Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  213 członków

Arcam Klub
IGNORED

Klub miłośników ARCAMA


gabler
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy wczoraj zamieniłem cd23 na leciwego marantza 63 po mod. to dopiero usłyszałem ile tej góry jest w cd23, marantz to przy nim spokojny grajek i w stronę takiego spokoju bardziej mi pasuje, choć góra była aż za bardzo przygaszona i ogólnie jakościowo dzwięk w prawie wszystkich aspektach gorszy, ale usłyszałem przez tego marantza że brakuje mi w cd23 więcej ogłady, chyba się starzeje :)

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wczoraj zamieniłem cd23 na leciwego marantza 63 po mod. to dopiero usłyszałem ile tej góry jest w cd23, marantz to przy nim spokojny grajek i w stronę takiego spokoju bardziej mi pasuje, choć góra była aż za bardzo przygaszona i ogólnie jakościowo dzwięk w prawie wszystkich aspektach gorszy, ale usłyszałem przez tego marantza że brakuje mi w cd23 więcej ogłady, chyba się starzeje :)

No niestety nie każdemu CD 23 na dłuższą metę pasuje troszkę brakuje mu nasycenia czegoś czarującego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

 

W moim Arcamie (Alpha 7R) zaczął trzeszczeć potencjometr, wiec najwyższa pora na wymiane,

 

w tym wzmaku siedzi Alps 2X20K, z tego, co widze na rynku sa dostepne glownie Alps z serii RK27 (blue) ale 2x50K (z silniczkiem)

 

Czy moge bezpiecznie instalować 2x50K beż żadnych negatywnych skutków ?. (oprócz przesuniecia nieco skali głośności).

 

Dziękuję z góry za wszelkie komentarze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witam

 

planuję niebawem zakup amplitunera Arcam, czy ktoś z Was orientuje się czy jest jakaś różnica w brzmieniu w stereo między starszą serią AVR360 a nowszą AVR380? lub odpowiednio między toroidalnymi AVR400 a AVR450?

 

słuchałem trochę AVR380 + Monitor Audio RX i zastanawiam się czy starsza i tańsza AVR360 lub AVR400 zagra podobnie w stereo czy są jakieś istotne różnice w dźwięku na plus/minus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Mam zamiar dołączyć do klubu. Planuje zakup wzmacniacza. Możecie powiedzieć mi czym różni się Diva A85 od A90? Czy różnice są warte dopłacania 400zł? A85 z wyjściem phono mogę kupić za 1150zł z wysyłką (lekkie ryski na panelu), a A90 (trochę lepszy stan, zero rys) bez phono za 1550. Co mi doradzicie? Z góry dzięki za sugestie.

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na A85. Raz, że był 400zł tańszy, dwa miał phono, trzy przeczytałem kilka zagranicznych wątków z których jasno wynika, że A85 gra minimalnie lepiej. Co do poprawionego zasilania to różni się ono chyba tylko wstawionymi większymi bezpiecznikami (1000mA zamiast 750) . Trafo jest bodaj takie samo (nie jestem specem). Tak czy inaczej już po wyborze. Zobaczymy jak to zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na A85. Raz, że był 400zł tańszy, dwa miał phono, trzy przeczytałem kilka zagranicznych wątków z których jasno wynika, że A85 gra minimalnie lepiej. Co do poprawionego zasilania to różni się ono chyba tylko wstawionymi większymi bezpiecznikami (1000mA zamiast 750) . Trafo jest bodaj takie samo (nie jestem specem). Tak czy inaczej już po wyborze. Zobaczymy jak to zagra.

I dobrze zrobiłeś. Tak, tam były wymienione bezpieczniki.

 

Jeszcze jedno - za moduł PHONO do Arcama, musiałbyś dać około 500-650 zł, gdybyś miał na to ochotę jako osobny zakup...więc kupienie tego, jako całość, w tej kwocie, to świetna oferta, zwłaszcza, że większość właścicieli, która miała oba, lub słuchała obu, pisze, że A85 (wątki zachodnie) gra lepiej od A90 i co ciekawe, to A90 był pod tym względem modelem "ciętym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Stereofonia – elektroakustyczna metoda odbierania, zapisywania, transmitowania i odtwarzania dźwięku, tak aby u słuchającego wywołać wrażenie przestrzennego rozmieszczenia jego źródeł."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze zrobiłeś. Tak, tam były wymienione bezpieczniki.

 

Jeszcze jedno - za moduł PHONO do Arcama, musiałbyś dać około 500-650 zł, gdybyś miał na to ochotę jako osobny zakup...więc kupienie tego, jako całość, w tej kwocie, to świetna oferta, zwłaszcza, że większość właścicieli, która miała oba, lub słuchała obu, pisze, że A85 (wątki zachodnie) gra lepiej od A90 i co ciekawe, to A90 był pod tym względem modelem "ciętym".

