Skocz do zawartości
IGNORED

epos m22i


borowa

Rekomendowane odpowiedzi

Eposy M22 (nie piszę tu o M22i, bo ich nie słuchałem) potrafią zagrać nieprzeciętnie. Potrzebują wydajnego prądowo i szybkiego wzmacniacza oraz źródła o dobrym wypełnieniu i raczej łagodnym charakterze.

Słuchałem u czupeta w zestawieniu z moim dzielonym wzmacniaczem Zagra Kulesza MkI i starym CD na TDA1543. To była synergia. Niesłychanie swobodnie, muzykalnie i z nieskrępowaną dynamiką. Sam byłem zaskoczony. Wiem, że czupet próbuje teraz powtórzyć tamten dźwięk :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Gamuta. Totalnie nie moja liga. Nie wiem tym samym jaki ma charakter brzmienia.

Ja słuchałem swoich M22 z Accu i było tak jakbym chciał aby było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie krella 400 mogę sprawdzić bo ma mój kolega.

myślałem o fadelu, nordosty mi zostały jak miełem avans dana 670 av

i tam było ok. grało naprawdę suuper ale brakowało wybrzmień na górze no i wiadomo

człowiek szybko się przyzwyczaja do dobrego.Jak miałem na wypożyczeniu ALBEDO AIRIII

to było dosłownie tak K...a mać ale scena muzykalność wokal ....bajka

tylko totalny brak basu.jak pierwszy raz posłuchałem tych kabli w combicie we wrocku

to znowu bas był niesamowity tylko system z innej bajki. więc bądż tu człowieku mądry.

chciałbym sprawdzić user 1.5 może jeszcze coś innego ? już sam nie wiem. Moja żona tylko

puka się w czoło. Myślę że z creekiem trzeba się będzie pożegnać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papamek, 9 Sie 2008, 22:59

Nawiązując do wypowiedzi Papamka, to dźwięk ten już powtórzyłem.

Nie mam takiego doświadczenia jak Papamek (choć uszy są na miejscu), ale potwierdzam, że brzmienie było bardzo wciągające i dobrze wypełnione. Zastosowane źródło miało wprawdzie swoje ograniczenia (np stereofonia), ale w sensie barwy i swobody była to prawdziwa uczta. Wrażenie było tak silne, że następnego dnia zaprzestałem poszukiwań wzmacniacza i zamówiłem zintegrowaną wersję "Zagry".

(wciąż chętnie bym posłuchał dla porównania M22 na KAV400xi - przymierzałem się do niego ze względu na ceny używanych)

 

Salon w którym słucham ma 30m2 i jest otwarty na kuchnię 16m2 oraz fragment przedpokoju - w sumie nieco ponad 50m2. Zagra ma ponoć ok 50W na kanał przy 8ohm - tyle, że to mocne Watt'y. Do odsłuchów wieczornych w zupełności wystarcza. Do głośnego słuchania w dzień (takiego rockowo-koncertowego, w którym bas ma wstrząsać całym ciałem ;)) to raczej za mało, choć gdyby ten zestaw upchnąć do 20-25m2 to już pewnie mógłby taki efekt wywołać - na razie nie to jest moim celem :).

 

Jakkolwiek wcześniejsze posty mówiące o chudym dzwięku z M22 są najprawdopodobniej efektem słabo dobranej elektroniki lub akustyki pomieszczenia. Wspominam o akustyce bo interesującą przygodę miałem z zestawem Creek EVO. Odsłuch na EVO w sklepie doprowadził mnie do zakupu M22 - więc było całkiem dobrze. Odsłuch tego samego zestawu w domu był totalną porażką - dźwięk wyszczuplał, przesunał się w górę pasma i stał się bardzo męczący. wynika z tego, że zakup sprzętu bez odsłuchu w domu może się zakończyć katastrofą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foni

 

od jakiegoś czasu brzmienie systemu wręcz mnie irytowało; kujące wysokie, agresywna średnica, pudełkowy bas.

 

Kombinowałem z lampami, kablami a nawet z Jolką ;-)

 

i wszystko be.

 

Miałem przez chwile w domu full-lampę 40W i bas się poprawił, ale reszta jw.

 

Wychodziło na to że to Jola nie daje rady i dusi bas.

 

Dzisiaj chciałem trochę posłuchać i znów piekło.

Przypomniałem sobie o zworkach.

Coś tam pogrzebałem, ustawiam kolumny i nagle zauważam, iż eposy są bardzo mocno skręcone do środka.

Przypomniałem sobie sztuczkę z b&w i przestawiłem je.

 

EUREKA!

 

Wszystko jak ręką odjął.

Wreszcie przypomniałem sobie dlaczego kupiłem te głośniki.

 

Wniosek; podczas kombinowania nie można pomijać jakiegokolwiek elementu i sprawdzać jego optymalne parametry pracy.

 

Wniosek kolejny; Eposy tak jak b&w są wrażliwe na ustawienie.

 

a teraz już wracam do słuchania

 

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eposy są OGROMNIE wrażliwe na ustawienie. 10-15 cm robi potworną różnicę. Faktycznie, przy tych wszystkich uwagach w tym wątku, totalnie o tym zapomnieliśmy.

 

Moja są rozstawione dość szeroko. Mają małą podatność na dosunięcie do ścian bocznych, natomiast z wdziękiem reagują na odsunięcie od ściany tylnej.

