Skocz do zawartości
IGNORED

Klub miłośników dobrego piwa


cold fire
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszą podróbką oryginalnego Guinessa jest moim zdaniem czeski Primator Stout.

Smakuje wyśmienicie i piana utrzymująca się jak w oryginalnym.

0,5 l kosztuje w hurtowni 2,90 zł.

 

primator-stout.png

Przewaga Guinessa jest po prostu azot ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą podróbką oryginalnego Guinessa jest moim zdaniem czeski Primator Stout.

 

A dlaczego użyłeś takiego sformułowania?

Stout to przecież styl...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, bo Guinness to najwybitniejszy stout na świecie i siłą rzeczy inne stouty będziemy porównywali do niego.

No nie , w tej chwili juz większość stoutów z polski bije go na głowę , jest cienki , pusty czasami fajnie gładki za sprawą azotu i tyle ... Kilka lat temu ok moze najlepszy na naszym rynku teraz niestety daleko nie ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Guinnessa piłem w 1994 roku będąc a UK prosto z beczki i zapamiętałem go jako wyśmienite piwo, które jednak na początku nie bardzo smakuje, ale z każdym łykiem zyskuje. Być może współczesny Guinness to już nie to... jak prawie wszystko na tym świecie. ;-)

Jednak Primator Stout bardzo mi tego starego Guinnessa przypomniał.

 

Czy ktoś może w takim razie polecić jakiś dobry stout z Polski?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może współczesny Guinness to już nie to... jak prawie wszystko na tym świecie.

...zaleznie od pubu...ale wiem w ktorym jest dobry...zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

''Polacy maja wszystkie przymioty, oprocz zmyslu politycznego'' Winston Churchill

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zauważyłem to nie raz że kontrargumentem na ''psioczenie''na guinnessa jest to .....że Guinnessa trzeba pić z beczki i tylko wyłącznie w irlandzkim pubie .....otóż piłem w 1998/2000 w irlandzkim pubie i zdania nie zmienię :) raz mi się trafił bardziej palony w smaku ale dalej pustak był ...:) generalnie w Polsce w tym okresie jak wiadomo to u nas bieda była straszna jeśli chodzi o gatunek , wszystko co inne było rewelacyjne ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może w takim razie polecić jakiś dobry stout z Polski?

Mogę polecić te, które piłem:

- Solipiwko Sweet Nygus

- Kormoran Coffee Stout

- AleBrowar Smoky Joe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie najgorsze, ale tego chmielu to tu wiele nie ma... już Lubuskie IPA z tego samego browaru ma go duuużo więcej i to amerykańskich szczepów...

 

Z innej bajki: wypiłem Westmalle Dubbel - bardzo mi smakowało, znacznie bardziej niż Trippel, ciekawe jak dobre musi dyć polecane przez Kol. Dominika Extra?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Papierwoleju

(Konto usunięte)

Ja też wolę quadruple (szczególnie) i dubble od trippli. West jest spoko, ale spróbuj La Trappe, jeśli nie próbowałeś, moim zdaniem La Trappe są lepsze. No i czytaj, co poleca Dominic2509, choć on głównie quady pija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę quadruple (szczególnie) i dubble od trippli. West jest spoko, ale spróbuj La Trappe, jeśli nie próbowałeś, moim zdaniem La Trappe są lepsze. No i czytaj, co poleca Dominic2509, choć on głównie quady pija.

E tam nuda do potęgi z tą Belgią :) raz na rok mozna wypić .......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę quadruple (szczególnie) i dubble od trippli. West jest spoko, ale spróbuj La Trappe, jeśli nie próbowałeś, moim zdaniem La Trappe są lepsze. No i czytaj, co poleca Dominic2509, choć on głównie quady pija.

La Trappe piłem i pijam czasem od dawna, są niezłe, wiem, że Ty jesteś fanem tej firmy, też lubię, ale ostatnio próbuję innych produktów od braciszków i są bardzo dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubuskie IPA kontra Chmiel. IPA niefiltrowana, na drożdżach o mocno esencjonalnym smaku. Ja w nim wyczuwam suszoną śliwkę. Jak dla mnie chmiel wygrywa.Miła niespodzianka. To jedyne do tej pory polskie piwa z Lidla które mi odpowiadają.

