Skocz do zawartości
IGNORED

Pioneer PD-D6-J


TomekMad

Rekomendowane odpowiedzi

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Jednak nie:) Obudowa wazy 11kg:)

 

Plays CD, SACD, CD-R, CD-RW, MP3, WMA

 

Dimensions 420 x 113 x 340 mm

 

Weight 11 kg

 

Power Requirements 220 to 240 V, 50/60 Hz

 

Power Consumption (in use/standby) 22 W / 0.4 W

 

Audio Features PD-D9-J

Sampling Rate Converter Yes

 

Quick Response Power Supply Circuit Yes

 

Twin D/A Converter (192 kHz/24-bit) Wolfson WM8741

 

Twin Transformers Yes

 

Low Jitter Clock Circuit Yes

 

Legato Link Conversion PRO (on/off) Yes

 

Hi-bit Yes

 

Pure Audio Mode Yes

 

Schottky barrier diode Yes

 

Construction PD-D9-J

Isolated Power Supply Block Yes

 

Rigid Under Base Construction Yes

 

Aluminium Side, Front and Top Yes

 

Large Insulator Yes

 

High Quality Pin Jack Yes

 

Direct Construction Yes

 

Terminals PD-D9-J

Audio Output: Optical / Coaxial 1/1

 

Audio Output: Analogue 1

 

SR In/Out Yes

 

Specification PD-D9-J

CD Audio: Frequency Response 4 Hz � 20 kHz (-1 dB)

 

CD Audio: Sampling Frequency 44 kHz

 

SACD: Frequency Response 4 Hz � 50 kHz (-3 dB)

 

SACD: Sampling Frequency 2.8224 MHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sittek, 13 Mar 2009, 11:56

 

>

>Dzisiaj wybieram się na odsłuch paru nowych sprzętów. Mam obiecanego CA 740, Marantza 8003 i

>Pioneera 9-iątkę :) A potem walę do drugiego sklepu na Rotela i Audiolaba i Naima.

 

Aby się nie rozpisywać zbytnio, gdyż z pewnością nie potrafię przekazać tego co usłyszałem to na moje preferencje po odsłuchach sierdziłem,że :

 

Rotel RA-1062 jest SUPER.

Naim Nait 5i-II - może i jeszcze lepszy dźwięk, na pewno lepszy ale podłączony był wyłącznie z bratem CD5i-II poprzez firmowe okablowanie. W innej konfiguracji nie dali posłuchać. Na tak drogi sprzęt mnie nie stać, a w porównaniu do rotela.....nie aż tak lepszy.

 

Marantz,CA- gdybym nie słyszał tych poprzednich to może i by mi sie spodobało. Ale brakowało mi w nich jednak dynamiki. I nie miały tego mięska co Rotel, tej łagodności a zarazem mocy i ciepła. Były jak dla mnie za bardzo przejrzyste, przypominały mi trochę Denona pma 1500AE.

 

Pioneer. :) skąd oni wzięli te gwiazdki. Bas lekki, w mniej dynamicznych kawałkach wcale. I jakiś taki jasny i przeźroczysty. Mnie się zupełnie nie podobał. A ta cena? :) luuudzie. Droższy od Rotela i prawie w tej cenie co Naim. Gdyby kosztował 1/3 tej ceny, może do kuchni bym wstawił.

 

ps. generalnie potwierdziłem tylko to co mi wcześniej doradzał discomaniac71. Chciałem znaleźć jakiegoś haka....:) Nie udało się.

 

z pewnością kupię Rotela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jeśli się nie mylę, to kolega sittek testował wzmacniacze (RA-1062 to wzmak, odtwarzacz to RCD-1062);

>wzmacniacza A-A9-J Pioneera nie słuchałem. W moim systemie PD-D9-J gra tak jak chciałem - doskonały bas, szczegółowe soprany, dynamika. Gram bez funkcji legato, legato coś "dodaje" w niskich sopranach. Podwójna obudowa (nie pokrywa), ekrany - to waży. Uznałem, że jak bedę miał wieksze wymagania, to kupię zewnętrznego DAC-a bo jako transport D9 jest dopracowaną konstrukcją. Odtwarzacz jest raczej neutralny jesli chodzi o pierwsze wrażenie, ale lepiej zagra w systemie ocieplonym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomekMad >

 

Dam Ci dobrą radę.

