Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej przerwie,

 

Czy ktoś z Was miał do czynienia z "nowymi" zestawami Pionera? http://www.pioneer.pl/pl/products/42/202/227/overview.html#SYSTEM2

 

Nie ukrywam, że chodzi mi o ten najniższy... http://www.pioneer.pl/pl/products/42/202/227/X-HM10-S/index.html

 

Ewentualnie w grę wchodzi jeszcze ten z DVD.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam bylem juz zdecydowany na denona m38 szukam uzywanej ale natrafilem na d f107 w cenie 1500 zl model ekspozycyjny ze sklepu hifi (tylko rok gwarancji). Czy warto rzucac sie na drozszy sprzet . Na wymiane kolumn glosnikowych kasy na razie miec nie bede ale moze w przyszlosci... Poki co narazie wchodzi w gre tylko wymiana kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GOŁĄB89

 

wybór pomiędzy DM38 a DF107 zależy od wielkości pomieszczenia. Ten pierwszy będie dobry do małych pomieszczeń, np. sypialnia, a drugi do pomieszczeń wg. mnie max 20m2. Posiadam obydwa sprzęty i dla mnie DM38 lepiej brzmi na firmowych głośnikach od DF107 (107 na firmowych głośnikach grałą głównie średnicą, wysokie tony były na drugim planie, 38 wg mnie gra bardziej efektownie ale dźwięk nie jest przekombinowany). Ja w 107 zmieniłem głośniki na MA RX1. Po tym zabiegu dźwięk zminił się diametralnie. Pisałem o swoich zmaganiach z wyborem kolumn do DF107 w tym wątku kilkanaście-kilkadziesąt postów temu.

Z obydwu denonów jestem bardzo zadowolony, jeżeli masz spore pomieszczenie i w przyszłości będziesz miał jakąś kasę na zmienę kolumn, to polecam Ci jednak DF107, który ma większe możliwości od DM38.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę wątki związane z PianoCraftem. I powiem Wam że ten sprzęt wpędza mnie w coraz większą rozpacz. To fakt, sam sobie jestem winien, kupować sprzęt w ciemno bez uprzedniego odsłuchu - to samobójstwo. Ale wtedy (lipiec ubiegłego roku) były takie realia że z przyczyn zdrowotnych nie mogłem się ruszać z domu.

Czy kolumny od PC 840 mają w ogóle jakąś średnicę? Jest w miarę dobrze gdy słucham spokojnych popowych kawałków, natomiast z muzyką rockową to jest kompletna porażka. Wszystko się zlewa, żadnej wyrazistości, szybko czuję się zmęczony muzyką.

 

I co ja mam do cholery robić? Wystarczy zmiana kolumn czy może wymienić cały sprzęt.

Ale są też dobre strony tej udręki. Kiedyś przed PianoCraftem (kiedy posiadałem miniwieżę LG) myślałem że sprzęt za 2 tys. musi zagrać dużo lepiej od jakiejś miniwieży LG za 500 zł, teraz wiem że tak wcale nie musi być. LG grało muzykę rockową zdecydowanie bardziej agresywnie. Ktoś słusznie wielokrotnie na tym forum zauważał że PianoCraft różnicuje płyty. To prawda, doświadczam tego co dzień. Jedne płyty brzmią bardzo dobrze, drugie fatalnie. Natomiast LG trzymała ten sam poziom odtwarzania wszystkich moich płyt. Trochę się przynajmniej nauczyłem na moim błędzie. Ale to nie koniec, muszę coś z tym zrobić. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich nie chciałem zakładać innego wątku to podepnę się pod ten:] Jestem od niedawna posiadaczem wieży Onkyo CS-V645. Ogólnie jestem bardzo z niej zadowolony, ale zdaje mi się że gra za głośno. Szukałem w necie i w opcjach i nic na ten temat nie mogłem znaleźć. W nocy gdy zasypiamy słuchamy na 1 i jest jakoś głośno jak zniżymy to już nic nie słychać. Dzwięk się reguluje skokowo zarówno z pilota jak i z „gałki”:] jak się zgłaśnia to nie przechodzi to płynnie tylko odczuwalne są duże skoki głośności. W dzień słuchamy radyjka na 4-5 bo wyżej jest już bardzo głośno.

Pokój ma 18m2, przewody są fabryczne.

Moje pytanie brzmi :czy ten typ tak ma czy jakoś w opcjach jest cos namieszane, czy może przyczyna leży po stronie przewodów. Poza tym mankamentem gra świetnie (przy kupnie pod uwagę brałem także Denona m38 i Pianocrafta MCR-730 ale po odsłuchu to Onkyo mi się najbardziej spodobało)

Z góry dziękuję za pomoc:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ s.z

 

Odpal LG na neutralnych ustawieniach, a potem Piano Crafta, usłyszysz różnice, choć kolumny w PC docierają się trochę, i też muszę zgodzić się z Tobą że starsze Piano Crafty miały mniej podbite brzmienie, dla mnie lepsze. Także jeśli Piano Craft to starsze serie. Poza tym ważna jest akustyka.

