Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, marcusSE napisał:

Czy ktoś może się orientuje czy 702 s3 są trudne do wysterowania , nie mialem wcześniej głośników marki B&W więc niewiele o nich niewiem ( w samochodzie nie liczę 😉 ) Korci mnie zeby sprobowac cos innego. 

jakieś trudne może nie są, 702 s2 i CM10 były trudniejsze. Jednak one zasługują na dobry piec ;) 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

jakieś trudne może nie są, 702 s2 i CM10 były trudniejsze. Jednak one zasługują na dobry piec 😉

Dlatego sie obawiam , juz od dlugiego czasu mam tylko Primare I35 wczesniej i32 i to sobie gra z Sonusem  Olympica1 stara, ale mnie troche korci zmienic glosniki, wzmacniacza nie zmienie . Mysle jeszcze o Triangle podstawkowe M , podobna cena . 🤔

Chodzi mi o Triangle Magellan Duetto 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem 804 d3 bo mnie korcilo jak i ciebie 😃 Ponad rok walczylem znalesc odpowiedni wzmacniacz. Mialem super system ale jak to zawsze jest trzeba zmienic cos w systemie . Ja bym polecal cos ze stajni Rotela najlepiej Michi X5 albo Mcintosh. Jesli chodzi o wysterowanie to moze cos napisze przyszly w zeszlym tygodniu moje mono na 300B i nikt nie podlaczyl by ich do tych glosnikow ja to zrobilem i szczena mi opadla 🙂 takiej dynamiki , sceny i vokalu jeszcze u mnie w domu nie bylo nawet przy wzmacniaczach po 250 W na kanal a to tylko 9W z 300 B. Tak wiec bedziesz musial isc na odsluchy . Moje mono sa do innego systemu ale narazie slucham az sie znudzi 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin.H napisał:

Ja bym polecal cos ze stajni Rotela najlepiej Michi X5 albo Mcintosh.

Zmiana wzmacniacza nie wchodzi w grę , dawno temu chciałem bardzo Mcintosh,a az do momentu jak go żona zobaczyła na żywo , jak bym go kupił to bym z nim do domu nie wszedł. Był taki czas ze co miesiąc to chciałem coś zmieniać , kombinowałem okrutnie. Na szczęście mi przeszło i od razu więcej czasu się znalazło na słuchanie muzyki i relax a nie wsłuchiwanie co tam nie gra jak powinno 🙄

Kolumny chce zmienić nie dlatego ze mi Sonus przestał grać , niewiem coś porostu mnie kusi 😈, meczy mnie żeby spróbować coś innego ,a ze B&W od zawsze mnie ciekawiły dlatego pytam , bo trochę sie boje tego połączenia. Wiem ze z Triangle może być ok, inaczej ale ok , B&W niewiem. Żona to nawet nie chce słyszec o innych kolumnach niż Sonus Faber 🥴, mowi ze jej Bowers & Wilkins w samochodzie wystarczy i do domu go nie chce 😂.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli żona nie chce Macintosha , to może wygląd Michi X3, X5 przypadnie jej do gustu a połączenie tej elektroiniki z BW serii 700, 800 na pewno będzie dobrym wyborem . U mojej siostry 702S2 bardzo fajnie grają z Heglem 190, wiec to też bym podłączył dla porównania, która sygnatura dźwięku mi się bardziej podoba. Co do SF to myślałem żeby w tamtym roku zmienić BW na SF Olympica i do tego kupić McIntosha . To co usłyszałem w jednym salonie SF+Mac to była jakaś tragedia aż zerwałem się kanapy zobaczyć czy coś się nie zepsuło . Na szczęście Maca miałem okazje posłuchać też w innym zestawieniu i finalnie kupiłem a SF mimo że przepiękne to wyleczyłem się z nich chyba na dobre i na tą chwilę następne głośniki to też będzie seria 800 z tym że już D4

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak uparliscie się na tego Rotela, przecież to nie gra z Bowers!!!

Wysłane z mojego CPH2251 przy użyciu Tapatalka

Kto był na Audioshow to słuchał np. z Luxmanem i zagrało bardzo dobrze, ale nie z Rotelem.

Wysłane z mojego CPH2251 przy użyciu Tapatalka

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michi jednak inaczej brzmi niż Rotel przynajmniej takie mam wrażenia po S5 i X5 . Co do Tego zestawienia z wystawy to uważam wręcz odwrotnie. Luxman był za słaby do tych głośników. Było poprawnie ale bez wow i było dość sucho, płasko i bez polotu a zestawienie tych 801D4 z P5+S5 lub 2 x M8 zrobiło by lepszą robotę 🙂 

there are no answers, only choices ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, kuli007 napisał:

Co tak uparliscie się na tego Rotela, przecież to nie gra z Bowers!!!

Wysłane z mojego CPH2251 przy użyciu Tapatalka
 

Kto był na Audioshow to słuchał np. z Luxmanem i zagrało bardzo dobrze, ale nie z Rotelem.

