Skocz do zawartości
IGNORED

14m2 usher 520 KEF iq30 inne?


krizar

Rekomendowane odpowiedzi

każdy ma swoje uszy i musi sobie wyrobić opinię po odsłuchu

my możemy opisać nasz odczucia ale dla nas wady mogą być dla kogoś zaletami w brzmieniu

i odwrotnie więc jak starasz się zrobić z usherów słabe monitory to tylko one zostaną takimi dla ciebie

bo ktoś może mieć odmienne zdanie i je bardziej cenić nić ty,

więc przestań na siłę udowadniać że twoja opinia jest wymiernikiem wszystkiego i tak ma pozostać,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A,i jeszcze do kolegi FXX, jeżeli kolega twierdzi że nie podbnijaja sredniego basu ,to jaki ma być ten bas z tych kurdupli.

tu się właśnie różnimy, ja nie lubię jak odtwarzany jest dźwięk inaczej niż na płycie,

do tego dążyłemw swoim podstawowym systemie i w miarę możliowści udało sie to osiągnąć, wolę nie słyszeć podbitego basu którego na płycie nie ma.

tego niskiego i tak żadne Kefy ani inne wymienione podstawkowce w tej cenie nie odtworzą w zamian wzmacniając ten którego nie ma na płycie.

I to z grubsza jest powód zachwytów w prasie audio

Podbić bas jak juz ktoś potrzebuje można równie dobrze przez filtr kontur, którego też zresztą nie posiadam i nie żałuję.

 

Rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach: ilości basu albo wierności dźwięku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Świetny link, ale mam zastrzeżenia ... promieniowanie bassreflex nie jest złożone z promieniowaniem głośników ... więc tam gdzie jest równo na zielono, całościowo może okazać się że jest podbicie na basie.

 

tu się właśnie różnimy, ja nie lubię jak odtwarzany jest dźwięk inaczej niż na płycie,

do tego dążyłemw swoim podstawowym systemie i w miarę możliowści udało sie to osiągnąć, wolę nie słyszeć podbitego basu którego na płycie nie ma.

tego niskiego i tak żadne Kefy ani inne wymienione podstawkowce w tej cenie nie odtworzą w zamian wzmacniając ten którego nie ma na płycie.

I to z grubsza jest powód zachwytów w prasie audio

Podbić bas jak juz ktoś potrzebuje można równie dobrze przez filtr kontur, którego też zresztą nie posiadam i nie żałuję.

 

Rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach: ilości basu albo wierności dźwięku

Też szukam kolumn najbliższych prawdzie - więc witam w klubie ;) Dziwne że w "Hi-Fi", które jakby nie patrzyć jest skrótem od high fidelity (wysokiej wierności) to Hi-Fi często z tą wiernością ma nie wiele wspólnego - więcej jest kolumn hi-fi z podbitym basem niż równych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrecz cudownie uklada sie dialog i teraz po przeczytaniu tego wszystkiego ktos moze wypalac i zwrocic uwage na poruszone aspekty i zdecydowac czy jego zdaniem mamy racje czy tez nie i kupic wybrane kolumny:))))))co do wykonania uscherow to akurat tu nie ma sie do czego przyczepic zwrotnica z dobrych elementow sa tam juz cewki powietrzne dobre kondensatory ,niestety rezystory ceramiczne ktore mozna zmienic na metalizowane ale tu duzej roznicy nie bedzie ,same przetworniki tez sa dobre ale mimo wszystko takie male kolumny nie moga preznie grac ,sama budowa i jakos zwrotnicy jest napewno lepsza niz u kefa ale mimo wszystko ja wybralem kefa !!!!!

 

Do usherowmozna dokupic dedykowane postumenty SW 520 wtedy zagraja preznie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1391-038782500 1287923492_thumb.jpg

post-1391-099633800 1287923503_thumb.jpg

post-1391-003317300 1287923518_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Kyle, też to zauważyłem. Test fajny, ale pomiarów nie ma jak zjeść, bo głośniki są mierzone jakoś oddzielnie i bas refleks oddzielnie. Więc trzeba sobie dodać i zobaczyć, gdzie będzie podbity wysoki bas. We wharfedale na pewno jest, mam je i jest to mega wysoki poziom szczytujący się przy 127Hz. To samo w nowych Wharfedale 10.1. W małych pomieszczeniach to się skumuluje podbiciem rzędu 10dB lub więcej i pogrubieniem (nawet żeńskich) wokali.

 

Żeby nie być gołosłownym. Pokazuję pomiar Wharfedale 9.1 w moim małym pokoju. Tylko jedna para ścian równoległa, długość pokoju 3,5 metra. Podbicie 12dB. I to chyba było przy zatkanych bass refleksach było!!! Także wita.... w małym pokoju pewne rzeczy robią się nieznośne. Inne podbicie, przy 45Hz to od ściany mieszkania ogólnie za drzwiami, jakieś 6 metrów :) To już lubie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu się właśnie różnimy, ja nie lubię jak odtwarzany jest dźwięk inaczej niż na płycie,

do tego dążyłemw swoim podstawowym systemie i w miarę możliowści udało sie to osiągnąć, wolę nie słyszeć podbitego basu którego na płycie nie ma.

tego niskiego i tak żadne Kefy ani inne wymienione podstawkowce w tej cenie nie odtworzą w zamian wzmacniając ten którego nie ma na płycie.

I to z grubsza jest powód zachwytów w prasie audio

Podbić bas jak juz ktoś potrzebuje można równie dobrze przez filtr kontur, którego też zresztą nie posiadam i nie żałuję.

