Skocz do zawartości
IGNORED

Yaqin MC-10L


Daniel75
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No fajnie, tyle że w dalszym ciągu nie jest zrozumiałe jakim cudem po odwrotnym połączeniu kanałów wystąpiła dużo lepsza scena. Jeśli jeden kanał był nie całkiem sprawny i grał gorzej to po zamianie kabli ten głośnik mógł zagrać lepiej, ale ten drugi który grał dotychczas lepiej musiał zagrać gorzej więc jak scena mogła być dużo lepsza?

Chyba że głośniki też grają sobie całkiem różnie.

 

 

w pewnym sensie dzieję się tak przez akustyke pomieszczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pewnym sensie dzieję się tak przez akustyke pomieszczenia

 

Jeśli jest aż tak beznadziejna to po co tam jakiś lampiak, wystarczyłby zwykły bumbox

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest mi do niczego potrzebny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A little knowledge inclineth men's minds toward atheism, but greatness of knowledge bringeth men's minds back again to God" Lord Bacon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

tak sie zastanawiam ,nad lampami mocy el-34 do yaqina mc-10l,,, ktore zagrałyby ,krótkim ,szybkim basem z dobrą srednica i wokalami ,zarazem aby mialy dobrą przestrzeń i detale ,obecnie mam el-34 rft i za czym sie lepszym rozejrzeć...?.

 

czytalem ze są dwa rodzaje lamp mullart el-34 - nijakie cyrio, i ruskie... ,gubie się ,moze mnie ktos naprowadzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytalem ze są dwa rodzaje lamp mullart el-34 - nijakie cyrio, i ruskie... ,gubie się ,moze mnie ktos naprowadzi?

 

Mullardy o ile wiem sa w 2 zasadniczych wersjach: wspolczesnie produkowane rosyjskie (sam uzywam - zwykle i w wersji cryo); oraz produkowane w zakladach Blackburn NOS'y

 

Moim zdaniem lampy RFT tez sa bardzo dobre

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam ,nad lampami mocy el-34 do yaqina mc-10l,,, ktore zagrałyby ,krótkim ,szybkim basem z dobrą srednica i wokalami ,zarazem aby mialy dobrą przestrzeń i detale ,obecnie mam el-34 rft i za czym sie lepszym rozejrzeć...?.

Polecam KT77 Gold Lion. Nie są najtańsze, ale mają to, czego szukasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz lampy za 1K, a za 2K podwoisz wartość wzmaka a nie Będziesz włączał żeby je oszczędzać i popadniesz w autosugestię drogie = dobre.

Druga sprawa z NOS coraz gorzej, praktycznie każda aukcja jest tak opisana a jak przyjdzie do domu cycki opadają.

Co do KT77 GL nie miałem w Yanku dziesiątym ale około dwóch lat temu były ochy i achy na forum jednak krótkotrwałe większość była zachwycona "wykopem i jasnością" ale trend się nie utrzymał i temat całkiem zdechnął.

Rozmawiałem z kilkoma osobami i troszkę aukcji było na allegro niestety nie jako kwadra tylko jako 3 lub 2 a to świadczy o tym iż lampki nie są zbyt trwałe.

Yanka 10 mam, chciałem się go pozbyć kilkukrotnie jednak im dłużej go słucham tym większą czuję w nim potencję od serii różni się tylko wymianą kondensatorków z pola ryżowego na lepciejsze i to znacznie mu pomogło, na zmianki czeka jeszce potencjometr.

Co do lampek kupiłem nowego z chińczikami po miesiącu dokupiłem lampy mocy EL34 Mullard z bieżącej produkcji, wygrzałem posłuchałem zawsze wracam do nich z sentymentem. Testowałem też TungSol bardzo fajne lampki na moim systemie bas nie tak niski ale bardzo sprężysty.

Obecnie słucham na RFT ale to też żadna wskazówka wszytko zależy od lamp sterujących i kabli w bieżącej konfiguracji mam ClearTop i radietskie 6H1P.