 

34fmb6x.jpg

 

Jakoś nie lubię w piwie owoców. Jak zobaczyłem w TV reklamę Tyskiego z cytryną mało pawia nie rzuciłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, że termin piwo wiele obejmuje. Ja jestem tradycjonalistą. Tak jak wódkę mozna zrobić z każdego związku organicznego tak i piwo ale czy to jest piwo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz. Ja pamietam piwo sprzedawane w Warszawie w latach 70-80-ych. Królewskie i Specjal. Było ona niepasteryzowane. Pamiętam też Królewskie z przed sprzedaży browaru na początku 2000r. Pamiętam Krakusa z czasów Pewexu. Ba teraz pewnie wstyd się przyznać ale jak wprowadzano Perłę Chmielową na rynek miała zupełnie inną jakość. To są moje smaki i takich piw szukam a wynalazki smakowe to nie mój gust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Papierwoleju

(Konto usunięte)

Chwileczkę. Piszesz, że jesteś tradycjonalistą i opisujesz piwa z lat '70-'80 dwudziestego wieku, a nie jest dla ciebie tradycją gatunek, który liczy setki lat i nazywasz krieka wynalazkiem? Czegoś tu nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakus w małej smukłej butelce to było moje ulubione piwo.Teraz takich nie ma.

A potem Kazio Puławski w beczułce.Po otwarciu ten zapaszek .... niezapomniane chwile.

A dzisiaj jakieś smaki kwiatów i pizzy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krakus w małej smukłej butelce to było moje ulubione piwo.Teraz takich nie ma.

A potem Kazio Puławski w beczułce.Po otwarciu ten zapaszek .... niezapomniane chwile.

A dzisiaj jakieś smaki kwiatów i pizzy

 

Masz rację "Kazimierz Pułaski" z Warki w butelce 0,33 l z końca lat 1970 był naprawdę dobry. Podobnie jak gdański "Kaper królewski" z przełomu lat 1980/90.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Włodzimierz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że tu chodzi o nostalgię za PRL-em, a nie o smak :-)

Bez przesady :) Co ma tu nostalgia do PRLu

Chodzi tu wyłącznie o wyborny smak piwa, którego dzisiaj nie uświadczysz.

Nawet z małych lokalnych browarów, chociaż są od nich bardzo dobre piwa.

Teraz browary nie potrafią lub nie chcą (za drogo) zrobić dobrego piwa to wciskają ludziom piwa różnej maści,smakowe.

Ludzie to łykają jak świeże bułeczki.

Dzisiaj kupi cytrynowe,jutro aromat kwiatów, pojutrze bekonu. Interes się kręci. Z jakością niewiele wspólnego.

Regularnie kupuje piwa w Dionizosie(gdzie jak się chwalą mają 365 rodzajów piwa).

Kupuję parę moich ulubionych typu Raciborskie,coś z Kormorana,Namysłów,Lwówek, Komes Bałtycki i kilka na chybił trafił.

Wiele tych na chybił trafił to chciałem wylać do zlewu,ale jak kosztuje 4-5 zeta to szkoda i piję się z przymusem.

Albo jakieś smakowe paskudztwo to córa wypije ze smakiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwileczkę. Piszesz, że jesteś tradycjonalistą i opisujesz piwa z lat '70-'80 dwudziestego wieku, a nie jest dla ciebie tradycją gatunek, który liczy setki lat i nazywasz krieka wynalazkiem? Czegoś tu nie rozumiem.

 

 

Dla mnie piwo to nie koniecznie to co uważają historycy. Mam na myśli klasykę piwa nie współczesne wynalazki które też piwami się zwą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej bajki: wypiłem Westmalle Dubbel - bardzo mi smakowało, znacznie bardziej niż Trippel, ciekawe jak dobre musi dyć polecane przez Kol. Dominika Extra?

 

osobiście też wolę ich dubbla od ich tripla. Tak szczerze :)

Znam lepsze triple, a dubbla lepszego nie znam - nie piłem westvleteren 8.

Akurat jestem na etepia zabawy w dubble. Jak przerobię swoją półkę to coś tam skrobnę. Super jest też Rochefort 6.

 

A Extra jest delikatne, niska zawartość alk. Bardzo przyjemnie wchodzi. Jednym smakuje, innym nie. Warto przekonać się samemu

 

No i czytaj, co poleca Dominic2509, choć on głównie quady pija.

 

nie że głównie, tylko chciałem sobie wyrobić zdanie - i wedle mnie, lepiej się trzymać "renomowanych" browarów, które mają doświadczenie.

Tak jak tutaj polecają

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Większość z nich to wyśmienite piwa – i zostaje kwestia indywidualna – np. mój ulubiony Straffe Hendrik Quadrupel jest dosyć nisko a u mnie ne 1szy miejscu. Ale każde pije się z wielką przyjemnością.

Mniejsze browary to, według mnie, przede wszystkim duuużo kawy i karmelu, przez co są „źle” zbalansowane.

 

La Trappe piłem i pijam czasem od dawna, są niezłe, wiem, że Ty jesteś fanem tej firmy, też lubię, ale ostatnio próbuję innych produktów od braciszków i są bardzo dobre.

 

Widzisz mnie np. La Trappa mniej podchodzi. Jedynie ich blond jest dla mnie wyśmienity. Inne też z pewnością są świetne, ale mnie nie podchodzą tak bardzo. Jednocześnie wiem, że jak sięgnę po ich piwo, to nie będę zawiedziony jak np. w przypadku Malheura

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dominic2509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.