Skocz do zawartości
IGNORED

Kable które ożywią Nada


dsm_213

Rekomendowane odpowiedzi

sorki ale jeszcze coś napiszę,

jestem zwolennikiem minimalistycznego przejawy myśli we wszystkich aspektach życia łącznie z audio :),

i budowa kabla reson bardzo mi się podoba jak i jego wygląd , brzmienie niestety nie dopasowało się do moich preferencji, testowałem go jak pisałem wcześniej w 3 różnych konfiguracjach i mimo że chciałem żeby został, bo ten kabelek ma coś w sobie, to obiektywnie oceniając jego filtrowanie niestety ale przegrał w konkurencji z innymi kabelkami,

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikson wszystko ok, u Ciebie sie nie sprawdzil , u mnie tak - w porownaniu do ProCaba, VDH CS122 i Transparenta Reson ma lepszy bas i dynamike i poki co mi pasuje. Skad sie bierze kwestia ze u Ciebie to gra bez dynamiki , nie mam pojecia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napisałem że bez dynamiki całkowicie, tylko że resony nie przenoszą dynamiki dokładnie, tłumią ją przy tym, a skąd wiem? bo reson przy choćby aq type4 czy type8 okazał się lekkim zamulaczem ze słabo kontrolowanym niższym i rozlazłym basem i z mniejszą ekspresją w przekazie dynamiki, fakt ładną średnicą porównywalną ale ze słabą głębią sceny bardzo płasko,, rozdzielczością dźwięku dorównywał obu, najgorzej wypadł z harmanem, przyciemnił go najmocniej i bass zrobił się już kluskowaty, dlatego mówię otwarcie do bardziej skocznej muzyczki resony się nie za bardzo nadają, ale jak kto lubi. oczywiście mowa cały czas o głośnikowych.

 

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze kwestia na jakich zestawach je porownujemy, no i tez Ty z innymi kablami. Harmany same w sobie sa ciemne. Najwazniejsze ze mi Resony pasuja i sa odpowiednio dynamiczne i z uderzeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reson głośnikowy to jeden z najlepszych kabli głośnikowych w ogóle i na dodatek kosztuje grosze :) Pza tym to jeden z najlepszych kabli na bas do bi-wirringu czy bi-ampingu, pewnie jedynie Antykable są lepsze :) Poza tym gra bardzo otwarcie więc nie wiem skąd te opinie miksona ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reson do 50pln jest świetnym kablem ale porównując go do kabli za 100pln za mb już nie. Jeżeli ktoś pisze że reson świetnie kontroluje bass to nie podłączał kabli które robią to lepiej i taka jest prawda a to że ślepo zapatrzeni wyznawcy resona tego nie przyjmują do wiadomości to ich strata.

 

 

Mr.Zydelek za taki tekst gdybyś mi powiedział w twarz to byś dostał w ryj. zapewniam cie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie wyklocac z Miksonem - ma inny sprzet, porownywal do innych kabli.

Mi Reson poprawil naprawde duzo - i dynamike i czystosc i bas.

Co do basu - jest silny i dobrze kontrlowany. Nie sztuka jest gdy kabel ma odchudzony bas to i niektorym sie wydaje ze jest swietnie kontrolowany.

Tak czy siak ja Resona polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson-> jeszcze raz się powtórzę (ostatni) pier**lisz GŁUPOTY.

 

Reson kiedyś zastąpił w moim systemie Tara labs reference a nie jakieś gówno z którym go porównywałeś. Ja poównywałem go bezpośrednio z Tarą, Kimberami po 160zł/m i wieloma innymi. Również z Naim Cable- które były bardziej nasycone w górze o brzmieniu tłustszym pełniejszym ale o lekko rozmytym basie:)

Reson jest neutralny identycznie jak referencyjna Tara. Góra słodka gładka bez przerysowań a bas WZORCOWY niezaleznie od ceny kabla. Scena na dość wysokim ale nie wybitnym poziomie. Reasumując- jakość-mozliwości ocena 6.