Wysłane z mojego CPH2251 przy użyciu Tapatalka
 

Wszystko gra tylko pytanie czy sie podoba. Dla mnie Michi gral bardzo dobrze jednak nie kupilem . Przesiadlem sie z kolumn tubowych i lampy na B & W i troche brakuje mi troche tego czaru przy sluchaniu . Dlatego sam szukam jeszcze wzmacniacza. Jak nie znajde pozegnam sie z B&W . Najlepiej jechac do salonu na odsluchy kupic nie musisz a klient nasz pan. 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, McGege napisał:

U mojej siostry 702S2 bardzo fajnie grają z Heglem 190,

Z Heglem mialem dość kurtki romans ale miło wspominam ta markę , napewno gdybym zmieniał wzmacniacz na inny to Hegel byłby na liście. Zobaczymy co wyniknie z tych moich zachcianek zmiany głośników 🤔. Napewno wiem ze B&W mnie bardzo intryguje i chciałbym pójść teraz w tym kierunku. Być może zanim kupię głośniki to poszukam końcówkę , Primare A60 , z tym wiem ze B&W grało  🤩

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.10.2023 o 12:14, Marcin.H napisał:

Michi X5 albo Mcintosh

Z tańszych konstrukcji lubiących się z B&W, to do Rotela dopisałbym jeszcze Coplanda koniecznie, bo to taki "tańszy Mac 😉 

NP CSA-150: 

 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.11.2023 o 14:54, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

dopisałbym jeszcze Coplanda koniecznie

Primare, Copland i świetne szwedzkie kolumny QLN , były ze sobą ściśle powiązane.

Jeszcze wlasnych Bowers & Wilkins nie posiadam , to jedyne co mi pozostaje posluchac B&W w zony samochodzie 😂😂😂

IMG_0315.jpeg

IMG_0316.thumb.jpeg.d886c2da9d8b4b00912490315aabae98.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Leszek33 napisał:

Czyli jaki?

 

wydajny 😉

A tak serio dla porównania, bo gdzieś wyżej padł Hegel; np posłuchaj sobie H190 na 702 s3 a potem podłącz H390 😉

Różnica ogromna będzie. 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam w klubie. Ostatnio pojechałem z moim Atollem IN200 do kumpla na odsłuchy 702S3. Pięknie to brzmiało, wzmacniacz rewelacyjnie dawał radę a bas był wręcz momumentalny, niski a kiedy trzeba było potrafił uderzyc z taką mocą ze czuc było na klacie, do tego był szybki bez grama wzbudzania się czy braku kontroli. Podobało mi się takie zestawienie ale cena niestety zaporowa dla mnie stąd pytanie. Czy model 703s3 ktory byłby w moim zasięgu, gra podobnie? U kolegi grało to na 45m/kw, u mnie jest jakies 32m/kw.

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, bumbum napisał:

Czy model 703s3 ktory byłby w moim zasięgu, gra podobnie?

Charakter bardzo podobny, jednak 702 jako jedyne mają bass reflex w dół, więc bas jest ciut inny. Do Twojego metrażu spokojnie 703 dadzą radę. Najlepiej wypożyczyć 703 do domu i samemu się przekonać ;) 

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Marcin.H napisał:

Patrzyłeś ile kosztują urzywane ? Czy interesują cię tylko nowe ? .

Uzywaneych nie znalazłem nigdzie.

 

7 godzin temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Charakter bardzo podobny, jednak 702 jako jedyne mają bass reflex w dół, więc bas jest ciut inny.

Mam sporo miejsca z tyłu więc moze byc bassreflex z tyłu. Inny to znaczy w jakim zakresie? Top hi-fi to trochę daleko ale moze bym wygospodarował czasu po nowym roku aby wpaść na porównanie. Mieli byscie in200 na sklepie?

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, bumbum napisał:

Mieli byscie in200 na sklepie?

Nie handlujemy Atollem 😉

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bumbum napisał:

Uzywaneych nie znalazłem nigdzie.

 

Mam sporo miejsca z tyłu więc moze byc bassreflex z tyłu. Inny to znaczy w jakim zakresie? Top hi-fi to trochę daleko ale moze bym wygospodarował czasu po nowym roku aby wpaść na porównanie. Mieli byscie in200 na sklepie?

Tak to już jest z firmą B & W jak już gdzieś są szybko znajdują nowych nabywców 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się spytam.

Może ktoś z kolegów ma na zbyciu. Bowersy 702s2.

Problem taki że jest trochę używanych tych kolumn. 

Ale wszystkie czarne piano.

A ja potrzebuję białe.

Za dawnych lat miałem 302, 305,602s2,CM7, potem przez 10 lat różne inne.

Aż rok temu ponownie skusiłem się na 603s2.

Teraz chcę właśnie 702.

Wiem że tylko używki,ale to nie są stare kolumny. W porywach 5 lat mają. Więc można trafić dobrze.

IMG_20231202_162546169.jpg

Edytowane przez kinomaniak 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne zawsze łatwiej sprzedać . 😉

14 minut temu, kinomaniak 2 napisał:

To może i ja się spytam.

Może ktoś z kolegów ma na zbyciu. Bowersy 702s2.

Problem taki że jest trochę używanych tych kolumn. 

Ale wszystkie czarne piano.

A ja potrzebuję białe.

Za dawnych lat miałem 302, 305,602s2,CM7, potem przez 10 lat różne inne.

Aż rok temu ponownie skusiłem się na 603s2.

Teraz chcę właśnie 702.

Wiem że tylko używki,ale to nie są stare kolumny. W porywach 5 lat mają. Więc można trafić dobrze.

IMG_20231202_162546169.jpg

No to trochę tego jest 😀👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2023 o 16:20, kinomaniak 2 napisał:

Ale wszystkie czarne piano

Ja nie znalazłem nawet czarnych a tez chętnie bym kupił. Przejrzałem olx, allegro i nic

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, kinomaniak 2 napisał:

Na Olx są czarne

A no fakt. Wpisywałem 702s2 więc nie znajdowało. No ale i tak za daleko a odbiór tylko osobisty. Do 200km jeszcze bym pojechał ale ponad 300 mam.

P.S. No i cena to za sztukę więc 23tys to lekko przesadzona bo za tyle prawie mam nowe 702 s3

Edytowane przez bumbum

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.