 

Dogięte są prawie na wprost słuchającego. Doginanie dalsze lub też odginanie burzy u mnie scenę i przykleja dźwięki do kolumn.

Tyle w kwestii ustawienia.

 

W kwestii wzmacniacza.... od godziny gra u mnie końcówka Caspiana mk II. No cóż... qman ma dużo racji w tym co pisze. Ale żeby się nie podpalać na kolejne wniosków potrzebuje więcej czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słuchając rozumu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

wczoraj miałem przyjemność wpiąć w swój system krela 400.

Przed tym miałem obawy czy zgra się z eposami.Nie spodziewałem się takiego rezultatu połączenia bo zagrało fenomenalnie Dzwięk był ogromny.Przestrzeń cudowna, głośniki pierwszy raz znikneły z pokoju wcześniej narzekałem na brak basu w nagraniach rockowych bo w jazzie wydawało mi sie że gra bardzo dobrze.... ale to co pokazał krel było niesamowite.... dynamika i bas były tak ogromne że dosłownie cały dom drżał. średnica a raczej instrumenty neutralne z wszystkimi smaczkami jakie były zarejestrowane na płycie zero ostrości co dla mnie jest zaskoczeniem bo kable mam od nordosta, góra przecódna. Jak grała perkusja to przeszły mnie ciarki po plecach, talerze miotełki coś FANTASTYCZNEGO.Dopiero teraz eposy tak naprawdę zagrały. Ale największe wrażenie zrobił na mnie fortepian, takiego jeszcze nie słyszałem. Niesamowicie dzwieczny ogromny instrument.

No i ta przestrzeń......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście dodam że już zakończyłem poszukiwania wzmacniacza w przyszłości NA PEWNO bedzie to krell

chciałbym jeszcze zmienić kabel gł.na albedo air III którego miałem przyjemność słuchać u siebi

oraz IC sonus oliwa i to by było na tyle.... taka moja nirvana

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to teraz nie jest takie proste mam inne wydatki żonka w ciąży więc są inne wydatki

ale jak się wszystko unormuje to na pewno to zrobie temat jest zaklepany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam

 

Odswieze troszke temat. Widze ze jest tutaj sporo ludzi wiedzacych nieco nt eposow:) Moje pytanko jak graja epos es22 czy to jest starsza wesja m22i? warto sie pakowac w es22?

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stecko, 29 Sty 2010, 20:50

 

>Witam

>

>Odswieze troszke temat. Widze ze jest tutaj sporo ludzi wiedzacych nieco nt eposow:) Moje pytanko

>jak graja epos es22 czy to jest starsza wesja m22i? warto sie pakowac w es22?

>

>pozd

 

proponuję skorzystanie z wyszukiwarki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Troszke poczytalem i uzytkownicy chwala sobie te kolumny. Teraz pytanko do bardziej zorientowanych niz ja. Czy Eposy es22 w bdb stanie za 1750zl para to uczciwa cena?

 

Przyznam ze troszke sie napalilem na nie :)

 

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wzmak .. Poza krellem polecacie dfo Tych eposów. Odsłuchiwałem na razie - bo interesujące są te kolumny - z Creekiem i CA840. MAm swoje wnioski ale ciekaw jestem innych opinii

pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MadOnion, 1 Lut 2010, 01:05

 

>Jaki wzmak .. Poza krellem polecacie dfo Tych eposów. Odsłuchiwałem na razie - bo interesujące są

>te kolumny - z Creekiem i CA840. MAm swoje wnioski ale ciekaw jestem innych opinii

>pozdro

 

Jeśli masz trochę kasy, to kup do nich dobrą lampę.Nie będzie za jasno ani też zbyt sucho.Jeśli nie, to jakiś bardziej miękko grający wzmacniacz tranzystorowy.Ale tak naprawdę, to nie wiem jaki masz gust.Jeśli lubisz jaśniej a precyzyjnie i dynamicznie, to chyba ten Krell będzie najlepszy.Ew. Sphinx-Project-Ten albo Electrocompaniet ECI 1.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uważałbym z lampą.

 

mam eposy m15.2 podłączone do nad 372 i jest bardzo naturalne niemęczące brzmienie.Doskonale sprawdza się przy akustycznym graniu na małe składy.Raz podłączyłem do lampy i była masakra dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety drodzy koledzy. Mam ogrniczony budżet. Jeszcze nie jestem na etapie lampy ;-)

Mam do wydania 3000 na wzmak - dopuszczam mozliwośc kupno używki.

Co do preferencji muzycznych to okresliłbym to tak:

rock, hard rock / reszta świata - 50%/50%.

W tej reszcie świata zawiera się: jazzik, dużo vocalu damskiego, troche klasyki, muzyka filmowa

Zaproponowano mi Creeka, lub Primare i21 (używany). Czy też NAIM ale słyszałem żę połaczenie poza tym dedykowanym naimowski DIN-em - na zwykłe rca jest słabe i o słyszalnie gorsze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak mam w domu rotela ra-972 i teoretycznie spzredany sony ta-f707. Jak przyjda kolumny( kupilem je jednak za te 1750zl mam nadzieje ze sie oplacalo) to potestuje. Ale z rotelem to chyba bedzie za jasno...?

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michal stabro, 1 Lut 2010, 20:00

 

>a ja mam nadzieje ze mu pradu wystarczy

>eposy lubia wydajne pradowo wzm

 

 

u mnie napędzane są wzmacniaczem lampowym a mimo to śmigają aż miło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.