Skocz do zawartości
IGNORED

e88cc


senicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem, to tą lampę mierzy się przy Ug1=-1,3V i Ua=90V. Powinna wskazywać ok. 15mA prądu anodowego i nachylenie ok. 12,5mA/V .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała ciekawostka - różne typy e288cc ( od lewej Philips SQ, Siemens - nowy typ, Dario, Philips SQ stary typ ) i ecc189.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wakutoma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

ktos sie spotkal z e88cc genalex gold lion ?

 

Mam parę takich lamp od pewnego czasu.

Bardzo czyste, przejrzyste, dynamiczne brzmienie, pełne detali i niuansów, doskonałe 3D.

Pełne zrównoważenie pasma - ładna i otwarta góra, niefaworyzowana ale i nie za gęsta średnica, dół - szybki i mocny chociaż nie jest przepastny.

Lampy są dość neutralne w odbiorze, raczej nie docieplają dźwięku. Bardzo obiektywne można rzec.

Jeżeli idzie o lampy z nowych produkcji to wg. mnie - rewelacja.

 

Inna sprawa, iż z racji klarowności i neutralności są nie do końca w moim guście - aktualnie mam fazę na raczej subiektywne i ciepłe granie a Genalex nie do końca wpisuje się w taką właśnie konwencję.

Jednak dla kogoś kto szuka dynamicznej i klarownej ecc88, Genalex może być bardzo sensownym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba je zamowie, chyba , ze chcesz sprzedac, to wezme.....z opisu sa bardzo interesujace, ja mam raczej gladki dzwiek i rozdzielczy , i w sumie nie potzrebuje miodu, w monoblokach najlepiej chodzi mi tak jak bylo dostrojone przez konstruktora electro harmonix e88cc i jest to lampa do ktorej mam coraz wiecej szacunku, mam duzo e 88cc nie nalezacych w sumie do topu czy roznych nos-ów ale nic nie gra tak dobrze jak te electro harmonixy zwykle w moich wzmacniaczach, w dac endzie trudno powiedziec, subtelniejsze sa zmiany...bardzo ladnie chodza jany philipsa e88cc , ktorych nie lubilem we wzmacniaczach, slabo sq, dosyc slabo valvo czy tesla...w sumie gram teraz na janach...maja bardzo ladny rytm i sprezysty bas....kupilem troche nosow 5y3gt/a roznych firm, fabrycznie mialem sovteka wlozonego, ale teraz czesto zakladam np. RCA, bardzo piekna jest srednica z tej lampy, piekna barwa dzwieku, nie ma tej makrodynamiki jak z sovteka ale barwowo cudo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Home is where the needle marks try to heal my broken heart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś się orientuje , od którego roku rosjanie wprowadzili do nadrukach na swoje lampy logo konkretnego zakładu produkcyjnego (plgo producenta ) ?

myślę zwłaszcza o 6N23P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam. Szukam lampy do cd Blacknota CDP-300.Teraz mam EH-gold pin i nie jest najgorzej, ale myślę o jakiejś zmianie.Jak myślicie co mogłoby zagrać lepiej? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam. Czy ktoś z szanownych forumowiczów słuchał E88CC Gold Lion?. Czy to prawda ,że grają podobnym dźwiękiem do Mularda?. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam lampowiczów,

 

Słucham na wzmacniaczu JJ322, więc cztery poczciwe lampy 300B pracują w systemie. Słuchałem na oryginalnych lampach JJa, teraz pracuję na Elektor-Harmonix Gold, powoli mysle o przejściu na coś pokroju Sophia Electric (jednak widmo wydania przeszło 4kzł narazie mnie stopuje).

 

Proszę o poradę:

1. Jaki wpływ na dźwięk mają lampy stopnia przedwzmacniacza: ECC83S, E88CC i EM84? Czy jest to różnica warta zachodu? Wymiany? Czy tylko purystyczny snobizm? Bo Lampa ECC83 od JJa kosztuje 29zł i 62 zł werja Gold, natomiast Sophia - 280 do 320 zależy od gwarancji. Jak by nie patrzeć to spora różnica.

