Skocz do zawartości
IGNORED

RELOOP HA-210


szelodh

Rekomendowane odpowiedzi

Reloop w oryginale jest nieco szorstki i jasny, ale można w nim pogrzebać i popoprawiać to i owo. Pisałem jak to zrobić w przypadku Kody, a Reloop to to samo wsadzone do innej skrzynki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam wszstkich. Podłączę się do tematu.

Mam w tej chwili wzmacniacz Denona PMA-680. Jest on już leciwy, jeden kanał gra troszkę ciszej, więc pomyślałem, że czymś go zastąpię. Nie mam na to zbyt wiele funduszy, stąd ukłon w strone tego Reloop`a. Kupiłem niedawno DAC Beresford MK 6/4 MOD21 i chciałbym, żeby dźwięk, w porównaniu z Denonem był odrobinę jaśniejszy, żywszy. Kolumienki - Tonsil Excellence 1S. O CD nie piszę, bo w tej chwili podłączam różne napędy - PS2, zewnętrzny dysk Emtec Movie Cube i mojego starego Denona DCD-635, ale nie do końca jestem z nich zadowolony, więc i na ten element przyjdzie pora wymiany. Gra to sobie w pomieszczeniu 14m, średnio wytłumionym. Muzyka mieści się w sporej rozpiętości; od jazzu, poprzez rock do metalu. Zdarza się też klasyka i zdaję sobie sprawę, że to nie ułatwia zadania. Cenię sobie w muzyce dynamikę, dobrą rozdzielczość, przestrzeń, punktowy, nisko (na miarę możliwości) schodzący bas. Pomyślałem, że ten wzmacniacz będzie dobrym uzupełnieniem Beresforda i Tonsili. Chcę się skupić na nowym sprzęcie, stąd wybór taki, a nie inny. Może macie jakieś sugestie, czy ewentualnie inne typy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Koda KD261 i Conrad mają większe trafa i zasilanie napięciem +/- ~53V, a Reloop ma płaskiego toroida i zasilanie napięciem +/- ~40V, stąd różnice w wadze i poborze mocy. Elektronikę mają identyczną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w ktoryms watku ze czestym problemem w tym wzmacniaczu jest z czasem nie rowno grajace glosniki jeden ciszej drugi glosniej. Czy to prawda?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5z0p3n, 11 Sty 2010, 20:29

 

>Czytałem w ktoryms watku ze czestym problemem w tym wzmacniaczu jest z czasem nie rowno grajace

>glosniki jeden ciszej drugi glosniej. Czy to prawda?

 

I tak i nie. Sam wzmacniacz jest zbudowany poprawnie, natomiast potencjometr głośności to mega-badziewie, i to on jest odpowiedzialny za te różnice. Obowiązkowo trzeba go wymienić na jakiegoś Alpsa, Nobla lub choćby porządnego Telpoda, koniecznie logarytmicznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 10 miesięcy temu...

Proszę bardzo:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

Może ktoś podać dobry potencjometr logarytmiczny powyżej 70zł pasujący do Reloopa 210 B , byłem w 2 miejscach gdzie zajmują się naprawą sprzętu , i nikt nie chce się podjąć wymiany potencjometru ,bo nie wie jaki potencjometr pasuje wymiarowo i parametrami .z góry dziękuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.