Ok zobaczymy jak przyjdzie. Mam nadzieje, ze wzmacniacz nie dojdzie bez phono (był na zdjęciach nie pytałem o to sprzedawcy). Jutro się wszystko okaże. Tak czy inaczej jeszcze raz dziękuję kolego za pomoc w doborze wzmacniacza. Wykazałeś się cierpliwością i opanowaniem w stosunku do mojej osoby:) Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak doszedł. Stan lepszy niż się spodziewałem. Phono także na miejscu. Wróciłem niedawno do domu i słuchałem go dopiero z 10 min ale poprawa jest diametralna. Dźwięk stał się poukładany, żadne pasmo nie rwie się do przodu. Wszystko jest także takie jakby mniej dociążone, stało się bardziej otwarte. Trudno mi to wszystko opisać. Jedno wiem na pewno. System przestał grac mi środkiem i ciągnącym się dudniącym basem (było go zadecydowanie za dużo i za mocno się ciągnął), zniknął mulący i chaotyczny przekaz. Tu słychać największe różnice. Gram nadal na CD c542, po zmianie na cd 73 powinno być jeszcze lepiej. Według mnie jest to diametralny krok naprzód.

Edytowane przez Mesiah1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pragne dolaczyc do klubu milosnikow jakze zacnej marki Arcam...wbijam ze wzmakiem alpha 10 po modzie Pan Krzysztofa ....gosc zna sie na rzeczy bez dwoch zdan....

 

 

Niejaki Szanowny Pan lukrin ma dive a90 po jego modyfikacji....i....juz nie chce sie z nia rozstac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz arcam jest chyba już samsunga :/

 

Kiedys wszystko bylo lepsze ...teraz rzady przejeli ksiegowi...

 

 

 

Kiedys wszystko bylo lepsze ...teraz rzady przejeli ksiegowi...

 

 

 

Kiedys wszystko bylo lepsze ...teraz rzady przejeli ksiegowi...

 

Chyba poszlo twice sorki Panowie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak doszedł. Stan lepszy niż się spodziewałem. Phono także na miejscu. Wróciłem niedawno do domu i słuchałem go dopiero z 10 min ale poprawa jest diametralna. Dźwięk stał się poukładany, żadne pasmo nie rwie się do przodu. Wszystko jest także takie jakby mniej dociążone, stało się bardziej otwarte. Trudno mi to wszystko opisać. Jedno wiem na pewno. System przestał grac mi środkiem i ciągnącym się dudniącym basem (było go zadecydowanie za dużo i za mocno się ciągnął), zniknął mulący i chaotyczny przekaz. Tu słychać największe różnice. Gram nadal na CD c542, po zmianie na cd 73 powinno być jeszcze lepiej. Według mnie jest to diametralny krok naprzód.

 

 

A jednak kupił Pan model A85 z dużo słabszym transformatorem od wersji A90 polecanej przez moją osobę . Miałem obie wersje przez kilka miesiecy, A90 jest zdecydowanie lepszy od A85 , panowie nie zdajecie sobie sprawy ,że kluczowy jest zasilacz czyli transformator, jego stabilność mocy czyli jej zapas. Model A85 od A90 rozni sie tylko transformatorem i wartoscia bezpiecznika . Przedwzmacniacz i cala koncowka mocy to wierne klony w obu modelach, nie roznia sie niczym, grają identycznie. Prosze sobie ściągnąć serwisówkę i popatrzec na schematy hehe .

Prosze miec na uwadze numer wersji oprogramowania gdyz starsze wersje mialy tendencje do usterek, podobnie mialem uszkodzone 3 egzemplarze A85 w ktorych uszkodzil sie uklad MAS czyli cyfrowa drabinka od głosnosci i regulacji barwy, taki wzmacniacz po mocnym rozgrzaniu zaczal wariowac z regulacja barwy... Te opinie ze A85 minimalnie lepszy od A90 to miedzy bajki wlozyc skoro juz wyzej wyjasnilem ze roznia sie tylko wiekszym mocniejszym transformatorem (duzo lepszym w A90)i bezpiecznikiem . Slychac te roznice po mocniejszym sluchaniu jak A90 pieknie prowadzi kolumny z dynamika i stabilnoscia do krancowych poziomow gdzie A85 sie zatyka. Slychac to juz powyzej volume 50 z 72 stopniowej skali.

No ale to Pana pieniadze i Pana wybor.

Ciesze sie ze podoba sie Panu ogolne brzmienie starej brytyjskiej szkoly Arcama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe .....czy ktos mial okazje porownac a90 z alfha 10??????badz a85 z a10....hm...

Oczywiście chodzi Ci o porównanie nie modyfikowanych egzemplarzy ? Sam wiesz, że A90 po modzie Krzysztofa zdecydowanie lepiej wypadła od a10 czy A22 i stąd Twoja decyzja "modyfikujemy A10 u Krzysztofa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.