Skocz do zawartości
IGNORED

e88cc


senicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie postaraj się o Philipsy SQ miniwaty, jak dla mnie są najbardziej uniwersalne z tz. kopem. A co 88, 188 jest różnica tylko w budowie, nie w dźwięku, 188 jest bardziej wytrzymała nie mikrofonuje, nie słychać przebić mechanicznych, dotykając obudowy w , której się znajdują.A wybitne są 288, praktycznie nie zniszczalne, tylko mechanicznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wypadaja na tle innych lam amperexy? czy sa jakies wieksze roznice miedzy buggle boy, orange globe i pq? spotkalem sie z takim opisem. moze ktos z uzytkujacych potwierdzic?:

 

Orange Globe : Warm, bassy, detailed and punchy

 

Orange Globe (A-Frame) : Same as above, but less microphonic.

 

Bugle Boy : More airy, better highs/treble, less bass. My personal favourite, great for vocals.

 

PQ : Premium edition of the Orange Globe, so it does everything better. More transparecy/detail. Also A-Frame, so not prone to microphonics.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibra

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amperexy mają tą samą strukturę brzmienia, w pewnych konfiguracjach aspekty są minimalne i można dopasować kablami. Też polecam, ale cena wyższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam. Wiem ,że nie powinno się zamieniać E88CC z ECC88 ale czy taka zamiana może uszkodzić coś w sprzęcie czy tylko ewentualnie zniszczy lampę?. Jak sprawdzić czy można dokonać takiej zamiany? Chodzi o stopień wyjściowy w CD. Pilne. Za szybkie podpowiedzi z góry dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecc88 ma mniejsze (niż E88cc) graniczne napięcie na anodzie.

czyli zakładając ze fabrycznie Twoj odtwarzacz ma E88cc i np. napiecie 180V.. to wkłądając Ecc88 na pewno szybko uszkodzisz lampę, a czy równiez odtwarzacz - tego nie wiem..

Odtwarzacz Blacknote CDP-300. Fabrycznie montowana jest lampa E88CC EH Gold Pin. Nie wiem jakie jest napięcie i jak to sprawdzić. Dzięki. Pozdrawiam.

 

Jeszcze mi się przypomniało, że wkładałem do tego CD ruską 6N23P-EW i nic się złego nie działo. Czy to może o czymś świadczyć?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Szukam lamp do xindaka xa 6200 08. Chciałbym polepszyć brzmienie tego wzmacniacza, może mam ktoś z Was doświadczenie i lampki na zbyciu. Ewentualnie proszę o wszelkie rady i podpowiedzi. Poważnie zastanawiam się nad E88CC Gold Lion

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) słyszał je ktoś? może jakieś spostrzeżenia jak one grają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

a może tak skoro nowy sprzęt to nowe testy? no chyba że już się nie chce... ;-)

 

asortyment może trochę uszczuplony ale jeszcze kilka opcji pozostało... a doświadczenie bezcenne - jak zresztą testy :-0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

a może tak skoro nowy sprzęt to nowe testy? no chyba że już się nie chce... ;-)

 

asortyment może trochę uszczuplony ale jeszcze kilka opcji pozostało... a doświadczenie bezcenne - jak zresztą testy :-0

A kolega to coś mi kiedyś obiecał. I co? Przy okazji- Amperexy ECC88 wpakowałem do cd na zasadzie "niech się dzieje wola nieba" i niebo okazało się dla mnie łaskawe. Jak na razie to najlepszy dźwięk jaki miałem. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od tygodnia mam Mullardy. Nie wiem jak mają się do Amperexow ale do klasyki są jakby stworzone. Czy są jeszcze jakieś typy 88, które idą jeszcze dalej w tą strone co Mullardy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w którą, bo nie znam Mullardów:), ja mam Telefunkeny i u mnie się sprawdzają bardzo dobrze, choć wielę więcej w moim wzmacniaczu nie słuchałem - JJ i Electro Harmonix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lubię barwę nasyconą i gęsty dźwięk z naleciałością lampową i nie dąże do neutralnego. A Mullardy przypominają 6SN7 i słychać, że lampa jest w układzie. Kolega wcześniej dużo dobrego pisał o LORENZ i jej z chcęcią bym nabył. Niestety ja znowu Telefunkena nie słuchalem ale to bardzo ciekawe lampy jak Mullardy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie fakt dlaczego lampy tego samego typu różnią się dźwiękiem. Miałem wcześniej rosyjskie 6N23P, EH, Philips, Haltrony a Mullardy trafiły w to czego szukałem w dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga !!! Znowu, ktoś sprzedaje na allegro malowanki !!! Tym razem ECC88 niby Siemensa.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To nie są lampy Siemensa, tylko 6N23P cccp - takie info dla tych forumowiczów, którzy nie wiedzą, a licytują.

 

Napisałem w tej sprawie do sprzedającego, ale odpowiedział, że nie będzie nic prostował w opisie...

 

Pozdrawiam,

 

Röhren Kenner

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zwycięzcy !!! :)))

Para 6N23P poszła za 211,50

Wartość tych lamp to 10-25 zł sztuka.

Dawno nie widziałem, żeby ktoś tak się dał sfrajerować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zwycięzcy !!! :)))

Para 6N23P poszła za 211,50

Wartość tych lamp to 10-25 zł sztuka.

Dawno nie widziałem, żeby ktoś tak się dał sfrajerować.

 

To nie są "malowanki". Sprzedawca działał chyba w "dobrej wierze" choć po przesłanej Twojej uwadze mógł to sprawdzić i coś napisać.

