Skocz do zawartości
IGNORED

RELOOP HA-210


szelodh

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie, wcześniej pytałe o Xindaka i Nad'a ale ma jeszcze pytanie co do wzmacniacza podanego w tytule. Jest dość tani ale zauważyłem że kilku forumowiczów je posiada. Czy można zastosować go jako poczatek zabawy w stereo czy szkoda czasu?

pozrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reloop HA210 jest lepszy niż większość wzmacniaczy które można kupić do 1500zł, a po tuningu konkurencji dla niego należy szukać na pułapie 2500zł. Naprawdę fajny ( i ładny) wzmacniacz.

Owszem, można za 800-1000zł kupić używkę, która zagra lepiej, ale musi to być starannie wybrany model, no i trzeba uważać na stan takiej używki. Czasem trafiają się reanimowane zwłoki.

Reasumując zakup Reloopa to zakup bezpieczny. Na pewno będzie lepszy niż nowe Harmany i niskie modele NADa. Z NADów dopiero C352 może stanowić konkurencję dla Reloopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, a czy jego można podłączyć poprzez pre-amp w amplitunerze. Pytam bo nie mam tak do końca doświadczenia w tej materii. Czy w zestawie jest pilot bo go nie zauważyłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam reloop to wzmacniacz który jest wart swojej ceny. Tyle powinien kosztować tak grający wzmak. Jest takim potwierdzeniem żlodziejstwa firm które za podobne brzmienie każa płacic mniej wiecej 1500 zl wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wzmacniacz zintegrowany, i nie ma gniazd pre out-main in. Ale da się w bardzo prosty sposób je zainstalować. Niemniej i bez tego da się go podłączyć do amplitunera, o ile amplituner ma wyjścia pre out.

Pilota w Reloopie nie stwierdzono. Da się prostym sposobem zrobić zdalne sterowanie głośnością. Wiąże się to z zakupem modułu sterownika, pilota Philipsa i potencjometra z silnikiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowanie z przejściem pre z KD + pre we wzmacniaczu zintegrowanym jest imho lekko pozbawione sensu (pod względem wpływu na dzwięk). Lepiej podłączyć źródło i kolumny bezpośrednio do wzmaka, albo... koncówkę mocy i pre z KD ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A... oczywiście można kombinować z tuningiem, montowaniem odpowienich gniazd, wejść - wyjść i zdalnego sterowania, ale pamiętaj, że pierwszy ruch śrubokręta w obudowie i tracisz gwarancję ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ten estradowy reloop nie brzmi zbyt zimno, tranzystorowo? pytam bo mam cholerny uraz po Y. Pianocrafcie i szukam teraz ciepełka dla mojego poranionego serca, duszy i uszy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Ja ze dwa razy kiedyś podchodziłem do Pianocrafta i za każdym razem było za płasko i za sucho. Nawet ostatnio jak miałem go (co prawda przez chwilę i w hipermarkecie) okazję posłuchać to wydał mi się zdecydowanie bardziej suchy i płaski od mojego zestawu któremu i tak w moim mniemaniu jeszcze bardzo wiele brakuje w tym zakresie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnią się jakimiś pierdołami, ale to co ma wpływ na dźwięk jest takie samo (w ramach chińskiej powtarzalności, bo co egzemplarz, to innej marki kondensatory).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Reloop to naprawde dobry wzmacniacz,a tuning daje duze rezultaty.Nie jest to na pewno wzmacniacz ocieplajacy dzwiek.Jezeli ktos szuka namiastki naturalnosci to w tej cenie polecam wlasnie Reloopa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

A jak 210'tka wygląda w środku? Szukałem w necie lecz nie znalazłem żadnych fotek.

I w jakim stopniu można go tuningować?

Wejścia mikrofonowe akurat mnie się nie przydadzą za to na słuchawkowe bym się nie obraził ;-)

 

Zastanawiam się nad zakupem tego wzmaka, w kolorze czarnym wygląda całkiem ładnie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Chciałbym zestawić go z Marantzem CD6002 oraz z monitorami B&W685 lub Paradigm Studio20.

Odsłuchiwał może ktoś takie zestawienie?

