Skocz do zawartości
IGNORED

Niebotyczna przewaga Scan-Speak na Vifa


Jarek33331

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co boli to chyba to, że niemamy własnych konstrukcji samych przetworników, które mogłyby rywalizować ze światowymi markami. Dlaczego niby polscy konstruktorzy mieli by być gorsi od zagranicznych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Scan-Speak to podam parę faktów.

 

Przetworniki Scan-Speak porównywałem w różnych wyrobach firmy Esa i tak:

1. Esa Continuum (SS 8545 + SS9300) - spokojny, ładny dźwięk. Wiele szczegółow w górnym zakresie. Przepiekne wykonanie. Pewne niedomagania w zakresie środka basu (mocno wycofany)

2. Esa Continuum^2 (SS8545K + SS9900 Revelator) - tu bas jest już pełny, góra bardziej szczegółowa i piękna przestrzeń + stereofonia (kupiłem te kolumny po 30 minutach odsłuchu, nowe w Nautilusie w Krakowie)

3. Esa Furioso - wiele barwnych szczegółów, mało basu (ale to monitory). Przepiekny wygląd.

4. Esa Furioso^2 - niezwykle wymagające co sprzętu towarzyszącego, dla mnie troszkę przekombinowane, trudne do wysterowania, zbyt drogie

5. Esa Ostinato^2 - kolumny nie warte swej ceny. Bas bez kontroli, rozlazły. Góra też bez polotu. Doprawdy nie rozumiem, jak te głośniki otrzymały nagrodę Audio za urządzenie XX-wieku.

 

Podsumowując, głośniki Scan-Speak dają w odpowiedniej konfiguracji wiele, bardzo wiele radości i wyszukanych przeżyć.

 

Ale i tak uważam, że kolumny aktywne są znacznie lepsze od pasywnych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie scany sloneczka ostatecznie doczekaly sie tylko deski,i do budy na pewno nie wracaja i to jest rewelacja!!

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

When it comes to A Class amplifiers . I am totally biased.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ale i tak uważam, że kolumny aktywne są znacznie lepsze od pasywnych

 

A ja np uważam, że kolumny 3-drożne są lepsze od 2-drożnych. To taki sam mniej więcej poziom "uważania". Nie ma się do czego odnieść, nie wiadomo o co "uważającemu" chodzi i po co pisze to co pisze, najpierw z vifą i ss, a teraz płynny przeskok do aktywne vs pasywne ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywne? A to, że są napędzane z wyjścia wzmacniacza bez pośrednictwa zwrotnicy prądowej to jest to ta właśnie rewelacja.

Oczywiście można to sknocić. I wówczas rzeczywiście nie ma czego porównywać. Skupmy się na głośnikach. To który jest lepszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tego tematu mam pytanie - jak mozna usunąć kurz i inne drobiny zanieczyszczeń z membran kopułek Skan Speak ! kupiłem Kolumny z Skanem 9300 które są zabrudzone - kurz jest przyklejony do powierzchni kopułek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.