Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrych miniwież...


audioholik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego? Przecież blacha obudowy nie generuje mocy potrzebnej do napędzenia membran. Czy może to ma coś wspólnego z kultem wielkości?

 

Jak to? Rozmiar i pieniądze też grają. To nic, że w środku hula audiofilski wiatr. Wielokrotnie czytałem: "jak na miniwieżę", "jak za te pieniądze". To mantra, którą się często powtarza, by zamieniała się w wyznanie wiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jaki wzmacniacz byś zaproponował do takich kolumn, chodzi mi właśnie o wafle 9.2 z tym 16cm przetwornikiem, można je w miarę okazyjnie dostać?

Chciałbym żeby taki zestaw zagrał niżej niż posiadana wieża, gdzie jest zapas mocy, ale 13cm membrany nie dają rady nisko zejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jaki wzmacniacz byś zaproponował do takich kolumn, chodzi mi właśnie o wafle 9.2 z tym 16cm przetwornikiem, można je w miarę okazyjnie dostać?

Chciałbym żeby taki zestaw zagrał niżej niż posiadana wieża, gdzie jest zapas mocy, ale 13cm membrany nie dają rady nisko zejść.

 

Okazja (jesli mieszkasz w okolicy): http://tablica.pl/oferta/gale-3030-IDKLit.html Polecam. Moze uda sie namowic na wysylke? Ale cena podejrzanie niska wiec lepiej sprawdzic osobiscie. Gdyby to bylo za sztuke to jeszcze, ale za pare? :)))

 

No chyba ze mieszkasz bardziej w centrum kraju to wtedy: http://tablica.pl/oferta/rarytas-kef-coda-10-IDL2eP.html :)

Edytowane przez SZROT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a jaki wzmacniacz byś zaproponował do takich kolumn, chodzi mi właśnie o wafle 9.2 z tym 16cm przetwornikiem, można je w miarę okazyjnie dostać?

Chciałbym żeby taki zestaw zagrał niżej niż posiadana wieża, gdzie jest zapas mocy, ale 13cm membrany nie dają rady nisko zejść.

 

Wielkość membrany to nie jest jednoznaczny współczynnik że Ci brakuję dołu, tu liczy się także obudowa(w jakiej grają przetworniki), strojnie kolumny i akustyka.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

zwracam się do was jako do użytkowników dobrych miniwież po poradę. mam monitory raczej z wyzszej pólki o skuteczności 87 db przy 4 om, która wieza jest wstanie poprawnie wysterować te kolumny, interesuje mnie jak najlepszy dzwięk przy małych gabarytach sprzętu

 

Yamaha Pianocraft starsze wersje. Np. seria 200 czy 400,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Co do kolumn, to już kwestia preferencji, jaki dźwięk lubisz i czego głównie słuchasz.

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zaglądam tu rzadko, bo do tej pory nie potrzebowałem niczego więcej do szczęścia (Piano e810 + dobra sieciówka + Elac 103.2.), ale niestety po 4 latach zepsuł mi się odtwarzacz dvd e810 :)(soft) i nie uwierzycie, jak ciężko znaleźć przynajmniej tak samo dobrze grający odtwarzacz dvd (do e810 miałem dobrą sieciówkę).

Kupiłem polecany przez AV dvd Samsunga hd-945 (niby klasa C odtwarzaczy DVD) i dźwiękowo nie może się równać z dvd e810 (Yamaha ma dobry przetwornik c/a Cirrus Logic 4392).

Piszę to, żeby przypomnieć wszystkim miłośnikom dobrych miniwież, żeby mimo wszystko doceniali to co mają, bo to naprawdę bardzo dobry sprzęt, a obecnie dałbym dużo, żeby znaleźć taki sam dobry odtwarzacz e810 (jak nie uda się przygoda z DAC zewnętrznym).

 

Pozdrawiam

Marcin093

Edytowane przez Marcin093
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwszy raz na forum.

