Skocz do zawartości
IGNORED

Certyfikacja budynków?


zildjian

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Szef naszej wspólnoty mieszkaniowej namawia nas na docieplenie budynku i piwnic (chcąc przy tym dostać prowizyjkę :-)) twierdząc ,iż tylko w takim przypadku nasz budyenk dostać może stosowny certyfikat, który będzie potem warunkiem ewtl sprzedania mieszkania i to juz od 2009? Gawiedz troche wkurzona,w wiekszosci samotni emeryci, boja sie zaciagania przez wspolnote kredytow.

 

Jak to jest z tym naprawde?

 

ps uspokoję trochę moich emerytów i rencistów - Donek obiecał a Shamefeld wczoraj potwierdził ,iż podwyżki będą już w przyszłorocznym budżecie.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/37158-certyfikacja-budynk%C3%B3w/
Udostępnij na innych stronach

Dzkb. Spróbuję w to wejść. Szef wspólnoty wywiesił nam w gablotce wykaz dzienników ustaw - wie,że i tak nikt tego nie będzie czytał. Tak więc próbuje dotrzeć do nas poprzez lokalną gazetę - jest już artykulik.

Bzdura- musi byc na prowizcji u docieplaczy.

Jeżeli to administrator to ma kilka -naście obiektów i niezła kasa.z tego jest. Znam przypadki wciskania kitu że kuchnie elektryczne s,a lepsze od gazowych i dobrze wymienic , ale starzy lokatorzy są przyzwyczjeni i nie przeszlo. A gadanie głupot że wymiana rur gazowych to drogi remont , jakby dopasowanie sieci elktrycznej było tansze. Dobrze że Zakład energetyczny się niezgodzilo bo za mała moc z trafo .Z tym co mają dewizję "nasze kamienice wasze ulice"trzeba ostro.

Ostatnio prywatna firma administrująca budynkiem naszej wspólnoty uparła się, że należy wymienić zawory grzejników na termostatyczne i założyć dodatkowe odpowietrzniki. Instalacja jest stara, kilkudziesięcioletnia, do generalnego remontu, budynek jeszcze nieocieplony - aby utrzymać temp. ok 20-21 stopni wszystkie zawory muszą być i tak maksymalnie otwarte. Przewidywany koszt remontu - ok 12 tys. przy 6 lokalach. A sąsiedzi na to - skoro trzeba, to trzeba... Przed bezsensownym wydatkiem uratowało nas - przynajmniej na razie - nagłe ochłodzenie.

Ocieplenie sąsiedniego budynku - trzy kondygnacje, ok 400m kw. powierzchni elewacji kosztowało podobno 60 tys zł. Wobec tego 200 tys. za znacznie większy budynek wydaje się w miarę normalną kwotą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Ustawa nadal pozostaje jednak martwa, gdyż Ministerstwo Budownictwa nie przygotowało rozporządzeń wykonawczych. Nadal nie wiadomo np., jak mają wyglądać certyfikaty i ile będą kosztować."

 

Wygląda na to, że certyfikat ma określać ilość zużywanej energii, a niekoniecznie potwierdzać, ze budynek jest 'energooszczędny'. W tej sytuacji warunkiem jego uzyskania byłoby przeprowadzenie odpowiedniego audytu, a nie wykonanie termomodernizacji...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Od 2009 roku nie będzie można sprzedać mieszkania lub go wynająć bez posiadania certyfikatu zużycia energii elektrycznej."

Taka poważna gazeta, a błędy jak z podstawówki. Kilowat dotyczy nie tylko energii elektrycznej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marek

 

 

Audyt już mamy. Z wyliczeń sąsiadów wynika podobno,iż oszczędności na energii przez długie długie lata "nie zarobią" na koszty ocieplenia. Jedyna pociecha to dopłaty z Unii na koniec prac po uzyskaniu certyfikatu w postaci bodaj redukcji odsetek

>zildjian

 

A jakie wyszły te proponowane koszty docieplenia w przeliczeniu na metr kwadratowy? Chcą docieplać ściany szczytowe, całość ścian czy również stropy i ściany fundamentowe?

Można uzyskać premię termomodernizacyjną do 25% w przypadku osiagnięcia efektu odpowiedniego zmniejszenia zużycia energii cieplnej na ogrzewanie budynku. Składa się wniosek w Banku, ten pośredniczy z BGK itd. Google pokażą. Zakres docieplenia określa właśnie audyt energetyczny; z reguły dociepla się cały budynek, montuje termozawory, wymienia i dobiera zawory na pionach grzewczych, ewentualnie dociepla stropodach, parter od strony piwnic. W mnie w małym mieście zlecam docieplanie ścian szczytowych budynków (bez okien) w cenie 88 zł/m2 netto (VAT=7%), 10 cm styropian, struktura "baranek", akryl w kolorze.

Zbig, 25 Paź 2007, 21:55

 

>>zildjian

>

>A jakie wyszły te proponowane koszty docieplenia w przeliczeniu na metr kwadratowy? Chcą docieplać

>ściany szczytowe, całość ścian czy również stropy i ściany fundamentowe?

 

 

Wszystko po poniedziałku

M.in. dzięki Wam uratowaliśmy ok. 300 koła na, przynajmniej na razie, niepotrzebne docieplanie budynku od parteru w górę. Zaczynamy od piwnic.

 

ps dotarło do cwaniaka z zarządu,że brak extra docieplenia nie oznacza nieotrzymanie certyfikatu.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.