Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  40 członków

Totem Klub
IGNORED

Klub Totema (oryginała, nie klona)


stempur
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj, pajrO, pajrO... Jakbyś robił sqamochody i jednocześnie alarmy, to też byś polecał do swoich samochodów swoije alarmy, prawda? No wic że Totem poleca, to jesazcze nic nie znaczy. Tak samo nic nie znaczy, że gdzieś tam na jakis forach ktoś napisał, że MIT-y są syper. Nawet to, że Blue i ja używamy MIT-ów też nic nie znaczy :-) To TY masz być zadowolony z brzmienia systemu a nie ja, Blue czy szanowny Vincent B. Ja tam w każdym razie zawsze powtarzam: TYLKO odsluch może dać odpowiedź, TYLKO odsluch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie komando testowe.

Jestem po rozmowie z panem Darkiem i sprawa wygląda tak. Pan Darek oczywiście zaprasza, ale jak sam powiedział "może być kłopot ze spokojnymi warunkami odsłuchu". Za pasem święta, ruch u nich wielki, odsłuch za odsłuchem, wiadomo, sklepy mają żniwa. Dostaliśmy więc inną propozycję, któą przedstawiam wam na PW.

Pozdrawiam Stempur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Darek pewnie czyta od czasu do czasu forum i pewnie się tak zastanawiał co by zrobić, żeby nie dopuścić do najazdu zgrai wybrzydzaczy, którzy przyjdą, popanoszą się, ponarzekają, pokręcą nosem i w końcu i tak nic nie kupią ;-)

 

A tak na serio - rzeczywiście, koniec listopada i grudzień to jest raczej gorący czas.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nie znaczy, że gdzieś tam na jakis forach ktoś napisał, że MIT-y są syper. Nawet to, że Blue i ja

>używamy MIT-ów też nic nie znaczy :-) To TY masz być zadowolony z brzmienia systemu a nie ja, Blue

>czy szanowny Vincent B. Ja tam w każdym razie zawsze powtarzam: TYLKO odsluch może dać odpowiedź,

>TYLKO odsluch.

 

Tylko wez poprawke, ze ja musze 200 km przejechac, zeby dojechac do cywilizacji. Wiec podchodze do tematu minimalistycznie. Jak mi sie nie spodoba to odsprzedam. Poza tym gdzie mozna kabli totema odsluchac? W AF na zamowienie sa, wiec jakby najpierw trzeba je kupic....

 

Jak ktos cos ew. moze polecic w kwocie do 150 Euro do totemow to bede wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc wygląda na to, że pozostanę w tak szacownym Klubie, gdyż miejsce kultowych Model 1 powoli zajmują u mnie od dziś podłogowe Foresty. Przede mną tak mniej-więcej rok grania, aby je wygrzać - kolumny są dziewicze i dopiero co dotarły z dalekiej Kanady, razem z rzeczonymi Windami i innymi kolumnami. Nawet pachną żywicą ;-)

 

Serdecznie pozdrawiam Bluemaxa i innych forumowiczów!

 

Klubowe pozdrowienia składam dla naszych ulubionych Panów z Rejtana, tak trzymać Panowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

broy, serdeczne gratulacje, nie spodziewałem się, że decyzje tak szybko będą zapadać! Suuuper, cieszę się, że nie będę już sam na forum z tymi fantastycznymi kolumienkami. Znam to uczucie, bo moje Foresty też były prosto z Kanady, bez wcześniejszego rozdziewiczania w AudioForte. Rozpakowałem je dopiero w domu, przykręciłem claws, zasypałem ołów i piach (błąd!), przykleiłem maskownice, ustawiłem beaks, założyłem tress, usiadłem wygodnie z Centralą i winkiem i... wtedy jeszcze nie grały, tylko wyglądały. Moment wygrzania był u mnie jasno sprecyzowany - chwila wywalenia balastu :-)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

broy, tobie łatwo pisać, bo masz nowe Foresty :)

 

Panowie, żeby jakoś wytrzymać do 29, proponuję opisywać nasze doświadczenia i opinie na temat poszczególnych Totemów. Może się to komuś przyda nawet przy wyborze swojego Totema :) Moje opinie są pokrótce takie:

 

- Aro - małe kolumienki, które robią niezwykłe wrażenie, zwłaszcza przy pierwszym kontakcie. Grają bardzo lekko, swobodnie i zjawiskowo przestrzennie. Wrażenie jest takie, że gra powietrze dookoła, wszystko, tylko nie kolumny, które po prostu stoją w pomieszczeniu bez związku z muzyką. Kolumny robią wszystko, żeby zrobić na nas jak największe wrażenie, grają zdecydowanie ponad swoje możliwości. I tu właśnie kryje się pułapka - jest to fajny dźwięk w sklepie, na wystawie, przykuwa uwagę i zostaje w pamięci ze względu na swoją nieadekwatność do rozmiarów kolumn. Jednak ewidentnie jest to dźwięk zrobiony (zwłaszcza bas), a jego wyczynowość dość szybko męczy. Niemniej fajnie byłoby postawić coś takiego w gabinecie, no i fajnie byłoby mieć taki dźwięk np. w samochodzie.

