatorow ze sciezki to nie jest wielki problem. Dobre DC servo to zalatwia bez problemu.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vik,

 

z tego co się orientuję w USA i Kanadzie PD-D9 jest dostępny, w Europie też nie ma problemu, szkoda w takim razie że zabrakło go w Australii

 

co do budowy PD-D9 to nie tylko najnowsze przetworniki WM8741 robią na mnie pozytywne wrażenie, reszta podzespołów moim zdaniem prezentuje równie wysoki poziom - dosyć szeroki opis wnętrzności D9 można znaleźć pod linkiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

sam pewnie będę za jakiś czas będę przechodził na D9 i A9, ale mam nadzieję że zaraz potem Pioneer nie wypuści nowej serii, jak zrobił krótko po tym kiedy kupiłem D6 i A6:-)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioholik,

Dzieki za link. Rzeczywiscie uzyteczny. OPA2134 nie jest zly ale sa lepsze ICs. Chocby LM4562 o opa627bp nie wspominajac. To zreszta latwo zmienic samemu.

 

PD9 jest na pewno najlepszym uniwersalnym odtwarzaczem na rynku w swej grupie cenowej i wogole jednym z niewielu tego typu. Szkoda, ze nie odtwarza HDCD, ktorych jest wiecej na rynku niz SACDs. Oczywiscie kazdy sprzet mozna ulepszyc. Dosc tanie ulepszenie to dodanie DC servo aby uniknac kondensatora w sciezce dzwiekowej i zastosowac po dwa DAC's na kanal i moze dlozyc HDCD.

 

Drozsza opcja to oprocz HDCD, uzyc jeszcze lepszych DAC's ale przedewszystkim zastosowac taki sam albo podobny system filtrowania i upsampling/ATF jak w Azur 840C i 740C czy kilku innych odtwarzaczach. Wtedy by mogl konkurowac z parwie kazdym odtwarzaczem obojetnie od ceny.

 

Moze warto poczekac do nastepnego roku z wymiana d6 na d9 bo a nuz Pioneer wypusci mowy model z przynajmniej z najwazniejszymi elementami powyzej wymienionych modyfikacji.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioholik, vik pytanie do was jako posiadaczy PD-D6. Czy podczas cichego słuchania w nocy, tak do poduszeczki słychać w waszych playerach napęd, silnik. W moim troche słychać, nie wiem czy ten typ pop prostu tak ma czy mam się zaniepokoić.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vik,

 

odnośnie HDCD, owszem miło byłoby zobaczyć taką opcję w tym playerze, osobiście wolałbym np. żeby było HDCD zamiast Legato z którego nie korzystam, nie mogę się jednak zgodzić co do ilości dostępnych płyt HDCD, popraw mnie jeśli się mylę, ale w SACD jest 5000 tytułów także o wiele więcej niż HDCD..do tego wciąż wychodzą nowe, za miesiąc powinna ukazać sie seria 25 SACD serii Blue Note wytwórni Analogue Productions, to moim zdaniem będzie wydarzenie roku, nie licząc SACD Black Sabbath - Paranoid zapowiedzianego na październik:-))

 

jeśli chodzi o ulepszenia w kolejnej serii Pioneera to oprócz HDCD Pioneer powinien moim zdaniem dodać funkcjonalność CD-TEXT i SACD-TEXT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bromba

 

wieczorkiem najczęściej słucham na słuchawkach :-)) ale generalnie napęd chodzi cichutko i jest niesłyszalny, zwróciłem jednak uwagę że na niektórych płytach CD-R pracuje trochę głośniej...

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadających odtwarzacze Pd-7100 oraz Pd-7300 Czy ktoś porównywał dźwiękowo oba te cdki w bezpośredniej konfrontacji i mógłby opisać różnice?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer PD-3000

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17470-100008222 1218488117_thumb.jpg

post-17470-100008223 1218488117_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Przepraszam za zwloke. Pd D6 daje bardziej przestrzenny i nieco dokladniejszy (umiejscowienie instrumentow) obraz dzwiekowy niz pd-s801. Ma tez lepszy laser co zauwazylem na jednej plycie z malym defektem. D6 lyka bez problemu, pd-s801 wyczuwa "dziure" i przeskakuje, o nad 541i przed korekta napedu nie wspomne.

 

Co do pracy silnika to zalezy od tego jak czuly sluch ma sluchajacy i od poziomu chalasu pomieszczenia. Niby noc ale noc nocy nie rowna. Ja nie slysze siedzac normalnie w odleglosci okolo 3.5-4m od sprzetu. Nigdy nie sprawdzalem z jakiej odleglosci slychac ale jak sie ucho przylozy to pewnie slychac. D6 jest bardzo cichy, Azur 840c zreszta tez. Z mego posterunku odsluchowgo nie slysze a moze nie "zauwazam" wsluchany w muzyke.

