Skocz do zawartości
IGNORED

MARANTZ CD-67SE vs CD-63 mk2


gentile

Rekomendowane odpowiedzi

Też uważam, że lepiej kupić 63SE i za kwotę około 100-150 zł. można go tak z tuningować, że będzie grał na poziomie odtwarzaczy za 3 tys.

Sam jestem posiadaczem z tuningowanego 63mkII KI i jestem bardzo zadowolony. Jest bardzo obszerny wątek na diaudio.com, poświęcony tuningowi

serii 63 z czytelną instrukcją i spisem części. Oczywiście trzeba wykazać się rozsądkiem, bo ilość i zakres modyfikacji jest ogromny, ale podstawowe zmiany już przynoszą kolosalny przyrost jakości dźwęku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Też uważam, że lepiej kupić 63SE i za kwotę około 100-150 zł. można go tak z tuningować, że będzie grał na poziomie odtwarzaczy za 3 tys."

 

Można osiągnąć dużo większy pułap jakościowy/3 tys - choć nie lubię osobiście odniesień cenowych/.

Niestety wiąże się to z dość dużymi nakładami,poniżej 1500 pln nie ma o czym dyskutować,a można wydać o wiele więcej.

Oczywiście można osiągnąć wspaniały efekt,ale wbrew pozorom współczesne odtwarzacze w cenie do 3000 wcale na kolana nie powalają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były inne relacje cenowe i taki 63 KIS za 2300 zł, był ogromnym wydatkiem dla większości.

Na dziś to odpowiadałoby cenie przynajmniej 5000 zł. Tak więc około 400 zł, to jak za darmo. A sprzęt dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję wszystkim za sugestie, które raczej utwierdziły mnie w przekonaniu ze warto. Ale czy ktoś z forumowiczów miał może do czynienia z tym sprzedawcą. A może ktoś z Was ma do sprzedania 63SE w podobnej - rozsądnej cenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam.

Jestem nowo nawrócony. Stereo u mnie było. Później była kobieta jako jedyne hobby. Na końcu kino Yamahy .. no i przełom. Stwierdziłem, że za dużo głośników, głośniczków i kabli. Wyznaczyłem sobie niewielki budżet (2k PLN).

Za granicą nabyłem:

wzmacniacz Marantza PM7000/N2G (700)

tuner Marantz ST6000 (300)

DVD Marantz DV6600 (150)

 

Tak to sobie jakoś upatrzyłem. Z dawnych lat Marantz był nieosiągalnym marzeniem. DVD - nie znam - no ale od filmów nie uciekam - cena okazyjna w cenie Manty - wziąłem na próbę.

Budżet zaczął robić się napięty a kolumn brak. Początkowo miały kosztować ok. 40 - 50 % założonej kwoty. Miały być Tannoy-e (te od stereo), ale wyszło inaczej.

 

No i znalazłem takie coś w komplecie:

CD PLAYER MARANTZ CD 67 SE

Wzmacniacz ROTEL RA 840 BX3

Kolumny B&W DM 602

LS KABEL KIMBER 8PR

NF KABEL KIMBER PBJ

Fajne standy do kolumn Tannoy.

Cały zestaw kosztował mnie niecałe 400Euro. Tak więc budżet przekroczyłem.

 

Kolumny zostają - fajne / nie fajne... - po prostu przyzwoite i na takie mnie stać (przynajmiej na razie).

Teraz mam dylemacik co zostawić?

wzmacniacze Marantz vs Rotel

Czy CD 67SE będzie miał znacząco lepszy dźwięk od DVD i czy warto go zostawiać?

 

No i kable - jestem laikiem i zdziwiłem się ich sklepową ceną. Warto je zostawiać czy puścić i za ile.

 

Minusem kupna na zagranicznych portalach aukcyjnym jest to, że na sprzęt muszę poczekać do Wielkanocy. Część sprzedawców nie udostępniła wysyłki poza granicę swego kraju. Na szczęście Polacy to naród migrujacy. Zwyczajnie będę go miał przy odwiedzinach.

Nie mniej na pewno "coś" z tego muszę sprzedać.

 

Wiem panowie że mój sprzęt i przede wszystkim wiedza nie przystaje do poziomu dyskusji. Nie mniej jednak znalazłem wątek od CD 67SE i tak się jakoś podpiąłem. Poczytałem o przeróbkach jakie proponowaliście moim przedmówcą. W moim wypadku warto się za to brać? No i ewentualnie czy byliby jacyś chętni na to co pozostanie po mojej "burzy" dylematów.

co do ewentualnego kontaktu - to nie znam panujących zwyczajów i nie chcę ich naginać. Na razie poczekam na Wasze opinie.

 

ps

McGyver - to co robisz z kolegami na tym forum - fajna rzecz.