 

2. Czy są jakieś lampy E88CC i EM84 z firm bardziej renomowanych niż JJ? Bo w ofercie Sophia nie znalazłem... Przy czym nie chodzi mi o mikrozmianę w stylu z JJa na Elektro-Harmnoix, ale o coś wyraźnego - o konkretny przeskok jakościowy. Czy to w ogóle wchodzi w grę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość Father_PiO

(Konto usunięte)

Witam lampowiczów,

 

Proszę o poradę:

1. Jaki wpływ na dźwięk mają lampy stopnia przedwzmacniacza: ECC83S, E88CC i EM84? Czy jest to różnica warta zachodu? Wymiany?

 

2. Czy są jakieś lampy E88CC i EM84 z firm bardziej renomowanych niż JJ? Bo w ofercie Sophia nie znalazłem...

 

1. Duży, duży, żadnego. Tak. Tak.

2. Są dziesiątki NOSów, rozejrzyj się, użyj Google, wejdź na eBay, TubeWorld, TubeDepot, TheTubeStore, itd., itd., itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam lampowiczów,

 

Słucham na wzmacniaczu JJ322, więc cztery poczciwe lampy 300B pracują w systemie. Słuchałem na oryginalnych lampach JJa, teraz pracuję na Elektor-Harmonix Gold, powoli mysle o przejściu na coś pokroju Sophia Electric (jednak widmo wydania przeszło 4kzł narazie mnie stopuje).

 

Proszę o poradę:

1. Jaki wpływ na dźwięk mają lampy stopnia przedwzmacniacza: ECC83S, E88CC i EM84? Czy jest to różnica warta zachodu? Wymiany? Czy tylko purystyczny snobizm? Bo Lampa ECC83 od JJa kosztuje 29zł i 62 zł werja Gold, natomiast Sophia - 280 do 320 zależy od gwarancji. Jak by nie patrzeć to spora różnica.

 

2. Czy są jakieś lampy E88CC i EM84 z firm bardziej renomowanych niż JJ? Bo w ofercie Sophia nie znalazłem... Przy czym nie chodzi mi o mikrozmianę w stylu z JJa na Elektro-Harmnoix, ale o coś wyraźnego - o konkretny przeskok jakościowy. Czy to w ogóle wchodzi w grę?

>>>>>>nie wiem co ci poprawi w brzmieniu tzw magiczne oko czyli EM 84

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam:)

 

Nie zrobiłem wtopy z kupnem tej lampy? Czy wygląda na oryginał?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Dzięki za odp.:)

 

Kod podobno umieszczony, jak na małej fotce tu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez palton
Usunięcie części wpisu, na prośbę autora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dużo dałeś jak za jedną sztukę.

 

taniej można zdobyć E88CC Philipsa SQ które to są lepsze niż zwykłe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jak wygląda kwestia wygrzania lampy, jak długo trzeba czekać, aż osiągnie swoje realne brzmienie? Dla użytkowników Siemesna E88CC- Jak się zmieni brzmienie tej lampy w stosunku do nowego egzemplarza? Dzięki za odpowiedzi, Pozdrawiam:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Informacja dla wszystkich zainteresowanych aukcją lamp Valvo E88CC :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To nie są oryginalne lampy Valvo tylko E88CC produkcji Tungsram lub Ei :)))

Myślę, że to duża różnica.

 

Ciekawią mnie dwie sprawy - za ile pójdą - ile zapłaci nieświadomy kupujący,

oraz to czy sprzedający o tym wie ;)

 

Pozdrawiam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez grisha23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie drogo nie poszły - może jednak inni zainteresowani rozpoznali te lampy.

Nowe Tungsramy czy Ei są mniej więcej tyle warte.Mam nadzieję, że będziesz zadowolony z dzwięku.

Oryginalne Valvo z Hamburga to droższe zabawki i nieczęsty widok :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem ,oczekuję na przesyłkę parki oryginałów dla pre które robię znajomemu wtedy będzie szansa porównania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To nie są oryginalne lampy Valvo tylko E88CC produkcji Tungsram lub Ei :)))

Myślę, że to duża różnica.

różnica na tyle duża, że Piotr natychmiast usłyszy, byle były nieużywane

tak jak zawsze wybieram starocie, tak tu Valvo bym nie polecił u mnie w EAR859 grały mulasto, EI dźwięczniej lecz z okrojonym środkiem, Tungsram z reguły jest dość jasny, reszta to sprawa aplikacji, u mnie skończyło się na misz-maszu Ei/Simens

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica na tyle duża, że Piotr natychmiast usłyszy, byle były nieużywane

tak jak zawsze wybieram starocie, tak tu Valvo bym nie polecił u mnie w EAR859 grały mulasto, EI dźwięczniej lecz z okrojonym środkiem, Tungsram z reguły jest dość jasny, reszta to sprawa aplikacji, u mnie skończyło się na misz-maszu Ei/Simens

