Skocz do zawartości
IGNORED

Lampowy Korektor Graficzny


DR_DRE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów i w szczególności audiofilów

Dziś chciałbym poruszyć temat o korektorach LAMPOWYCH słyszałem że istnieją te mityczne urządzenia, chciałbym sie dowiedzieć co o nich sądzicie jakie są różnice pomiędzy takim a zwykłym w cenie i jakości i innych aspektach, jak i również czy to jest rzecz audiofilska.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzęt dobrze zaprojektowany - to mało wrażliwy na kabelki (mówię o budżecie)

Korektorom mówimy NIE (no chyba że to cyfrowy klasy accuphase - taki co to mierzy akustykę i wyrównuje)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autorze wątku jeśli twoje pytanie jest inspirowane chęcią zakuput o lepiej zainwestuj najpierw w podstawowe elementy toru... korektr przy prawidłowo złożonym systemie nie jest potrzebny (aby nie było próbowałem użyć kiedyś korektora - to co zrobił z dźwiękiem to jakaś masakra)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie planuje kupna takiego urządzonka ale chciałem zapytać o wasze zdanie na ten temat, bo skoro wzmacniacze lampowe są audiofilskie to czemu korektory nie mogą być, i możecie opowiedzieć o tych cyfrowych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lampa nie ma chyba nic do audiofilizmu - sprzęt jest albo dobry albo zły i nie jest ważne w jakiej technologi jest zrobiony. Cyfrowe korektory to inna zupełnie sprawa - one operują na domenie cyforwej nie analogowej a to zupełnie co innego. Korektor cyfropwy jest wpięty przed DAC - z regóły jest to dosyć skomplikowane urządzenie majace na celu nie zmianę barwy urządzenia a korekcję akustyki i wyrównanie liniowe (np accuphase czy też tact) ale ceny za takie urządzenia są dosyć wysoki - kilkanaście tyś pln. Chociaż korektory analogowe róznież moga spełniać rolę korektora akustyki (np urządzenia T+A itd)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano niestety te cyfrowe drogie ...

A raczej żaden analogowy (choćby był tercjowy) nie poprawi stereofonii ... co najwyżej zlikwiduje jakąś górkę czy dołek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może zlikwiduje ale kosztem masakry na dźwieku. Kiedyś spróbowałem korektora diory - gdybym miał wypowiedzieć się o efekcie to musiał bym użyć wulgaryzmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A ja się zastanawiałem kiedyś nad zastosowaniem sprzętu studyjnego w warunkach domowych. Taki np. Behringer już za około 1 - 1.5 tys zł umożliwia w pełni cyfrową i dość bogatą korekcję sygnału z podobno niezłą konwersją cyfrowo analogową. Brak możliwości odłuchu, ograniczenia akceptowalnych formatów chyba tylko do nieskompresowanego stereo, zniechęcił mnie jednak do zakupu czegoś takiego. Ciekawy jestem tylko czy ktoś miał okazję posłuchać takiego lub podobnego sprzętu w warunkach domowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.