 

Chciałbym odświeżyć temat miniwieży Denon RCD-M38. Od krótkiego czasu jestem jej posiadaczem. Zakup był poprzedzony możliwością porównania urządzeń w podobnym przedziale cenowym, krótko mówiąc była możliwość odsłuchu, porównania, sprawdzenia. W końcu wybór padł na powyższą miniwieżę. Jakie było moje zdziwienie gdy w domowym zaciszu podłączyłem słuchawki. To jest coś niedopuszczalnego by tak buczał i szumiał ten wzmacniacz (na głośności ustawionej od 0 do około 7 na jakichkolwiek słuchawkach). Zacząłem przeglądać fora i temat szumu częściowo został wyjaśniony, faktycznie wyłączenie SDB usuwa szum ale gdybym już o tym wcześniej wiedział to wystarczyłoby mi aby zrezygnować z zakupu. O ile z tym szumem pogodziłem się to za cholerę nie mogę znieść przydźwięku z transformatora.

 

Zaskoczony całą sytuacją aż musiałem ponownie sprawdzić na wysłużonym, starym sprzęcie czy występuje takie zjawisko i tam nie ma ani szumu ani o zgrozo! buczenia z transformatora.

 

Proszę innych użytkowników o potwierdzenie lub zaprzeczenie czy na słuchawkach słyszą brzęczenie, buczenie bądź wyraźny przydźwięk z transformatora nawet przy ustawieniu dźwięku na zero (bez względu na źródło dźwięku).

 

Buczenie jest zagłuszane przez muzykę od około 7 w górę ale takie ustawienie nie wchodzi w grę gdy chce się posłuchać muzyki wieczorem nie tracąc kontaktu z otoczeniem np. z powodu śpiącego małego dziecka w pokoju obok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio chciałem kupić coś małego dla dziecka do pokoju i przypadkowo kupiłem w Saturnie za 190 zł coś takiego jak manta dvd 104:

http://www.benchmark...anty-18740.html

Muszę przyznać, że mimo pewnych niedogodności zestaw gra bardzo dobrze (oczywiście jak na te cenę), dużo daje jednak sub. Poza tym mnogość różnych funkcji, radio,cd/dvd, usb, tv (szkoda że bez Tunera cyfrowej telewizji naziemnej) no i mały 7 calowy monitorek. Myslę, że byłbym w stanie za ten wynalazek zapłacić nawet realna cenę w granicach 480 zł.

Edytowane przez rosim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę innych użytkowników o potwierdzenie lub zaprzeczenie czy na słuchawkach słyszą brzęczenie, buczenie bądź wyraźny przydźwięk z transformatora nawet przy ustawieniu dźwięku na zero (bez względu na źródło dźwięku).

 

No niestety Denon RCD-M38 ma tą przypadłość. Ale można się przyzwyczaić ;)

Edytowane przez fusserg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, prawdopodobnie w tym roku bede wymienial kolumny w moim pianocrafcie 840, chcialem cos kupic nowego w cenie do 2500PLN, bede kupowal w Norwegii wiec wybor bedzie bardzo ograniczony. W praktyce wybor zaweza sie do Dynaudio 2/6, Dali Ikon 1 Mk2 oraz B&W DM685. Oczekuje lepszej niz w fabrycznych kolumnach sopranu, mniej klujacego, ale bardziej analitycznego, cieplejszyego srodka i w koncu dobrze (czy generalnie lepiej) zarysowanego basu (zebym nie musial sie domyslac, czy ktos gra na kontrabasie czy nie :).

Słucham glownie jazzu, malych skladow, troche bluesa oraz wokalow kobiecych w typie Tori Amos. Zrodlem jest DAC Hegel HD2 i pliki flac.

Czy moze ktos mialby cos do powiedzenia konstruktywnego i pomoglby w wyborze? Na razie sklaniam sie w kierunku Dynaudio.

