Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  644 członków

Sony Klub
IGNORED

Klub Miłośników Sony z serii ES


Gość discomaniac71
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jarek5127 - mam ją od kilku lat. Jeśli trochę się wysilisz to już dawno na tym forum coś o niej pisałem - znajdziesz. A sprzedaję, ponieważ zamieniam dom na mieszkanie w bloku i nowy pokój będzie miał duuużo mniejszą powierzchnię od obecnego, więc taki piec będzie mi zbędny. Potrzebuję czegoś mniejszego. Wybór padł na stx electrino 250 i denon PMA-720AE i DCD-720AE. Ot, i cała Twoja teoria spiskowa padła.

 

Ale w jednym masz rację......... Poniżej 3500 nie będzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne, sam mieszkam w bloku, w 15m2 pokoju mieszcze warsztat i miejsce do sluchania muzyki i mam tu wielkie kolumny i mocny naped.

Przeciez gabarytowo taka koncowka jest tylko minimalnie wieksza, wykorzystywac tej mocy przeciez nie musisz, a roznica brzmienia, lata swietlne, 720AE porownywalem kiedys z podstawowym wzmacniaczem Sony TA-F490, a pomiedzy nim a koncowka brakuje skali by opisac roznice :)

 

btw, wyslij mi rozbierane zdjecia z kazdej strony, zeby byla warta cokolwiek musi byc rzecz jasna oryginalna

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem tych electrino z denonem, nawet mi się spodobało. Mały, skromny zestawik i jak słusznie zauważyłeś - nowy. Chociaż 80tki trochę żal :), to nie utrzymam dwóch srok za ogon.

 

Bumpalump dziś już nie zdążę bo mam drugie zmiany, ale jutro ją z rana rozłączę, rozbiorę i zrobię jej "portfolio".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jest ktoś kto ma namiary na kogoś kto da się namówić na odsprzedanie TA-N902 Esprit. Myślę że już więcej nie osiągnę w ES-ach. Swoją drogą jest fajny deck do kupienia http://allegro.pl/sony-tc-k777-magnetofon-kasetowy-i6612210422.html Mam takiego ale w wersji MK 2 ale niestety uszkodzony i na części ale to wystarczy by zrobił na mnie wrażenie swoją konstrukcją. Jak mawiają niektórzy Dragon Kiler :)

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grawerowane napisy, panel czołowy o grubości ~5mm. I pomyśleć że te urządzenia mają 40 lat. Od samego patrzenia robi się przyjemnie.

Nowy nabytek :)

post-18153-0-25654700-1480117750_thumb.jpg

post-18153-0-16323000-1480117872_thumb.jpg

post-18153-0-90280600-1480117878_thumb.jpg

SONY - TA-F500ES, TA-F770ES, TA-F800ES, TA-N80ES, TA-E80ES, ST-S770ES, ST-S500ES, CDP-X559ES -2x. NAKAMICHI - OMS-5E, OMS-7E. YAMAHA - M4 - 2x, C-4, C-6, T550. Bowers & Wilkins 602.S3. sorento.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Mam nadzieję, zostać przyjęty do tego zacnego Klubu, w tej chwili na stanie :

Wzmacniacz FA50ES, CD SCD-555ES, Deck idzie już i będzie za chwilkę TC-KA6ES, DAT 77ES, 60ES, MD MDS-JA30ES i tunerek ST-SA5ES.

Dat z drewnianymi boczkami które mi osobiście nie odpowiadają, odkręciłem opał :-) i oddam go gratis za polską instrukcje obsługi DAT 77ES, może być dobry skan.

Pozdrawiam.

 

Fota na szybko i teraz robiona, sorry za jakość :

post-64658-0-86819100-1480800486_thumb.jpg

Edytowane przez Dychowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc , dalem ogloszenie ale napisze rowniez tutaj , szukam F770ES integre czarna z boczkami w bdb stanie optycznym i technicznym , mile widziane okolice poznania , moj podczas transportu upadł z 3 metrów i sie zepsuł :-) szukam czegos dobrym stanie do gwiazdki zeby miec co słuchać a nie chce sie pakowac w tansze i słabsze sprzety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas transportu upadł z 3 metrów i sie zepsuł

 

Opowiedz jak to było. To niecodzienna historia.

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy hasło "Sony Esprit" już na zawsze będzie martwe, czy jednak będzie reaktywacja?

Marketingowo można by to zaadresować dla ludzi powiedzmy 40+, którzy kiedyś nie mogli, a dzisiaj jak już mogą to tylko zostaje im historia z drugiej ręki.

