Skocz do zawartości
IGNORED

Obrażony CD player


Redaktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryte

>Kto miał z tym do czynienia tan wie, że transport

>potrafi robić różne figle: zacinać sie, nie czytać niektórych płyt, jest trudno naprawialny.

 

Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze, cechy j.w. które posiada sprzęt dyskfalifikują go z roli transportu. Nadaje się jedynie do reklamacji lub naprawy.

 

>Teraz zaś jeszcze wychodzi fakt, że odczyty z niego są niekoniecznie kompletne, obarczone

>niedoskonałościami.Co ciekawe, fachowcy, producenci musieli o tym wiedzieć.

 

W momencie powstania tego formatu na etapie jeszcze projektowania były założenia ża średnia ilość błędów będzie oscylować w ~200/s. Więc tak, wiedzieli o tym świetnie, dlatego to działa.

 

>Czy nikt, poza samym, odtwarzaczem CD, nie czuje się tymi wszystkimi faktami obrażony?

Absolutnie nie. W moim przypadku odtwarzacz CD czyta nawet tak zniszczone płyty, których nie widzą współćzesne nagrywarki komputerowe, nie wspominając już nawet o próbie odtworzenia lub zgrania.

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Gość rochu

(Konto usunięte)
Ukryte

Abstrahując od tematu zwór, bezpieczników etc.

Ad rem.

Zadałem pytanie autorowi i nie otrzymałem odpowiedzi : )

 

Życie,a w zasadzie konieczność lokalowa, zmusiły mnie do zakupu Squeezeboxa Duet i przynajmniej czasowego zlikwodowania peceta dedykowanego do audio.

Dzięki temu miałem i mam nadal (jeszcze) mozliwość porówania obydwu urządzeń.

Pecet ma na pokładzie dość starą RME Digi 96/8 oraz M-Audio Audiophile 9624.

Kabelki VDH OPTOCOUPLER i Oyaide DR-510, Audionote DAC 2 i wpinany dla porównania Monarchy DIP z nowej produkcji.

 

Generalnie nie słychać pomiedzy tymi źródłami różnicy, no może w przypadku M-Audio spietego przez DIP-a dźwięk jest nieco bardziej zaokraglony i bardziej łagodny - ale to i tak na pograniczu percepcji.

Dzwięk z obydwu źródeł jest pełen szczegółów, detali, czasami jednak - moim zdaniem - nadmiernie eksponowanych. Nadto słychać w obydwu konfiguracjach pewien cyfrowy nalot, może niezbyt mocny - ale jest.

Generalnie dźwięk można ocenic jako rzetelny, zwłaszcza w kontekście pieniędzy wydanych na Duet-a.

 

Uważam, że obsługa Squeezeboxa w porównaniu do peceta jest dramatyczna. Znalezienie czegokolwiek w posród przezszło 2000 płyt które przeniosłem na serwer jest w przypadku Squeezeboxa zadaniem karkołomnym.

Pecet w tym zakresie był bardziej przyjazny i duzo łatwiej przychodziło odnalezienie czegokolwiek.

 

Podsumowując, Squeezebox to fajna zabawka, zapewniająca przyzwoity sygnał cyfrowy dla DAC-a.

Schody zaczną się dopiero gdy płyt zgranych na serwer będzie duzo.

 

I na koniec, równolegle słuchany z w/w urzadzeniam mój 15-letni Transport CD PS Audio i tak gra pełniej i ciekawiej. I nie potrafię tego wytłumaczyć.

Dalej szukam transportu CD.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

ja myśle że są dwie drogi - pierwsza kupic w koncu porzadny sprzęti wydać na niego pieniądze, które warta i nie wmawiać sobie że za okazyjne pieniaze można coś fajnego - bo to zazwyczaj fajne nie jest. Albo mozna wynając dziewice która stojac nago, mocno upojona winem i marihuaną bedzie korygować akustycznie pomieszczenie wydatnym biustem - wtedy każdy sprzęt zagra niezależnie od bezpieczników. W przypadku kiedy słuchający też upoi się winem - osiągnie poziom Top-endu

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
Ukryte

swiat idzie do przodu :-)

 

wydaje sie, ze autor ma duzo racji, zwlaszcza w kontekscie rozwiazan jakie sa na przyklad uzywane w takich produktach jak the memory player produkowany przez nova phisics group (bischoff & porzilli = melos stx-1):

 

http://www.novaphysicsgroup.com/ContactUs-Testimonials.html

 

lub

 

nagran Reference Recordings w formacie HRx, ktorych niestety nie mozemy posluchac uzywajac odtwarzaczy cd, dvd czy sacd.

 

uwazam, ze autor w swoim artykule poruszyl istotna kwestie zgodnosci danych znajdujacych sie na plycie cd z danymi dostarczanymi do przetwornika d/a i slusznie wymienil bledy w odczycie danych oraz zaklocenia generowane przez zasilanie i wibracje jako elementy majace wplyw negatywny.

 

moim zdaniem squeezebox i komputer pc + karta audio [jitter, bledy i/o podczas odczytu z hdd, "switching noise" generowany przez switch mode power supply ...] nie sa miarodajnym punktem odniesienia do porownan z dedykowanym transportem audio produkcji na przyklad ps audio. z calym szacunkiem, porownujmy jablka do jablek a nie do pomaranczy.

 

faktem jest, ze the memory player w podstawowej wersji kosztuje ok 10k$ a wraz z przetwornikiem d/a ok 14k$.

 

wykonajmy jednak cwiczenie:

 

jak zabrzmi transport oparty o "zielona" plyte glowna, z procesorem o obnizonym taktowaniu, wyposazony w sdd, karte muzyczna lynx aes16 pci, szybka pamieci ram, aluminiowa obudowe bedaca radiatorem, uproszczona wersje win xp, odtwarzacz cPlay/cMP² lub XXHighEnd i muzyke w formacie HRx od RR?

 

prawdopodobnie bardzo dobrze, jednakze z duzym prawdopodobienstwem gorzej niz nova phisics memory player (modyfikowana karta lynx, modyfikowane zasilanie ...).

 

jak zabrzmi "nasz transport" z zewnetrznym zrodlem zasilania:

 

- liniowym / interleaved power technology [switching freq = 2MHz] [?] / dynamic power delivery supply [?]

 

postawiony na stillpointach / platformie symposium accoustics?

 

korzystajac z okazji, chcialbym spytac czy ktos moglby mi pomoc w temacie hehe "referencyjnego" zasilania komputera pc oraz ewentualnie ekranowania emi / rfi i wewnetrznego okablowania?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.