Skocz do zawartości
IGNORED

TAŚMY DO MAGNETOFONÓW SZPULOWYCH


Korwin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam na holendrskich stronach i łażę po second handach, dzisiaj widziałem ciekawą, 2 calówkę Grand Master 456 :-) Najwyżej obkupie się tych BASFów na małych szpulach i poprzewijam na duże, bo same szpule można kupić bez problemu. Maxellki cieżko kupić, dzisiaj widziałem jedną, raz nagraną za €20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez czolgista778

Yamaha NS1000 Monitor | Krell KSA-80 | Krell KRC-3mk2 | SBT + Tomanek ULPS | Metrum Octave DAC (14VA PSU) |

Siltech SQ38-G3 | Nordost Flatline | Tara Labs RSC Air 75 coax | Ecosse Nu Diva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że nie mieszkasz w Poslce. 20 euro to dobra cena. Maxellki są drogie, bardzo drogie. Na Alledrogo można kupić Taśmę Quantegy 632 1500m za 59zł + koszt przesyłki. Sprzedawał to użytkownik wahy (mam nadzieję, że nikt mnie nie zjedzie za wstawianie nazwy użytkownika, ale robię to w dobrej intencji i nie jako reklamę). Nie wiem ile wyszłaby przesyłka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - To link do sklepu internetowego znajdującego się w Niemczech, spory wybór taśm. Na szpulach i na bobinach można je dostać. 22E za 1000m PER528 na bobinie. Mam nadzieję, że ten link okaże się przydatny, sklep jest bardzo solidny i wysyłają poza granice Niemiec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link ok, ale jeśli do szpuli dojdzie wysyłka za granicę, to już przestaje to być opłacalne.

 

Tu nie można mówić o opłacalności, bo nie ma nawet z czym porównać! Weź pod uwagę, że to są taśmy z bieżącej produkcji, najwyżej sprzed trzech-czterech miesięcy. RMGI jest bodaj jedynym wciąż aktywnym producentem taśm do magnetofonów szpulowych. Niewielka skala produkcji skutkuje wysoką ceną, ale też i jakość jest odpowiednia. Pozostałe taśmy na rynku są albo używane, albo pochodzą z zapasów conajmniej dziesięcioletnich, zwykle znacznie starszych. To nie znaczy, że muszą być gorsze, ale jednak już nie są nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hej,

 

za 30 min konczy sie na ebay aukcja KARTON 5szt. 1' (1calowych) Ampexow, new, 99dol za calosc, 0 ofert. Dobry seller, poslya tez na caly swiat. Z USA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie szpule do magnetofonów stają się odrapane wielo {marno} kolorowe i brudne. Polecam: mycie w płynach do mycia naczyń, prania tkanin, usuwania śladów po oderwanych nalepkach przy pomocy rozpuszczalnika benzynowego. Malowanie: 1)spryskanie powierzchni szpuli rozpuszczalnikiem ksylenowym <na otwartym powietrzu UWAGA SILNIE TOKSYCZNY> 2) naniesienie na lepką powierzchnię warstwy lakieru z pyłem metalicznym Aerozol Chrom metal srebrny lub złoty <odradzam aluminium> mat 3)zabezpieczenie powierzchni lakierem matowym bezbarwnym przeźroczystym.

P

 

Po pewnym czasie szpule do magnetofonów stają się odrapane wielo {marno} kolorowe i brudne. Polecam: mycie w płynach do mycia naczyń, prania tkanin, usuwania śladów po oderwanych nalepkach przy pomocy rozpuszczalnika benzynowego. Malowanie: 1)spryskanie powierzchni szpuli rozpuszczalnikiem ksylenowym <na otwartym powietrzu UWAGA SILNIE TOKSYCZNY> 2) naniesienie na lepką powierzchnię warstwy lakieru z pyłem metalicznym Aerozol Chrom metal srebrny lub złoty <odradzam aluminium> mat 3)zabezpieczenie powierzchni lakierem matowym bezbarwnym przeźroczystym.