 

@ sir_Krasnal

 

Ten typ tak ma, a nawet mówiąc więcej to wiele mini ma ten problem, z nowych nie ma tego problemu np. mini Kenwood'a, Denon'a, HK, JVC, NAD'a.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi napęd w moim Teacu H100, jakiś czas temu coś było nie tak z regulacją głośności - jest to wspaniały pretekst by kupić coś nowego. :)

 

Co jest warte uwagi w kwocie 1500 zł? Metraż ok. 11 m2.

SMSL Q5 Pro ♪ Magnat Quantum 673 ♪ Google Chromecast Audio ♪ Technics SL-Q3 ♪ Koss Porta Pro ♪ Philips TAPH805BK 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek lecz nie wyrobiłem sobie opinii dlatego pozwoliłem sobie napisać post  . Od ponad roku kompletuję zestaw stereo lecz zmieniła się moja sytuacja i nie będę zmieniał pokoju przez dłuższy czas a obecny pokój to 2.8 na 2.8 więc zacząłem się rozglądać  w temacie dobrych mini wierz. Jak bym sprzedał obecny system łącznie ze wszystkimi kabelkami nawet przy dużej stracie to mogę sobie pozwolić na porządną mini wierze . Więc prośba o poradę czego odsłuchać , czy jest sens kupować denona z serii cx3 ( widziałem ostatnio na allegro za coś koło 6 kzł bez kolumn) lub jakieś inne mini z wyższej półki a jak tak to z jakimi kolumnami bo z tego co zrozumiałem to kolumny są najsłabszym elementem mini zestawów. Byłbym wdzięczny za każdą sugestie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T%2BA_Cala_scaled.jpg

 

TplusA_Cala-rear.jpg

 

http://www.whathifi.com/news/high-end-2012-ta-announces-compact-all-in-one-streaming-receiver-adds-high-end-dac

 

T+A Cala all-in-one streaming receiver

 

Moc 55W na kanał,

Internet/network music streaming (ethernet i Wi-fi), FM Tuner,

Możliwość podłączania mobilnych urządzeń (po USB i Bluetooth A2DP)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek lecz nie wyrobiłem sobie opinii dlatego pozwoliłem sobie napisać post . Od ponad roku kompletuję zestaw stereo lecz zmieniła się moja sytuacja i nie będę zmieniał pokoju przez dłuższy czas a obecny pokój to 2.8 na 2.8 więc zacząłem się rozglądać w temacie dobrych mini wierz. Jak bym sprzedał obecny system łącznie ze wszystkimi kabelkami nawet przy dużej stracie to mogę sobie pozwolić na porządną mini wierze . Więc prośba o poradę czego odsłuchać , czy jest sens kupować denona z serii cx3 ( widziałem ostatnio na allegro za coś koło 6 kzł bez kolumn) lub jakieś inne mini z wyższej półki a jak tak to z jakimi kolumnami bo z tego co zrozumiałem to kolumny są najsłabszym elementem mini zestawów. Byłbym wdzięczny za każdą sugestie

 

CX3 w tej cenie jak najbardziej warto, kolumny od CX3 bardzo ładnie grają, dobrze uzupełniają elektronikę, choć tu wiadomo że zawsze można zmienić wobec swoich preferencji. W tej cenie możesz skusić się na all in one Primare, prosiaka Musical Fidelity czy Audio Analogue z kolumnami. Wszystko zależy od brzmienia jakie preferujesz. Na pewno pod względem brzmienia nie będziesz rozczarowany. Z nieodłsuchiwanych mini to możesz poszperać np. na stronie Luxmana czy McIntosh i dowiedzieć się czy jest możliwość ich posłuchania(jednak to już bardzo drogi sprzęt i rzadko spotykany).

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten typ tak ma, a nawet mówiąc więcej to wiele mini ma ten problem, z nowych nie ma tego problemu np. mini Kenwood'a, Denon'a, HK, JVC, NAD'a.

 

Dzięki wielkie za odpowiedź, a ktoś zna jakieś sposoby żeby dało się jakoś ściszyć zestaw, nie tracąc przy tym na jakości dzwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jest taka sprawa , potrzebuję porady .

Który z tych mini systemów bedzie oferował najlepszą jakość dźwięku i możliwości .

Ewentualnie na jakie głośniki wymienić .

Mam na myśli Denon Ceol , Marantz 603 , CA Sonata / magic .

Szukam czegoś bystrego oferujaego bardzo dobrą jakość dźwięku z netbooka na programie Foobar ( pliki FLAC )

Może macie ciekawszego KONIA ? :)

 

Tofik01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

funkcje sieciowe w sprzęcie mini to rzadkość a szkoda bo grupa docelowa słuchających radio sieciowe oraz kupujących jest podobna. Dlatego cieszy nowość Onkyo CR-N 555

post-8854-0-51215200-1337853947_thumb.jpg

post-8854-0-51215200-1337853947_thumb.jpg

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie, czy jest sens wymieniać w Denonie D-F107 głośniki z firmowych na inne monitory, np. Dali Zensor 1?