 

Dzięki za spostrzeżenia ,lampki pomierzę to nie jest problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma "większego basu" w ECC88, można sobie zmulić Teslą, można założyć z 50uF na katodę, można zmieniać prąd lampy ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, no to trochę tekstu teraz tu zamieszczę, z góry sy za długi wpis :)

 

Lampy do testów otrzymałem od forumowicza Ricky, a pośredniczył w tym jeszcze inny forumowicz audiostereo.pl – Pr1nce. Dzięki!!!

 

Dzięki testom mogłem bezpośrednio w swoim systemie porównać 8 lamp, co było wyzwaniem ciekawym (pierwszy raz testowałem lampy), ale też dość trudnym i męczącym, bo różnice niekiedy były niewielkie – w końcu w teście było 5 lamp Siemensa E88CC...

Trudno też tu mówić o w pełni obiektywnym teście, bo i lampy zapewne nie były do końca wygrzane, a i czasu na każdą zbyt wiele poświęcić nie mogłem. Po wstawieniu w tor dałem pograć każdej lampie 1-2 godz. i potem robiłem odsłuch w oparciu o 8-12 mniej więcej tych samych utworów. Tak więc te moje poniższe opisy można traktować tylko jako pewne wskazówki, które mogą pomóc we wstępnej selekcji.

 

Tor: PC->Digital Interface Audio-gd->Xindak DAC-8->Denon 1500AE->Dali Lektor 6

Lampy były oczywiście używane w stopniu wyjściowym DAC.

Lampy z „czołówki” odsłuchałem też ponownie po małych zmianach w systemie: zmieniłem główny kabel zasilający listwę, a DAC stanął na platformie Troksa i podkładkach In-acoustic.

Faworyci się nie zmienili po tych odsłuchach :)

Ogólnie, to praktycznie nie ma tu lamp słabych, jedna lub dwie są na poziomie fabrycznie montowanych Electro Harmonix E88CC, pozostałe plasują się wyżej.

W nawiasach wyniki pomiarów Ricky'ego (ja lamp nie mierzyłem).

 

 

SIEMENS E88CC A (18,4 – 18,5)

Tej lampy słuchałem jako pierwszej, po wyjściu tranzystorowym mojego DAC.

Ładne wybrzmienia i pogłosy, na granicy słyszalności głębszy bas, ale nadal dobrze kontrolowany. Scena szersza, ale chyba minimalnie płytsza z nieco bliższym pierwszym planem. Bas schodzi niżej i brzmi naturalniej, z mocniejszym uderzeniem, blachy są czytelne, ładnie wybrzmiewają, ale górne tony nie zakłują.

Jednak w porównaniu z najlepszymi lampami tego minitestu brakuje wyrazistości, przestrzeni i jakiegoś zdecydowanego wyróżnika.

Ogólnie – lampa zbliżona do E88CC „Silver”, ale z poprawioną barwą.

SAL LORENZ E88CC (16,5-17,5)

To na pewno inny typ brzmienia niż lamp Siemensa. Lorenz daje głęboką barwę, ociepla nieco brzmienie. Przy tym jednak utrzymuje sporo szczegółów i niewiele traci na dynamice. Wiolonczela brzmi pięknie, gitary elektryczne w „For Whom The Bell Tolls” nabierają wyrazistości i ciężaru, pojawia się głębia, trzeci wymiar. Basu jest chyba nieco więcej niż w Siemensach A, ale mam wrażenie, że jest lepiej kontrolowany. Ładne są też pogłosy, utwory koncertowe brzmią wiarygodnie. Jednak są też minusy – góra jest złagodzona, choć perlista, na pewno nie zakłuje w uszy, sybilanty są wprawdzie znacznie złagodzone, ale znika też dużo brudu i chrypki w głosach wokalistów AC/DC czy Illusion. Wokale są też chyba minimalnie wysunięte do przodu, ale głębia i szerokość sceny jest tylko minimalnie mniejsza niż w Siemensach Cca.

Podsumowując: lampa, która brzmi jak lampa, może uprzyjemnić odsłuch, ale zmienia wyraźnie brzmienie. Ale jak ładnie zmienia...