Edytowane przez marboch

Hegel H80 | Chord Hugo 2 | Dynaudio Excite X14

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, prawdopodobnie w tym roku bede wymienial kolumny w moim pianocrafcie 840, chcialem cos kupic nowego w cenie do 2500PLN, bede kupowal w Norwegii wiec wybor bedzie bardzo ograniczony. W praktyce wybor zaweza sie do Dynaudio 2/6, Dali Ikon 1 Mk2 oraz B&W DM685. Oczekuje lepszej niz w fabrycznych kolumnach sopranu, mniej klujacego, ale bardziej analitycznego, cieplejszyego srodka i w koncu dobrze (czy generalnie lepiej) zarysowanego basu (zebym nie musial sie domyslac, czy ktos gra na kontrabasie czy nie :).

Słucham glownie jazzu, malych skladow, troche bluesa oraz wokalow kobiecych w typie Tori Amos. Zrodlem jest DAC Hegel HD2 i pliki flac.

Czy moze ktos mialby cos do powiedzenia konstruktywnego i pomoglby w wyborze? Na razie sklaniam sie w kierunku Dynaudio.

miałem dynki 2/6 bardzo fajne do mniejszego pokoju,

pomyśl też nad chario hiper 1000 lub premium 1000

http://www.chario.pl/index.php?x=hiper&y=hiper_1000mk2

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pragnę tylko donieść, że moja wieża o której pisałem ponad miesiąc temu wróciła z tzw. warunkowej gwarancji. Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu wgnieciony głośnik w kolumnie został wymieniony. Buczenie transformatora uznano jak sądzę za normalną sprawę. Ale i tak jestem zadowolony choć czas rozpatrzenia sprawy 1,5 miesiąca to dość sporo

Edytowane przez misiomor
ortografia

I find your lack of faith disturbing...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

MENU

SPK OPTIMISE

 

 

Witam

Posiadam Denona RCD-M38 i nie pamiętam gdzie w opcjach menu można włączyć i wyłączyć obsługę subwoofera, a gdzieś to było tylko już mi się zapomniało gdzie :(

Odświerzy mi ktoś pamięć bo w instrukcji obsługi nic o tym nie napisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich Użytkowników forum.

Jako świeżo upieczony właściciel Yamahy PianoCraft MCR-640 mam kilka pytań związanych ze sprzętem.

Ale po kolei. Systemik kupiłem za grosze uszkodzony i bez wyposażenia. Naprawa - kilkadziesiąt minut lutowania płytek przedniego panelu i ożyła :) Kabel systemowy to nic innego jak mini din 8 pin, koszt kilka złotych [zamiast kilkudziesięciu u Yamahy]. Mam nadzieję, że ta informacja się przyda tym, co zgubili, uszkodzili itp. Zaleta własnego jest taka, że można zrobić dowolnej długości i rozseparować klocki ;)

 

Pytania mam dwa.

1. Pilot. Czy są jakieś zamienniki do tego sprzętu, bo oryginał ma cenę z kosmosu [około 300 zł]. Owszem, działa z uniwersalnym Logitechem Harmony, ale jak coś jest do wszystkiego, to... Opisy przycisków na uniwersalnym nijak mają się do tych z Yamahy, cały czas się mylą.

2. Pytanie nr dwa - głośniki. Jako, że mam mały budżet, na początek planuję kupić używane głośniki [docelowo będą pewnie Elac BS123]. Mają być na kilka miesięcy i przez ten czas zapewnić choć namiastkę doznań estetycznych.

Z względnie tanich zestawów znalazłem: B&W DM303, KEF Ceresta1, Mission700, nowe głośniki od Denona F-107 [bodaj sc-f107], Jamo 307a, Paradigm Atom v6...

Jako, że to używki rozsiane po kraju, nie mam możliwości ich przetestowania, ale tu liczę na jakąś podpowiedź od Forumowiczów.

 

Muzyka jaką preferuję... Raczej elektronika, lounge czasem klasyka, pop, rock...

Nie słucham metalu, punku itp ciężkiej muzyki.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

PS.

Czy w w/w zestawie ktoś uaktualniał firmware?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.