Skocz do zawartości
IGNORED

Test phonostage RCM Sensor Prelude IC


Redaktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Redaktorzy
Ukryte

Cenę określiłbym jako średnio-wyższą. Tyle samo kosztuje Simaudio Moon, ale bez opcjonalnego zewnętrznego zasilania, kombinacja wysokich modeli MM/MC Graham Slee kosztuje mniej więcej podobnie albo więcej, a jeszcze są różne Clearaudio itp. Cena naprawdę ho-ho to jest 30 000 zł za Manley Steelhead, którego brzmienia nie znam, ale ludzie wypisują o tym istne cuda. Natomiast dobrze grające phono wedle moich doświadczeń zaczynają się około 3000 zł, jak powiedzmy Amplifikator, Cyrus, tańsze Grahamy, ostatnio Heed Audio podobno też jest fajny. Miałem też do czynienia z poręcznymi pudełeczkami typu NAD czy Pro-Ject, ale to taka liga początkująca. Przypuszczam też, ze DIY mogłoby mieć tu dużo do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Cenę określiłbym jako średnio-wyższą. Tyle samo kosztuje Simaudio Moon, ale bez opcjonalnego zewnętrznego zasilania, kombinacja wysokich modeli MM/MC Graham Slee kosztuje mniej więcej podobnie albo więcej, Audio Research jest już o połowę droższy, a jeszcze są różne Clearaudio itp. Cena naprawdę ho-ho to jest 30 000 zł za Manley Steelhead, którego brzmienia nie znam, ale ludzie wypisują o tym istne cuda. Natomiast dobrze grające phono wedle moich doświadczeń zaczynają się około 3000 zł, jak powiedzmy Amplifikator, Cyrus, tańsze Grahamy, ostatnio Heed Audio podobno też jest fajny. Miałem też do czynienia z poręcznymi pudełeczkami typu NAD czy Pro-Ject, ale to taka liga początkująca. Przypuszczam też, ze DIY mogłoby mieć tu dużo do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Temu też drodzy koledzy nie grymaszę wcale na cenę,choć stosowanie odniesienia do uznanych firm,które pracowały na swoją markę wiele lat, nie powinno mieć tu odniesienia.

Nie zmienia to faktu,że pre RCMu może być wyśmienite,a w audio płacimy za dzwięk,a nie koszt wytworzenia.

W trybie "zrób to sam" koszt tego urządzenia byłby śmieszny,ale to trzeba usiąść zaprojektować i wykonać te ustrojstwo.

Wbrew pozorom nie jest to takie proste.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Witam !

Z każdej strony obudowy wystają łby śrub, za tą cenę wolałbym coś bardziej wyrafinowanego, śruby z łbem stożkowym wpuszczone w blachę ścianek to żaden wydatek, naprawdę :)Jako przykład parę zdjęć

Uprzedzajac komentarze to nie reklama ponieważ firmy już nie ma, to tylko przykład że można się postarać bardziej i to nie za taką kasę - jak dla mnie stosunek jakość/cena w wypadku RCM-u nie jset zbyt korzystny.

Pozdr.

post-6543-100000012 1228241896_thumb.jpg

post-6543-100000013 1228241896_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

I dowcip w tym, że w RCM-ie obudowa jest spasowana idealnie, a śruby w bezpośrednim kontakcie nie pzreszkadzają, bo są bardzo dobrej jakości. Natomiast tutaj widzę nierówne płyty aluminiowe. Klasa wykonania bazsprzecznie gorsza, co z tego, ze łebki wpuścili. RCM wygląda (i daje w ręce wrażenie) jak precyzyja robota fabryczna, a to wyglada tylko jak dość porządne DIY.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Zgadzam się w zupełności, takie porządne DIY ( to prototyp ), ale z drugiej strony 6 klocków to trochę dużo...zwłaszcza,że w srodku nic specjalnego. No, ale wiem z doswiadczenia, zamożni audifile myślą: IM DROŻEJ, TYM MUSI BYĆ LEPIEJ...

P.S.

Gdyby ten lepszy DIY był spasowany jak RCM to byłaby inna historia :)Są fundusze, można sprzedać wszystko w ładnym opakowaniu ...chociaż te wystające łby śrub i tak są paskudne :)

Zresztą nie co dyskutować, de gustibus....

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)
Ukryte

Sensorek zdecydowanie zyskuje podczas bezpośredniego kontaktu.Elementy są idealnie dopasowane a wystające śróbki robią wrażenie zamierzonego efektu.To że urządzenie zajmuje dwa pudełka dodaje posmaku czegoś unikalnego.Po odsłuchu zapadła decyzja na tak,cena w porównaniu z innymi phonostage wcale nie jest wygórowana i teraz gromadzę fundusze.Zwróce jeszcze uwagę na to o czym pisał Alek,mianowicie jakość montażu,porównajcie to wykonanie np do partyzantki jaką wykonuje AN.Będąc w RCM oglądałem bardzo dokładnie Bonasusa,perfekcja i 100% powtarzalność.Mnie taka postawa cieszy,mam poczucie,że kupuję coś wyjątkowego,profesjonalnie zapakowanego,z pełną instrukcją.W Polsce to ciągle wyjątek.Rozmawiałem z właścicielem RCM,mówił mi ,że zdecydowana większość produkcji sprzedawana jest za granicą,ale 40 sztuk w pierwszym roku produkcji robi wrażenie,przynajmniej na mnie,szczególnie z uwagi na olbrzymi wybór markowych urządzeń na zachodzie z którymi tamtejsi audiofile obcują od dawna.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Pall, jak miałem Bonasusa u siebie i zapraszałem to nie wpadłeś. A było czego posłuchać. Cały zestaw analogowy ze stajni RCM.