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam wciąż problemy z klejeniem taśm. Pomimo fajnego przyrządu do cięcia i klejenia taśm w Philipsie N4450. Są w nim takie "łapki" do przytrzymywania taśmy, ale jej końce i tak odstają od prowadnicy. Poza tym nie potrafię równo nałożyć taśmy klejącej, bo jest przeźroczysta i dosłownie nie widzę jej krawędzi, aby móc ustalić jej prawidłowe położenie względem taśmy. Czy Wam udaje się osiągnąć efekt "fabryczny" ? Tak żeby nikt nawet nie zorientował się, że taśma była ręcznie klejona ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

A ja mam wciąż problemy z klejeniem taśm. Pomimo fajnego przyrządu do cięcia i klejenia taśm w Philipsie N4450. Są w nim takie "łapki" do przytrzymywania taśmy, ale jej końce i tak odstają od prowadnicy. Poza tym nie potrafię równo nałożyć taśmy klejącej, bo jest przeźroczysta i dosłownie nie widzę jej krawędzi, aby móc ustalić jej prawidłowe położenie względem taśmy. Czy Wam udaje się osiągnąć efekt "fabryczny" ? Tak żeby nikt nawet nie zorientował się, że taśma była ręcznie klejona ?

 

Użyj śliny do przyklejenia taśmy do przyrządu i właściwej taśmy klejącej do spajania taśm magnetycznych. IMHO, zwykła taśma klejąca nie jest najlepszym rozwiązaniem, bo jest zbyt elastyczna.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmy klejące 6.3mm w 90%-tach bywają podeschnięte korzystam przy klejeniu z taśmy 1" którą kiedyś dostałem od Lecha59.

Opis: 1) składam na zakładkę, 2)przycinam skośnie nożyczkami,3)kleję taśmę od strony nośnika do zjadliwie kolorowej plastikowej płytki klejem roślinnym,4) ustalam dokładnie pozycję klejonych elementów, 5) przykładam i dociskam taśmę klejącą,6)odcinam nożem krążkowym Olfy nadmiar taśmy łączącej po obydwu brzegach, 7) zmywam wodą klej roślinny.

Metoda prosta tania skuteczna

Pozdrawiam

Zbyszek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmy klejące 6.3mm w 90%-tach bywają podeschnięte korzystam przy klejeniu z taśmy 1" którą kiedyś dostałem od Lecha59.

Opis: 1) składam na zakładkę, 2)przycinam skośnie nożyczkami,3)kleję taśmę od strony nośnika do zjadliwie kolorowej plastikowej płytki klejem roślinnym,4) ustalam dokładnie pozycję klejonych elementów, 5) przykładam i dociskam taśmę klejącą,6)odcinam nożem krążkowym Olfy nadmiar taśmy łączącej po obydwu brzegach, 7) zmywam wodą klej roślinny.

Metoda prosta tania skuteczna

Pozdrawiam

Zbyszek

Kasjel, najlepszy do łączenia taśmy jest blok, ktory ma rowek "jaskółczy ogon" (wiesz dobrze o co chodzi) i długość ok. 10 cm. Taśma jest wtedy idealnie prowadzona. Do klejenia używam taśmy 1", jak napisał Korwin, tnę z szerokości, naddatek obcinam ostrym nożykiem. Są też półprofesjonalne sklejarki, gdzie do przytrzymania taśmy wykorzystuje się niewielkie podciśnienie, po to są te dziurki w rowku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-12292-0-11085800-1307263675_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjel, najlepszy do łączenia taśmy jest blok, ktory ma rowek "jaskółczy ogon" (wiesz dobrze o co chodzi) i długość ok. 10 cm. Taśma jest wtedy idealnie prowadzona. Do klejenia używam taśmy 1", jak napisał Korwin, tnę z szerokości, naddatek obcinam ostrym nożykiem. Są też półprofesjonalne sklejarki, gdzie do przytrzymania taśmy wykorzystuje się niewielkie podciśnienie, po to są te dziurki w rowku.