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Conrad.de przestał sprzedawać swoją wersję tego wzmaka (kopie Kody KD-261), to w zasadzie to samo, a w Conradzie kosztowało nowe 520 zł (!).

 

Dla kolegi, który szuka ciepełka - wybierz jednak coś innego, to jest chirurgiczny tranzystor. Sam miałem taki to modyfikacjach by McGyver i kilka razy już żałowałem, że go sprzedałem - stosunek cena-jakość jest rewelacyjny, przy okazji Reloop wygląda ładnie i zamiast plastikowego panelu przedniego jak większość teraz budżetowych klocków ma porządny płat aluminium. U mnie KD-261 wykopał dopiero stary (bardzo stary - 69 rok) studyjny, niemiecki tranzystor...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nie robic błedu i nie kupowac tej konstrukcji koda,reloop czy conrad.ja sie swego czasu zachwycałem tym wzmacniaczem ale wiem teraz ze nie ma czym.Pierwszaw wada to brak muzykalnosci nawet po tunningu czyli wymianie czesci + wywalenie niepotrzebnych i odłaczenie regulacji barwy i balans.

Marny preamp ( ja mam rozbudowany bardziej z osobnym zasilaniem-czyli oddzielny klocek).Prosty preamp na tranzytorach gra o klase lepiej i nie kaszani dzwieku tak jak OPA w tej koda.Słuchałem (krótko ) duzo drozszy PRIMARE(bardzo podobnie to grało) na Andersa w wawie i nie był to wzmacniacz deklasujacy ta konstrukcje chinska. Czyli w sumie nie jest zle .Ale i tak szkoda kasy na tunningi.

Tak jak pisał kolega wyzej 40 letni wzmacniacz zdeklasuje ta KODA a mozna kupic za te same pieniadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Grundig High Fidelity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

kupiłem niedawno za 569 zł z kosztami kuriera, przyznać trzeba że ładny, wykonanie gdy się pokręci gałkami troche razi no ale cóż...Brzmienie mocne, bezpośrednie, detaliczne. Jest uderzenie, wykop, świetny krótki bas, szybkość, w dodatku bez nadmiernej ostrości, przestrzeń . Poprzednio długo miałem yamahe ax 570 i muszę przyznać że dźwięk jest w każdym aspekcie lepszy, korci mnie by zrobić mimo wszystko tunig, może wiecie u kogo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

chyba twoj tuning troche ocieplil reloopa a ja chce go wyrownac ale zeby bylo bardzo precyzyjnie i chlodno z przestrzenia i zastanawiam sie ktore czynnosci do tego sie przyczynia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Hej, czy mogę prosić o link do opisu tego tuningu ? Szukałem, ale nie mogę znaleźć używając słów "koda 261 tuning". Interesowałby mnie także opis jak dorobić regulację głośności na pilota w tym wzmacniaczu (tzn. w reloop).

 

pozdrawiam Filozof71

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

W zakladce DIY opisalem problemy z moim wmakiem SONY TAF 505ES, jednak zaczałem się zastanwiac czy warto w ten stary klocek inwestowac i naprawiac ten popsuty potencjometr, zwłaszcza, ze alps rk18 jest już chyba niedostępny, zas cena alpsa rk27 jest wysoka (o ile wogole wjedzie) i jeszcze musze do tego doliczyc koszt montażu. W związku z tym mam pytanko jak ma się brzmienie Reloopa do starego SONY ES, może ktos z forumowiczow miał okazje takie porownanie robic ? Wszedzie trabia ze Reloop gra ostro,chlodno, malo muzykalnie a ja mam Triangle Antal 202 i boje się ze może się to nie zgrac... Choc z drugiej strony słyszałem moje kolumny z Primarem A20mk2 i dla mnie to rewelacyjne polaczenie, a niektórzy pisza ze Prima takze jest chlodny. Tutaj w tym polaczeniui podobala mi się dynamika i jeśli Reloop jest tak samo dynamiczny to może to fajnie wypasc...tylko ze moj soniak zawsze czarowal mnie swoja ciepla barwa, z ktorej nie wiem czy chce zrezygnowac i badz madry....:)

Pozdrawiam

Janek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.