 

- Sttaf - to już są kolumienki, które grają bardzo fajnie i sprawdzą się w głównych systemach w niewielkich pokojach (tak powiedzmy do 20m2). Mam dużą słabość do tych kolumn. Są to ewidentnie kolumny dla melomanów, a nie audiofilców wsłuchujących się w każdy szelest. Grają przede wszystkim naturalnie i z niezwykłym wprost wdziękiem i muzykalnością. Są to kolumny, z którymi można się zaprzyjaźnić na długo, na pewno się nie znudzą, bo dają radość słuchania. Fajerwerków tu nie ma, jest za to MUZYKA. Kolumny na lata.

 

- Hawk - i znów zmiana brzmienia, jakby próba pogodzenia zalet Aro i Sttafów. Te kolumny nie grają już tak naturalnie jak Sttafy, za to robią duże wrażenie swoją śpiewnością, dźwięcznością, swobodą i otwarciem w górnych rejestrach. Uważam, że są to świetne kolumny dla osób, które mają mało czasu na słuchanie muzyki. W ciągu pół godziny potrafią naładować człowieka niezłą adrenaliną i naprawdę złapać za serce śpiewnością. Jednak słychać czasem, że starają się grać ponad swoje możliwości, co oczywiście wychodzi im nieporównanie lepiej, niż Aro. Bas jest znów zrobiony, mały Revelatorek robi co może, żeby się wyrabiać na zakrętach. Jednak lubię te kolumny - o ile Sttafy są stworzone do długiego związku, o tyle Hawki są świetne na krótki romans :) Poza tym te kolumny aż rwą oko - IMHO są to najładniejsze Totemy.

 

- Forest - tu już mamy wszystkie zalety Totemów. Foresty grają szczegółowo jednak bardzo naturalnie. Scena jest budowana zjawiskowo, stabilna i z holograficzną precyzją, jednak bez efektów nadnaturalnych. Bas jest potężny i nisko schodzący, jednak bez sztucznego podbicia w średnim basie co jest plusem ale niektórzy mogą odebrać to jako brak wykopu, który jednak naturalny nie jest. Bas w każdym razie potrafi zaszokować nieobeznanych. Jakość góry jest wysoka. Trochę trudno mi pisać o tych kolumnach, bo przez ponad 2 lata ich dźwięk stał się dla mnie oczywisty. Niewątpliwie są to znów kolumny na długi i udany związek :)

 

- Mani2 - kolumny, których słuchałem wielokrotnie, jednak wciąż są one dla mnie zagadką. Trudno je rozgryźć. Wydaje mi się, że nie są już tak muzykalne jak Foresty, jednak ich szczegółowość i potęga potrafią wręcz przytłoczyć. W pewnych aspektach są to kolumny wręcz przerażająco dobre :) Trzeba koniecznie samemu posłuchać. Robią wrażenie.

 

- Model1 - tu opis wolałbym zostawić właścicielom, którzy znają je lepiej. Pozostałych monitorków Totema nie znam już tak dobrze, żeby się pokusić o opis, a Windów (jeszcze) nie słyszałem.

 

- The One - czy trafiły do Polski jakieś egzemplarze? Mam wielką ochotę poznać te kolumienki, nakład ograniczony do 2000 egzemplarzy każe się spieszyć.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BlueMax

 

Gdzieś Ty chłopie był, jak Ciebie nie było! Takich ludzi dziś potrzebuje Polska i nasz zacny klub!

 

Ja mogę wypowiedzieć się w miarę autorytatywnie na temat Modelu 1, gdyż miałem (mam) drugi już komplet - to chyba klubowy rekord...

 

Może kolega Stempur podzieli się pierwszy swoimi spostrzeżeniami - nie chciałbym wychodzić przed szereg naszego drogiego Ojca Założyciela...

 

W uzupełnieniu Twojego wpisu:

- modelu Aro nie znam zupełnie, także się nie wypowiadam. Cena jak na Totema korzystna;

- Staff - best buy! Bardzo fajne kolumienki, świetnie grają z m.in. Sonneteerem i Baltlabem ze stajni Audioforte, dla melomanów - muzykalność przede wszystkim no i pewna dawka patriotyzmu wszak zbudowane na głośnikach Tonsila!

- Hawk - efekciarskie nieco, z dobrym czadem, energetyczne (jak na Totema) i bardzo ładne;

- Forest - najbardziej neutralne, poukładany, dojrzały dźwięk - więcej za rok!