Ja mam taki blok do przycinania taśmy w Philipsie N4450. Do rowków wchodzi tylko ostrze żyletki. Taśmę mam właśnie tą od Ciebie jedno calową. Ale 1/4 cala też posiadam. Z racji na ustawienie pionowe magnetofonu, taśmę muszę sklejać w pozycji pionowej. Chyba zastosuję rozwiązanie pośrednie i będę pomagał sobie śladowymi ilościami kleju roślinnego, aby taśma nie odstawała mi w tej prowadnicy Philipsa. A do sklejania użyję Twojej taśmy jedno calowej klejąc w poprzek. A potem obetnę taśmę klejącą wzdłuż krawędzi taśmy sklejanej.

A tak w ogóle to się tak tylko fajnie mówi. Potem jak taśma do sklejania klei się do paluchów zamiast tam gdzie trzeba, to szlag człowieka trafia ! Albo gdy taśma jest już sklejona, ale w tym miejscu jest pognieciona przez nieudolne klejenie :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki blok do przycinania taśmy w Philipsie N4450. Do rowków wchodzi tylko ostrze żyletki. Taśmę mam właśnie tą od Ciebie jedno calową. Ale 1/4 cala też posiadam. Z racji na ustawienie pionowe magnetofonu, taśmę muszę sklejać w pozycji pionowej. Chyba zastosuję rozwiązanie pośrednie i będę pomagał sobie śladowymi ilościami kleju roślinnego, aby taśma nie odstawała mi w tej prowadnicy Philipsa. A do sklejania użyję Twojej taśmy jedno calowej klejąc w poprzek. A potem obetnę taśmę klejącą wzdłuż krawędzi taśmy sklejanej.

A tak w ogóle to się tak tylko fajnie mówi. Potem jak taśma do sklejania klei się do paluchów zamiast tam gdzie trzeba, to szlag człowieka trafia ! Albo gdy taśma jest już sklejona, ale w tym miejscu jest pognieciona przez nieudolne klejenie :-(

Nie zapomnij dobrze przycisnąć sklejki palcem, bo wiadomo taśma nie jest nowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy to kleicie dwustronną taśmą czy jednostronną? Ja tam zwykłem kleić taśmy acetonem i podklejać od spodu jakimś kawałkiem zwykłej taśmy, tylko przyciętej tak, żeby nie była szersza od taśmy magnetycznej. Najpierw przyklejam taśmę od spodu, później wacikiem z acetonem przejeżdżam po końcówce taśmy i przyciskam. Taśmę ustawiam na oko (nie mam żadnych szablonów.

 

Teraz planuję zakup taśmy na aukcji, gdzie sprzedawca oferuje taśmy o dowolnej szerokości. Jaką szerokość ma taśma? 6,3mm? Czy uważacie, że 6mm będzie dobra, czy jeszcze węższą trzeba?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Taśma powinna mieć szerokość 6,3mm czyli 1/4 cala, w dalszym ciągu można kupić odpowiednią taśmę do klejenia taśm magnetofonowych. np

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Można też bez problemu kupić taśmę z nowej produkcji od RMGI, jest 10zł droższa niż ta z linku powyżej.

Taśmy klei się jednostronnie! nie od strony nośnika!. Najlepiej użyć do tego celu splicingblocku jak ten pokazany przez Lecha, znacznie ułatwia on sprawę i części klejonej taśmy są do siebie idealnie ustawione.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30zł za taśmę? Chłopaki, ja biedny student jestem. Na Alledrogo jest dwustronna taśma za 6mm za 11zł, więc jednostronna będzie jeszcze tańsza.

