Skocz do zawartości
IGNORED

Test odtwarzacza Denon DCD1500AE


Redaktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ukryte

Stosuje toroidalne trafo np. w Denonie AVC-A1HDA...

Pozdrawiam

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

xniwax,

 

chciałbym przeczytać w każdym bądź razie jeszcze profesjonalną recenzję D9, zwłaszcza że powyżej odsłuchiwany był ten Denon, ciekaw jestem oceny D9 w odniesieniu do Denona

 

z tym że co bardzo ważne, wręcz kluczowe dla odsłuchu Pioneera na warstwie CD, bez włączonego systemu LEGATO, który psuje dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Dość odważny test, przyznaję. W momencie gdy największy wróg SACD, jakim jest Sz.P. Stryjecki odtrąbił na łamach prasy zanik formatu SACD, tutaj nie dość że wogóle wspomina się o możliwości odczytu tych płyt, to jeszcze piszę sie o SACD że w samych superlatywach. Myślę że można byłoby pójść na całość i przetestować tych parę nowych odtwarzaczy z wyższej półki Denona, Yamahy czy Pioneera tylko i wyłącznie pod kątem jakości SACD, gdyż temat CD staje się juz nudny. Ktoś kto ma kolekcję 200 płyt Cd i tak wiele juz z tego nie wyciśnie, choćby w locie zamieniał sygnał na 24/384 albo i wyżej. Tylko po co ? Audiofile nie dopuszczają mozliwości takiej ingerencji w dźwięk, w chwili obecnej tylko SACD daje czysty sygnał wprost z płyty, plus oczywiście komputer jako źródło wzorcowe audiofilskich plików gęstych - tu oczywiście swietlana przyszłość i nieunikniony sukces, to chyba nie podlega dyskusji.

Odnośnik do komentarza
  • Redaktorzy
Ukryte

Osobiście podejrzewam, ze jest to wynik nie tyle miażdżącej przewagi formatu, tylko tego, o czym już parokrotnie w Audiostereo pisano - że niektóre niedrogie odtwarzacze wieloformatowe mają słaby tor CD. Nieźle to koresponduje z opiniami, zę w bardzo wysokiej klasy (i drogich) odtwarzaczach tego typu ta różnica (na korzyść SACD) jest z kolei niewielka.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Redaktor, 24 Gru 2008, 11:38

 

>Osobiście podejrzewam, ze jest to wynik nie tyle miażdżącej przewagi formatu, tylko tego, o czym

>już parokrotnie w Audiostereo pisano - że niektóre niedrogie odtwarzacze wieloformatowe mają słaby

>tor CD. Nieźle to koresponduje z opiniami, zę w bardzo wysokiej klasy (i drogich) odtwarzaczach tego

>typu ta różnica (na korzyść SACD) jest z kolei niewielka.

 

tu zdecydowanie nie chodzi o niedrogie odtwarzacze, przewagę wysokiej rozdzielczości nad downconvertowanym do niskiej rozdzielczości nagraniem słychać nie tylko na wieloformatowych odtwarzaczach za 500zł.

 

I tak np. w przedziale cenowym do 1500 zł nie znajdzie się równie dobrze grającego nowego CD playera, w przedziale do 2000zł również żaden CD player nie zagra lepiej niż SACD player do 2000zł ,tak samo w przedziałach do 2500 zł, 3000 zł.... jeśli Redaktor nie zgadza się z powyższym proszę w takim razie o więcej recenzji, zgadzam się z asfanterem, że fajnie byłoby zobaczyć jeszcze recenzje chociażby wspomnianego PD-D9 Pioneera jak również CD-S1000 Yamahy, CD-S2000... urządzenia jakby przemilczane i pomijane na forum, ale wiadomo jaka opinia na AS krąży na temat nagrań o studyjnej jakości, lekko rzecz ujmując niepozytywna, także może również udało by się coś skrobnąć na ich temat?

 

nagranie CD nie jest w stanie zapewnić takiej samej rodzielczości, szczegółowości i dynamiki jak format który posiada 4 razy więcej informacji muzycznej, jest to technicznie nie możliwe.