Dokupiłem w międzyczasie GE, SYLVANIE - otrzymałem w prezencie... i wiele wiele innych ale to wszystko nic najlepiej mi pasuje amerykancko-radietski mezalians.

Wszystko zależy co komu się podoba "jeden lubi kwiatki, drugi córkę ogrodnika..."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bieżącej konfiguracji mam ClearTop i radietskie 6H1P.

Pewnie już było na forum gdzieś o tym ale możesz jakoś opisać dźwięk tych ClearTop bo myślę o nich od dawna jak wypadają w porównaniu z z 6N1P lub 6N1P-EW bo te mam i znam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

ja tak ,mam ,ale chodziło mi o pare lamp o rozrzuconych ,parametrach do cd i wtedy jeden kanal grał ciszej ,czy to możliwe...? a w janku ,jest ok! lampy mocy rft i dwie clear top 6cg7 i 6n1p , ale nie ew,jest fajnie i to jest super zestawienie ,kondy ,w pre ,też wymienione ,te od ryżu poszły do kosza ,a siedzą jantzeny czerwone a do odtwarzacza cd to lampy ecc88

Edytowane przez zbyniu 360
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chodziło mi o pare lamp o rozrzuconych ,parametrach do cd i wtedy jeden kanal grał ciszej ,czy to możliwe...?

możliwe, nie tylko różnie głośno ale grają też inaczej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij albo przejdź się jeżeli Masz taką możliwość do zmierzenia wszystko będzie jasne, jeżeli Masz rozjechane parametry to równego grania z tego nie będzie.

Kupiłem dwie kwadry RFT z jednej serii bardzo fajnie grały ale dopiero po pomiarach i dobraniu w pary zaczęła się muzyka, pomimo tego że rozrzut parametrów nie był duży.

Dwie na kanał jeszcze się zmieszają ale jak Masz każdą na innym jak w CD to każda gra swoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe, nie tylko różnie głośno ale grają też inaczej

Potwierdzam sterujące potrafią grać i ciszej i innym dźwiękiem sam ostatnio taką jedną u mnie znalazłem grała trochę ciszej i miała mniej góry i średnicy długo nie wiedziałem co jest grane bo jedna kolumna miała mniej góry i wokal słabszy a to była jedna 6N1P chyba już umiera albo ma całkiem inne parametry niż reszta .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

Wyślij albo przejdź się jeżeli Masz taką możliwość do zmierzenia wszystko będzie jasne, jeżeli Masz rozjechane parametry to równego grania z tego nie będzie.

Kupiłem dwie kwadry RFT z jednej serii bardzo fajnie grały ale dopiero po pomiarach i dobraniu w pary zaczęła się muzyka, pomimo tego że rozrzut parametrów nie był duży.

Dwie na kanał jeszcze się zmieszają ale jak Masz każdą na innym jak w CD to każda gra swoje.

a to były 6h23p ,bo bardzo mi sie kiedyś znowu spodobaly i kupilem ,ale ze zamieniając na kanał zawsze ta lampka grała ciszej i wokal nie lokalizował sie po srodku ,tylko tam gdzie byla ta mocniejsza i głosniejsza lampa no niby że pośrodku wokal ,ale nie do konca,ot takie przygoda z lampkami,a szkoda że musiałem zwrócić ,bo to moim zdaniem najlepsze lampy z ecc88.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Pytanie do posiadaczy MC10L by Sonus Oliwa.

Wiem, że Pan Andrzej Witek popełnił trochę takich sprzętów.

Pytanie: co było robione i jakie są efekty tjuningu..

pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

witajcie, grał ktoś z Was Yaqin'em 10L z Minas Anor IIIs 2.5r?

połowa repertuaru to muza rock'owa/elektroniczna (Muse, Audioslave, etc..)

Przy okazji zapytam jak 10L sprawdza się z takim rodzajem muzyki. Źródło to naim cd5x

 

aaa pomieszczenie o powierzchni około 25m2.