Jakie polecilibyście kolumny podstawkowe do tej miniwieży, tak w granicach do 1.000 zł.

 

Drugie pytanie do osób w temacie. Słuchałem dzisiaj Denona D-F107 i zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie. Jako alternatywę rozważam zestaw Cambridge Audio Topaz Am 10 + Cd 5 + jakieś używane kolumny na początek (z docelową zmianą na lepsze później), np. Tonnay 1 bądź Monitor Audio MR 1.

Co polecacie, ewentualnie jakie kolumny najlepiej dobrać do obydwu zestawów.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie, czy jest sens wymieniać w Denonie D-F107 głośniki z firmowych na inne monitory

 

Wg mnie jak najbardziej jest sens. Poniżej wrzucam Ci linki do swoich postów, gdzie opisałem swoje boje związane z wymianą firmowych monitorów w DF-107 w porządku chronologicznym.

 

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-dobrych-miniwiez_39295.html/page__st__11160__p__2358761?do=findComment&comment=2358761

 

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-dobrych-miniwiez_39295.html/page__st__11160__p__2361208?do=findComment&comment=2361208

 

http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-dobrych-miniwiez_39295.html/page__st__11310__p__2403769?do=findComment&comment=2403769

 

Niestety są to propozycje powyżej 1000 zł aczkolwiek MA BX2 używane w bardzo dobrym stanie bez problemu można kupić poniżej tej kwoty.

Edytowane przez Marek76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Nurtuje mnie takie pytanie/

 

Chodzi tylko o walory soniczne . Pomijam wyposażenie .

 

Co powinno lepiej zagrać Marantz 603 , czy Denon 38 ? I jeszcze jedno pytanie , jakie optymalnie głośniki się zgrywają z tymi klockami ? Kabelki ?

 

Myślę o podłączeniu dodatkowo jakiegoś dac-a , aby wykorzystać zasoby PC Audio. Czy idę dobrą drogą ?

 

Na tę chwilę nie mówmy o pieniądzach , ale w granicach zdrowego rozsądku.

 

Pozdrawiam.

Tofik01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Marantza cr 502, brzmienie w sumie identyczne co 603, tyle ze 502 jest ciut slabszy mocowo.

 

Szukajac miminisystemu 3 lata temu odsluchalem tez denona 37 i na podstawe moich obserwacji powiem tak:

Denon gra zywiolowo srodkiem i gora pasma, lekko podbarwia. Nadaje sie do dynamicznej mocnej elektroniki lub rocka.

Marantz to spokoj dystans i liniowosc, gra bardziej plastyczna i mniej szczegolowa, brzmienie mile w dlugich spokojnych odsluchach, zwlaszcza jazz i akustyka oraz damskie wokale ;). W ostrym i glosnym graniu nieco sie gubi.

 

U mnie Marantz gra na kolumnach B&W 685, ktore maja zywiolowe i szczegolowe brzmienie srodka i gory, testowalem go tez z Mission M32, ale brzmienie bylo nieciekawe; mdle i nieco nijakie, dopiero B&W dalo odpowiednia dawke zycia i szczegolowosci.

Kable mojego zestawu to RealCable 200.

Moim zdaniem, z perspektywy czasu, polacznie Marantz i B&W 685 wydaje sie udane sonicznie

Edytowane przez marantz_boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego marantz_boy .

 

Dzięki bardzo za szczegółowy opis . Tak tez myślałem , że pradowo Marantz jest góra , pomijając dodatki .

Teraz mam jeszcze jedno pytanie , opisany dźwięk jest przy zestawieniu tych samych głośników ? Czy można Marantza reanimować troszkę glosnikami , kablami ?

Myślałem o Dalli Zensor lub MA BX 2 , może słyszałeś tę konfigurację ?

 

Pozdrawim .

Toffik01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz nie tylko jest mocniejszy pradowo od Denona, ale zapewnia tez wieksza funkcjonalnosc i przyjaznosc obslugi. Ale z drugiej strony jest prawie 2x drozszy... ;)

 

Nie jestem fanem teorii o wplywie kabli na charakterystyke brzmienia...

Kabel glosnikowy powinien miec przede wszystkim wlasciwy przekroj w zaleznosci od mocy, jaka ma "przepompowac" wzmacniacz na kolumny, aby je skutecznie i dynamicznie napedzic, a sam charakter brzmienia nadaja juz ostatecznie same kolumny i ich zestrojenie.

Na forum sa osoby ktore uwazaja inaczej, wiec moze one sa w stanie cos wiecej tobie powiedziec w temacie ksztaltowania brzmienia kablami.

 

Nie slyszalem nigdy Dalli Zensor, ale z tego co zauwazylem MA BX 2 ma podobny charakter brzmienia co kolumny B&W

Edytowane przez marantz_boy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.