 

Owszem firmy mogą próbować rozbudowywać tor analogowy i świetne DACi 24bit/96kHz ale to wszystko raz, że bardzo drogo kosztuje, a dwa nigdy nie da takiego samego efektu jak równie dobrze skonstruowany SACD player z tym że odtwarzający SACD, Stosując DAC 24/96 i powtarzając wielokrotnie próbki sygnału z płyty CD (16/44,1) można wygładzić nagranie, żeby brzmiało mniej 16bitowo, po to w sumie są DACi 24/96 żeby zakryć niektóre niedoskonałości formatu płyty CD, ale wygładzając 16bitowy dźwięk w żaden sposób nie uda się odzyskać rzeczywistej rozdzielczości nagrania, dźwięku jaki został zarejestrowany w studio w wysokiej rozdzielczości.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

tym samym różnicę między niską a wysoką rozdzielczością nagrania usłyszeć można na odtwarzaczach za 500, 1500, 2000, 3000, czy 4000 zł ale też na kosztującym 10000GBP Linnie Klimax DS który wspiera pliki Studio Master Flac 24bit/96kHz

 

przy okazji też przydałaby się jego recenzja :)

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Co do górnego zakresu - jakos nie zauważyłem na CD uprzywilejowania tego zakresu, hmm wręcz przeciwnie. Jedno moge powiedzieć, że "gołego" Denona od DAC Audionemesis DC1 dzieli olbrzymia przepaść tak na CD jak i SACD, olbrzymia.

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Przeczytałem wszystkie dostępne testy Denona DCD-1500AE - zarówno ten, jak i napisane przez innych redaktorów. Sam także miałem okazję przetestować ten CD, ale w niezbyt korzystnych warunkach (w Saturnie). Raz na Wharfedale z serii Evo2, a innym razem na Cantonach ze średniej półki. Niestety pośpiech, złe ustawienie kolumn i kiepska akustyka nie pozwalają mi teraz na wysuwanie wniosków na temat dźwięku CD Denona.

Generalnie to mam niejaki kłopot - bo mam wzmacniacz PMA-1500AE i byłem prawie zdecydowany, żeby dokupić do kompletu wyżej recenzowany kompakt. Jednak po przeczytaniu kilku opinii, zaczynam mieć poważne wątpliwości...

 

Na marginesie - szuflada rzeczywiście nie należy do super solidnych, ale to akurat dla mnie drobna wada.

Odnośnik do komentarza
Ukryte

Jeszcze takie pytanie/prośba do Redaktora. Czy sprzęt mógłby być testowany także na płytach o przeciętnej jakości dźwięku? Chodzi o to, że np. metal (symfoniczny, progresywny, heavy etc.) jest dość często zrealizowany przeciętnie lub kiepsko. Rzadko trafiają się płyty metalowe z audiofilskim rodowodem :)

Np. zawsze mnie interesowało, jak testowany sprzęt (czy to kolumny, czy CD) sprawdzi się przy zespołach, takich jak Emperor czy dajmy na to Rhapsody. Od jakiegoś czasu szukam systemu, który będzie potrafił odtworzyć np. "The Loss and Curse of Reverence" Emperora (z płyty "Anthems to the Welkin at Dusk) z należytą dynamiką ("kopem"), dobrą podstawą basową i SEPARACJĄ instrumentów, a jednocześnie nie będzie zbyt dosadny, ostry i odchudzony przy prezentacji góry i górnej średnicy pasma...

Odnośnik do komentarza
Ukryte

@ Jasio

 

Póki co nie otrzymałem ani złotówki za ten artykuł nawet od redakcji, tak więc zarzut sponsoringu jest zwykłym pomówieniem. W recenzji napisałem, to co słyszę i nic więcej, nikt na mnie nie wywierał żadnych nacisków, skądinąd nie napisałem niczego szczególnego nt. testowanego klocka (żadnych peanów), więc nie wiem skąd takie opinie.

 

Co do nieszczęsnej tacki, rozumiem, że audio-fetyszyści muszą mieć wszystko odlane z żeliwa z ołowiem w środku, bo inaczej nie zagra. Przymiotniki "solidny" oraz "ciężki" nie są synonimami. Moim zdaniem tacka sprawia wrażenie solidnej. EOT

 

Co do transformatora - przyznaję - myliłem się, nie jest toroidalny, lecz impulsowy. Opierałem się na fałszywych wywodach innych recenzentów.

Odnośnik do komentarza
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.