Taka limitowana seria, ale ze znaczkiem "ES", są chętni? :-)

Edytowane przez jarex

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy da się sprawdzić na jaki rynek szła wersja danego wzmacniacza ? są jakieś oznaczenia z tyłu może? Naprzykład na Niemcy inne na Japonie, Skandynawie itd...

 

Jaka jest róźnica między 730 waszym zdaniem ? Pytam tych co słuchali ? i jeszcze kwestia kolumn.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiedz jak to było. To niecodzienna historia.

 

podczas przeprowadzki z mieszkania do mieszkania , genialna żona pomyslala ze to co mniejsze bedzie podawac przewoznikowi przez okno , wzmacniacz przetransportowala do okna polozyla na parapet zewnetrzny bo zaplatal sie jej kabel po stronie domowej w kaloryfer , a ze parapet byl tam metlowy lekko sie podgial a pan w ciezarowce z winda akurat byl obrocony to wzmacniacz runał na doł trafil miedzy winde a sciane budynky wzmacniac doslownie sie rozsypal na kawałki , to ponad 20 kg razy przyciagnie ziemsknie zrobilo swoje , bylem zly jak cholera ale zona zdeklarowala sie ze polowe dolozy do nowej integry stad jak w temacie szukam 770ES :-)

Edytowane przez DaveHaynie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polowe dolozy do nowej integry

Połowa do nowej czyli sponsoruje całą starą. ;)

Edytowane przez slawek-r

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zona zdeklarowala sie ze polowe dolozy do nowej integry stad jak w temacie szukam 770ES :-)

To kupuj za połowę ceny 870 es od razu :)

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-sony-ta-f-730-es-lekko-uszkodzony-i6636612260.html

nie wiem czy okazja czy dużo czy mało.Podobny objaw miałem w 670 es winne były przekaźniki.Ich koszt plus naprawa 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem 770es możecie sprawdzić czy oryginalne.? Kabel zasilający raczej ktoś skręcił niestety. raczej ktoś skręcił niestety. Dzięki za odp.

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/78240072/2016-12-07.rar

 

Panowie kupiłem 770es możecie sprawdzić czy oryginalne.? Kabel zasilający raczej ktoś skręcił niestety. raczej ktoś skręcił niestety. Dzięki za odp.

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/78240072/2016-12-07.rar

 

ma być skrócił niestety - skutki samo piszącego telefonu ...

Edytowane przez davero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko oryginalne poza wtyczka ;p

 

Tak jak się domyślałem ... ktoś upierdzielił bo oryg. jest sporo dłuższa. Przełożyć wtyczkę jest problemem jakimś większym ? (chodzi mi o cały przewód dać oryginalny)

Pokrętło głośności jest od wewnątrz skręcone ? czy one tak mocno siedzą (pamiętam 570es to bardzo ciężko schodziło, a małym nie dałem rady ściągnąć - może od środka by się dało łatwiej)

Pytam o kwestie czyszczenia ... czy jakiś napraw w przyszłości (może długo nie :P)

Póki co nawet w środku nie miałem co czyścić ... Sprzedający mi mówił , że to jest wersja na europę północną - można to jakoś sprawdzić ?

Fakt jest jaśniejszy od 730es

 

Bo obcieli w serwisie w DE.

W serwisie to raczej nie. Zapewne właścicielowi przeszkadzał zbyt długi kabel, a dla mnie akurat jest zbawieniem ... Tak będę musiał przedłużkę dać z tyłu. albo wymienić przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy odcinają przewody jak wyrzucają coś na śmietnik.

 

Proszę nie żartuj ? Ktoś by "wy***ał" praktycznie idealnego soniaka 770es ? zamiast sprzedać. NOSZ taki komunizm w europie nie panuję , że za darmo można brać ESY ze śmietnika bez rys itp ...

Bumpalump czy po etykiecie tylniej da się określić na jaki rynek szedł es ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soniak jest z rynku Duńskiego. Pytanie dla posiadaczy i tych co przesłuchali je z różnych regionów. Wersja na Niemcy jest ciemniejsza ? Słyszę wyraźnie jasniejsze granie niż w przypadku 730es , ale 730 jest inna. Natomiast nie wiem jak to się ma do innych wersji 770es. Ktoś pisał , że niemiecka była "przydławiona" cokolwiek przez to rozumieć. Nie wiem o co chodzi, ale mam wrażenie , że po prostu potrzebuje innych kolumn niż wersje na inne rynki - jeśli to prawda.

Edytowane przez davero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.