Skocz do zawartości
IGNORED

Czarny chleb i czarna kawa


audiostereo.pl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administratorzy

Sprawdź nasze recenzje sprzętu w Magazynie Audiostereo:

https://www.audiostereo.pl/magazyn/

 

Chcesz zostać partnerem audiostereo? Zajrzyj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ukryte

niestety koledzy ciagle licza na produkt nowszy,lepszy i kilkakrotnie tańszy

w zwiazku z tym proponuje dołaczyc jeszcze jedna prawde - naszą swiadomosc kształtuje byt, wiec produkt powiedzmy tanszy 5 -krotnie musi byc lepszy :)) i opad kopary zagwarantuje słuchaczom na 100 %

Szanuj zdrowie należycie, bo jak umrzesz, stracisz życie

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Co tu dużo gadac - sam na początku uległem tej "magii" (odlewane kosze, cudowne membrany ...)

Niestety ostatnio znowu posłuchałem monitorów (ale takich używanych na scenie) skleconych z 12 calowego JBL (nie z Chin ale z ładnym słowem Lansing na magnesie) i gwizdka piezzo !!! Motoroli.

O porównywaniu do tego co można kupic w sklepach nie ma nawet co mówic. Może "wypasy" za 10kzł grające z odpowiedni dobranymi źródłami mogłyby zawalczyc sczególnie detalami (piezzo na górce)ale samo"granie" i oddech to nadal różnica co najmniej 2 -3 klas.

Tym bardziej martwi mnie kłopot z zakupem dobrych głosników 12/15 calowych bo strasznie mnie korci zrobienie "normalnej" szerokiej kolumny.

Jak macie jakies tipy to pls o info - cały czas szukam "vintage".

Moze znowu docenie "czarny chleb ..."

Jak a razie doceniłem Duala 731q (za ok 450PLN + troche pracy) co pozwoliło mi zaosczędzic na wynalazkach supernowoczesnych i kosmicznych technologiach.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Hehe, z tym chlebem to wiem, co to za dobro :)

 

>Chleb ten ma jednak zapach i smak niezrównany

 

prawda, zwłaszcza przez pierwsze 2-3 dni, choć zaraz jak ostygnie to jest po prostu poezja.

 

Ale:

 

>jakiego nie dostanie się nigdzie indziej za żadne pieniądze.

 

tutaj powiem tak- znam ten chleb od lat, kumpel taki piecze, a drożdży tam nie ma, bo jest na zakwasie. I piecze go dla znajomych (oraz każdego, kto się dowie) po 5pln/kilo. Wcale nie tak drogo.

 

Co skłania mnie do refleksji, że jeśli wyprodukowane dziś repliki vintidżowych cud-kolumn miałyby być o tyle droższe od reszty, o ile ten chleb ze sklepu bije na głowę ceną bułki z mrożonego wypieku...to byłoby czego żałować. Bo nie mam żadnego kumpla, który by mi takie skręcił i policzył, jak za ten chleb, średnio 10pln/bochenek.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Jakiś czas temu zostałem wysmiany przez pewnego neofitę, który stwierdził ze stojące w moim salonie stereo ma się nijak do ipoda.że to niewygodne i mp3 to juz super jakośc..kiedy jakieś pół godziny pózniej jego kobieta chłonęła uszami na nowo muzykę którą już dobrze z ipoda znała poprosiła go dosyć stanowczo : -tutaj cytat " ty już Krzysiu dzisiaj nie pijesz".

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Ale drodzy Państwo - celowo piszę Państwo a nie Panowie - ciekawy temat audiofilia u kobiet...myslałem że to nie istnieje ale jednak kiedy jedna albo druga znajoma dzowni i mówi-- wiesz doradź - mam na to np 20 tys...no to jedank widzę że to nie tylko męska zabawa.... To pocieszające :-)

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Zaczynam podejrzewać, że odsetek "audiofilek" jest w populacji znacznie wyższy niż "audiofilów".

Sytuacja podobna jak wyżej.

Dopieściłem system z gramofonem włącznie, przyszli znajomi, włączyłem i ...

Faceci (poza jednym) po 5 minutach wrócili do analizowania sybilantów koloru bursztynowego a kobitki o dziwo zamilkły przynajmniej na 1 LP a po krótkiej przerwie poprosiły o następny.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.