Macie potężną wiedzę i nie traktujecie podobnych do mnie w stylu pani ekspedientki z GS: " a ty czego tu chciał ..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

kupiłem w sumie z nudów (cierpie na brak dobrego cd w domu wiec przynosze i podłączam wszystko co plyty czyta) na allegro cd63 za smiesnze pieniadze,

i jedno chyba juz moge powiedziec,, onkyo dx-6830 ma wiecej powietrza w brzmieniu. ( wymieniłem w tym dx6830 kilka kondow w torze z tandety marcona na elne silmic i nichicona fg, i dałem ciut wieksze w zasilaczu),, ten marantz gra bezczelnie miedzy głośnikami;/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

witam

mam odtwarzcz Marantz CD-63, ma on juz 18 lat czy trzeba w nim wymienic wszystkie elktrolity? odnosze wrazenie ze brzmienie stalo sie jakies ostre i napastliwe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Chce wymienic CD i od paru dni przegladam Wasze forum i generalnie jestem w lekkim szoku.

Generalnie chce Was prosic o porade co wybrac.

Ktory z modeli byscie proponowali zakladajac ze nie bede robic modyfikacji.

Ktory zagra najladniej, nie chce uzywac Waszych okreslen bo nie do konca jestem pewien co one oznaczaja ;)

CD nad ktorymi sie zastanawiam to:

 

- Marantz CD63 SE

- Denon DCD 1015

- Denon DCD 1290

- Rotel RCD-855

- Rotel RCD-965BX

 

Prosze o pomoc bo bylem juz zdecydowany na Marantz CD63 SE ale po kilku dniach na Waszym forum mam juz mentlik w glowie.

 

THX & Pozd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Witam, czy kis 63 ma zawsze zasilacz toroidalny? Bo chcę kupic kisa i facet chyba chce mnie wysterować. Hdamy są srebrne, kondy pełno simlic, trafo kwadratowe. Tylko blacha złota z frontu pasuje. Proszę o poradę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedzi nie ma na obudowie, trafo kwadrat. Dzięki za podpowiedź. Ciekawe czy to se, bo ponoć podobnie grają jak kis. A gdyby to był se to co w nim zmienić, by zagrał lepiej. Nie chcę sie bawić w pełny tuning, bo sam tego nie zrobię. Czy wystarczy zegar?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie, może na płycie głównej jest gdzieś zaznaczone jaki to model? Szukałem na mojej ale nie znalazłem. Sam już teraz nie wiem jaki mam model w opakowaniu cd 63

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Słyszałem , że wymiana zasilania / na lepsze , gniazda do porządnej sieciówki / i podstawowych kondensatorów przynosi wiele dobrego .

 

Mini modyfikacja Marantz CD 6000,63,67

Także ... pozbycie się kondensatorów i tranzystorków przy wyjściu , daje całkiem niezłe efekty . Sprzęt zostaje odmulony !!! , przestrzeń ( staje się ; bez ograniczeń , wzrasta szczegółowość i przejrzystość sceny . Ogólnie poprawia się w wiele aspektów i to znacznie ..., przynajmniej na tyle , że te miłe i ciepło brzmiące CD ki ( 6000, 63,67 ) już można stosować z droższymi wzmacniaczami i lepszym sprzętem audio

Jedynym ogranicznikiem / tej mini modernizacji / jest występowanie tzw Puku" przy włączaniu . Można to wyeliminować włączając najpierw CD , a potem pozostałe urządzenia ( wyłączamy odwrotnie ) lub przykręcić gałkę głośności do minimum / podczas / . Wymiana gniazd jest już formalnością . Najfajniejsze jest to , że każdy może to wykonać i poczuć tą " różnicę / o ile resztę sprzętu i uszy pozwolą ? /

 

Na zdjęciu

1- elementy do usunięcia

2 - widok po wyjęciu tych części

3 - miejsca założenia zworek

4 - wyjścia pod nowe gniazda

 

Może ktoś z Was , zna ciekawe i proste modyfikacje Marantzów ? ...które można wykonać we własnym zakresie ?

Takie porady bardzo by się przydały !!! ...choć wiem , że wielu już z nich wyrosło " ,

ale te CD ki , dalej są chyba najciekawszą alternatywą tanich i dobrych urządzeń na początek drogi audio .

 

Może ktoś wie , jak zmodyfikować napęd tego Marantza ( np cd 6000) ,

aby odczytywał wszystkie płyty CD-R ...bo nie każdy sobie z tym radzi idealnie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie nie radzi z CD R to już się kończy, albo siedzi tam już jakiś chińczyk.

Przy wywaleniu tranow puka też pewnie przy zmianie utworów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem , że można wyrosnąć :" z takiego dźwięku , ale co szukać w zamian ?... Meridian , Rotel ....? ...czy DaC-a ?

Widziałem u poważnych audiofili CD6000 ( zmod jak wyżej ) przepuszczone przez dac Wadię i grały pięknie z b drogim sprzętem .

 

Mam dwa cd ki Marantza , jeden gra z cdr ami , ale było coś tam robione ! ? przy napędzie !

....a drugi OSE chyba gra wyraźnie lepiej " / tzn lepsza dynamika , chyba przejrzystość / i on ma czasem problem z płytą CDR , niektóre nie odtwarza / może te gorzej nagrane ? / .

Przy tym pierwszym widziałem wyraźnie , że było coś " zrobione przy napędzie ...!!! ...ponieważ wcześniej też często nie odtwarzał nagranych płyt . Teraz odtwarza w zasadzie wszystkie . Czy wiecie ... co tam mogło być zrobione ? ...może jest jakieś zabezpieczenie , albo jakiś filtr " ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.