Jeżeli zakładasz wątek o PD-D6-J lub D9 to od razu powinienieś zablokować audioholika i discomaniaca. Ten pierwszy ubóstwia ten model , a ten drugi lekceważy. Obaj są jak dzieci w swoim zacietrzewieniu. W efekcie wątek zamiast spokojnej wymiany opinii zamienia się w dziecinną pyskówkę

co zapewne zniechęca wiele osób które mogłby coś ciekawego napisać w tym temacie .....

 

Faktycznie te modele odtwarzaczy Pioneera zrobiły pewne zamieszanie na rynku i byłoby bardzo ciekawe poczytać co o nich myślą normalni użytkownicy, a nie osoby które mają problemy ze swoim ego nie potrafiące nabrać należytego dystansu to otaczającej rzeczywistości.

 

Panowie , przeciez to tylko sprzęt elektroniczny, kawałek materii nieożywionej , czy nie szkoda czasu i nerwów na głupie pyskówki ?

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TUX - podzielam Twoje stanowisko.

> Dodam do mojej lakonicznej nieco oceny PD-D9-J, że lakoniczna jest bo nie mogę szczegółowo opisać brzmienia, wad i zalet, gdyż nie mam systemu ""przeźroczystego", testowego tylko mój - DIY: kompaktowy wzmak giesberta, trójdrożniaki Vifa+Audax+SS . Pomieszczenie też nie jest najlepiej dostosowane do odsłuchu (jest podłoga drewniana, dywan duży wełniany, za głową gruba makata wełniana, sufit w styropianie, grube zasłony, powierzchnia pokoju 19 m2). Nie wypowiem się o "muzykalności" , "szerokości ...", "głębokości ..." z powodów wyżej podanych, a niektórzy koledzy zapewne mają o wiele większe doświadczenie w odsłuchach w warunkach testowych (np. josef, discomaniac71, inni), mają bardziej wyrobione, lepsze ucho - dlatego można im zaufać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

dik jest facetem z ktorym mozna dyskutowac. Nie ma klapek na oczach. TUX jak podszedlbys do goscia ktory twierdzi: nie sluchalem innych konfiguracji ale wiem... Taki wlasnie jest audioholik. Sam przyznal sie do pewnych rzeczy. Jesli zas o mnie chodzi: sluchalem i mam swoje zdanie. Gdybym kierowal sie marka Pioneer bylby dla mnie numerem jeden we wszystkich rankingach a oba cdeki wbrew temu co pisza recenzenci w mojej opinii sa jedynie dobre w swojej kategorii cenowej. To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rochu, 14 Mar 2009, 14:02

 

>Cóż..

>Niektórzy mają dosyć gościa, któremu zacięła się taśma i w kółko powtarza:

>"SACD, Pioneer PD-D6-J, SACD, CD do du.., SACD, błeeeeeee..."

 

Rochu, jesteśmy w wątku o pd-d6-j, o czym chcesz żebym mówił, jak jesteśmy w wątku o SACD mówię o SACD... jeśli nie chcesz czytać na temat SACD czy pd-d6, po co w ogóle odwiedzasz te wątki? żeby tylko trollować, nie szkoda Ci czasu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 14 Mar 2009, 18:57

 

>dik jest facetem z ktorym mozna dyskutowac. Nie ma klapek na oczach. TUX jak podszedlbys do goscia

>ktory twierdzi: nie sluchalem innych konfiguracji ale wiem... Taki wlasnie jest audioholik. Sam

>przyznal sie do pewnych rzeczy. Jesli zas o mnie chodzi: sluchalem i mam swoje zdanie. Gdybym

>kierowal sie marka Pioneer bylby dla mnie numerem jeden we wszystkich rankingach a oba cdeki wbrew

>temu co pisza recenzenci w mojej opinii sa jedynie dobre w swojej kategorii cenowej. To wszystko.

