Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  518 członków

Yamaha Klub
IGNORED

Klub miłośników Yamahy


slaw123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Kasz76 napisał:

Nie, broń Boże😀 Myślałem tylko, żeby na jakiś czas pójść w coś tańszego i zarazem słabszego niestety.

Jeżeli się musisz spieniężyć, to ok. Tylko żebyś za jakiś czas tego nie żałował. 😉

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Idzie nowe:

 https://www.tophifi.pl/blog/post/r-n800a-r-n1000a-n-s600a-i-n-s800-nowe-amplitunery-sieciowe-i-glosniki-yamaha.html 

W końcu 🙂

Edytowane przez Top Hi-Fi & Video Design

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy mozecie mi coś na temat tych głośników powiedzieć? 
Yamaha NS1000 deluxe edition. Ebony finish.

Mam chęć na zakup ale nie jestem do końca przekonany. W sobotę podjade posłuchać ciekawe jak się mają do dźwięku z jbl l100? 
 

pozdrawiam

IMG_0731.jpeg

Edytowane przez Piterus11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam w klubie yamahy, od kilku dni jestem posiadaczem as 1100, udało mi się kupić w stanie gabinetowym, posiadam kolumny monitor audio silver 500, poprzednik to denon pma 1500 ae, chciałbym zapytać z jakimi kolumnami u was gra ta yamaha?, myślę o troszkę ciplejszej i muzykalniejszej sygnaturze brzmienia, czy taki sonus faber lumina v, to byłby dobry wybór?, pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz Yamahy as 2100 i kolumn elac vela FS 407 mogę polecić to zestawienie. Dodam że wiele zależy także od źródła sygnału i tutaj także jest pole do działania. U mnie gra jako źródło  dac Denafrips Terminator 2 po xlr i jest naprawdę dobrze.

Edytowane przez emsze
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nowość Yamahy , bazowy amplituner sieciowy dwu kanałowy R-N 600A.

Cena 799€

hRVmSbUT98LsYjuB2CsDLA-970-80.jpg.webp

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 21.01.2024 o 13:13, Buldoger napisał:

Do zestawu Yamaha: A S-1000, CD-S1000, T-S1000 jaki magnetofon kasetowy?

Tak defacto możesz podłączyć jakikolwiek magnetofon, jak zaznaczył wcześniej Rafał, ten set Yamahy nie miał dedykowanego decka. Aczkolwiek przy serii 1000 celował bym w jakiś wyższy model, 3 głowice, podwójny cabstan. A producentów masz mnóstwo, głównie przodują Akai, Pioneer, denon, Technics, Sony, Kenwood, Yamaha i w cholerę innych znanych firm. Nakamichi, sensui, tandberg itd, itd. W miarę rozsądnych cenach znajdziesz Pioneer'a czy Akai. Oczywiście w grę również wchodzi stan techniczny, czy są po pełnym serwisie czy po przysłowiowym "wymienione paski" i stan "rewelka". Więc myśląc o jakimś rozsądnym stanie, deck który Ci jeszcze posłuży to musisz liczyć na wydatek rzędu 1.5 - 2 k PLN. W tym przedziale szukałbym np. Pioneer ct 777, Akai gx-75. Również bierz pod uwagę, że decki brzmią różnie, np. wspomniany wyżej 777 to gra bardziej miękka, natomiast gx-75 to dźwięk jak dla mnie wręcz analityczny, nie dodaje nic od siebie, w końcu to seria master. Konkludując, twój wybór zależy wyłącznie od preferencji i grubości portfela 😉 pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Misio38 napisał:

Nie rozumiem czemu wzmacniacze choćby od serii 700 nie maja YPAO.

Pytać trzeba producenta, nie mają żadnego DSP, nie mają YPAO. Purystyczne podejście 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiałbym to, gdyby to był typowy "audiofilski" producent działający w szopie bez zaplecza technicznego, a jedynie z ideologią krótkiej ścieżki żerujący na naiwności i wierze we własną nieomylność klasycznego złotouchego.

Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam 2 amplitunery stereo yamaha RX-797 i RX-730, ten RX-730 jest to stary amplituner stereo, proszę nie mylić z kinem domowym RX-A730. Do starego RX-730 nie mam pilota, ale jakimś sposobem udało mi się zaprogramować pilota z RX-797 do sterowania niektórymi funkcjami w RX-730, tj. zmiana głośności, selektor wejść, stacje radiowe. Nie działa jednak funkcja włączenia/wyłączenia ampltunera RX-730. Czy jest jakaś możliwość, żeby pilot działał również do włączania i wyłączania RX-730?

 

Edytowane przez rosim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.