Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer PD-D6-J


TomekMad

Rekomendowane odpowiedzi

>w zestawieniu Pioneera z Rotelem czy Naimem w podobnej cenie za zestaw Pioneer wypada bardzo blado.

>Jest przereklamowany jak Fiat Panda z nagrodą roku. Widzę,że zakupiłeś za spora gotówkę słaby sprzęt

>i teraz na wszelkie sposoby go bronisz.

 

małe sprostowanie, nie zakupiłem D6 za sporą gotówkę, nie bronię D6, D6 broni się sam (patrz opinia discomaniaca który mówi że do 2500 zł żaden nowy cd player nie zagra tak jak D6 SACD), rotel i naim są zapewne droższe niż D6, aczkolwiek polecam porównać jak brzmi SACD w porównaniu ze wskazanymi fiacikowymi cd playerami z ofert wskazanych przez Ciebie manufaktur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

audioholik przestan manipulowac moimi wpisami tak jak Ci wygodnie. Gowno ktore kupiles gownem pozostanie. Nie liczy sie format ale dzwiek. Twojego pozal sie Boze SACD playerka na lopatki rozlozy dobry magnetofon szpulowy. Nie mowiac o dobrze grajacym gramofonie (wcale nie jakims specjalnie drogim). Cale to SACD mozesz sobie wtedy w dupe wsadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zapewne niewiele wnoszący wpis ale od czegoś trzeba zacząć :)

Od kilku miesięcy posiadam D6-J + A6-J. Jest to mój pierwszy "poważniejszy" sprzęt ,który zakupiłem bez odsłuchu ,kierowany opiniami kolorowych gazet :).Pierwsze wrażenie - bajka w zderzeniu z moim technics'em wszystko na + . Po kilku godzinach słuchania muzyki i zapoznaniu się z terminologią audio -jasność + krew z uszu :/ Być może to zasługa kolumn Paradigm Titan Monitor v5 ,które zakupiłem kierowany opiniami kolorowych gazet :).Ponieważ raz w tygodniu słucham muzyki na żywo najbardziej drażni mnie brzmienie hi-hat' ów, odstępstwo od oryginału tragedia .Podsumowując kupując ten zestaw planowałem postąpić jak z komputerami ;zakup ->użytkowanie -> koniec gwarancji->półka. Obawiam się ,że pominę koniec gwarancji.

Zastanawia mnie dlaczego panowie recenzenci nie piszą z jakim okablowaniem,kolumnami słuchali klocków?

Mam nadzieje ,że przy zakupie następnego zestawu będę mógł liczyć na pomoc kolegów :)

Pozdrowić !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Teraz napisze tak: z Bowersami jest podobny efekt jak opisal moj przedmowca. Plyty SACD brzmia nieco bardziej lagodnie na tym zestawieniu (zalezy oczywiscie od realizacji)stad zapewne peany pochwalne nieosluchanego audioholika na rzecz tego formatu. Sprawa okazuje sie byc bardzo prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniak.Prosba Rocha powinna być przez Ciebie zrealizowana.Ten SACDEMANIAK odpisuje na wątki i propozycje,na które mu się podoba,inne jak twierdzisz przekręca,prowadzi raczej monolog niż dyskusje

do tego nie słuchał lepszych sprzętów bo uważa,że nie musi a wypowiadać się bez słuchania chce i co gorsze to robi,wprowadzając w ten sposób w błąd innych,mniej doświadczonych ludzi.Tylko ban może tego Dziada jak napisał Rochu uleczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do materiału i realizacji ,o ile metal brzmi tragicznie raczej ze względu na realizację ( tu bardzo rozczarowałem się na Liquid Tension Experiment) tak jazz ( Marcus Miller -Free wydanie japońskie;P ,Stanley Clarke,Yellowjackets-tu wali po uszach werble w Red sea) brzmią pretensjonalnie raczej ze względów sprzętowych.Bardzo przyzwoicie natomiast brzmią wokale na Upojeniu A.M.Jopek .Mogę się mylić ale takie odnoszę wrażenie.Pozdrowić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

acid dziekuje za cenne i bezstronne uwagi. Potwierdzaja one moje spotrzezenia ale ja moge byc uwazany za stronniczego. W tej cenie rozejrzyj sie raczej za uzywkami i SACD nie musi byc priorytetem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sacd raczej nie będę się tym kierował z prozaicznego powodu ;ilość "mojej" muzyki wydawanej w tym formacie :)

Co do półki cenowej tu mam problem.Rozważam dwa rozwiązania albo szukać czegoś z podobnego przedziału cenowego co mnie zadowoli (chociaż w to wątpię)w ciągu 2-miesięcy albo uderzać w klocki klasy Gryphona do końca roku .Pioneerowi zawdzięczam jedno dzięki niemu zacząłem SŁUCHAĆ nagrań ,ale to może być i przekleństwo :)

Pozdrowić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 15 Mar 2009, 11:07

 

>audioholik przestan manipulowac moimi wpisami tak jak Ci wygodnie. Gowno ktore kupiles gownem

>pozostanie. Nie liczy sie format ale dzwiek. Twojego pozal sie Boze SACD playerka na lopatki rozlozy

>dobry magnetofon szpulowy. Nie mowiac o dobrze grajacym gramofonie (wcale nie jakims specjalnie

>drogim). Cale to SACD mozesz sobie wtedy w dupe wsadzic.