 

Natomiast wpierw trzeba mieć dobrze zbudowany system. Kable pozwolą "odkryć pełnię możliwości". Nie pomogą natomiast (żadne kable) na ułomny źle dobrany tor audio.

AMEN!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze raz powtórzę: jeśli proponujecie Resona, który jest solid core, to ja proponuję o wiele tańszego Jantzena (również solid core), a równie dobrego, jeśli nie lepszego. Za cenę 9zł/mb (14zł/mb wersja bi-wire) można kupic sobie w ciemno i nie będzie czego żałować. I jeszcze raz powtórze link:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go (zakupiłem na próbę by zobaczyć co to).

Miernota. Szorstka góra, plaski dzwiek brzydka chłodna barwa itd.

Podobnie sprawdzałem taśmę Jantzena- również słaby "przekaźnik" ograniczający mocno system:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Zydelek

 

widać masz gumowe ucho do kwadratu jeżeli reson cię oczarował i pokonał wiele droższych kabli nie mówię o jednym i jest dla ciebie najlepszym kablem świata TWOJA OPINIA !!!

 

a dwa że chamówa i wulgaryzm od ciebie bije na całe forum, to widać jaki oświecony poziom audio reprezentujesz więc nie będę tego więcej komentował.

 

podsumowując

 

reson jest przeciętnym kablem do 100

do 50 jest niezłym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>widać masz gumowe ucho do kwadratu jeżeli reson cię oczarował i pokonał wiele droższych kabli nie

>mówię o jednym i jest dla ciebie najlepszym kablem świata TWOJA OPINIA !!!

:))))

W mojej ocenie kable niczego nie pokonują. Reson w tamtym czasie łączył potężne kolumny JBL T10 i wzmacniacz Betley. Był mimo setek prób z innymi kablami kablem, który za śmieszne pieniądze pokazał klasę znaną z drogiej konkurencji. Za takie cechy uważam: gładkość, barwę i szybki kontrolowany bas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np przy testowaniu budżetowego rotel ra02 i b&w 685, wcześniej 602 s3, np też z rotel rsx-972, czuć było wyraźnie w porównaniu do type8 że reson rozmywa niższy bass, średnice ma bardziej z przodu jest ok, mniejszą głębię sceny, stereofonia przyzwoita, rozdzielczość porównywalna jak type8, podobnie ogładzają oba górę, ale reson słabiej przenosi dynamikę w porównaniu do type8, czy jest bardziej muzykalny od type8 to każdy musi sam to stwierdzić i dobrać pod siebie , bo jednemu będzie wydawał się idealny a drugiemu zamulający.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze, że na moja propozycję nikt nie zareagował. Słuchalem resona w porównaniu Naim (69 lub 79 zł/m) gra otawartym dzwiękiem z doskonałą srednicą, czystą, analityczną góra i krtkim basem, który się nie rozmywa. Tego nie ubywa resonowi ale ma lekko wycofaną gore i nieco gorzej kontrolowany bas. Jeśli nikt z was go nie słuchał to polecam, choćby na probę. Wiem, że nie jest popularny i jest mało znany. Prawdopodobnie ze wzgl. na niską cenę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lulu kable Maima miałem w podwójnym okablowaniu jakieś 10 lat temu. W moim systemie zachowywał się podobnie do Resona ale jak wczesniej pisałem. Dzwiek był tłustszy a bas własnie lekko rozmyty i gorzej kontrolowany niż przy Resonie.

 

Panowie nie ma się co sprzeczać. Tak naprawdę nie ma kabli złych (mowa o tych do audio domowego)ale są kable źle zaaplikowane. Trzeba sprawdzać u siebie a nie kierować się wyłącznie opiniami. Najważniejsze to adaptacja w pomieszczeniu i prawidłowo dobrany wzajemnie z sobą zestaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikson-> Rotele nie grzeszą przejrzystością i sprężystością. Reson pokazał więc w tym systemie jak brzmi wzmacniacz, natomiast AQ (budżetowe o cechach krzykliwości, nerwowości) dodały wzmacniaczowi to czego mu brakowało i BINGO. Nie znaczy to że kable X są be a Y super. Zrównoważyłeś niedostaki, czyli zestawiłeś to tak jak powinno sie robić.