SIEMENS CCa (16,4-16,6)

Ta lampa z kolei chyba mogłaby być wzorem liniowości. Pasmo jest zrównoważone, szersze niż w innych lampach, basu jest obiektywnie mniej niż z Lorenzów, ale gdy trzeba, to schodzi nisko. Blachy perkusji są czytelne, nawet w drobnych szczegółach, wysokie tony potrafią też czasem „zaatakować” uszy słuchacza. Wtedy, gdy trzeba. Szerokość tyczy się też sceny, która jest też odpowiednio głęboka. Brzmienie jest dynamiczne, poszczególne źródła ładnie oddzielone, na scenie panuje porządek. Tu też pojawia się „trzeci wymiar” w riffach gitar, ale nie ma tego wypełnienia które mają Lorenzy. Ta lampa potrafi też pokazać więcej szczegółów, „planktonu” niż wyjście tranzystorowe mojego DAC i inne lampy. Ale przy solówkach w „High Hopes” Pink Floyd wolałbym słuchać Lorenza... I co tu zrobić...

Ważną cechą jest też utrzymanie walorów brzmieniowych przy niższych poziomach głośności. CCa ma też wpisaną w brzmienie naturalność, której nie usłyszałem w żadnej innej odsłuchiwanej lampie.

W skrócie: poukładane brzmienie, o wyrównanej charakterystyce, w zasadzie bez „lampowego” nalotu. Osiołkowi w żłoby dano...

SIEMENS E88CC Gray (15,9 – 16,0)

Ewidentnie lampy Siemensa mają elementy wspólne w brzmieniu, różnią się jednak rozłożeniem akcentów i tym, że dominują w nich różne czynniki. W „grayach” takim głównym motywem wydaje się być przestrzenność dźwięku, która jest świetna. Ta lampa gra trochę inaczej od CCa, dźwięk jest nieco twardszy, kontury są wyraźniej wyrysowane. Głębia basu jest też może minimalnie mniejsza, tyczy się to też barwy. Ale w zamian dostajemy większą dynamikę i chyba jeszcze dokładniejsze odseparowanie źródeł dźwięku.

SIEMENS E88CC Silver (18,2-17,6)

Lampa podobna do Siemens „A” - czyli zachowuje cechy wszystkich Siemensów które tu odsłuchiwałem – czystość dźwięku, wyraźne zaznaczenie konturów, niezła dynamika. Tyle tylko, że w przypadku zarówno lamp „Silver” jak i „A” brakuje jakiegoś charakterystycznego wyróżnika, cechy, która by te lampy czyniła wyjątkowymi i podnosiła na wyższy pułap. W zasadzie brzmią one „tranzystorowo”, trochę płasko, brakuje wypełnienia i barwy dźwięku, a przy większej ilości instrumentów pojawia się lekki bałagan na scenie. Na plus można zaliczyć kontrolę (ale nie barwę) basu i czystość wysokich tonów.

Ogólnie: lampa bez wyraźnego, własnego charakteru, z chłodnym przekazem. Może się sprawdzić w systemach które są zbyt „zamulone” i grają za gęsto.

PHILIPS E88CC SQ (15,0-15,0)

SQ to zdecydowanie dobre lampy, a do tego tańsze od Siemensów.

Prawdę mówiąc nie spodziewałem się wiele po tej lampie, ale okazało się, że byłem w wielkim błędzie. Gra równo, całym pasmem, średnica jest mocna, ale raczej zachowuje neutralny

charakter. Rozciągnięcie pasma też jest dobre – wysokie tony są zdecydowanie bardziej słyszalne niż w Lorenzach, wyraziste. Bas jest mocny, z dobrym uderzeniem, aczkolwiek nie tak konturowy i chyba z trochę słabszą kontrolą niż w Siemensach CCa. Jest natomiast znacznie lepszy niż w Siemensach „Silver” i „A”, których bas w tym porównaniu wydaje się być „pudełkowy”.

Gitary z tym Philipsem mają odpowiednią masę i zadziorność, a perkusja dobry atak.

 

W skrócie: SQ jest moim zdaniem zbliżony brzmieniowo do Siemensa Cca, ma mniejszą głębię sceny, przestrzeń, minimalnie gorzej kontrolowany bas i mocniejsze wysokie tony. Barwa jest zbliżona i neutralna. Ogólnie przynajmniej o klasę niżej od CCa, ale różnica w cenie też znaczna...