 

pzdr

Szymek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem Yaqinem MC-10L ale niestety z Minasami 2 drożnymi teraz są już 2,5 drożne i podobno basu mają więcej bo w 2 drożnych mi go trochę brakowało nie było kopa tylko plumkanie więc w cięższej muzyce średnio to wypadało . 2 drożne Minasy grały też średnicą mocno zaakcentowaną do przodu i często to przeszkadzało bo wokal potrafił zdominować cały przekaz no ale to też zależy od CD jedne grają bardziej do przodu inne mniej u mnie grał Atoll CD100 on gra do przodu Yaqin też raczej wokale lekko z przodu gra no i Minasy 2 drożne też więc było tego za dużo trochę no ale w spokojniejszych klimatach potrafiło to czarować . Pan Grzegorz ze Studio 16Hz raczej nie poleca Yaqina do Minasów najlepiej go o to zapytać albo na PW albo tam w klubie . Ja bym odsłuchał je przed kupnem bo nie wiadomo czy Ci się spodobają z Yaqinem to dobre kolumny sam mam jeszcze ochotę posłuchać wersji 2,5 drożnej bo ogólnie miło je wspominam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukając alternatywy dla Minas'ów przesłuchałem Audio Physic Virgo 2 - czy ktoś z Was słyszał zestawienie Yaqina MC-10L z Virgo2? prośba o info.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...Naim + Studio16Hertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to trochę inny sound, ale ja miałem sporo czasu Janka z Tempo 2. Bardzo fajnie to grało, lecz trochę brakowało mi szczegółów. Przyszedł ProAc i pozamiatał (Studio 100).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez PiotrJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Potrzebuję porady.

Niestety padł mi prawy lewy kanał w Yaqinie, Zastanawiam się jaka może być przyczyna. Czy możliwe jest zużycie lamp?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Potrzebuję porady.

Niestety padł mi prawy lewy kanał w Yaqinie, Zastanawiam się jaka może być przyczyna. Czy możliwe jest zużycie lamp?

Pozdrawiam

Opisz dokładniej jak padły coś wcześniej było słychać w kolumnach jakieś szmery trzaski delikatne ? A może bezpiecznik tylko wywaliło sprawdzałeś ? Lampy chińskie czy inne ? Świecą ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisz dokładniej jak padły coś wcześniej było słychać w kolumnach jakieś szmery trzaski delikatne ? A może bezpiecznik tylko wywaliło sprawdzałeś ? Lampy chińskie czy inne ? Świecą ?

 

Lampy są chińskie w stopniu mocy i maja około 2 lata. W stopniu wejściowym radzieckie. Cały czas świeca. Myślałem, że jakby bezpiecznik poszedł to wzmacniacz w ogóle by nie grał. Kanał przestał grać jakieś 10 min po włączeniu wzmacniacza. Usłyszałem bardzo delikatne "puknięcie w głośniku".Wcześniej nie było żadnych szmerów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy są chińskie w stopniu mocy i maja około 2 lata. W stopniu wejściowym radzieckie. Cały czas świeca. Myślałem, że jakby bezpiecznik poszedł to wzmacniacz w ogóle by nie grał. Kanał przestał grać jakieś 10 min po włączeniu wzmacniacza. Usłyszałem bardzo delikatne "puknięcie w głośniku".Wcześniej nie było żadnych szmerów.

Sprawdź biasy chińskie lampki po 2 latach mogą już padać i może któraś padła właśnie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, jak to trudno enty raz powtarzać:) Zamieniłeś miejscami lampy? To najprostszy sposób, żeby sprawdzić, czy któraś nie padła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, jak to trudno enty raz powtarzać:) Zamieniłeś miejscami lampy? To najprostszy sposób, żeby sprawdzić, czy któraś nie padła.

 

Cześć,

Lampy zamieniałem. To nie one stanowią przyczynę mojego problemu. Są okopcone i grają już wyraźnie słabiej niż na początku ale nie padły. Brak napięcia na V3 i V1 czyli lewy kanał,

Ma ktoś pomysl jak co sprawdzić dalej ?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.