 

Faktycznie Siemens zamawiał lampy w jednym z zakładów rosyjskich. I te konkretnie lampy wyglądają na właśnie takie. Jest to oryginalny nadruk typu "branded by". BTW Amperex też zamawiał tam część swoich lamp.

 

tu przykład takich lamp (za www.tubeworld.com):

6dj8russ.jpg

 

W tych samych pudełkach i podobnych roczników były także oryginalne Siemensy. Trzeba sprawdzać budowę lamp, ewentualnie oznaczenia produkcyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez golashki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca kompletnie miał gdzieś moją uwagę i wiedzę na ten temat. Stwiedził, że nic nie będzie prostował...

 

Tutaj sprzedaje następne :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Żenada :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca podróba, ale i nie oryginalny Siemens.

To lampa 6N23P z dawnego cccp wyprodukowana i oznakowana dla Siemensa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grisha23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań do osób mających doświadczenie z lampami:

 

1)Czy dobrze rozumiem, że CCa mają napięcia jak ECC88, a więc nie powinny być stosowane zamiast E88CC jeśli nie znamy napięcia przy jakim pracuje lampa?

 

2) Czy to oryginalne Siemensy CCa?

Jeśli tak, to jaka jest ich wartość / przydatność audio.

 

E88CC interesują mnie pod kątem wymiany w CD Xindak Muse 2.0 /oryginalnie dostarczany z 6922 Electro Harmonix (nie gold)/.

Obecnie działa z 6922 Electro Harmonix Gold. Ciekaw jestem z czym warto porównać. Może Tesla Gold Pin?

Chcę skompletować kilka lamp, aby w święta się nimi pobawić.

 

Czy ktoś z Państwa ma doświadczenia z lampami w tym CD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na pytanie nr.2

 

Tak, to są oryginalne CCa i przydatność ich w audio (o ile mają dobrą emisję, nie szumią i zbyt nie mikrofonują) jest duża :)

Często CCa i E88CC Siemensa miały taką samą budowę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grisha23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

1)Czy dobrze rozumiem, że CCa mają napięcia jak ECC88, a więc nie powinny być stosowane zamiast E88CC jeśli nie znamy napięcia przy jakim pracuje lampa?

 

Według tego http://www.mif.pg.gda.pl/homepages/frank/sheets/084/c/CCa.pdf źle.

 

2) Czy to oryginalne Siemensy CCa?

 

Grisha prawdę rzecze, że są to prawdziwe Siemensy.

 

Jeśli tak, to jaka jest ich wartość / przydatność audio.

 

Tu się z Grishą nie zgodzę, bo Siemensy są dość specyficzne, detaliczne, jasne, niezbyt muzykalne. Są właściwie przeciwnością Tung-Sola, który jest trochę zmulony, docieplony, bez audiofilskich fajerwerków, ale idealny do niemęczącego słuchania muzyki dla przyjemności. Odradzam kupowanie drogich Siemensów w ciemno, tak jak kupowanie drogich Tung-Soli w ciemno, bo możesz być rozczarowany, jak Ci nie przypasują do reszty systemu.

 

Chcę skompletować kilka lamp, aby w święta się nimi pobawić.

 

Jasno, dynamicznie, detalicznie, ostrawo: Philips ECG z niebieskim nadrukiem albo ruskie 6N23P-EW. Ciepło, miękko, ciemnawo: Tung-Sol, Tesla, Mullard. Neutralnie aż do znudzenia, poprawnie pod każdym względem, ale bezpłciowo i bez charakteru: Telefunken.

 

To oczywiśnie MOJA opinia i nikt nie ma obowiązku się z nią zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w moim Dacu są już ECC88 wkomponowane to wiadomo, że proponowane przez Ciebie lampki nie wstawie. Ale rzeczywiście preamp chciałem mieć na 6SN7 bo je lubie i je mam. Trzeba też przeznać, iż producenci często w stopniu wyjściowym w CD czy Dacach wykorzystują je i stąd moje pytanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

W takim razie nie potrafię odpowiedzieć na Twoje pytanie. Nie znam ecc88 czy pokrewnych, które miałyby takie właściwości, jakich byś sobie życzył. Dobre lampy potrafią być równocześnie delikatne, szczegółowe, przestrzenne, neutralne tonalnie i dynamiczne. Nigdy nie odnalazłem takiej kombinacji w rodzinie ecc88 (przerolowałem kilkadziesiąt typów). Te lampy albo grają dynamicznie i ostro, albo ciepło i mułowato. Wyjątkiem jest Telefunken, który jest wyprany z wszystkiego, jest idealnie średni i neutralny aż do obrzydzenia. Możliwe, że zadowoliłby Cię Mullard z lat '60 (uwaga na podróby!!!). Miałem kiedyś oryginalną parę z fabryki w Blackburn, były ciepłe, dość dynamiczne i miały jakby osłabienie na przejściu środka i góry, przez co wydawały się właśnie delikatne. Kosztowały kupę kasy, pozbyłem się ich, jak tylko pierwszy raz włożyłem do wzmaka 6N30P-DR :-)

Edytowane przez Father_PiO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedź. Innymi słowy można po gwarancji zmienić punkt pracy i włożyć coś co ma identycznie rozłożone nóżki jak ECC88. Czy ECC83 byłby warte zachodu? A może inne masz sugestie?

Piszę o tej delikatość pod wpływem koncertu zespłu barokowego Concert Koln. Skrzypce na strunach jelitowach to delikatność o jakiej mi się nie śniło. Do tego sala w Akademii Muzycznej w Katowicach ma ciepłą akustykę co jeszcze potęgowało ten efekt. W kościele aż tak delikatnie jelita nie brzmią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zn21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.