Skocz do zawartości
IGNORED

amplifon wt 30 II do tuningu


profundo

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktos sie podejmie? nie chce tego z panem konstruktorem, bo nie i tak. chce sprobowac z kims, kto jest w stanie mi zaproponowac cos niekonwencjonalnego, moze nawet radykalnego. amp jest na chodzie, chyba nawet jeszcze na gwarancji, ale gdzies zgubilem kwit. aha, tuning tylko w warszawie. otwarty jestem, za przeproszeniem, na kazde propozycje uczciwe, sensowne i kreatywne. generalnie chodzi mi o to, zeby przestal tak mulic, slodzic i kokietowac. to mozliwe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Napisz do Łukasza Fikusa. Tuningował Cayiny i VTL-e, to i naszego rodzimego Amplifona będzie potrafił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>chodzi mi o to, zeby przestal tak mulic, slodzic i kokietowac. to mozliwe?

Rozwiązanie jest proste wręcz banalne kup sobie tranzystor.

Nie sądzę zeby tuning zmienił jego brzmienie w aspektach których oczekujesz. Tuning czyli zmiana podzespołów na lepsze np zmiana kondensatorw sprzegających itd może polepszyc przestrzen , mogą sie polepszyc wysokie tony itd. ale nic raczej wiecej tuningiem tego wzmacniacza nie osiągniesz, prędzej wymianą lamp sterujących.

Moja opinia jest taka ze lepiej nie grzebac jak taki dzwięk nie odpowiada - sprzedac bądz zamienic np na hybryde albo inną lampe na KT 88- są one dynamiczne nie zamulają ale nie mają czaru lampy 6h13c.

Cos za cos.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

profundo a jaki jest sprzęt towarzyszący jakie okablowanie?Napisz coś więcej bo może okazac się że to nie wzmak Cie kokietuje :) tylko CD albo okablowanie.

Prawdę powiedziawszy to Ci się dziwie że kupowałeś wzmacniacz którego brzmienie Ci nie odpowiada.Rozumiałbym gdybyś dążył do poprawy przestrzenności itp. ale Tobie nie podoba się ogólnie charakter brzmienia wzmacniacza.

Sugeruje zakup burmestera -wydatek rzędu 6 Kzł za używke

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplifon jest jednym z kilku wzmacniaczy, ktore stoja u mnie w domu. kiedys podobalo mi sie jak gral, teraz srednio, wiec chcialbym sprawdzic, czy mozna z niego wycisnac wiecej. mam nadzieje, ze tak, ale nie jestem fachowcem, tylko prostym konsumentem muzyki, wiec moje nadzieje moga byc zupelnie nieuzasadnione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, by dało się z niego zrobić "żyletę", i mały sens widzę w podejmowaniu takich prób. Chcesz zdecydowanie innego brzmienia, kup inny wzmacniacz - i tyle. A Amplifona nie psuj, tylko sprzedaj - w stanie oryginalnym łatwo znajdzie nabywcę, po przeróbkach może być z tym duży problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>wymień trafa z toroidów na np Ogonowskiego jak chcesz uzyskać to o czym mówisz, potem resztą typu

 

A z kąd wiesz ze akurat transformatory nawinięte przez jak mu tam "Ogonowskiego" akurat zmienią charakter brzmienia na taki jak oczekuje własciciel wt 30. Moze byc tez tak ze jeszcze bardziej wysłodzą dzwiek, ocieplą go itd. Z tego co wiem amplifon od jakiegos czasu stosuje wysokiej jakosci transformatry firmy trafber które spełniają wymogi uni europejskiej i są bardzo wysokiej jakosci i stosuje je wiele firm zagranicznych.

Zmiana transformatorów - dla mnie ryzyk fizyk a koszt pewnie nie mały.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 8 Lut 2008, 11:44

>A z kąd wiesz ze akurat transformatory nawinięte przez jak mu tam "Ogonowskiego" akurat zmienią

>charakter brzmienia na taki jak oczekuje własciciel wt 30. Moze byc tez tak ze jeszcze bardziej

>wysłodzą dzwiek, ocieplą go itd.

 

Mam trafa p. Ogonowskiego w końcówce i w pre.

nic nie słodzi ani nie ociepla. kropka.

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie wiesz co da taka wymiana to sprawdź, wywal kasę zaryzykuj,

ja to kiedyś zrobiłem i nie ten amplifon, może producent takich nie stosuje

bo są "chłodne" bardziej energetyczne, amplifon stosuje toroidy, dźwięk dalej w stylu retro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz, okazuje sie, ze w polsce nie ma nikogo, kto chcialby sie zabawic sprzetem za cene pathos classic one. przykre? wogle. nawet sie nie spodziewalem, ze ktos. ot, realia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@profundo

Skąd te rozgoryczenie ??

Chciałbyś coś zrobić ale nie bardzo wiesz co. Tuning to słowo worek, możesz chcieć wymienić kondensator lub rezystor lub przebudować cały układ wymieniając trafa i dławiki..

Jeśli chcesz pojechać po całości to poszukaj popytaj co na tych lampach które masz możesz zrobić. W takim układzie tuning będzie polegał na zmianie architektury układu i w takim wypadku masz największe szanse na zrobienie czegoś innego z twojego aktualnego wzmacniacza.

Czy jest to proces opłacalny i czy efekt jest gwarantowany tego nikt ci nie zagwarantuje.

Każdy specjalista od lamp spełni twoje wymagania o ile będą sprecyzowane, kwestia ceny to już inna sprawa.

Jeśli totalnie ci się nie widzi słaba trioda 6N13S możesz sobie zażyczyć wstawienie 845.

Tylko w tym miejscu należy zadać sobie pytanie po co ;-)))

Powodzenia.

Artur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.