 

a co piszą recenzenci? że są najlepsze w kategorii cenowej do 300000zł? oświeć mnie bo chyba tych recenzji nie czytałem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

audioholik

14 Mar 2009, 19:07

O mnie » Ignoruj » PW »

stat: 480 / 2168 / 0

 

a co piszą recenzenci? że są najlepsze w kategorii cenowej do 300000zł? oświeć mnie bo chyba tych recenzji nie czytałem...

 

W dupie mam to co pisza recenzenci. PD-D6J jest tani i tak gra. Slychac oszczednosci we wszystkich aspektach dzwieku. PD-D9J juz jest lepszy ale to nadal jest brzmienie bardzo budzetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac71, 14 Mar 2009, 19:31

 

>audioholik

>14 Mar 2009, 19:07

>O mnie » Ignoruj » PW »

>stat: 480 / 2168 / 0

>

>a co piszą recenzenci? że są najlepsze w kategorii cenowej do 300000zł? oświeć mnie bo chyba tych

>recenzji nie czytałem...

>

>W dupie mam to co pisza recenzenci.

 

jak to w dupie masz? proszę Cię powiedz w jakiej kategorii cenowej czytałeś że recenzenci mówią że PD-d9 jest najlepszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale przed chwilą wypowiadałeś się mówiąć iż Twoje zdanie że jest to dobry sprzęt w swojej kategorii cenowej jest jak to nazwałeś "wbrew opinii recenzentów" a więc chyba jakieś recenzje czytałeś ... stąd pytam w jakiej kategorii cenowej recenzenci piszą że PD-D9 jest najlepszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prym, 14 Mar 2009, 19:47

 

>Audioholik.Udało Ci się w końcu posłuchać dobrego CD?Zastanawiam się nad zaproszeniem Ciebie na

>takie porównanie,może zmądrzejesz.

 

w obecnej chwili 99% płyt jakie kupuję to płyty w wysokiej rozdzielczości (DSD i PCM 24/96), w tej sytuacji transport 16bitowy na nic mi się zda...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prym, 14 Mar 2009, 19:59

 

>Audioholik.Wiesz co?Nie mam siły do Ciebie.Jesteś beton.

 

to ja jestem beton? proszę Cię.. świat poszedł na przód, wybór SACD i PCM 24/96 coraz większy, a będzie tylko lepiej, już nawet koncerty blu-ray nagrywane są w rozdzielczości 24bit/48kHz czyli lepszej niż marne starodawne płyty kompaktowe...

 

zdecydowanie bliższe betonowi jest IMHO upieranie się przy niskiej rozdzielczości 16bit/44,1kHz - jakoby wystarczającej i idealnej he he

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michelangelo, 14 Mar 2009, 19:56

 

>@audioholik, ja Ciebie zachęcam do porównania SA7001 do Pioneera i napisz coś. Będziemy mieli ja i

>Ty wspólny mianownik.

 

jeśli słuchałes pioneera z włączoną opcją legato nie będziemy mieli wspólnego mianownika..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

formaty DSD i PCM 24/96 znane są już od dawna, i są to formaty lepsze niż marne starodawne CD, niezależnie od tego jakie brednie będziesz wypisywał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audioholik.Zróbmy tak.Ty wezmiesz tego swojego SACD a ja weżme swój odtwarzacz CD i zagramy te same nagrania.Ten,który zagra gorzej zostanie rozbity siekierą.Zgadzasz sie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

discomaniac, jeśli koncerty video na blu-ray mają dźwięk zapisany w rozdzielczości 24bit/48kHz, FLACi sprzedaje sie w rozdzielczościach 24bit/88,2kHz i 24bit/176,4kHz, do tego SACD w rodzielczości 1bit/2,8MHz

 

jak w tej sytuacji można nazwać CD z jego rozdzielczością 16/44,1 jak nie marne i starodawne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.