 

Co do ilosci SACD i HDCD to pewnie masz racje. Ostatni raz czytalem o ilosciach plyt dobre dwa lata temu. Poza tym to zalezy od kraju. W Perth patrzac po tym co w sklepach to nadal HDCD jest chyba wiecej niz SACD a przynajmniej wsrod tych plyt, ktore biore do reki. Moze tylko w muzyce powaznej w Perth jest wiecej SACD niz HDCD bo pamietam, ze czytelnicy naszego Australian HiFi sie zalili ze poza muzyka klasyczna SACD trudno spotkac. Ja tez mam wiele wiecej HDCDs niz SACDs ale jesli tylko interesujaca mnie plyta jest w formacie SACD to ja wybieram. No chyba zeby byla znacznie drozsza ale od kilku lat roznicy w cenie nie ma albo minimalna.

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A oto moje ustrojstwo :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vik, 12 Sie 2008, 06:23

 

>Co do ilosci SACD i HDCD to pewnie masz racje. Ostatni raz czytalem o ilosciach plyt dobre dwa lata

>temu. Poza tym to zalezy od kraju. W Perth patrzac po tym co w sklepach to nadal HDCD jest chyba

>wiecej niz SACD a przynajmniej wsrod tych plyt, ktore biore do reki. Moze tylko w muzyce powaznej w

>Perth jest wiecej SACD niz HDCD bo pamietam, ze czytelnicy naszego Australian HiFi sie zalili ze

>poza muzyka klasyczna SACD trudno spotkac. Ja tez mam wiele wiecej HDCDs niz SACDs ale jesli tylko

>interesujaca mnie plyta jest w formacie SACD to ja wybieram. No chyba zeby byla znacznie drozsza ale

>od kilku lat roznicy w cenie nie ma albo minimalna.

>

>pozdrawiam,

 

w sklepach w Polsce jeśli chodzi o SACD też posucha straszna, no ale od czego jest cduniverse czy amazon:-)) jeśli chodzi o tytuły to zgadza się, najwięcej jest jazzu i klasycznej, ale są i inne gatunki... w październiku wyjdzie np. Black Sabbath - Paranoid na SACD, którego sobie pewnie nie odmówię, chociaż mam go już nawet w japońskim remasterze CD :-)

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie powielam. Zadałem je w zakładce kluby lecz widzę że nikt tam nie zagląda. Czy ktoś z was może mi podpowiedzieć co to takiego i z jakiej to półki, a chodzi mi o CD Pioniera model pd 7050, na necie o nim niewiele a i na tym forum zero. Niedawno to zakupiłem za parę zł. Wszystko super w nim działa, dźwięk rewelacja lecz żonka stwierdziła że jej się nie podoba i mam sprzedać. Napiszcie mi co to jest warte. Z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DR_DRE, 12 Sie 2008, 09:45

 

>A oto moje ustrojstwo :D

 

 

nie wieze, ze tego korektora jeszcze uzywasz...

 

strasznie poobcierany ten wzmak, szkoda, ze na niego taka kase wylozyles

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie na temat PD-7050 informacji nie ma zapewne dlatego ,że jest to dosyć wiekowy model z 1987 roku jak to gra nie mam pojęcia był to w tamtym roku najwyższy model z serii przed nim były jeszcze w katalogu PD-4050,5050,6050 jedno jest pewne laser drogi jak diabli w USA OK 120 $ u nas coś ok 600 zł jeżeli jeszcze jest do dostania w co wątpię (PWY 1009 lub PWY 1010)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartasxx, 15 Sie 2008, 21:18

Dzięki za info. Z laserem pewnie nie jest żle bo płytki chodzą jak trzeba, wczytują się od razu, a i nic nie przeskakuje. Myślę że troszkę u mnie pohula, a jak z żonką będzie problem to go może odsprzedam znajomemu, o ile jeszcze nic innego nie kupił. pozdro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak łatwo czyścimy soczewkę lasera w odtwarzaczu CD Pioneer z laserem typu PEA 1030

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was orientuje się jaki laser jest w pd 7300? Jestem ciekaw z jakich niskich plastikowych modeli można przeszczepić laser do pd 7300 tak aby pasował

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gotyk niestety laser w pd-7300 to jest ten sam co w pd-8500 PWY1011 i niestety inne niższe modele nie maja takiego laserka - czyli koszt nowego coś ok 400

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.