Skocz do zawartości
IGNORED

Podłaczenie karty dzwiękowej do wzmaka !


dropson123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 2 pytania dla expertów tematu:

 

Jaka jest obecnie najlepsza karta dźwiekowa na rynku, która sprawia że zwykłe tanie mp3 stają się niesamowitymi MP3 porównywalnymi z jakością AUDIO. Czy może będzie nią Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Music bulk (chcialbym prosić o opinie uzytkowników tej karty)

 

Proszę jeszcze doradzić jakim kablem (firma) najlepiej podłączyć kompa ze wzmacniaczem.

 

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... myślę, że im lepszą kartę kupisz i zaaplikujesz do dobrego systemu, tym bardziej usłyszysz, że kiepskie mp3 są naprawdę kiepskie, bo dobry tor obnaży wszelkie niedoskonałości kompresji. Jeśli chodzi o dobre, amatorskie karty, to wiele dobrego słyszę o ESI Juli@, M-Audio Audiophile i Audiotrak Prodigy HD. Poszukaj, już były na forum wątki o tych kartach, np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , a kabelek np. taki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Dobrej zabawy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Posiadam taka kartę od ok 2 lat jest podłączona coaxialem prolinka z budżetowym amplitunerem KD Philipsa FR 984 + budżetowy zestaw głośników 5.1 JAMO E 310 jeżeli chodzi o audio to przesłuchuję dzięki niej mp3 płyt ,tylko takich które mnie interesują i , które zamierzam kupić oczywiscie w formacie CD lub Vinyla

-jakościowo nie sprawia ta karta że zwykłe tanie mp3 stają się niesamowitymi MP3 porównywalnymi z jakością AUDIO jest to faktycznie bełkot marketingowy z g... bata nie ukręcisz mp3 są poobcinane są przecież formaty bezstratne dlatego mp3 podaruj sobie

-osobiscie uważam ,że poprzedniczka tej karty SOUND BLASTER AUDIGY 2ZS do odsłuchów audio była dużo lepsza bardziej

-ta karta jest idealna do prezentacji wielokanałowego dźwięku w grach i naprawdę sie w tym sprawdza jeżeli chodzi o KD to również może coś pokazać do słuchania muzyki mi całkowicie nie odpowiada zapewne jest w stanie pokazać coś więcej z odpowiednim wzmacniaczem i głosnikami , ale jak dla mnie prezentacja jest zbyt "cyfrowa"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> bartasxx

Z tego co piszesz wynika, że wykorzystujesz tę kartę tylko jako "transport". Konwersja cyfrowo-analogowa jest dokonywana przez Twój amplituner. Czyli w tym momencie nie powinieneś się wypowiadać na temat możliwości sonicznych karty, gdyż za jakość dźwięku odpowiedzialny jest u Ciebie Philips FR-984, a nie Creative.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak oczywiście w tej chwili tak to jest podłączone aczkolwiek bezpośrednio również karta była podłączona do głośników i nie powaliła mnie jeżeli chodzi o jakość w audio a na pewno z mp3 nie zrobi cudów jednak uważam , żę audigy zs 2 , którą miałem poprzednio i która była podłączona bezposrednio do głośników dawała lepsze brzmienie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacukiem, ale to albo troll, albo... fan media marktu

Może jeszcze zapytaj się pod jakim programem oglądać youtube, żeby mieć jakość DVD?

 

Kup sobie kilka płyt oryginalnych CD, będziesz miał lepszą jakość.

 

X-fi mam w pracy, lepsze od Audigy pod każdyw względem i tyle mogę powiedzieć. Dobra karta do grania, a do muzyki to jak każdy Creative taki sobie, przynajmniej ma lepszy bas w porównaniu do built-in audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o odsłuchy to spokojnie CI wystarczy jakiś sound blaster.

Natomiast jeśli chodzi o produkcje czy mixowanie to nie ma lepszych kart niż E-mu,M-Audio czy Audio 8.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

mam pytanie z podobnego zakresu i pewnie dla wielu śmieszne, bo ja się na tym nie znam:

 

Słucham muzy głównie z kompa (konkretnie z chipa na płycie), ale nie tylko. Chciałbym poprawić jakość słuchanej. Początkowo chciałem kupić dobrą kartę dzwiękową (Auditrack Prodigy), ale zastanawiam się czy nie lepiej zainwestować w dobry, firmowy wzmacniacz i do niego podpiąć kompa. Czy to dobry pomysł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co masz obecnie w komputerze...karty zintegrowane bywają lepsze i gorsze ale większość przenosi dźwięki z układów komputera do sygnału audio...szumy, piski itp ponieważ taka karta zintegrowana korzysta z pewnej części naszego głównego procesora odpowiedzialnej za akceleracje audio. Ja bym był zwolennikiem kart zewnętrznych na usb po to aby układy audio trzymały się z daleka od trzewi komputera.

Kupno wzmacniacza nie bedzie błedem ale przeciez wzmacniacz nam sygnału audio nie oczyści...trzeba kupić zarówno wzmacniacz jak i zainwestowac w kartę...jeśli twoja karta obecna nie emituje jakiś niepokojących pisków i szumów to na razie wystarczy...skup się na wzmaku i jakiś monitorkach..no i koniecznie sciagaj lub zgrywaj na kompa materiał w formatach bezstratnych flac, ape itp...tutaj różnice w jakości i dynamice są słyszalne od razu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Takie lepiej omijać ;)...To powinno być jakościowo dobre no i otrzymujesz bardzo dużo możliwości dzięki wielu wejściom i wyjściom cyfrowym i analogowym

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Ponad 500 zł za kartę dźwiękową to nie na moja kieszeń. Planowałem auditrack prodigy, która kosztuje ok 350 zł to juz była dla mnie zaporowa cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jaki masz pokój ? Bo jeśli nie większy niż 10 metrów to najlepszym wyborem będzie zakupienie głośniczków Bose Companion 2 za 399zl podłączasz do komputera i gra i to gra świetnie...nie trzeba do tego wymienaic karty dźwiękowej bo bose oszukują słuch i grają bardzo efektownie , rzeczywiście poprawiając jak gdyby charakterystykę nawet kiepskich mp3..wzmancnjaicz w jednym z głośniczków ma procesor który rozdmuchuje przestrzeń dzieki temu w calym pokoju będziesz miał fajny czysty przestrzenny dźwięk ;)...myślę że przy twoim małym budżecie będzie to najlepszy wybór

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.