- Mani-2 - dla dojrzałych i bogatych melomanów, wymagają dobrego towarzystwa, no cóż - kolumny dożywotnie...

- Wind - więcej po 29/11

 

dodam jeszcze jeden model - Mite - absolutnie świetne małe kolumienki, bardzo muzykalna średnica, świetne do małych pomieszczeń, bardzo pięknie grają z oryginalnym Gainclonem Petera Daniela + kable Cardasa, w całości na głośnikach Tonsila, do tego naprawdę śliczne! Bardzo często klonowane przez amatorów DIY, sam zresztą jestem w posiadaniu takowych na bardzo dobrych podzespołach (dodatkowo z okablowaniem Kimbera) i w pięknie zrobionej budce (nie do odróżnienia od oryginalnych, a przecież Totem słynie z pięknego wykonania) - za całość w tej wersji SE dałem...coś ponad 700zł i gram na nich w pracy! Rewelacja!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blemax

Totem The One są już na Rejtana.

Przyznam że są to chyba najładniejsze kolumny jakie widziałem w życiu.

Ten piękny odcień brązu, eh....

Powiem teraz coś co może ostudzić pewne zapały.

Lubię Audioforte, pracują tam bardzo mili ludzie, starają sie jak mogą, doceniam to, ale:

Pomieszczenie odsłuchowe według mnie za bardzo modeluje dzwięk. Ile razy tam coś słucham to mam wrażenie że gra bardzo podobnie. Czy grają Kefy z Atolem, czy Simmaudio z Totkami to jednak w dzwięku jest jakaś taka trudna do wytłumaczenia martwota i maniera. Sorczak, ale jednak takie odsłuchy na które wybiera się szanowne grono powinny się odbywać w cywilizowanych warunkach, np u forumowicza z największym salonem.

Pozdrawiam serdecznie Totemiarzy!

Howk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie pomieszczenie Audio Forte kojarzę tylko z jednego odsłuchu.

Pamiętam że schodziło się po schodkach do prostokątnego ok 25-30 metrowego pomieszczenia,

Dzwięk z Baltlaba i jakichś podłogowych Audio Academy był wtedy świetny, trójwymiarowy, z wybrzmieniami instrumentów a przede wszystkim z ZYCIEM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> mamz

 

Tak, ta większa stara salka była rewelacyjna, kiedyś słuchałem tam zestawienia Alabaster + Totem Model 1 + Resolution Audio i muszę powiedzieć, że grało, i to jak.

 

Ta nowa sala może nie jest jakoś szczególnie zła, ale wiele systemów nie pokaże w niej IMO swojego pełnego potencjału. Mnie tam coś prawie zawsze delikatnie metalicznie pobrzękuje w wyższej średnicy. Dźwięk może nie jest martwy, ale nie ma na pewno tej witalności i iskry niż w starej sali. Muszę natomiast przyznać, że kiedy posiedziałem tam dłużej to jakoś mi się uszy zaadaptowały do tej akustyki i spokojnie byłem w stanie wychwytywać różnice między porównywalnymi cenowo CDkami.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość BlueMax

(Konto usunięte)

-> mamz

 

Zgadzam się z Twoją opinią na temat pomieszczenia na Rejtana. Z tego co wiem to po zasiedleniu lokalu Panowie próbowali różnych rozwiązań, ale akustyka jest jaka jest. Koszt wyjścia z podziemia na powierzchnię :) Ponieważ te odsłuchy nie są zbyt miarodajne, starałem się opisać kolumny, które słuchałem u siebie (Hawk) lub zdążyłem pierwszy raz posłuchać w piwniczce (Aro, Sttaf). Swoją drogą mam do starego lokalu duży sentyment, pamiętam że w pomieszczeniu na wprost super grały większe podłogówki, a po lewej stronie monitorki. Akustyka była rewelacyjna. Też słuchałem tam Audio Academy, Baltlaba, Totemów właśnie, moich starych Unisoundów, starych KEF-ów Reference, monitorków Dynaudio i jak system był dobrze zestawiony, to wszystko grało świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z mamzem - tam brakuje życia! Co więcej, kolumny które u mnie grały bez życia ze względu na za słabego wzmaka, tam grały jeszcze mniej energetycznie, a przecież podłączone były do nie lada pieców! Brak energetyczności i dźwięk jest zawsze zamknięty, ściśnięty jakoś ;-(

A więc mili Panowie z Rejtana, jeśli to czytacie, to prosimy o jakieś modyfikacje! Tylko co się da zrobić?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> broy, mamz

 

Teraz to już chyba trochę demonizujemy, aż tak źle nie jest. Ja myślę, że część problemów wynika też z dość dużej kubatury pomieszczenia (wysoki sufit).

 

Obawiam się, że zdjęcie spektrum w miejscu odsłuchowym a pokoju odsłuchowym AF mogłoby pokazać całkiem niezłe wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.