 

discomaniac, sam to powiedziałeś więc nie ma mowy o żadnym manipulowaniu, a... i przestań się odgrażać z magnetofonami szpulowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 15 Mar 2009, 11:46

 

>Wbrew pozorom to bardzo wartosciowy post.

 

oczywiście że wartościowy, bardzo ważne jest dobranie kolumn do zestawu, wręcz kluczowe, w recenzjach obowiązkowo powinna być podawana informacja z jakimi kolumnami, kablami, na jakich płytach SACD, w jakim pomieszczeniu (ile metrów) itd zestaw był testowany i oceniany

 

taka informacja byłaby bardzo przydatna, sam gdybym dostał taką wskazówkę pewnie nie wybrał bym B&W685 w których średnica niestety kuleje, i nie jest to pewnie optymalne zestawienie z D6 i A6 (choć ma też wiele plusów)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Pioneerowi zawdzięczam jedno dzięki niemu zacząłem SŁUCHAĆ nagrań ,ale

>to może być i przekleństwo :)

 

tak samo :) aczkolwiek zanim zainwestuję w droższy odtwarzacz SACD zacznę od zmiany monitorów w obecnym zestawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>taka informacja byłaby bardzo przydatna, sam gdybym dostał taką wskazówkę pewnie nie wybrał bym

>B&W685 w których średnica niestety kuleje, i nie jest to pewnie optymalne zestawienie z D6 i A6

 

to kupowales na pale, bez odsluchu i bez sprawdzenia roznych konfiguracji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

misiekthebear, 15 Mar 2009, 13:19

 

>>taka informacja byłaby bardzo przydatna, sam gdybym dostał taką wskazówkę pewnie nie wybrał bym

>>B&W685 w których średnica niestety kuleje, i nie jest to pewnie optymalne zestawienie z D6 i A6

>

>to kupowales na pale, bez odsluchu i bez sprawdzenia roznych konfiguracji?

 

 

Nasz kolega jest wiernym dzieckiem naszych czasów.

Wierzący w słowo pisane, zwłaszcza zapisane w gazetkach reklamowych, zapalony czytacz stron producentów, wyjałowiony całkowicie ze zmysłu krytycznego i samodzielnego myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiekthebear, 15 Mar 2009, 13:19

 

>>taka informacja byłaby bardzo przydatna, sam gdybym dostał taką wskazówkę pewnie nie wybrał bym

>>B&W685 w których średnica niestety kuleje, i nie jest to pewnie optymalne zestawienie z D6 i A6

>

>to kupowales na pale, bez odsluchu i bez sprawdzenia roznych konfiguracji?

 

w tym przedziale cenowym były jeszcze tylko kef iq3 które wiele osób bardzo negatywnie oceniało w tej konfiguracji, także na tamte czasy taki miałem "wybór"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nasz kolega jest wiernym dzieckiem naszych czasów.

>Wierzący w słowo pisane, zwłaszcza zapisane w gazetkach reklamowych, zapalony czytacz stron

>producentów, wyjałowiony całkowicie ze zmysłu krytycznego i samodzielnego myślenia.

 

gwoli ścisłości, to były opinie użytkowników AS a więc osób posiadających wzorcowy zmysł krytyczny, cechujących się wielką obiektywnością i samodzielnym myśleniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

audioholik, 15 Mar 2009, 13:28

 

>gwoli ścisłości, to były opinie użytkowników AS a więc osób posiadających wzorcowy zmysł krytyczny,

>cechujących się wielką obiektywnością i samodzielnym myśleniem.

 

Nikt nie jest doskonały.

Co oczywiście nie zwalnia Ciebie od obowiązku myślenia ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acid, 15 Mar 2009, 13:25

 

>Jak widzę ten zestaw kupuję się w taki sposób:)Zestaw ten traktuję jako punkt odniesienia i nauczkę

>:)

 

ja również, tzn nie pod kątem zakupu D6 i A6 bo w tej cenie nic lepszego nie dostanę (nawet dzisiaj), ale o zestawie jako całości tzn mam na myśli nie optymalnie dobrane kolumny, z tym że wybór monitorów w tej cenie jest mocno ograniczony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>w tym przedziale cenowym były jeszcze tylko kef iq3 które wiele osób bardzo negatywnie oceniało w

>tej konfiguracji, także na tamte czasy taki miałem "wybór"

 

jak mniemam nie kefow tez nie odluchales. w tym przedziale cenowym bylo/jest troche wiecej kolummn i pewnie ciekawszych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Nikt nie jest doskonały.

>Co oczywiście nie zwalnia Ciebie od obowiązku myślenia ; )

 

rochu, przecież Ty jesteś doskonały ;)

 

co do zakupu D6 i A6 do był to zakup jak najbardziej przemyślany, nawet dzisiaj nikt na forum nie jest w stanie wskazać nowego CD playera w tej cenie który zagra lepiej CD niż pionner SACD, discomaniac przebąkuje coś o CD playerze za 2500zł, ale to propozycja bez sensu jako że w tej cenie mogę kupić już lepszy SACD player

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prym, 15 Mar 2009, 13:35

 

>rochu.Audioholik i myślenie to dwie różne rzeczy

 

i to mówi człowiek który kupił odtwarzacz płyt CD za 30000zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.