Natomiast w kategoriach absolutnych Reson zawsze pokaże wyższość nad pseudo tanią budżetową konkurencją i niebezpiecznie zblizy się do kabli z wyższej półki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mówię że tak niejest, jak zawsze gra system, my jestesmy inni inne warunki akustyczno-anatomiczne, inne analizatory dzwięku :) Jaki kabel W/g Ciebie Zydeleku jest pod względem basu lepszy od Naima no i resona ma sie rozumieć .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anty Cable-> wypełnienie, barwa, koloryt basu i zróżnicowanie ale UWAGA! Musi być dobrze dobrany tor bo inaczej może zabrzmieć zbyt tłusto i zamazywać, czyli znów do początku. Pokaże się w dobrze zestawionym audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Zydelek, 4 Gru 2008, 10:25

 

>Mam go (zakupiłem na próbę by zobaczyć co to).

>Miernota. Szorstka góra, plaski dzwiek brzydka chłodna barwa itd.

 

No widzisz (słyszysz)? A u mnie jest dokładnie odwrotnie i nie jest jeszcze wygrzany, bo na razie oszczędzam na paleniu;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja podlaczajac inne kable po Resonach odczuwalem nude. Co prawda nie sa to drogie kable ale w cenie Resona. Reson dal mi odpowiednia dynamike, duzy bas przy tym trzymany za morde. Nie mam sie czego w nich czepic, no chyba ze gory ale to juz jak kto woli, jestem w stanie przebolec bo inne kable znow maja inne bardziej rzucajace sie w uszy wady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reson ma świetnie kontrolowaną górę. Nie przerysowuje. Włąsnie to przerysowywanie a w zasadzie jego brak jest odbierane jako "brak góry" :) Blachy i wszelkie przeszkadzajki są dzwięczne z połyskiem. Taki sam sposób prezentacji wysokich tonów oferuje: Tara labs reference, Decada, AC, S.O, AT Argent+, AT Forest, Stereovox, topowe Monstery i duzo by jeszcze wymieniać.

Teraz trzeba postawić sobie pytanie. Czy chcemy kablami korygować niedostatki (uwypuklać- dodając szorstkości, krzykliwości i nerwowości) śpiącemu systemowi, czy rozkoszować sie gładkością brzmienia (uzywając do tego dobrych kabli mało wnoszących od siebie ale bardzo gładkich).

 

Z postów przeczytanych w tym wątku mam jeden jedyny wniosek. Reson był za dobrym i za gładkim kablem jaki był uzyty w systemach w których mógł sie nie spodobać. Innego sensownego wytłumaczenia być nie może.

 

Spadam posłuchać zanim "dostanę w ryj" :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lulu-> seria AT jest gładka i z klasą jak piekna kobieta. Pokazuje swoje wdzięki subtelnie a nie jak laska pod dyskoteką w spódnicy 10-cioma cm przykrywającej jej tyłek:).

Ale i dama (AT Argent+) potrafi pokazać pazura i drapnąć jak jej włozysz łapę tam gdzie akurat nie będzie chciała. Wtedy z wielką dymaniką ale zawsze w kulturalny sposób powali przeciwnika niczego nie upiekszając. Trzeba jej tylko dać okazję (odpowiedni tor audio).

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym zapomniał lulu.

Jesli Argent jest za łagodny to zamień go na coś od AQ -Midnight w dół. Z tej grupy druty na 100% się sprawdzą. Z midnightem raczej będzie krzykliwie ale z pogrubionym basem. Niższe jednak modele dadzą oczekiwany efekt. Tanio ku zadowoleniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.