 

A jak doklejam rozbiegówki ten metalowy pasek, to mogę przykleić go dwustronnie? Chodzi mi tu o stare taśmy, przy których ten pasek metalowy, to po prostu kawałek blachy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety szpulowce to kosztowne hobby i sam jako student (Uff już nie długo :) ) i nauczyciel gimnazjalny odczuwam to po kieszeni. Ta taśma z alle (Biurowa?) może i wystarczy ale obawiał bym się o jej rozciągliwość, przy 38cm/s spoina mogła by się rozciągnąć... ale to są tylko domysły, nie próbowałem się jeszcze bawić taśmą biurową w sklejanie taśm magnetofonowych.

 

Ten metalowy pasek bym po prostu usunął... chyba że zależy ci koniecznie na autorewersie, co do doklejania samych rozbiegówek to nie ma problemu możesz skleić z jednej i drugiej strony byle by tylko klej nie brudził głowic.

Ostatnio sklejałem taśmy stilon AN25 z dwóch szpul 18cm żeby wypełnić szpulę 26cm - dzięki temu mam spokojnie 1,5h nagrania przy 19,5 cm/s na dwuśladzie.

 

Ps. Jaki kolega ma magnetofon?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szerszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nie mam żadnego, bo miałem TEACa X-2000, a teraz szukam X-2000R. Zmiana jest podyktowana chęcią posiadania magnetofonu z autorewersem. Taśma biurowa. Co do prędkości 38cm/s to nie będzie problem, bo ten magnetofon nie ma takiej. Ma tylko 9,5cm/s oraz 19cm/s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo nie mam żadnego, bo miałem TEACa X-2000, a teraz szukam X-2000R. Zmiana jest podyktowana chęcią posiadania magnetofonu z autorewersem. Taśma biurowa. Co do prędkości 38cm/s to nie będzie problem, bo ten magnetofon nie ma takiej. Ma tylko 9,5cm/s oraz 19cm/s.

<Witam.

Twój model jest na A....o /.. Kupuj i pokazuj fotki .

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
A....o
Znaczy "ale g..no", czy że fajny? Jedni mawiają, że Teac jest do d... i Revox i tylko Revox, podczas kiedy ja z tego X-2000 byłem zadowolony, ale brakowało mi autorewersu.

 

Zamieszczam kilka zdjęć tego jak on wyglądał gdy go kupiłem. Jest to zdjęcie z aukcji, na której go kupiłem. Nie mam zdjęć jak on wyglądał u mnie z opcjonalną "drewnianą" obudową. To jest jedyne jakie mam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To już zdjęcia jak on wyglądał wystawiany na sprzedaż bez skrzyni.

 

78472134.th.jpg

 

49937602.th.jpg

 

obraz108nt.th.jpg

 

No i zdjęcie głowicy odtwarzającej i kasującej, które obrazuje stan, w jakim się znajdował:

 

67710835.th.jpg

 

Dobra już wiem o co chodzi z tym A...o. Nie doczytałem... Muszę się uczyć do sesji, a przy tym spać mi się chce. Wiem, że jest taki model na Alledrogo, ale z USA można ściągnąć o wiele taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez V126
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

OK. Kupiłem TEACa X-2000R tego z Alledrogo (tego w skrzyni). Mam jednak problem mały, mianowicie czasami niektóre taśmy (taśma SONY czasami, taśma 3M zawsze) piszczy przy przesuwie po głowicach. Pisk jest jakby ktoś darł paznokciami po tablicy szkolnej. W poprzednim magnetofonie taśma SONY też piszczała czasem, taśmy 3M nie testowałem, bo nie miałem doklejonych do niej rozbiegówek, a była ona fabrycznie nowa i nieużywana.W pierwszej chwily myślałem, że to może wina bruzdy w głowicach (bo jest delikatna), ale w X-2000 bruzda była mniejsza, a pisk był. Czy ktoś z was ma pomysł co to może być? Przy delikatnym przyciśnięciu taśmy szpatułką do uszu efekt maleje lub ginie.