Co do tych śrubek to w rzeczywistości wogóle nie rażą oczu. W realu te klocki wyglądaja bardzo dobrze. Dzwięk odbieram tak jak redaktor. A przesiadałem się z Lehmana.

Odnośnik do komentarza
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)
Ukryte

70Marcin, 3 Gru 2008, 22:41

 

>dużo lepsze w bezpośrednim porównaniu od Lehmana? Używam Lehmana, ale rozglądam się za czymś

>wyższym.

 

Nie jestem co prawda umka,ale odpowiem,bo porównywałem(oba urządzenia w tym samym miejscu)to nie ta klasa(Lehmann) i nie bardzo jest co porównywać,praktycznie w każdym aspekcie.Różnica na korzyść Semsora jest słyszalna w ciągu paru taktów.Nie ma potrzeby uważnego wsłuchiwania się w niuanse,one są czytelne jak na dłoni.Sensora można porównywać ze sporo droższą konkurencją,nawet z odrobiną brawury,na co pokusił się red Pacuła(porównanie do Manleya)okazało się, że urządzenia róznią się sposobem prezentacji a nie klasą brzmienia,w przypadku ceny Manley przegrywa z kretesem.Byłem swiadkiem prównania Sensora z najdroższym ASR i ten drugi nie podołał.

 

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)
Ukryte

Mundek_60, 3 Gru 2008, 22:54

 

>W jaki sposób wejścia przełączane są w tryb pracy symetrycznej? Gniazda wejściowe widać tylko RCA.

 

 

Na zdjęciu widać mikroprzełączniki,wśród nich jest funkcja bal/unbal(ostatni po prawej)i w ten sposób sygnał z wkładki(symetryczny) trafia do Sensora i takim go opuszcza.

 

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Ukryte

>>70Marcin

Najlepiej zadzwoń do RCM-u i jak będą mieli na stanie, a uwierz mi czasami są braki, to wypożyczysz Sensora i Sam porównasz. Ja przy zmianie pre. pociąnąłem zestaw z ramienoiem i wkładką. Tak więc ciężko mi porównać bezpośrednio te dwa klocki. Ale opinię porównawczą wstępnie nakreślił Paweł.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)
Ukryte

Redaktor, 4 Gru 2008, 11:30

>"Byłem swiadkiem prównania Sensora z najdroższym ASR i ten drugi nie podołał."

>

>Z najdroższym, czyli tym z dodatkowym wiadrem kondensatorów itd?

 

Dokładnie z tym :)

 

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)
Ukryte

Mam pytanie,czy po teście Sensor zagościł na stałe w redakcyjnym systemie?czy ukaże się także papierowa wersja wrażeń z odsłuchu np w Magazynie hi-fi?czy bespośrednie porównanie do grahama w jakiś jednoznaczny sposób wskazało faworyta?

 

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Ukryte

No właśnie

Jak podłączane jest wejście zbalansowane (poprzez RCA)

Od ponad roku bawię się INA i próbuje uzyskać pełne zbalansoawnie na wejściu (tak jak w przypadku mikrofonu na XLR) i ... lipa. Aplikacje publikowane w necie zawsze mimo użycia na wejściu OPA z symetrycznym wejściem "debalansują" je w stopniu wejściowym za pomocą "sztucznej masy".

Bawie sie Denonem DL110 i byc moze zbyt mała impedancja powoduje problemy.

Co do konstrukcji RCM (nie słuchałem ale po tym jak kupiłem Perreaux http://www.perreaux.com/assets/file/archive/029-SM2.pdf to nie szukam już miodu) - patrząc na to co w środku to 3Kzł będzie w sam raz dla audiomaniaka (dla ludzi kumających jak trzymać lutownice tego typu konstrukcja na full wypasie to max 1.5Kzł i oczywiście własna praca).

Jeżeli ktoś we WRO używa tego RCM to chętnie porównam z tym co mam (jako dolny punkt odniesienia możemy przyjąć posiadany przeze mnie VSPS w wersji wypas full dual mono)

Odnośnik do komentarza
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)
Ukryte

dino, 7 Gru 2008, 22:43

 

>A patrząc na sekcje zasilania to ... się nie popisali (lepsze rozwiązania widywałem w zasilaczach

>do faxu). Ale skoro Szanowny Redaktor twierdzi, że gra ....

 

 

I te wszystkie Twoje "wnioski" oparłeś na zdjęciach z sieci.

Gratuluję

 

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Nie wiem co maja do rzeczy zdjecia z sieci ale to co widac na zdjęciu zasilacza może byc ilustracja do pracy dyplomowej w technikum (zocznym).

Prościutki układ z podstawowa filtracją i stbilizatorem scalonym.

Co ciekawe nieekranowany kabel AC idzie obok wejśc jednego z kanałów.

Może to gra natomiast taki zasilacz nawet z toroidem kosztuje ok 400PLN i tutaj nie ma zbyt dużego pola manewru.

Tak jak piszę nie słuchałem natomiast "to co widać" nie jest dla mnie uzasadnieniem tak wysokiej ceny.

W innym wątku zwracałem uwagę na np produkty Passlab - sa koszmarnie drogie ale jak niektórzy sie orientują, żeby grały dobrze wymagaja naprawdę dobrze dobranych elementów z górnej półki dodatkowo dobieranych i testowanych (to poważnie podnosi koszty produkcji).

W przypadku RCM nie widac jakis sczególnych "cudów" (może poza dzwiekiem ale ...)

 

Jeżeli ktos to testuje to ponawiam prosbe o sposób w jaki podłacza się wejście "balanced" a jezeli jest możliwosc posłuchania we WRO to chetnie sprawdzę nausznie.

Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.