 

Rozmawiamy o dwóch różnych rzeczach: ilości basu albo wierności dźwięku

 

Gdyby tak miało być to Ushery były by konstrukcją zamkniętą, bez BS. Także, i one wprowadzają trochę od siebie, choć może mniej niż rywale. Ja zapytam inaczej wolisz liniową charakterystykę i granie bez entuzjazmu(nie mówię że tak grają wszystkie tego typu konstrukcję) czy jednak pewne odchyły od tej linii i przekazywanie muzycznych wrażeń. Oczywiście mówimy o odsłuchach bez użycia EQ w torze systemu czy nawet w wzmacniaczu. Takie pytanie czysto teoretyczne?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

często w konstrukcjach z br im większe podbicie basu to związane jest z proporcjonalnie większymi jego zniekształceniami

dobrze mówię czy może się mylę ,, :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapytam inaczej wolisz liniową charakterystykę i granie bez entuzjazmu(nie mówię że tak grają wszystkie tego typu konstrukcję) czy jednak pewne odchyły od tej linii i przekazywanie muzycznych wrażeń.

Zdecydowanie dynamiczne pełne entuzjazmu granie i ... liniowe :] ... brak jednego lub drugiego niestety psuje brzmienie. Tak samo nie cierpię nudnego jednostajnego brzdękania jak i wywalonego (podbitego) basu (szczególnie wyższego np. przy 12X Hz - ohyda).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak miało być to Ushery były by konstrukcją zamkniętą, bez BS. Także, i one wprowadzają trochę od siebie, choć może mniej niż rywale. Ja zapytam inaczej wolisz liniową charakterystykę i granie bez entuzjazmu(nie mówię że tak grają wszystkie tego typu konstrukcję) czy jednak pewne odchyły od tej linii i przekazywanie muzycznych wrażeń. Oczywiście mówimy o odsłuchach bez użycia EQ w torze systemu czy nawet w wzmacniaczu. Takie pytanie czysto teoretyczne?

 

nie zgadzam się że grają bez entuzjazmu! z Mantą oberonem naprawdę jest synergia i pełna muzykalność,

 

znaczne podbicie basu czy to br czy to eq jest zniekształceniem i generuje inne zniekształcenia. A ja nie lubię zniekształceń,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mówię w tym przypadku o Usherach, pytanie było bardziej ogólnie skierowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

USCHERA S520 (...)

WADY : SLABA DYNAMIKA

Twoja opinia nie jest odosobniona:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja opinia nie jest odosobniona:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ja też pisałem że dynamika jest słaba :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s520 w takim metrażu to porażka, wczoraj byłem na odłsuchu u znajomego, podłączone to ma do jakiegoś wzmaka HK z wyższej półki i cd pioneera tak samo i bieda Panowie bieda. to nie grało zero plastyczności tylko troche średnich i wysokich tonów, muszę stwierdzić, że się zawiodłem bo wcześniej chciałem takowe nabyć do Piano Crafta 640....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe widze ze temat uscherow dalej sie ciagnie :)))))) ja dlatego napisalem o uscherach nie po to by kogos przekonywac poprostu wlasnie draznily mnie opisy i to w prasie specjalistycznej przez fachowcow a nie takiego prostaka jak ja , po odsluchach musialem podzielic sie wrazeniami ,oczywiscie kazdy ma inne potrzeby i inne subiektywne odczucia dlatego prosze wziac poprawke ze moje wczesniejsze wypowiedzi sa wlasnie tylko i wylacznie moimi odczuciami i nie zamierzam kogos przekonywac do kefow poprostu ja bym w tej kasie 3x bardziej wolal kefa.uscher gra dobrze nie mozna powiedziec ze zle oczywiscie no ale ........no wlasnie no ale :))))))ja generalnie pare latek temu czytalem prase specjalistyczna kierowalem sie opiniami panow ze stronki recenzje hi fi ,teraz niestety mam dostep do osobistego przesluchiwania i subiektywnej oceny zestawow glosnikowych i porownania ich z opiniami expertow .Niestety od dluzzego czasu uwazam ze wszsytko jest naciagane dla pieniedzy ,wszyscy szukaja roznych metod jak zarobic kase czasami sa to metody poniezej jajec w ogole nie prawdziwe a zwykly kowalski daje sie naciagnac.nawet wchodzac do marketow czesto spotykam sie z promotorami roznych firm i dla nich firma ktora promuja jest najepsza a czemu bo dostaja za to pieniadze i tak jest wszedzie (kasa ponad wszelkie zasady ).tak czy inaczej w kazdym srednim miescie znajduja sie sklepy audio specjalistyczne gdzie mozna wejsc poprosic o odlsluch paru wybranych modeli glosnikowych i wybranie najodpowiedniejszej pary ,ja polecam nawet po odsluchach wrocic do domu ocenic swoje gabaryty mieszkaniowe akustyczne zastanowienie sie wrecz wyobrazic sobie jaki dzwiek blylby najbardziej stosowny potem powrocic i upewnic sie czy dobrze wybralem a nawet zostawienie kaucji z mozlioscia wymiany na inne kolumny gdyby zaszla taka potrzeba a w wiekoszsci takich puktow ida na reke jezeli nie to zapraszam do czestochowy gdzie mamy bardzo miala obsluge , panowie i pomoga i doradza a co najwazniejsze daja mozliwosc przyniesc swoj wzmacnaicz swoje plyty i podlacza wybrane zestawy i zamykaja cie bez zadnego stresu mozesz sie delektowac sam na sam i oceniac co dla ciebie jest najlepszym wyborem bez osob trzecich !!!!pozdrawiam serdecznie wszystkich milych ludzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.