VALVO CCa (14,3-13,2)

Valvo odsłuchiwane bezpośrednio po SQ pokazuje, że Philipsom jednak brakuje przestrzeni, głębi i barwy dźwięku. Valvo są też chyba nieco bardziej dynamiczne i szczegółowe. Przy tych zaletach mają też jednak wady: bas wydaje się być objętościowo jeszcze większy niż w SQ i jednak trochę poluzowany, charakter brzmienia jest raczej ciemny, ale ciężko się w nim doszukać tej lampowej „słodyczy”. To lampa która może się sprawdzić w spokojniejszej muzyce i raczej w jasno brzmiących systemach.

Podsumowując: to lampa dla tych, którzy lubią ciemniejsze brzmienie z nieco podbitym basem.

SIEMENS E88CC 0 getter (13,5-15,8)

Jest bardzo zbliżona brzmieniowo do CCa, niemalże bliźniacza. Naprawdę niewielkie różnice dotyczą rysowania konturów instrumentów, szczegółowości dźwięku i jego naturalności – ten Siemens brzmi jednak bardziej „technicznie”.

Ogólnie: lampa z górnej półki, o włos słabsza od CCa.

 

 

 

Podsumowując:

Siemensy posiadają na pewno jakiś wspólny charakter brzmienia, ale dwie lampy („Silver” i „A”) oceniam jako słabsze. Pozostałe są godne polecenia wszystkim którzy szukają lampy neutralnej, z dobrą przestrzenią i zwartym basem.

Philips SQ jest dobrą lampą, bez bezpośredniego porównania słabsze strony nie są tak oczywiste. Można go polecić tym, którzy szukają fajnej lampy w niższej cenie.

Valvo CCa ma swój charakter, nie wszędzie się wpasuje, lepiej posłuchać przed zakupem.

Lorenz z wszystkich testowanych ma najlepszą barwę, jest po prostu „lampowy” (tak akurat w sam raz!) - braki dynamiczne względem Siemensów ma nieznaczne, dlatego jest dość bezpiecznym wyborem.

 

Ostatecznie, po testach zdecydowałem się zostawić u siebie właśnie Lorenza i Siemensa CCa – pierwszą ze względu na barwę i wypełnienie dźwięku, drugą ze względu na wyrównany dźwięk i brak słabych stron.

 

Pozdrawiam

Xen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buduj zestaw z głową. Ona na zawsze zostanie w Twoim systemie! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa lampa z Siemensów to także SIEMENS E288CC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lucky

Tranzystor to ciemna strona mocy... strzeżcie się jej... I nie dajcie się zwieść, jakoby mocniejsza była... bo jest tylko szybsza... łatwiejsza... a przez to pociągająca tak bardzo... Podczas gdy jasna, lampowa strona trudna jest... cięższa... wyrzeczeń licznych wymaga... ale bać się jej nie musicie... by Twonk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam także posłuchać dwóch identycznych par lamp (typ, fabryka), ale różniących się pomiarowo. Można się na prawdę zdziwić. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Czy ktos z forumowiczow mial mozliwosc przetestowania lamp raytheon?:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

obecnie staram sie dobrac lampki do daca i poki co mullard spisuje sie lepiej niz siemens. brakuje ciut takiej otwartosci dzwieku jak w tym drugim. najbardziej interesuje mnie glebia, przestrzen, dociazony dzwiek, barwa. cos najlepszego w przedziale 200zl/para wg waszych doswiadczen. ja szukam nadal, ale ciekawia mnie te raytheony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zibra

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odswiezam, bo juz troche czasu minelo, a chcialbym miec rozne spojrzenia na temat.

jakie polecacie lampki z piekna barwa, ale nie mulace. z bdb holograficznym przekazem i duza iloscia powietrza. piekne naturalne wokale, ale nie podane na twarz. niemozliwe do spelnienia? da sie w miare tanim kosztem czy trzeba wydac troche wiecej? czy wg was jest sens wydawac czesto sporo wiecej kasy na "technicznie" lepsze e88cc, e188cc, cca? czy to ma przelozenie na dzwiek?

jak na razie przesluchalem zwykle siemensy - czysty, otwarty, ale nijaki dzwiek. tungsramy - nic szczegolnego, cossory (mullardy pod inna nazwa) - ladna barwa, bardziej dociazony dzwiek, ciut za bardzo zaakcentowane wokale, nie taki przejrzysty dzwiek, philips sq - padla lampa wiec nie posluchalem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The Protagonist DAC by McGyver, Dynaco ST35, Hifiman HE5LE:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.