 

Teraz przyszło mi do głowy, żeby zobaczyć czystość głowic. Nie są one czyste, czy to może być przyczyną?

 

P.S. Czym czyścice głowice? Spirytus spożywczy może być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Patyczkiem dotykałem taśmy dociskając ją delikatnie do głowic. Skąd wziąć izopropanol?

 

http://diolut.pl/kontakt-ipa-izopropanol-5l-p-1875.html

Myślę, że powinieneś jeszcze raz i dokładniej przeczytać instrukcję obsługi tego urządzenia. W niej na pewno opisano sposób czyszczenia głowic.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeszcze raz tłumaczę, że ja nie czyściłem głowic, tylko sprawdzałem co to piszczy. Dotykając szpatułką taśmy ustalałem źródło pisków. Stąd wiem, że to piszczała taśma po głowicach. O czyszczeniu dopiero teraz mi przyszło do głowy.

 

Poza tym do czyszczenia głowic TEAC dodawał fabrycznie podobne szpatułki (nie wiem czy "wata" na końcach czymś się różniła, ale napewno były dłuższe).

 

Odnośnie izopropanolu rozumiem, że przez internet. Średnio mi się uśmiecha kupowanie całej bańki, bo to trochę dużo, więc poszukam mniejszych ilości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izopropanol dostaniesz w prawie każdym sklepie z częściami elektronicznymi, często nawet w mniejszych buteleczkach 100ml. Możesz też kupić sobie butlę 1L, izporopanol się nie starzeje więc nie ma problemu z przechowywaniem byle by tylko był dobrze zakręcony. Tor prowadzenia taśmy radzę czyścić przed każdym ważniejszym nagrywaniem.

 

Co do pisku sprawdź czy taśma przypadkiem nie ma tzw Sticky Shed Syndrome spowodowanego przez higroskopijność lepiszcza stosowanego w produkcji taśmy. [

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ] Taśmy 3M i Ampexa do bodajże 1992r słyną z występowania tego zjawiska.

 

Czy taśma poza piszczeniem brudzi głowice i powoduje zwolnienie obrotów?

 

Istnieją sposoby czyszczenia taśm i ich ratowania by były zdatne do dalszej eksploatacji, są opisane w wątku "Magnetofony Szpulowe" - warto poczytać.

 

Ostatnio znalazłem ciekawe dość tanie przy większej ilości źródło taśmy Quantegy 632, która to jest uznawana za porządną i nie sprawiającą problemów w stosowaniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (Cena w aukji za 10 pancake`ów) Sam mam jeszcze pewien zapas tej taśmy kupionej na allegro i może kiedyś jeszcze dokupię. Puki co używam EMTEC PER528 zakupionej od polskiego radia i z thomanna(Szkoda że thomann już ich nie ma na bobinie) - te taśmy nie piszczą ani nie brudzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szerszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pisk ,to niestety problem niektórych taśm.Wytrąca się srodek poslizgowy.Poktywa głowice i wałki lepkim świństwem i znacznie rosną opory przesuwu,stąd ten pisk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami jest lekkie zwolnienie na chwilkę, ale dosłownie chwilkę. Czy brudzi? Tego nie jestem w stanie powiedzieć, bo słuchałem też trochę taśm rodem z PRLu i po tym nie wyczyściłem głowic. 3M jest z 1990 roku i nie była używana, Sony nie wiem, z którego jest roku, ale wygląda identycznie (brązowa z czarnym spodem).

 

Odnośnie ratowania taśm, to poczytam. Nie będzie łatwo przebrnąć przez prawie 1500 postów, ale spróbuję.

 

Dzięki wam za bardzo cenne odpowiedzi i pomoc. Wychodzi jednak na to, że coś w tych brudnych głowicach jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.