Skocz do zawartości
IGNORED

Płyta Anderszewskiego z Copy Control


Froju

Rekomendowane odpowiedzi

Na płycie CD Piotra Anderszewskiego z Mazurkami Chopina (Virgin) pojawiają mi się trzaski. Coś jakby z płyty analogowej (głośne, bardzo wysokie i krótkie:-)). Pojawiają się nie zawsze ale jeśli już to w tych samych miejscach. Czy może to być wina "Copy control" (nośnik w stanie idealnym, odtwarzacz Sony 940)

 

Pozdrawiam,

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wątpienia TAK!

to sk****syństwo plęgnie się ostatnio w zastraszającym tempie

(dobrze, że sam kupuję głównie płyty z wydawnictw niezależnych)

 

Przy znaczku Copy controlled masz adnotację: (cytuję z pudełka innej płyty wyd. przez EMI) "Mogą wystąpić problemy z odtwarzaniem w niektórych urządzeniach" (sic!)

 

Jakiś czas temu miałem nawet podrzucić na to forum link do artykułu z wyborczej pt. "Uszkodzone płyty, czyli jak koncenry fonograficzne walczą z piractwem". Niestety zapomniałem i teraz dzięki powyższemu wpisowi sobie przypomniałem, że byłby jak znalazł. Ale co się okazało - link już nie działa, artykuł został usunięty, co oczywiście nie jest przypadkiem - nie bądźmy naiwni.

 

Sam też zauważyłem, że na kilku płytach z CC, ktore miałem okazję trzymać w łapach od nowości są rysy - nie wiem, może to też jakieś zabezpieczenie ;-)

 

Gorąco więc wszystkich namawiam - olejmy buble z dużych koncernów!

Jakbym mieszkał blisko stadionu, to tam bym zaczął kupować płyty, które w oryginale mają ten badziew (mimo, że do tej pory nie mam w domu ŻADNEJ ruskiej, "stadionowej" plyty).

Choć wątpię, żeby tam mieli Anderszewskiwgo ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> Froju

Jak masz rachunek płytę możesz oddać. To nie jest Compact Disc. Philips walczy o to aby były wyraźne oznaczenia a najlepiej osobne standy na "skorumpowane" płyty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, trochę się zapędziłem w tych teoriach spiskowych ;-)

link jednak działa, tylko się zmienił (coż jestem mocno wyczulony na "obiektywność" i "bezstronność" adasiowego manipulatora :)

 

poczytajcie sobie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

no comments...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>fadeover

to wszystko jest na głowie postawione :D

żeby legalny użytkownik, audiofil, musiał kopiować własną płytę w celu jej poprawnego przesłuchania... hehehe, na szczęście to nie nasi wpadli na podobą głupotę tylko ci z zachodu - czyli nie wszystko tam takie cool ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frycu>

Myślałem tu o programach które wyciągają track z gąszczu zabezpieczeń i wpisuja wszystko na kopię bez nich . Mi to pomaga, są płyty które po skopiowaniu nie pstrykają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fadeover-ja ostatnio nabylem Kennedy'ego z Copy Control, ma byc pod choinke wiec jeszcze nie sprawdzalem, czy wszystko dziela

W razie czego-konkretnie jakim programem ripujacym się posluzyc, żeby skopiowac wadliwe tracki na nowy nosnik omijajac zabezpieczenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kennedy nie pstryka, sprawdziłem u mnie.

 

aTom

"Choć wątpię, żeby tam mieli Anderszewskiwgo ;-)" - mają bracie, mają...

Tak jak całego Zappę i Stockhaussena...A nawet Edgarda Varesse i Kroumatę, mają wszystko co chcesz, tylko badziewnie wydane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównywałem kilka egzemplarzy płyt z copy control z wcześniejszymi oryginałami. U mnie nie "pstrykały" , ale jest wyczuwalne i słyszalne pogorszenie jakości brzmienia / na niektórych płytach stłumienie, na innych wyostrzenie dźwięku do tego gorsza panorama stereo i lokalizacja. Dla audiofili nadają się...... jako darmowe próbki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje!!!Nie kupuję Copy!!!!Wytwórnie opamiętajcie się!Pozdrawlaju

Ps.Mój siódmy(a moze inny )mówił mi,że to szwindel,szwindel(jak śpiewa Dezerter)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

O skopiowaniu płyty myślałem ale... mój CD nie czyta CD-R :-)

Mam parę innych płyt z CC i zdaje mi się, że nie trzeszczą ( co prawda trochę głośniejsza muzyka - Kosheen, APC, Placebo... więc może trzaski są lepiej "maskowane")

Z drugiej strony to chyba źle świadczy o kontroli błędów w odtwarzaczu :-(

 

Sovjazz ma racje, że to chora sytuacja w której legalny nabywca musi zrobić nielegalną kopię by posłuchać swojej legalnej muzyki zabezpieczonej przed nielegalnym kopiowaniem:-))

 

Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>fadeover

To program umie zrobic ale trzeba miec nagrywarke ktora to moze zrobic.

Analogiczna sytuacja z SaveDisc'iem nie kazda nagrywarka sobie z nim poradzi i program nawet najlepszy nic tu nie da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie Panie Lukaszu dostaje informacje, ze panska ostatnia wypowiedz rozbawila forumowiczow do rozpuku:):):)

A taki zly humor miales Sova:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem :-) co było otwarte ? Nie rozumiem związku przyczynowo - skutkowego - błędy na płycie - otwarta szuflada .

 

Przypomina mi sie kawał w związku z tym :

Jedzie facet w tramwaju i trzyma wiadro, zaczepia pasazerkę:

- Kupiłem żonie cynowe wiaderko. Jak Pani mysli ? Bedzie stosunek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p. Over Fade

No tak :-)

Przy okazji mi sie przypomnialo, poprostu szufladka nagrywarki byla przez godzine otwarta-czy na soczewce mogl osiasc kurz ktory spowoduje bledy odczytu i zapisu ? Ostrzegaja przed tym

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=>fadeover

Nie jest to do konca prawda, ze kazdy. Glina chyba jest dosc mocno w tym obcykany moze cos napisze ... Ale nowe sprzety sobie dobrze radza z tymi zabezpieczeniami - co jest wielka debiljada kupic org zeby go kopiowac do sluchania

 

Pamietam wielka burze jak czesc producentow zgadalo sie i udostepniali Bios'y w ktorych powylanczali rozne mozliwosci nagrywarek //nie piszac o tym// ktos kto wgral sobie nowy byl uwalony na dobrego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.